Rusza transmisja TVTRWAM od dzisiaj 24.00 na Multi

/ 190 odpowiedzi / 28 zdjęć

(2014/02/17 11:16)
ja nie mogę pojąć tych gorliwych katolików.Bóg jest wszędzie(jestem wierzący)więc ja nie muszę biec do kościoła który nie ma nic wspólnego z prawdziwą wiarą tylko mogę pomodlić się do Boga w domu a nie do księdza który jest zakłamany,chciwy,i żądny zabaw sexualnych z kim popadnie - kobieta,mężczyzna a najlepiej ministrant albo uczeń katechezy.Kiedy wy "prawdziwi i jedynie słuszni katolicy"przejrzycie na oczy?!!!To właśnie dlatego ci w kieckach bawią się na całego bo wiedzą że i tak ich zasponsorujecie,a tak na prawdę to mają was gdzieś i śmieją się z waszej głupoty.Mają wszystko,to najbogatsza instytucja a leżą nygusy i nic nie robią i bezczelnie "nauczają" jak być prawym i żyć bez grzechu a sami prowadzą się nie moralnie.

(2014/02/17 11:46)
A skąd ty takie rzeczy możesz wiedzieć?

Dla ciebie nie pojęte to fakt, wiara jest dla ludzi inteligentnych o szerokich horyzontach.

To dobrze że jest teraz ta telewizja bo ludzie  nawet ci niewierzący będą mogli wyrobić sobie obiektywny pogląd, nie na podstawie nienawistnej kampanii środowisk zła i Cywilizacji Śmierci.
 Sporo ciekawych programów o Papieżu, misjach w Afryce itp.

(2014/02/17 12:56)
        Dzisiaj media donoszą o kolejnym księdzu który w egzotycznym kraju wraz z Biskupem są ścigani za pedofilię, tamten starszy  ukrył się w Watykanie bo ma obywatelstwo, młodszego w Polsce zabezpieczyła Prokuratura i o dziwo się nie obsrała ze strachu przed zemstą kościoła. Te gorszące fakty sprawiają że człowiek przestaje ufać tej instytucji, a ja przestałem tam posyłać dzieci bo się boję o ich bezpieczeństwo.  I jeszcze te gorszące i obrzydliwe komentarze wysoko postawionych księży, obarczające ofiary dzieci, odpowiedzialnością z pedofilię księży.

(2014/02/17 13:23)
metro za to ty jesteś inteligenty tak że dajesz się oszukiwać facetom w kieckach - i nie próbuj mi ubliżać bo nie dorastasz mi do pięt ty katoliku od siedmiu boleści.To tacy jak ty są odpowiedzialni za to że tej instytucji zwanej potocznie kościołem bezkarnie wolno wszystko.Jesteś człowiekiem który wytyka komuś że jest nie inteligenty a sam masz w głowie pustkę.A tak na marginesie nie po drodze mi z tobą dyskutować bo rozmowa ta ma za niski poziom,prezentujesz katolicki sposób dyskusji - jak ktoś ma odmienne zdanie niż ty to należy go obrazić.

(2014/02/17 13:47)

kolejny moj watek tym razem o kosciele zostal usuniety. pytam sie z jakich przyczyn? co bylo podstawa do usuniecia tego watku? bo napisalem ze kosciol to biznes i ze jak wytlumaczysz dziecku co ksiadz robi z malymi chlopcami?

takiej cenzury jeszcze nie bylo na tym portalu.

(2014/02/18 10:27)
Tylu tu ignorantów uważających się za "oświeconych". Ciekawe skąd ta wiedza-pewnie idiotenwizji się naoglądali. Teraz blużnią ale pewnie będą chcieli wziąć ślub w Kościele, ochrzcić dzieci i być pochowanym w święconej ziemi. I skąd u Nich tyle pychy nad tą Ich "inteligencją", jeden z największych filozofów umierając powiedział-"tyle wiem że nic nie wiem". No ale to przecież europejczycy, pełną gębą.

zatem odpowiem ponownie: oczywiscie, traktuje to tak samo biznesowo jak kosciol... place dziecko ma chrzest, place ma bierzmowanie, place kaske mam slub bo narzeczona chce... w tym ciemnogrodzie dzieci sa wysmiewane bo nie maja komuni itd - dodakowo sam kosciol to podsyca bo im na reke.. komunia jest kasa jest... albo np dziecko chce to co mam nie zaplacic... jak wytlumaczyc dziecku o co w tym chodzi.. ze kosciól to firma czerpiaca zyski a bog jest wszedzie i nie trzeba chodzic do kosciola zeby wierzyc. jak wytlumaczyc dziecku slowa ksiedza "ze dobra doczesne sa nie wazne" a ksieza gromadza ich w milionach dolarow? dziecko dorosnie samo sie przekona a poki chce chodzic to robie z nimi biznes.. place i dostaje.. tylko zeby jeszcze fv wystawiali ale sa tak pazerni ze podatkow to juz placic im nie w smak.. jak macie ograniczone mozgi wiedzac ze bog jest wszechmogacy, panem calego wszechswiata ktorego nawet nie ogarniacie w 0,00001%, wiedzac ze moze wszstko, jest stworzycielem wszystkiego i mimo to myslicie ze dawanie kasy na tace jest dla boga wazne... przez wieki pracli ludziom mozgi zeby tylko wyciagac kase.. paradoksalnie kosciol mial zawsze naj mniej wspolnego z wiara... dlaczego nie ucza o krucjatach? jak mordowali miliony ludzi, palili na stosie bo ciemngorod uwazal ze ktos jest czarownica... ludzie wierzycie w ten sam kosciol!

(2014/02/18 10:36)
 Chyba z tymi milionami to zdrowo przesadziłeś. Kacpersky, kultura, tradycja, mentalność naszego społeczeństwa itd. Co powiesz, co możesz powiedzieć?: " To ja z takiego Państwa występuje" :))) Możesz to zaakceptować albo nie ale blisko 40 mln czy tam tylko 36mln. obywateli nie zmienisz

(2014/02/18 10:50)

No cenzura pro katolicka na tym forum jest szczególnie czujna.

Pamiętam jak kiedyś zamieściłem zdjęcie z czasów drugiej wojny światowej przedstawiające niemieckich biskupów wykonujących gest "Heil Hitler". Post został usunięty w ciągu kilku minut ;) Katolicy nie lubią nie wygodnych dla nich faktów ;) Wolą udawać, że tego nie było albo zaklinać rzeczywistość, że to nieprawda ;)

(2014/02/18 10:53)
Ty jesteś chory umysłowo?

Co jeszcze nazmyślasz, masz jakieś wizje narkotyczne czy delirium alkoholowe?

(2014/02/18 11:08)
@glodny: ani ja nie jestem mądry ani Ty głupi - myślę że naukowo pewnie mamy podobną zawartość w tym naszym czerepie - róznimy się jedynie tym że ja nie daję nic na wiarę a Ty wierzysz że ktoś wie coś wiecej od Ciebie - tylko ciekawe skąd? Powiedz - skąd ksiądz któy jest takim samym człowiekiem jak Ty i ja wie więcej o sprawie życia po śmierci, zbawienia, opętania itd. Widział coś, był gdzieś gdzie my nie byliśmy? może ma jakiś kontakt z tą "drugą stroną" ? dlaczego ludzie z szacunkiem podchodzą do kłamców w sutannach tego nie mogę pojąć. Jakie oni mają wiadomości ponad nasze pospolite zdawać by się mogło informacje. Czy jest coś więcej od biblii co oni czytają? otóż NIE! To są ludzie przez kilka lat uczeni w seminarium manipulacji ludzkim umysłem. Nie mówię że celowo, ale pod pretekstem dobra, zbawienia itd. uczeni są sprowadzać ludzkie umysły na manowce. Nie wiem gdzie w tym wszystkim kończy się naiwność księży o potrzebie zbawiania ludzi, gdzie zaczyna się interes finansowy. Nie mówię, że księża to są źli ludzie bo uważam, że na teologię idą przeważnie ludzie olbrzymiej wrażliwości i chęci pomocy bliźniemu ale to jacy wychodzą po seminarium to inna sprawa - pełni nakładzionych do głowy głupot o własnej nieomylności, wyjątkowości i potrzebie nauczania praw jezusowych pospólstwa. żałosne to jest. Człowiek posiadający władzę na prawdę łatwo ulega złudzeniu własnej wyjątkowości - patrz większość policjantów. Ciężko jest nie korzystać z nadanej przez społeczeństwo wyższości nad pozostałymi jednostkami - czy to w postaci zakucia w kajdanki, wystawienia mandatu, czy w przypadku księży dostąpieniem zbawienia, manipulacja sakramentami - wielka łaska, że w ogóle zechcą przemawiać godzinę na ślubie za tysiąc złotych... ehh. wg mnie to nie jest ok. 

Sprawa "naszego papieża" ktora jest poruszana na forum wyjątkowo mnie bulwersuje bo potrafię jeszcze zrozumieć wiarę w sprawy sprzed tysięcy lat zamglone wiekami głupoty ludzkiej, ale kurde... papież JP2 żył jeszcze kilka lat temu czyżbyśmy wszyscy jacyś głusi byli? Za co temu człowiekowi należy się aż taki szacunek? Papież Polak - znióśł komunizm? a w jaki sposób? był tu raz tego czasu aha i jeszcze modlił się za polskę? no moja ciocia zrobiła to samo i nikt jej pomników nie stawia. hmm. może należy mu się szacunek ze dekady marazmu w jakim żył kościół katolicki, może za ciche przyzwolenie na pedofilię w kościele? chociaż nie mam szacunku do tej organizacji zobaczcie o ile więcej zrobił papież Franciszek przez rok urzędowania od Papieża Polaka Jana Pawła który urzędował chyba ponad 20 lat. 

(2014/02/18 12:26)
Donwiktor mam pytanie - czemu w poprzednim poście jechałeś po religii katolickiej. Negowałeś istnienie Boga. A jak napisałem żebyś się ustosunkował do egzorcyzmów to nie doczekałem się odpowiedzi. Odpowiedzią twoją jest zmiana taktyki i jechanie teraz po księżach, ale z tym akurat się zgadzam bo też nie mogę na nich patrzeć. Dla mnie bycie katolikiem nie jest równoznaczne z klapkami na oczach wobec księży. Jest to jedna z najbardziej zdegenerowanych grup w Polsce. Ale na tym forum spora część ateistów nie widzi różnicy pomiędzy kościołem a Bogiem. I śmiem twierdzić że są takimi samymi fanatykami jak ci którzy są ślepo zapatrzeni w kościół (księży).

(2014/02/18 12:52)

Jeżeli już temat zszedł ogólnie na temat wiary to ja mam jedno podstawowe pytanie do wierzących: czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, że jesteście chrześcijanami i wierzycie  akurat w TEGO Boga TYLKO I WYŁĄCZNIE dlatego, że urodziliście się w Polsce?

Gdybyście urodzili się w Arabii modlilibyście się do Allaha, gdybyście urodzili się w Tybecie modlilibyście się do Buddy, gdybyście urodzili się w Indiach modlilibyście się do kilkunastu hinduistycznych bóstw... itd. I oczywiście wszyscy są przekonani, że to jedynie ich bóstwo jest prawdziwe a ich religia jedynie słuszna :)

(2014/02/18 13:08)
A co takiego zrobił Franciszek? Gada że  ludek ma być biedny itp., żeby pomagać bliźnim i takie tam pierdo lamento: módl się i pracuj, JPII pielgrzymował, ciagle nawoływał do Pokoju na świecie, do zaprzestania Cywilizacji Śmierci jaka się rozpleniła w krajach Kwitnącej aborcji i Eutanazji w wtórnie Pogańskiej Europie, a kto jak nie JPII skupił wokół Solidarności 10 mln. głów, Wałęsa sam by tego nie zrobił i sam to przyznał. Druga sprawa jak jesteście nie wierzący czy bardziej czy mniej gorliwi to po co rozważacie na temat wiary w kontekście tv trwam. księża to ludzie tak samo grzeszni jak wszyscy inni i każdy myślacy Katolik wierzy w Boga nie w księdza, nie znasz tych ludzi a pewnie gdybyś ich poznał zmieniłbyś zdanie o środowisku ludzi wierzących. Niestety w Polsce myślenie stereotypowe to już jakaś plaga ograniczająca umysł i zdrowy rozsądek.  A co zrobił Papierz jeden czy drugi  to rozważa się jego pracę, zadanie w kontekście wiary i kościoła a nie spraw świeckich i doczesnych.
 Jest jedna telewizja czy kilka więcej to dobrze, ludzie mają wybór

(2014/02/18 13:14)
Jacek skoro w Twoim tekście da się wyczuć ironie w istnienie Boga, to może Ty mi wytłumaczysz zjawisko opętań i egzorcyzmów. Jak Ty jako ateista masz wytłumaczenie tych zjawisk, aha i co powiesz o stygmatykach?

(2014/02/18 13:35)
a widzial z was ktos to na zywo czy slepo wierzysz w to co telewizja mowi..... noooo wlasnie... ani ducha ani ufo ani stygmatyka ani opetanego nigdy w zyciu nie widzialem, znajomoi moi tez nie i znajomi moich znajomych tez nie i tu chyba wszystko jasne.....

(2014/02/18 13:45)
 A pomyślałeś czym jest samo pojęcie wiary , no i dowody też są tylko że skoro tak bardzo oddaliłeś się od Kościoła i w rezultacie samej wiary to zwątpiłeś, a co albo kto były tego przyczyną? To jak mówię wiara to jedna sprawa i tv trwam to telewizja głównie dla Katolików, jak cię tam nic nie zainteresuje to nie oglądaj.

(2014/02/18 13:55)
hahahaha kacperskyy ale pojechałeś, stacji kosmicznej też na własne oczy nie widziałem, moi znajomi też nie i i znajomi znajomych też nie. A chyba nie wierzysz w to co telewizja mówi i wszystko jasne.........

(2014/02/18 13:59)

Egzorcyzmy, opętania, stygmaty... jedna wielka ściema ;) Dla mnie to tak samo jakbyś się spytał co sądzę o cudach dokonywanych np. przez Hudiniego albo innego iluzjonistę :)

Dowody? Jakie są naukowe dowody na istnienie Boga? Nie słyszałem o takich. Pewnie te inne religie, które wymieniłem też mają jakieś "dowody" czy argumenty na istnienie swoich bóstw. Zapoznawaliście się z nimi? Powtórzę pytanie: czemu jesteście przekonani, że to wasz Bóg jest tym jedynym prawdziwym?

(2014/02/18 14:05)
Brawo Jacek razem z kacperskyym pokazałeś szczyt ignorancji, coś czego nie rozumiem tego NIEMA. Panowie pokazaliście że tak naprawdę od olafa nic was nie różni. Beton którego żadne argumenty nie ruszą. UFO pewnie też wielka ściema

(2014/02/18 14:19)
Brawo Jacek razem z kacperskyym pokazałeś szczyt ignorancji, coś czego nie rozumiem tego NIEMA. Panowie pokazaliście że tak naprawdę od olafa nic was nie różni. Beton którego żadne argumenty nie ruszą. UFO pewnie też wielka ściema

(2014/02/18 14:19)
A ty głodny jesteś katolikiem i wierzysz w UFO?

(2014/02/18 14:46)
a w/g Ciebie jedno wyklucza drugie?

(2014/02/18 14:47)

podsumuje nasza dyskucje na temat kosciola katolickiego w ten sposob.. gdyby murzyni byli bardziej rozwinieci od europejczykow to dzis wierzyl byc w boga gora gora.... wiara katolicka najbardziej rozwinela sie w krajach ucywilizowanych i bezlitosnie to wykorzystywali przeciwko ludom "ciemnym" mieli technike, miecze, kusze i to byly glowne elementy szerzenia wiary katolickiej... zagarnianie coraz wiecej dobr..

a wiesz dlaczego ksieza katoliccy nie moga sie zenic i miec dzieci.... bo bylby ktos kto by dziedziczyl dobra :) a tak zawsze caly majatek gromadzony od wiekow i nadal zagarniany zostaje w jednym miejscu. najwieksza zalegalizowana sekta swiata.

(2014/02/18 15:44)
a w/g Ciebie jedno wyklucza drugie?

Przecież wg kościoła nic poza ziemią nie istnieje i ziemia jest w centrum wszechświata.
 Więc skąd niby tam mieliby być kosmici?

(2014/02/18 16:01)