Ruszyła budowa kompleksu sportowego

/ 11 odpowiedzi
Jak zwykle bojąc się dyskusji na forum Osiecki zablokował komentarze do informacji odnośnie budowy boiska w Chodakowie . Powiem ,że to co widać na zdjęciu wygląda jak pustynia. Nie dość ,że nie zmieszczono się w funduszu jaki przewidywał Budżet obywatelski ( zabrakło troszkę więcej niż 100% ) to pozbawiono Chodaków tego co najcenniejsze dzisiaj dla ludzi , zieleni , która przynosi spokój co udowodniono naukowo oraz leczy stresy. Czy mieszkając w nowej Suchej w swoim domu wyciąłby Pan drzewa wokół siebie. Oczywiście ,że nie , ale co tam Pana obchodzą zwykli śmiertelnicy. Myśli Pan Panie Osiecki ,że takim postępowaniem zyskał Pan sobie ludzi w Chodakowie ?  Jest przeciwnie, dzisiaj kto może to wyraża się w sposób dosadny o Pana poczynaniach  w tej dzielnicy. Tam Pana nie lubią a jak bardzo to już niedługo Pan się przekona , wszak do wyborów już niedaleko .
A starostwo, przyklepało wycinkę, więc ich też powinno się wywieźć na taczkach.

(2014/06/18 11:42)
Wycinkę realizuje się w samym środku okresu lęgowego. Głupota wespół z okrucieństwem, pan Gąsiorowski sfotografował martwe ptaki i pozrzucane gniazda i zamieścił w swoim artykule. Polecam urzędnikom i władzom zarówno miasta, jak powiatu, ten widok. Kochani, inwestycje jak najbardziej tak, ale nie kosztem zdrowych drzew i istot żywych. Rozsądku odrobinę. Jestem przekonana, że dałoby się pogodzić zieleń Chodakowa z tymi boiskami, a tym bardziej z pasażem Duplickiego. Jedno nie wyklucza drugiego, a wręcz przeciwnie. Z całego serca kibicuję panu Gąsiorowskiemu, mam nadzieję, że uda się uratować te drzewa i te ptaki, których jeszcze nie wyrżnięto.

(2014/06/18 12:31)
bartosz9

Całkowicie się z tobą zgadzam

(2014/06/18 13:48)
Dziękuję za miłe komentarze. Pamiętajcie Państwo, że Wasz głos i opinie wyrażone w tej sprawie są bardzo ważne. 
Ja również cieszyłbym się z boiska, które zbudowano by z uwzględnieniem choćby części drzew (po uprzednim przygotowaniu inwestycji od strony prawnej). Nie jestem, jak podkreślam, ekologicznym dogmatykiem. Ale tam po prostu wjechano spychaczami i rozjechano wszystko, włącznie z ptakami. 
Poza tym bardzo wiele drzew wycina się bez jakiejkolwiek potrzeby, ale to już będzie odrębny temat. Na pewno będę wracał do tego na blogu. 
Pozdrawiam i dziękuję za Państwa wsparcie. 

(2014/06/18 16:21)
tak się zastanawiam po co komu 144 boisko?kiedyś wystarczyło kawałek pola,bramki (słupki -były z ciuchów) a teraz boiska,orliki za milion trzysta tysięcy i widać że używane są często? kolejne grupy stoją w kolejce by pograć?chodzi żeby drzewa wyciąć,pozorna działalność,rozejrzyjcie się wokół, jak będzie jakiś mały lasek na pewno zostanie wycięty,być może pod kort tenisowy? (siostry Radwańskie odnoszą sukcesy)

(2014/06/19 09:49)
Wielu mieszkańców Chodakowa zastanawia się, czy faktycznie trzeba było tak żyłować budżet na to boisko. W nasze dzielnicy obiektów sportowych jest dużo i w dodatku niewiele ludzi z nich korzysta.Jest hala sportowa, sala gimnastyczna na terenie byłego "Chemitexu", jest boisko Bzury, boisko do koszykówki, jest Orlik, boisko do piłki plażowej. Z moich obserwacji wynika, że są nie wykorzystywane. Coraz więcej ludzi mówi jak to dość agresywnie zbierane były podpisy na rzecz budowy boisk.

(2014/06/20 10:37)
Metasekwoja
Jest hala sportowa -ale żeby na niej grać trzeba zapłacić
 sala gimnastyczna na terenie byłego "Chemitexu", - nie wiem czy jest tam wstęp wolny - szczerze wątpie jest boisko Bzury ale tylko dla trenujących w klubiejest Orlik jedyny na który można wejść bezpłatnie ale z mojego doświadczenia wiem ze jest dość intensywnie obłożony.jak dla mnie boisko przy szkole się przyda zwłaszcza dla dzieci uczęszczających do szkoły bo nie beda musiały zasuwać 500 metrów i tracić cenny czas z godzin W-F których i tak jest mało.
ale bardziej mnie zastanawia kto wpadł na pomysł z "deptakiem" - to jak dla mnie jest wielka pomyłka i tu chyba nastąpiła największa eskalacja jeśli chodzi o wycięcia drzew wiec jeśli mam wybór miedzy deptakiem a zostawieniem prawie 300 drzew to wybieram to drugieszkoda że ani Małolepszy ani Osiecki nie pomyśleli(ale czemu się dziwić) aby zrobić konsultacje społecznie z mieszkańcami dzielnicy w tej sprawie.

novjan

(2014/06/20 12:27)
Tak naprawdę, NovJan, to o wiele więcej drzew wycięto pod boisko. Co do zasady, to ja nie mam nic przeciwko boisku, ale naprawdę można było tak zrobić projekt, żeby zachować kilka ładnych drzew. A nawet jeśli trzeba było wyciąć wszystko, to poza tym nieszczęsnym okresem lęgowym. Drzewa cięto w okresie kwiecień / maj, czyli w czasie największego rozrodu ptaków. To w zasadzie tyle Co do alejek, to zgadzam się, że jest to pomysł poroniony co do samej zasadności inwestycji. Pozdrawiam. 

(2014/06/20 14:22)

"Tak naprawdę, NovJan, to o wiele więcej drzew wycięto pod boisko."

no to teraz ja jestem zaskoczony bo byłem świecie przekonany ze pod boisko to były głównie wycinane krzewy a zaledwie kilka drzew.

ale nie zmienia to faktu ze pod oba te projekty zostanie wycięte mnóstwo drzew - o wiele wiele za dużo

pzdr.

novjan

(2014/06/20 19:25)

(2014/06/20 20:41)

NovJan, decyzje dotyczące wycinek są na moim blogu. 

(2014/06/21 18:31)