Sąd Rodzinny w Sochaczewie

/ 4 odpowiedzi
WitamMam pytanie czy któraś z MAM miała styczność z sochaczewskim sadem a tym bardziej z sędziną S. ? Czy któraś z mam miała sprawę o alimenty? Ja uzbrojona w faktury, rachunki, zaświadczenia od lekarza - wszystko po to by pokazać, że nie proszę o pieniądze na fanaberie ale na niezbędne rzeczy, przy rachunkach od dentysty usłyszałam cyt. "niech myje zęby przez trzy godziny dziennie to nie będą mu się zęby psuły" koniec cyt, na sprawie wzięto pod uwagę tylko moje dochody, sędzia leżąc prawie na krześle na szybko przeglądała akta, nie wzięła pod uwagę mojej choroby, tylko pogadała z NIM o jego pasji i stwierdziła że jemu samemu jest ciężej niż mi samej z dzieckiem.. Mam po tej sprawie ogromny żal do sędziny. z góry dziękuję i pozdrawiam.
U tej sędziny to standard. Kiedyś był sędzia Kania i to był złoty człowiek. A sędzina S,... Ja również byłam przetrzepana z wydatków, zarobków. Ex uwierzyła na słowo ile zarabia - żadnych zaświadczeń, nic. I oczywiście on jest biedny. A wydatki na cykliczne zabiegi które syn musiał mieć wykonywane ( 2x w roku po 600 zł) uznała za wydatki jendorazowe więc nie podlegają pod alimenty.... Jedyne co - jeśli nie jest pani zadodowona z wyniku rozprawy można się odwołać. Ta Pani już niejdnej matce nerwy zszargała. Ja z rozpraw wychodziłam jakby mnie przejechał pociąg.

(2019/11/21 12:37)
Ja byłam świadkiem o alimenty i odnoszę wrażenie że sędzia S. pracuje tam na "akord". Nie zapoznaje sie dokładnie ze sprawą,przerywa i nie pozwala dokończyć zdania ani myśli . Jej standardowe powiedzonko "ja nie wiem kto mówi prawdę" (uważam że od tego jest żeby roztrzygnąć kto mówi prawdę).Dając Jej argumenty o przewinieniach jednej strony (matki lub ojca) bagatelizuje to i nie reaguje żeby wyjaśnić.Uważam że wielu rodziców krzywdzi takim postępowaniem.

(2019/11/21 16:30)
jestem w trakcie odwołania, ale czy nie można nic zrobić żeby zmienili sędziego w Socho, albo, żeby ktoś ją ukarał za takie postępowanie, żadne sprawy nie są nagrywane czy nic z tym się nie da zrobić?

(2019/11/22 06:02)
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1430942,nagrywanie-rozpraw-nowelizacja-kpc-sad-strony.html

Zgodnie z nowym prawem może Pani nagrywać rozprawę na własne urządzenie. Sąd może tego zabronić ale musi być to jasno uzasadnione i nalgałabym aby uzasadnienie zostało zaprotokoławne. 

Pani odwołanie powinno trafić do sądu wyższej instancji (okręgowy w Płocku) , nie można chyba odwołać się od wyroku sądu rejonowego do tego samego sądu a co za tym idzie jeśli odowłanie zostanie  uznane to  wydaje mi się, że wówczas  sąd okręgowy w Płocku wyznaczy sędziego w Sądzie w Płocku który poprowadzi rozprawę lub wyznaczy innego sędziego w SR w SOCHACZEWIE. Tak mi się wydaje na logikę ale wiadomo jak pokrętne są ścieżki kodeksów itp.
Myślę, że dużo zależy od tego co napisała Pani w odwołaniu. Jeśli podniosła Pani kwestię sędziny S. to może to chyba mieć wpływ na to jak dalej potoczy się postępowanie.

(2019/11/26 14:11)