Rusza transmisja TVTRWAM od dzisiaj 24.00 na Multi

/ 190 odpowiedzi / 28 zdjęć
jago tak bo to tylko grzeszni ludzie jak wszyscy i chociaż powinni świecić przykładem w sprawach  moralności to często jest inaczej, ale weź inne grupy, lekarze, policjanci, sędziowie, Prokuratorzy, i w końcu politycy a nawet my sami,  czy każdy z nas postępuje jak go mama uczyła czy tata w imię pewnych zasad?, Nie ukształtowało nas, ich środowisko i często to środowisko było źródłem ich demoralizacji.Problemu raczej tego czy innego szubko się nie rozwiąże ale jak się zaczyna o czymś mówić to już jest pierwszy krok. Najpierw będzie nas dwóch, trzech, czterech, tysiąc aż dojdzie do 10 milionów wkurzonych ludzi którzy się na coś takiego  nie godzą.

(2014/02/20 23:17)

Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,

Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce.

Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!

Miej serce i patrzaj w serce!

Adam Mickiewicz

(2014/02/21 09:55)
",jago tak bo to tylko grzeszni ludzie jak wszyscy i chociaż powinni świecić przykładem w sprawach  moralności to często jest inaczej",
"Najpierw będzie nas dwóch, trzech, czterech, tysiąc aż dojdzie do 10 milionów wkurzonych ludzi którzy się na coś takiego  nie godzą".

I tu się z tobą metro, muszę zgodzić, wyłuskałeś etyczną i społeczną istotę problemu tej instytucji , która traci coraz bardziej moralne prawo do mówienia o tym do czego została powołana. 

(2014/02/21 10:27)

(2014/02/21 22:08)

(2014/02/21 22:08)
A była transmisja ze spinki księdza dobrodzieja z panią fotograf ???

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRlKp8F2UvWt2-8HvT4KsjCVR-wttvI1X9KTwPIGrQt6Ar518p-

(2014/02/22 16:34)
A ja Trwammmmm kiedy srammmmmm!!!!!!!

(2014/02/23 15:12)
Do dziś, niektórzy ważni księża twierdzą, że za pedofilię księży odpowiadają dzieci. Mnie jako rodzica takie zdanie oburza i poraża, przestałem posyłać dzieci do kościoła gdyż to skandal w 21 wieku, za wypowiadanie takich opinii powinno być więzienie i usunięcie ze stanu kapłańskiego z czapką wstydu.  

(2014/02/23 21:47)
Oto nowa ideologia KEMPER, słowem zawracanie Wisły kijem.

(2014/02/27 00:29)
Hahaha, dobre ale nie mam czasu z wami pisać zapierdziulam codziennie, niestety, niema lekko chleb po 2,40 :))))

(2014/02/27 16:11)
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Hu................ kogo tooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(2014/02/28 20:13)
kendal cioto a ty na pewno już nikogo nie obchodzisz  jak i te  twoje durne wpisy

(2014/03/01 13:32)
Taki stary myk o którym nie dowiesz się z tak zwanej TVTRWAM.

(2014/03/01 21:52)
Botoks zgadzam się z Tobą w 100%.

Ok. 5% społeczeństawa to homoseksualiści. A wg. statystyk ok 30% wszystkich przestępstw pedofilskich dokonywanych jest przes osoby homoseksualne. Dlaczego nikt ich nie potępia? A wręcz przeciwnie.

(2014/03/02 10:34)
O tym również nie pochwalą się przed babciami w swojej telewizorni.

(2014/03/02 12:24)

Dawno nie zaglądałem tu na forum ale widzę, że temat wciąż żyje ;) To ja z uporem znowu powrócę do tematu innych religii.

Jacek, pewnie by tak było. A nie przyszło Ci do głowy że tak naprawdę na całym świecie ludzie modlą się do tego samego Boga? A różnice wynikają z różnic kulturowych?

O ile religie monoteistyczne takie jak judaizm, chrześcijaństwo i islam mają te same źródła i można powiedzieć, że wyznawcy tych religii tak naprawdę modlą się do tego samego boga, o tyle porównanie ich do religii politeistycznych gdzie jest wielu bogów jest bardzo mocno naciągane. Jakbyś nie naginał faktów to nie wmówisz mi, że hindusi lub wyznawcy religii już wymarłych (np. Aztekowie, Majowie, starożytni Egipcjanie, Grecy czy Rzymianie) modlili się do tego samego boga.
To w co wierzysz, w jakiego boga, do jakiego kościoła chodzisz i jaka wersję wydarzeń przyjmujesz za prawdziwą zależy od czasu i miejsca w jakim się urodziłeś. Istniało już wiele religii, wiele wierzeń, każde z nich w inny sposób tłumaczyło powstanie człowieka, ziemi, każde z nich kazało modlić się do innego boga itd. Dlatego nie widzę powodów dlaczego miałbym modlić się akurat do tego boga do którego każą mi się teraz modlić jacyś faceci w czarnych kieckach ;)

Jeszcze raz odniosę się do stwierdzenia "błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli". Ale rozumiem, że "błogosławieni" odnosi się tylko do tych co uwierzyli w to co napisane jest w Biblii? A w to co jest w Talmudzie, Koranie czy świętych księgach hinduizmu już nie koniecznie? Jeśli tak to dlaczego to twierdzenie działa tak wybiórczo? ;) Czy może jednak to oznacza, że mam wierzyć we wszystko co ktoś wymyśli? Czy jak uwierzę w chupacabrę albo potwora z Loch Ness też będę błogosławiony? Pytanie to zwolenników tego twierdzenia "błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli" w jaki sposób filtrujecie rzeczy w które wierzycie a w które nie?

(2014/03/03 10:07)
dobrze ujete. czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi.

(2014/03/03 10:34)
A ja myślę że może kiedyś to chodziło o jakąś odnowę duchową i zmianę w ludziach. Teraz to tylko kasa i polityka, tyle zostało z pierwotnych ideałów, jak nie dasz kaski to radź sobie sam.

(2014/03/03 20:35)

gaj
No dobrze Jacku. :)A jeżeli Bóg istnieje, a wszystkie te ludy i wiary czczą tylko swoje wyobrażenie Boga, to czy ten blockquote nie nabiera sensu? "nie widzieli, a uwierzyli"? I czy nie wierzą w gruncie rzeczy w tego samego Boga?

(2014/03/03 22:18)
A może jest tak jak pewien mądry człek napisał dawno temu ?

(2014/03/07 20:43)

gaj
  • "O ile jakiś człowiek nie wierzy w to, w co my wierzymy, stwierdzamy, że jest wariatem i to załatwia sprawę. W naszych czasach, rzecz jasna, i tylko dlatego, że nie możemy spalić go na stosie."  M. Twain

(2014/03/07 22:58)
Założyłem kiedyś watek pt. historia Sochaczewa , jakoś nie chwycił a chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tym mieście czy np. jest prawdą że w średniowieczu palono tu na stosie czarne damy tzw. czarownice, i czy jest prawdą ze ponoć rzuciły klątwę na to miasto,  bo  o ile ktoś wierzy w takie to można by rzec że się sprawdza?

(2014/03/09 15:44)
KOLEJNY WĄTEK O KTÓRYM Z PEWNOŚCIĄ NIE DOWIEMY SIĘ Z NIBY MEDIUM OJCA DYRECHTORA .

(2014/03/09 20:37)
Są też mądrzy i przyzwoici pasterze, ale tych się właśnie ruga z parafii bo są szczerzy i są prawdziwym autorytetem dla zwykłych ludzi. To bardzo smutne że tacy księża biznesmeni mają teraz największy posłuch, a nie ci prawdziwi  z powołania. Coraz poważniej zastanawiam się nad odejściem z takiego kościoła pełnego obłudy.   

(2014/03/17 21:33)
No dobrze Jacku. :)A jeżeli Bóg istnieje, a wszystkie te ludy i wiary czczą tylko swoje wyobrażenie Boga, to czy ten blockquote nie nabiera sensu? "nie widzieli, a uwierzyli"? I czy nie wierzą w gruncie rzeczy w tego samego Boga?

hmmm... twoja wypowiedź brzmi tak jakbyś nie czytał mojego poprzedniego posta. Także po prostu ponownie go przytoczę.

"O ile religie monoteistyczne takie jak judaizm, chrześcijaństwo i islam mają te same źródła i można powiedzieć, że wyznawcy tych religii tak naprawdę modlą się do tego samego boga, o tyle porównanie ich do religii politeistycznych gdzie jest wielu bogów jest bardzo mocno naciągane. Jakbyś nie naginał faktów to nie wmówisz mi, że hindusi lub wyznawcy religii już wymarłych (np. Aztekowie, Majowie, starożytni Egipcjanie, Grecy czy Rzymianie) modlili się do tego samego boga."

(2014/03/17 22:17)