Rusza transmisja TVTRWAM od dzisiaj 24.00 na Multi

/ 190 odpowiedzi / 28 zdjęć
Uważam iż wszelkie gdybania aby ufo ludkowie pochodzili z Marsa są mało prawdopodobne, aczkolwiek jeśli UFO istnieje  co jest wysoce prawdopodobne to raczej pochodzi z odległej Galaktyki.

Tajne Akta USA

(2014/02/19 19:45)
Z innego filozoficznego punktu widzenia świat materialny w którym żyjemy jest tylko iluzją gdyż istnieje tylko w danej chwili i określonym czasie, świat poza ziemski odnoszący się do życia Duszy po śmierci /świat niematerialny/ ten jest tylko realnym i prawdziwym życiem, z tą, tak samo szczególną zaletą ze nigdy się nie kończy. A tak samo jak nie możesz się poruszać narzędziami Windowsa w środowisku Linuxa i odwrotnie tak samo nam ludkom żyjącym w środowisku materialnym trudno a wręcz niemożliwym do ogarnięcia naszym umysłem jest życie po życiu.

Życie po życiu

(2014/02/19 20:05)
Samo życie .

(2014/02/19 20:32)
 ciekawsze są o zwierządkach

(2014/02/19 20:54)
no tak szyderca, mason, sekciarz i co tam jeszcze... tak się kończy dyskusja na argumenty z katolikiem :) no ale należało mi się - tak to jest jak się łamie własne zasady. Nie ma co kruszyć kopii, stwierdzenie "On po prostu Jest" mogłoby służyć za clou całej tej dyskusji :) dla mnie tym razem już zupełny EOT w sprawie boga. Ręce mi opadły i już ich nie podniosę do pisania :)
głodny: pytanie czy wierzycie w ufo jest po prostu źle zadane. nie można wierzyć w coś bez odpowiednich dowodów naukowych bo to zakrawa na głupotę - właśnie o tym pisałem. Nie wierz na słowo - powątpiewaj. Taką zasadą kieruje się większość naukowców na naszym globie. Gdybyś zadał pytanie - czy dopuszczasz życie istot pozaziemskich? to odpowiedziałbym pewnie że tak. Biorąc pod uwagę nieskończoność gwiazd, ogrom wszechświata można z dużym przekonaniem stwierdzić że takowe istoty gdzieś tam sobie żyją - czy to na bazie węgla krzemu lub innych pierwiastków. Oczywiście do dyskusji o rzekomej inteligencji takich istot jeszcze bardzo daleko, ale to też miliardy razy bardziej prawdopodobna teza niż bóg stworzyciel. Prosty rachunek prawdopodobieństwa udowodniony matematycznie, żadna wiara. 

(2014/02/19 22:42)

gaj
Z Wikipedii.
Wiara
 - nadawanie dużego prawdopodobieństwa prawdziwości twierdzenia, w warunkach braku wystarczającej wiedzy[1][2]. Owo subiektywne prawdopodobieństwo nigdy nie osiąga wartości 100%, gdyż wtedy wiara staje się wiedzą. Jeśli subiektywne prawdopodobieństwo jest małe, to potocznie taką wiarę nazywamy przypuszczeniem, a przy znikomym prawdopodobieństwie mówimy, że czegoś nie wykluczamy. Twierdzenie, które jest przedmiotem wiary nie musi być do końca (lub w ogóle) zwerbalizowane - np. roczne dziecko też może w coś wierzyć. Dotyczy to również bardziej inteligentnych zwierząt. W zwierzęcej "wierze" także dochodzi do subiektywnej oceny prawdopodobieństwa, która jest istotą każdej wiary. Wiara jest także ważnym składnikiem nadziei.
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą zwierzęcą wiarą. No ale tyle psychologia o wierze. :)
Z punktu widzenia religii -Wiara religijna – postawa osobowa różnie definiowana ze względu na to, iż jest jednym z najważniejszych i najbardziej podstawowych ludzkich fenomenów. Pod wpływem intelektualizmu platońskiego, rozróżniającego między mniemaniem (gr. doxa) a wiedzą (gr. episteme), w myśli europejskiej uważano nieraz wiarę za niepełne poznanie i wstęp do intelektualnego oglądu. Wśród postaw wiary rozróżnia się jednak postawę „wierzę, że”, która jest pewnym przypuszczeniem, oraz „wierzę w”, która odnosi się do Absolutu i jest mocnym przekonaniem o jego istnieniu jako prawdy absolutnej[1].
Wiara – ballada rockowa pochodząca z trzeciego albumu zespołu 1993 rok. Jest to pierwsza ballada po trzech ostrych i dynamicznych utworach. Jest także najdłuższym utworem znajdującym się na krążku. Trwa 5 minut i 26 sekund. Utwór został zamieszczony na piątej pozycji na krążku. Twórcą utworu jest gitarzysta grupy Piotr Łukaszewski, który napisał także tekst. Obok utworu NadziejaWiara jest jedną z najpopularniejszych ballad w dorobku grupy. Tekst utworu oparty jest na ideach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Warto posłuchać ;)

(2014/02/19 23:27)
 donwiktor, mylisz totalnie pojęcia wiara  polega na tym że wierzysz lecz nie wiesz na pewno, z góry. Gdybyś np. wiedział że odniesiesz sukces z góry nie potrzebne by były, wiara w to, determinacja, wytrwałość, treningi, doświadczenia itd.

Katolik wierzy a ponadto ma liczne dowody w postaci cudów. Pojedźmy do Holandii pewien ksiądz nie wierzył iż podczas przeistoczenia Eucharystii, wino zamienia się w krew aż pewnego razu krew z kielicha wylała mu się na Ołtarz i poplamiła obrus , który od ponad 20 lat jest tam w gablocie i można to zobaczyć na własne oczy , jest poplamiony krwią. Inne cuda, objawienia udowodnione naukowo,Przepowiednia Fatimska. I chociaż wiesz że żył Jezus  a Apostołowie ujrzeli go Zmartwychwstałego a potem opisali to w  Księgach Apostolskich to będziesz to negował bo tak ci kazali mocodawcy którym służysz bo przecież zbliżają się wybory i trzeba jechać po Kościele jak po łysej kobyle. Chyba się nie mylę, co?

Ja na szczęście nie pochodzę od małpy i jestem istota rozumną, dlatego wierzę.  Jeśli ty np. będziesz wierzył że przybyłeś tu z kosmosu, to nie wyklucza to że jest tam gdzieś taki Bóg który cię z tego kosmosu na ziemię przysłał. Możesz też wierzyć że twoi przodkowie  skakali po drzewach i byli owłosieni, twoja sprawa.

(2014/02/19 23:34)
 Ja na szczęście nie pochodzę od małpy i jestem istota rozumną, dlatego wierzę.  Jeśli ty np. będziesz wierzył że przybyłeś tu z kosmosu, to nie wyklucza to że jest tam gdzieś taki Bóg który cię z tego kosmosu na ziemię przysłał. Możesz też wierzyć że twoi przodkowie  skakali po drzewach i byli owłosieni, twoja sprawa.

Hmm.
Czyli przysłali cię tu kosmici?
Darwin się mylił co do ewolucji?

(2014/02/20 00:45)
hehe no na to wyglada że kosmici :) darwin się mylił za to biblia ma rację - przodkowie metra mają 6 tyś lat, dinozaury nie istniały, człowiek pierwotny to wymysł tuska itd. ja przepraszam ale jak by tego nie owijał w bawełnę i obchodził dookoła to uważam, żeś zwykły dureń kolego metro. wiem, nie powinienem robić sobie wycieczek osobistych w dyskusji ale jak dla mnie dyskusji z Tobą po prostu nie ma. Bardzo Cie proszę człeku drogi zajmij się teorią brzozy bo tematy naukowe to nie jest Twoja mocna strona. Fajnie mi się teoretyzuje z ludzmi na forum zgłębiając tematy filozoficzne ale jak mi bóg świadkiem ;) szkoda naszego wspólnego pisania do siebie. Mam dla Ciebie drogi Panie najlepszą radę jaką kiedykolwiek dostałeś - więcej czytaj, mniej pisz. Wyjdzie nam to wszystkim na zdrowie.

(2014/02/20 01:08)
Co ty mi tu imputujesz, a w dodatku ziejesz jadem jak typowy platformiany jełop? Ja przecież napisałem że jedno nie wyklucza drugiego. PRZECZYTAŁEŚ TAM KILKA MOŻE MASZ POPRAWNYCH POLITYCZNIE KSIĄŻEK I SADZISZ SIĘ. Mogę się założyć ze mojej biblioteki nie przebijesz liczacej kilkaset tytułów, nie licząc książek wypożyczonych.

W takim razie jak wytłumaczysz:

Brakujące ogniwa ewolucji

(2014/02/20 09:00)
Wierzysz w jakiś tam przypadek, a jedynym przypadkiem jaki jest pewny to ty sam jesteś że akurat tego dnia z tego plemnika w wyniku połączenia komórek powstałeś.

(2014/02/20 09:04)
 No i widzisz cała ta teoria Darwina jest o kant tyłka potłuc, zwykły cwaniak. Ciemnota wtedy była więc tak samo jak teraz jak ktoś potrafił ładnie gadać i bajerować to miał lepiej.

(2014/02/20 09:15)
Wierzysz w jakiś tam przypadek, a jedynym przypadkiem jaki jest pewny to ty sam jesteś że akurat tego dnia z tego plemnika w wyniku połączenia komórek powstałeś.

Przypadek? Jaki przypadek? Przecież według ciebie nic nie dzieje się bez przypadku i wszystko jest bo tak chce Bóg.

(2014/02/20 10:02)
Za zadawania pytań, poznawanie świata przyrody w przeszłości, bardzo wielu światłych ludzi poniosło męczeńską śmierć na stosie i to zwykle po długich męczarniach i to w imię Boga. Za sprawą ludzi których następcy mienią się dziś sumieniem świata. Kopernik swoją pracę o obrocie ciał niebieskich, ogłosił dopiero po swojej śmierci w przeciwnym razie skończył by na stosie. A tak na marginesie ostatnią niewinną kobietę w Sochaczewie spalono na stosie niespełna 260 lat temu. A jak zajrzy się w archiwa to ofiary idą w tysiące. Doliczając jeszcze pogromy innowierców to obraz przedstawia trwającą setki lat rzeź niewinnych ludzi. Może kiedyś taka lista ofiar inkwizycji i sądów kościelnych powstanie, by ukazać bezwzględność tej instytucji, na przestrzeni dziejów. Gdyby chodziło o inny kościół czy instytucję dawno była by zdelegalizowana za podobne bezprawie.      

(2014/02/20 10:28)
Tak a Darwin sobie drwił z nauki i z ludzi, dla mnie to stek bzdur.

(2014/02/20 10:40)
Ale co jest stekiem bzdur?

- ewolucja
- nauka
- religia
- mordowanie w imię kościoła

(2014/02/20 12:04)
Metrosrolafie, to ty jesteś stekiem bzdur wioskowy głupku i przykładem jak to ewolucja w drodze prób i błędów czasem powołuje do życia takie zasrane miernoty. Chyba    po to by mieć ubaw przez kilka lat? ha haaaaaaaaaaa

(2014/02/20 12:15)
A ja widzę jak olaf metro czy jak mu tam śmieje się przed monitorem że taką agresje w was wzbudza.
Cel został osiągnięty.
Daliście się podpuścić.

(2014/02/20 16:02)
 Ja na szczęście nie pochodzę od małpy i jestem istota rozumną, dlatego wierzę. 

Dodaj jeszcze, że Słońce kręci się wokół Ziemi i będzie wszystko jasne :)

(2014/02/20 16:18)
Oj Jacku bardzo śmiesznie sie robi. Jak można cos takiego napisać? ;) "jako dziecko" - dobre. Jak już napisałem wcześniej, jeżeli wg. Ciebie to zabawa, to pobaw sie tak razem ze swoją rodziną. Tylko choć trochę sie do tego przygotuj (w necie znajdziesz materiały dokształcające). Chociaż jestem pewien na 100% że nigdy tego nie zrobisz :)

Czyli co, używałem złych zaklęć? ;) Rozśmieszasz mnie coraz bardziej. Jak ci się uda kiedyś wywołać ducha to to nakręć. Gwarantuje ci, że jeśli film będzie autentyczny to nie dość, że przekonasz mnie do istnienia duchów to jeszcze sporo na nim zarobisz ;)

Jesteś pewien, że wywoływanie duchów to jest najlepszy argument na udowodnienie istnienia boga? Czy to aby na pewno jest zgodne z wiarą chrześcijańska? Czy kościół katolicki nie uważa takich praktyk za pogańskie?

Co do UFO, biorąc pod uwagę ogrom wszechświata to ze zwykłego rachunku prawdopodobieństwa wychodzi, że gdzieś na pewno istnieje inna cywilizacja albo nawet wiele i to być może o wiele bardziej rozwinięte od naszej. Aczkolwiek nie wierze, żeby którakolwiek z nich dotarła na Ziemię. Myślę, że takiego zdarzenia nie dałoby się ukryć.

(2014/02/20 16:35)
Jacek jeżeli dla Ciebie istnieje tyko to co widzisz to bardzo współczuję. A śmieszne jest to że mam cos nagrywać - przecież i tak w nic nie uwierzysz - iluzja hahaha. Daj spokój z rachunkiem prawdopodobieństwa, możesz go sobie wyliczać do lotto bo ktoś te kumulacje wygrywa. A obliczać rachunek prawdopodobieństwa czegoś czego wg. Twojego rozumowania nie ma - szkoda gadać.

(2014/02/20 16:55)
A w homeopatie głodny też wierzysz?

(2014/02/20 17:14)
Jacek, zegarek casio, komputer, syntezator, twój samochód ktoś zaprojektował, projektanta nigdy nie widziałeś i raczej nie zobaczysz ale jest logiczne i raczej w to wierzysz że musiał taki projektant istnieć, niema wątpliwości. Tak samo ja wierzę a wręcz jestem przekonany bo kieruje się logiką że świat został zaprojektowany przez Boga,  teoria przypadku jest zwykłą herezją, polityką, sloganem jeśli nie nazwać tego zwykłą niewiedzą.

Znam wielu ateistów takich jak ty, są ateistami z wyboru bo taki maja światopogląd i nie zamierzają latać ciągle do konfesjonału żeby księdzu wyznawać grzechy, ale  szanują mój wybór i nie negują tego że Bóg istnieje. Widzisz na tym polega tolerancja, ja szanuje ich wybór a oni mój.

(2014/02/20 17:29)
Niech ta skromna ilustracja posłuży mi za opisanie problemu jaki trawi polski kościół, egoizm i odejście od źródeł, a człowiek gdzieś się exselencjom zagubił.Nie wspomnę już o pedofilskiej kompromitacji. 

(2014/02/20 20:04)