Rusza transmisja TVTRWAM od dzisiaj 24.00 na Multi

/ 190 odpowiedzi / 28 zdjęć
 hahahah, religie politeistyczne, dobre sobie jakieś tam pogańskie wierzenia w bożków ty przyrównujesz do religii uznanej i objawionej , w konfrontacji z 2000 historią KK wydaje się śmieszne i głupie . Ośmieszasz się tak samo jak ci wszyscy durni demokraci którzy nie uznają wyników referendum na Krymie. Wiesz ja nie lubię zbytnio  demokracji i nie jestem demokratą to jakby mam prawo i mi się nie podoba to co się stało, ale trzeba być totalnym kretynem żeby mówić" jak wybiorą poprawnie politycznie to mi się podoba demokracja, a jak wybiorą niepoprawnie to mi się nie podoba i nie uznaję jej. Pan Kunta Kinte nie uznał ale niema jaj tak jak Władymir i kogo to obchodzi czy pan Kunta Kinte uznał czy nie uznał? Swoją drogą osobiście uważam go za idiotę.

W tym waszym obłąkanym uniolandzie jest tak że każdy ma prawo wyznawać to co chce i jak chce albo nic nie wyznawać, więc skoro jesteś zwolennikiem tego całego  unio pier.. ku to szanuj chociaż to co popierasz.

(2014/03/18 00:04)

hahahah, religie politeistyczne, dobre sobie jakieś tam pogańskie wierzenia w bożków ty przyrównujesz do religii uznanej i objawionej

Kiedyś tak samo mogą się śmiać z chrześcijaństwa :) Religie pojawiają się i przemijają. I o to mi właśnie cały czas chodzi: to w co wierzysz zależy od czasu i miejsca w którym się urodziłeś.
Co do śmieszności religii politeistycznych to hinduizm wyznaje ponad milion ludzi. Czy ich wszystkich też uznajesz za ślepych debili nie rozumiejących tej jedynej słusznej i "objawionej" religii?
Sam jesteś śmieszny i zapatrzony we własny światopogląd.
Dla mnie religie politeistyczne są tak samo śmieszne jak i te monoteistyczne z chrześcijaństwem włącznie.
..."uznanej i objawionej" hahaha.... nie źle się ubawiłem ;) Każda religia ma jakieś swoje "objawienia" i każdą religię ktoś tam uznaje a ktoś nie :) 

w konfrontacji z 2000 historią KK wydaje się śmieszne i głupie .

Myślisz, że 2000 lat to dużo? I jeszcze w dodatku ma to być dowód na to, że jest jedyną słuszną religią świata? I tu pokazujesz jaki jesteś śmieszny i zapatrzony w czubek własnego nosa. W porównaniu do Judaizmu czy Hinduizmu Chrześcijaństwo jest baaaaardzo młodziutką religią. Można powiedzieć wręcz, że ma jeszcze mleko pod nosem ;) Nawet religia starożytnego Egiptu (jak to określiłeś "jakieś tam pogańskie wierzenia w bożków") dłużej trwała ;)

(2014/03/18 08:26)
 Tak czy inaczej większość ludzi w coś tam lub w Kogoś wierzy i to utwierdza tylko to co tu pisał wcześniej że wierza Oni w tego samogo Boga tylko inaczej go nazywają. Religie muszą, są odmienne,różne bo to wynika z kultury i mentalności różnych grup wyznaniowych. A tu bym polemizował iż religia chrześcijańska nie to że najmłodsza tylko, lecz najnowocześniejsza religia, najbardziej cywilizowana, a jeśli nie wiesz to na religię składają  się: Pismo Święte, doświadczenia i nauka kościoła oraz doświadczenia wiernych.200 lat to i mało i dużo ale wystarczająco tyle aby na bazie tych doświadczeń, cudów, uzdrowień itd. zatwierdzonych przez kościół i podpartych opiniami naukowców każdy  wtajemniczony Katolik miał pewność że Bóg istnieje, i że nie są to jakieś kolejne wymysły chorych, zakompleksionych Żydów którzy przegrali ze swoimi ziomalami nie sprawdzając się w biznesie

(2014/03/18 09:10)

Tak czy inaczej większość ludzi w coś tam lub w Kogoś wierzy i to utwierdza tylko to co tu pisał wcześniej że wierza Oni w tego samogo Boga tylko inaczej go nazywają. Religie muszą, są odmienne,różne bo to wynika z kultury i mentalności różnych grup wyznaniowych.

No to ja znowu z uporem maniaka powtórzę:
"O ile religie monoteistyczne takie jak judaizm, chrześcijaństwo i islam mają te same źródła i można powiedzieć, że wyznawcy tych religii tak naprawdę modlą się do tego samego boga, o tyle porównanie ich do religii politeistycznych gdzie jest wielu bogów jest bardzo mocno naciągane. Jakbyś nie naginał faktów to nie wmówisz mi, że hindusi lub wyznawcy religii już wymarłych (np. Aztekowie, Majowie, starożytni Egipcjanie, Grecy czy Rzymianie) modlili się do tego samego boga."

A tu bym polemizował iż religia chrześcijańska nie to że najmłodsza tylko, lecz najnowocześniejsza religia, najbardziej cywilizowana,

hahaha... :) no tutaj to po prostu padłem ze śmiechu. Jak religia może być nowoczesna? :) Myślę, że scjentologia jest bardziej nowoczesna... :) albo latający potwór spaghetti... :)))

a jeśli nie wiesz to na religię składają  się: Pismo Święte, doświadczenia i nauka kościoła oraz doświadczenia wiernych.200 lat to i mało i dużo ale wystarczająco tyle aby na bazie tych doświadczeń, cudów, uzdrowień itd. zatwierdzonych przez kościół i podpartych opiniami naukowców każdy  wtajemniczony Katolik miał pewność że Bóg istnieje,

tiaaa... każda religia ma na koncie jakieś uzdrowienia, opętania i inne cuda wianki... naciągane "opinie naukowców" też pewnie wszędzie się znajdą ;)

i że nie są to jakieś kolejne wymysły chorych, zakompleksionych Żydów którzy przegrali ze swoimi ziomalami nie sprawdzając się w biznesie

Jeśli chodzi ci o Judaizm to jest to religia o 1000 lat starsza od Chrześcijaństwa i nadal ma się dobrze. Tylko w twoich oczach przysłoniętych katolickimi klapkami jest ona przegrana.

(2014/03/18 09:43)
Czym wy się podniecacie, ta pseudodemokratyczna telewizyjka biznesmena Rydzyka ma średnią oglądalność na poziomie 5-6 tys. widzów.

(2014/03/18 09:48)
5-6 tyś widzów regularnie płacących.
I tu szacunek dla rydzyka i jego fundacji że potrafili stworzyć tak dobrze zarabiającą maszynkę.

Teraz jeszcze współpracują ze SKOKami na zasadzie:

TV Trwam reklamuje SKOK.
SKOK daje emerytowi wysokooprocentowaną pożyczkę.
Emeryt ma z czego dawać datki na prześladowane medium.
SKOK dzieli się marżą.

(2014/03/18 09:57)
Podwazasz wiarygodność legalnie funkcjonującego banku, to zawiadom Prokuraturę, a może coś ci się uroiło

(2014/03/18 10:23)
A jak ty nie rozumiesz na jakich ?asadach funkcjonuje rynek reklam to co z tobą gadać?.

(2014/03/18 10:40)
Podwazasz wiarygodność legalnie funkcjonującego banku, to zawiadom Prokuraturę, a może coś ci się uroiło

1. Czytaj ze zrozumieniem bo nigdzie nie napisałem że podważam.
2. SKOK to nie bank w rozumieniu ustawy.
3. Legalnie tak. Etycznie? hmm...

(2014/03/18 11:35)
Czemu panstwo sie kłócicie?
 Katolicy, do koscioła chodzą a sie klucą

_________ moje strony: arante sodo

(2014/03/18 11:51)

gaj
O ile religie monoteistyczne takie jak judaizm, chrześcijaństwo i islam mają te same źródła i można powiedzieć, że wyznawcy tych religii tak naprawdę modlą się do tego samego boga, o tyle porównanie ich do religii politeistycznych gdzie jest wielu bogów jest bardzo mocno naciągane. Jakbyś nie naginał faktów to nie wmówisz mi, że hindusi lub wyznawcy religii już wymarłych (np. Aztekowie, Majowie, starożytni Egipcjanie, Grecy czy Rzymianie) modlili się do tego samego boga.To w co wierzysz, w jakiego boga, do jakiego kościoła chodzisz i jaka wersję wydarzeń przyjmujesz za prawdziwą zależy od czasu i miejsca w jakim się urodziłeś. Istniało już wiele religii, wiele wierzeń, każde z nich w inny sposób tłumaczyło powstanie człowieka, ziemi, każde z nich kazało modlić się do innego boga itd. Dlatego nie widzę powodów dlaczego miałbym modlić się akurat do tego boga do którego każą mi się teraz modlić jacyś faceci w czarnych kieckach ;)Jeszcze raz odniosę się do stwierdzenia "błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli". Ale rozumiem, że "błogosławieni" odnosi się tylko do tych co uwierzyli w to co napisane jest w Biblii? A w to co jest w Talmudzie, Koranie czy świętych księgach hinduizmu już nie koniecznie? Jeśli tak to dlaczego to twierdzenie działa tak wybiórczo? ;) Czy może jednak to oznacza, że mam wierzyć we wszystko co ktoś wymyśli? Czy jak uwierzę w chupacabrę albo potwora z Loch Ness też będę błogosławiony? Pytanie to zwolenników tego twierdzenia "błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli" w jaki sposób filtrujecie rzeczy w które wierzycie a w które nie?
No dobrze Jacku. :)A jeżeli Bóg istnieje, a wszystkie te ludy i wiary czczą tylko swoje wyobrażenie Boga, to czy ten blockquote nie nabiera sensu? "nie widzieli, a uwierzyli"? I czy nie wierzą w gruncie rzeczy w tego samego Boga?

hmmm... twoja wypowiedź brzmi tak jakbyś nie czytał mojego poprzedniego posta. Także po prostu ponownie go przytoczę.
"O ile religie monoteistyczne takie jak judaizm, chrześcijaństwo i islam mają te same źródła i można powiedzieć, że wyznawcy tych religii tak naprawdę modlą się do tego samego boga, o tyle porównanie ich do religii politeistycznych gdzie jest wielu bogów jest bardzo mocno naciągane. Jakbyś nie naginał faktów to nie wmówisz mi, że hindusi lub wyznawcy religii już wymarłych (np. Aztekowie, Majowie, starożytni Egipcjanie, Grecy czy Rzymianie) modlili się do tego samego boga."
Jacku. Tylko pozornie napisaliśmy to samo. :)

(2014/03/18 16:48)
Akurat tego się po was nie spodziewałem, przynajmniej po niektórych. Jednak chcecie i potraficie rozważać aspekty wiary, w odniesieniu do Bibli, i Kościoła nie tylko przy okazji wątków gdzie jacyś chorzy duchowni wypaczają cały sens wiary i swojego powołania.

Odnosząc się natomiast do TV TRWAM możecie tam posłuchać ludzi, uczonych którzy np. widzą to co sie dzieje w ostatnim czasie na wschodzie z innego punktu widzenia, bo jak oglądam  nasza telewizję to mnie po prostu śmiech ogarnia.

Dzisiaj cały świat zachodu, cały świat demokratyczny skompromitował się totalnie. Putin który właśnie udowodnił że jest najmądrzejszym politykiem na świecie, nie mówię że go pochwalam za to co robi ale   obnażył jakimi durniami są politycy w krajach demokratycznych. idąc dalej studia na zachodzie każdy kretyn może skończyć. Zakładam iż absolwenci okrzyczanego Oxfordu nie przeszli by na UJ nawet jednego semestru i obawiam się bo Polska wszystko papuguje z zachodu o stan szkolnictwa Polskiego w przyszłości a widzę ze obecny rzad zaczyna w tej materii coś kombinować jak na przykładzie opracowywania nowego elementarza dla pierwszoklasistów.
  No i niestety nasi czołowi politycy podłączyli się do tej błazenady groteskowego Prezydenta usa i czołowych politykierów Europy. No i  niestety czołowi politycy tzw. prawicy też jeździli na Ukrainę i kompromitowali siebie i Polskę.

(2014/03/19 09:30)
skok to parabank

(2014/03/19 12:31)
A co pozostało z wzniosłych idei, służby ludziom, ubóstwa, dobrego przykładu ? 

(2014/03/22 09:47)
A co pozostało z wzniosłych idei, służby ludziom, ubóstwa, dobrego przykładu ? 

ABSOLUTNIE NIC.

Dlatego właśnie polscy katolicy (z księżmi na czele) tak bardzo nie lubią obecnego papieża... bo próbuje on przypomnieć wszystkim o co w tym wszystkim chodziło tak naprawdę na początku ;)

(2014/03/24 21:24)

daj daj daj daj... to jedyny glos kosciola przykryty paplanina o wierze. obluda juz siega granic.

ludzie by sie nie czepiali jakby to byla, nie wiem... firma wystawiajaca faktury i placaca podatki. a przynajmniej takie cos jak jest w stanach... zawod kaznodziei. ale te grubasy łase na kase do tego stopnia ze chca zagarniac wszystko i z nikim sie nie dzielic... myslicie ze po co jest celibat??? bo jak by bylo tak jak w stanach, zona dzieci to kto bedzie dziedziczyl majatek?? no wlasnie...

(2014/03/25 08:42)

pieprza obludnicy jak to blizniemu trzeba pomagac, bogactwa sie zrzec a sami miliardy dolarow na kontach, grunty w setkach tysiechy ha, obrastaja w tluszcz a ludzie z glodu na swiecie umieraja.

zaraz powiecie ze kulczyk tez ma miliardy oczywiscie MA. ale on nie pieprzy dzien w dzien z ambony o tym ze najwazniejsza jest skromnosc i milosc do blizniego a za plecami garsciami pieniadze zagarnia.

gdyby nie ciemnogrod w tym kraju, babcie i dziadkowie to dziecka nawet do komunii bym nie wysylal... kolejny evencik za ktory kaske daj daj daj... przeciez to jest biznes uslugowy... a za uslugi powinni wystawiac FV i placic od tego podatki.

zauwazyliscie ze co kolwiek kler nie zrobi to za to "co łaska" komunia, wesele, odpis z aktu urodzenia czy ch** wie czego tam, zaswiadczenie zeby byc swiadkiem, pogrzeb, bierzmowanie, wszystko doslownie, nawet na mszy łapy wyciagaja po kase.. daj daj daj daj...

(2014/03/25 11:38)
Uważaj bo ci jeszcze obetnie co nieco :) bez urazy

Podobno komuniści to ateiści a chyba nawet nie podobno bo raczej w większości, tymczasem jednak najwięcej kościołów w Polsce pobudowano w czasach Socjalistycznych, remontowano zabytkowe itd. Jacek Zabytkowe Obiekty Sakralne należą do tzw. Dziedzictwa narodowego. To nasza Kultura, i nasza tożsamość Narodowa. Bez względu na nasze poglądy czy światopoglądy było by barbarzyństwem niszczyć lub nie dbać o to.

Słyszę czesto różne opinie że  się za dużo pieniędzy wydaje na imprezy sportowe, Kancelarię Prezydenta 140 mln. na iventy itp. No chcielibyście aby Baracka Obamę czy innego gościa Prezydent  przy kanapkach i kawą z termosu przyjmował? Aby nie było autostrad, aby nie było stadionów, heh mecz rozegrać można nawet na łace, boisku szkolnym itp. Zamiast papieru velvet można też tyłek  gazeta lub tzw. szkłem wycierać.

(2014/03/25 11:38)
Piszesz jakbyś nie wiedział czemu SLD dawało na kościół.

Łapówka na głosy wiernych.
Ot co.

(2014/03/25 12:54)
 Grzech no i  układanie się władzy z niektórymi hierarchami Kościoła, znamy to nie tylko z przeszłości . Stąd inond   jakby pewnego rodzaju rozdźwięk w kościele Katolickim. Z drugiej strony każdy ma prawo popierać kogo chce. Teoretycznie:)

(2014/03/25 17:05)
Nie ma to jak dobra modlitwa, a Papierz mówi o ubóstwie. 

(2014/03/29 21:14)
To się nazywa sens modlitwy i pierwsza potrzeba pasterza.

(2014/04/06 22:13)
 No i bardzo dobrze to znaczy że w naszym kraju jest coraz lepiej mimo tego że obecna banda nieudaczników która rządzi krajem próbuje to spieprzyć. Na szczęście oni prawie nic nie robią i dzięki temu jakoś ten kraj sam się kręci

(2014/04/08 09:42)