Sala gimnastyczna dla Zespołu Szkół

/ 9 odpowiedzi
Zgodnie z obietnicą złożoną przez burmistrza Osieckiego w tym roku miała ruszyć inwestycja związana z nową salą dla Zespołu Szkół. Zarezerwowane na ten rok pieniądze burmistrz jednak postanowił przeznaczyć na inny cel, a mianowicie wycinanie krzaków i drzew przy moście na Utracie i jakiś remont hali przy ul. CHopina. Za pewne za chwilę z pomocą dyrektora ZS załatwi dzieciakom kolejny luksus, tym razem będą to, a jakże, zajęcia w-f ...na hali ...oddalonej jakieś 400 metrów od szkoły.
W piątek radni miejscy głosowali nad zmianami w tej kwestii i pewnie zmienili...co? ;)
Nic dziwnego,że notowania burmistrza i jego radnych w naszej dzielnicy lecą na łeb na szyje.
Przypomnijmy, radny Cichocki i burmistrz obiecywali dać wyremontowany i wspaniały plac zabaw.
Obiecywali też, że w tym roku ruszą z salą gimnastyczną - koń by się uśmiał!!!
Przed następnymi wyborami obiecać będą pewnie remont ul. Grunwaldzkiej... :)
Czekam na listę radnych którzy poparli rezygnację z budowy sali...

To te same cały czas nazwiska , można wymienić je w ciemno i pomyłka wykluczona.

(2015/06/22 22:20)
No jak to nie ruszyła?! Przecież fundamenty pod salę gimnastyczną w SP7, już jakieś 25 lat stoją! :p

(2015/06/23 09:18)
Jedno sprostowanie...dziś jest ta niezmiernie ważna dla dzieciaków z Chodakowa sesja.
Sprawa druga. Za ciężkie tysiące złotych była opracowana podobno ekspertyza stanu fundamentów z której wynika, że fundamenty są w stanie uniemożliwiającym ich wykorzystanie.  Potwierdziło  się to co było wiadomo od dawana i wyrzucono kolejne tysiące złotych w błoto.
Sprawa trzecia. Dziś ukazał się piękny, propagandowy, chroniący burmistrza i dyrektora Pakułę teks na stronie UM - "Cztery miliony zostają w Chodakowie" Co się z niego dowiadujemy, a no, że...
"Dyrektor Zespołu Szkół konsultował z nauczycielami pomysł przejęcia od MOSiR hali przy ul. Chopina. Kadra pedagogiczna zaproponowała ratuszowi, by z kilku milionów złotych zapisanych w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta na nową salę – część przeznaczyć na remont hali MOSiR, a resztę na dalszy remont zabytkowego gmachu Zespołu Szkół. Zdaniem dyrektora Pakuły, przejście ze szkoły na halę nie jest dużym problemem, dlatego warto zainwestować w remont już istniejącego obiektu."
Dalej czytamy ..."
Wniosek Rady Pedagogicznej o odłożenie budowy sali i remont hali MOSiR przy Chopina przedstawiony zostanie radnym na najbliższej sesji i to oni zdecydują o ewentualnych zmianach w WPF."
Jakie wnioski można wysnuć?

1. Burmistrz Osiecki wycofuje się z planów budowy sali gimnastycznej dla dzieciaków w Chodakowie.
2. Burmistrz Osiecki do realizacji celu pkt. 1. wykorzystuje dyrektora szkoły w Chodakowie Pana Pakułę.
3. Dyrektor Pakuła, żeby nie przyjmować na siebie oskarżeń o wspierania burmistrza Osieckiego, do celów propagandowych wykorzystuje tzw. radę pedagogiczną w której zasiada kilka osób (chyba 6 osób) które nie umieją się przeciwstawić panu Dyrektorowi.
4. Zastanawiające jest jak zostanie uregulowana kwestia finansowania korzystania hali MOSiR przez Zespół Szkół.  Czy faktycznie szkoła zostanie obciążona dodatkowymi kosztami i przejmie to kukułcze jajo od MOSiR?
5. Dokładny pomiar odległości od szkoły do hali wykonany przez burmistrza lub dyrektora pokazuje jednoznacznie, że dzieciaki nie zmarzną, nie zmokną, nie będą musiały przebierać się w 4 razy (1. w kurtki, 2. w stój sportowy, 3. z powrotem w kurtki, 4. w strój szkolny).

Moja ocena tej sytuacji jest jednoznaczna - skandal w Chodakowie!

Dlatego...

Szanowi Radni SFS!

Nie pozwólcie, aby obietnice składane publicznie przez Wasze kierownictwo stały się w Chodakowie tematem kpin i drwin i nie popierajcie uchwały w sprawie tej zmiany!
Już teraz Chodaków śmieje się z wielkiego wydarzenia ostatnich dni czyli oddania do użytku "wyremontowanego placu zabaw".

Szanowni Radni Opozycyjni!

Mieszkańcy którzy Was wybrali uwierzyli, że nawet jeśli nie zdołacie przejąc władzy w mieście, będziecie działać i rozliczać władzę ze składanych w trakcje kampanii obietnic.
Wy również dotrzymajcie danego słowa i nie pozwólcie, żeby dzieciaki z Chodakowa Bóg wie jak długie lata marzły na mrozie, mokły na deszczu, tylko dlatego, że burmistrz chce przenieść koszty utrzymania hali z MOSiR na biedny Zespół Szkół Chodakowie.

Odpowiedzialnych decyzji życzę...


(2015/06/23 11:28)
Dla przypomnienia. :)

(2015/06/28 21:06)
Jedno drobne wyjaśnienie.Rada Pedagogiczna to wszyscy nauczyciele danej szkoły.Jest to prawnie usytuowana instytucja działająca w ramach szkoły.Ma swoje kompetencje i uprawnienia. Jak dotychczas sprawa poruszana w tym wątku nie była poruszana na posiedzeniu Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół.Pod pismem dyrektora Pakuły znajdują się podpisy nauczycieli którzy zechcieli podpisać to pismo , ale nie jest to oficjalny dokument przyjęty przez Radę Pedagogiczną.

(2015/06/30 00:49)
10 lat temu uczęszczałem do Gimnazjum nr. 1 i przez trzy lata gimnazjum chodziłem na W-F ze szkoły na Halę na Orkan, która jest oddalona zdecydowanie dalej niż 400m i co? i nic! Nie raz padał deszcz, czy był mróz i nikt z tego powodu nie płakał, a wręcz cieszył się że będą normalne warunki do poćwiczenia, w tym wypadku podejrzewam jest tak że to rodzice płaczą a dzieciakom nie wpływa zbytnio że przejdą się parę minut po dworze...

(2015/06/30 16:34)
@pwalda - rada pedagogiczna, a w tym wypadku kilku nauczycieli zdecydowało, że uwalniają burmistrza Osieckiego od wywiązania się z obietnicy złożonej mieszkańcom Chodakowa.
A co na to Rada Rodziców, czy te sześć matek "?" ... zgodziło się na to? Czy rodzice byli pytani przez pana Pakułę o zgodę na taki przekręt?

Panie dyrektorze Pakuła, czy pytał Pan rodziców czy wyrażają zgodę na takie Pana działania?

@bartosz9 - zdaje się, że nie rozumiesz znaczenia "danego słowa".
Zdajesz sobie sprawę, ile czasu trzeba, żeby dzieciaki dotarły tam i z powrotem?
Nie widzisz głupoty stojącej za tą decyzją?

(2015/07/02 11:27)
@Reage77 - pismo dyrektora Pakuły jest jego pismem pod którym podpisało się kilkunastu nauczycieli.Nie jest natomiast oficjalnym pismem Rady Pedagogicznej. Wśród nauczycieli w Zespole Szkół zdania są podzielone.Skala potrzeb naszej szkoły jest ogromna i wielu z nas sądzi że bardziej potrzebne są pracownie przedmiotowe z prawdziwego zdarzenia, nowe komputery, nowoczesne pomoce dydaktyczne , drukarki , kserokopiarki.Szkoła to nie tylko zajęcia z w-f.

(2015/07/03 15:46)
Witam dlaczego mieszkańcy Chodakowa nie protestują w sprawie sali gimnastycznej dla swoich dzieci? dlaczego pozwalają na ciągłe oszukiwanie to już drugą kadencję Burmistrz P.Osiecki obiecywał salę dla siódemki i co - znowu nic. A teraz czytam, że nauczyciele podpisali pismo, że nie chcą sali tylko pomoce do prowadzenia lekcji, ciekawe jak się teraz czują ani sali, ani pieniędzy na pomoce, ciekawy jestem czy wiedzieli co podpisują czy z obawy o swoją pracę ? Gdzie są nauczyciele wf dlaczego nie protestują, nie walczą o swój warsztat pracy?

(2015/08/18 10:40)