Samorządowcy z Młodzieszyna odporni na powiatową politykę

/ 24 odpowiedzi
Uznanie dla samorządowców z Młodzieszyna, którzy w przeciwieństwie do decydentów powiatowych, nie mieli problemów z właściwą interpretacją art.25 ustawy o samorządzie gminnym. Rada Gminy Młodzieszyn okazała się odporna na powiatową politykę. Radni jednogłośnie nie wyrazili zgody na wyrzucenie kolegi z pracy w DPS Młodzieszyn.
Ciekawe jaka jest ta rada, tzn. jakiej opcji i kto w niej zasiada?

(2015/02/26 08:26)
@Delux
...nie ważne jaka jest. Ważne, że nie ulega naciskom. Właśnie w tym jest problem z większością radnych, że albo zmieniają poglądy ze względu na profity, albo ze względu na jakieś naciski.
Mam tylko nadzieję, że taki a nie inny wynik głosowania radnych w Młodzieszynie, nie przełoży się na relacje starostwo - gmina...

Gratuluje odważnej i społecznie słusznej postawy.... :)

(2015/02/26 09:09)

@Deluxe

A jak byś się już dowiedział z jakiej opcji, to jaki byłby dalszy tok myślenia?

Ważne jest, że Rada ma swoje zdanie w tej sprawie i tego zdania broni nie poddając się sugestii płynącej z tzw. "góry". Oni tam są na miejscu i ogarniają własne sprawy najlepiej.

(2015/02/26 09:23)
wbienko to powiedz więcej jakim i czyim naciskom?

(2015/02/26 09:30)
Art.25 ustawy o samorządzie gminnym:
1. W związku z wykonywaniem mandatu radny korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.
2. Rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której jest członkiem. Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu.

(2015/02/26 09:44)
Następny pstryczek w nos tym co wszystko wiedzą najlepiej . Jestem pewny ,że takich podobnych pstryczków w najbliższym czasie będzie więcej
A ULICA STASZICA LEŻY I CZEKA NA REMONT, A TU ZARAZ WIOSNA I NIC. A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE , A TO DOPIERO TAK MYŚLĘ POCZĄTEK KŁOPOTÓW.

(2015/02/26 11:25)
Ale jeszcze niema wiosny, cierpliwości!

(2015/02/26 12:01)
Uznanie dla samorządowców z Młodzieszyna, którzy w przeciwieństwie do decydentów powiatowych, nie mieli problemów z właściwą interpretacją art.25 ustawy o samorządzie gminnym. Rada Gminy Młodzieszyn okazała się odporna na powiatową politykę. Radni jednogłośnie nie wyrazili zgody na wyrzucenie kolegi z pracy w DPS Młodzieszyn.


Fragment z pisma starostwa powiatowego do rady gminy:
„Jest potrzeba poważnych cięć kosztów i redukcja etatów. Pan Samson zatrudniony jest w DPS na stanowisku kierowcy zaopatrzeniowca, a w sytuacji, kiedy dostawy towarów będzie załatwiać firma zewnętrzna, to jego stanowisko jest nieprzydatne i zbędne. Zwierzchnicy nie stawiają mu jakichkolwiek zarzutów odnośnie jakości jego pracy, tylko tną koszty i ograniczają wydatki”.

Fragment ustawy - art. 25 ust. 2 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym:
„Rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której jest członkiem. Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu”.

Decyzja rady gminy oznacza, iż mimo niezbędnej reorganizacji pracy ośrodka pomocowego, radny Samson przez kolejne 4 lata będzie zajmował zupełnie zbędne stanowisko w DPS Młodzieszyn i pobierał z naszych podatków 2 800 zł pensji miesięcznie (co przełoży się na 33 600 zł rocznie, a w skali całej kadencji na 134 400 zł).

Trzeba przyznać, że jak lew walczył Pan o utrzymanie posad dla swoich kolegów. W maju 2014 roku, podczas obrad rady powiatu, niezwykle skutecznie bronił Pan przed odwołaniem za aferę w DPS Młodzieszyn ówczesnego starostę i wicestarostę. Choć utrzymali swoje stanowiska jeszcze przez 6 miesięcy, to i tak wyborcy im podziękowali. Sprzątanie bałaganu po poprzednikach w ośrodku trwać będzie dalej. Zapewne zwolnią inne osoby, które miały tego pecha, że nikt im pracy po znajomości nie załatwił i nikt ich posad jak lew nie bronił.

(2015/02/26 13:38)
@Zirgu2
..o czym Ty mówisz?
Chcesz powiedzieć, że nowe kierownictwo DPS zwolni inne osoby tworząc nowy kolejny program cięcia kosztów tylko dlatego, że radni z Młodzieszyna nie pozwolili wywalić z roboty radnego?

"...Zapewne zwolnią inne osoby, które miały tego pecha, że nikt im pracy po znajomości nie załatwił i nikt ich posad jak lew nie bronił. "

Chłopie, co ty wygadujesz? Nie strasz ludzi tam pracujących i nie przypinaj łaty władzom powiatu!

Tak to wygląda jakbyś miał osobiste porachunki z Panem Jerzym...a może źle Ci było w pracy kiedy był wice w mieście?
Napisz lepiej jak ludzi się z UM wyrzuca...i podaj uzasadnienia od razu.

(2015/02/26 15:02)
regee , oni tutaj zrobili sobie taki folwark ujadaczy do stosowania linczu jak ktoś im się nie podoba. Przegrali wybory i teraz rozpoczęli hucpę bo urwało im się Samorządowe Koryto, i bez względu czy jest o czym pisać czy nie cokolwiek się nada przekształcić w język nienawiści przeciwko obecnym lokalnym władzom to próbują nieudolnie to robić

(2015/02/26 16:35)
@Deluxe - Jak zwykle kulą w płot :))))))))))))))
Przeczytaj, zrozum i dopiero się wypowiadaj. ZAWSZE W TEJ KOLEJNOŚCI!!!!

(2015/02/27 10:46)
Hahahaha wbienko wiesz dobrze że tak jest ale  zamiast rozmawiać na argumenty stosujesz starą ubecką metodę podważania faktów i uznawania prawdy tylko wygodnej dla siebie ale jednak to ta ostatnia prawda czyli G...o prawda!

(2015/02/27 10:56)
@Deluxe - a jakie Ty fakty dotyczące tematu omawianego w wątku przedstawiłeś, o argumentach nie wspomnę?  Dajesz radość chłopie, oj dajesz :))))

(2015/02/27 11:10)
 Nie no wbienko, ty zacznij oceniać najpierw siebie zanim zaczniesz oceniać innych, dla mnie to jesteś zwykły pojeb jak wszystkieryski czy Kacpersky  nastawionym żeby w każdym poście zamiast pisać na temat to po prostu obrażać.  Ciąg się luiu!

(2015/02/27 11:20)
DPS Młodzieszyn za rządów poprzednich władz powiatowych był miejscem patologii i układów samorządowych! To tam dziwnym trafem ogromną liczbę głosów w wyborach samorządowych otrzymywali ówcześni włodarze powiatowi! Finał tych patologicznych i często kryminogennych zachowań to zarzuty prokuratorskie dla 4 osób zatrudnionych w tym ośrodku. W zamian za poparcie w radzie powiatu ówczesnych, skompromitowanych władz zatrudnienie w DPS Młodzieszyn znalazły osoby powiązane z ówczesnymi radnymi powiatowymi. Stanowisko otrzymał np. radny Kisiołek (ochroniarz/administrator bezpieczeństwa informacji, roczny przychód 23 983,72 zł w 2013r.) czy radny Samson (kierowca/zaopatrzeniowiec, roczny przychód 33 600,00 zł w 2013r.). Jednocześnie ówczesne władze poniosły opłaty dla pensjonariuszy DPS do kwoty 3 450 zł (o blisko 20%)! Pisały o tym wszystkie media w ówczesnym czasie, ale ani władze starostwa, ani koalicja w radzie powiatu (m.in. z p. Żelichowskim) takim sprawami się nie przejmowały. LINK: http://goo.gl/QPTSq0

Gdy dziś próbuje się przywrócić normalność w DPS to dla p. Żelichowskiego jest to „nowy TKM”, a brak zgody rady gminy Młodzieszyn na usunięcie z synekury radnego Samsona to „odporność na powiatową politykę”.

(2015/02/27 12:01)
No i dostało mi się :)))))))))))))))Uwaga wszyscy !!!!! @Deluxe (vel. Olaf) ma zły dzień. Niby facet, a dopadł go PMS.

A co tam @Deluxe w temacie decyzji samorządowców z Młodzieszyna? Kumasz w ogóle o co kaman?

(2015/02/27 12:07)
@Zirgu2 - odpowiedz na pytania

Czy etaty: ochroniarz/administrator bezpieczeństwa informacji i kierowca/zaopatrzeniowiec zostały utworzone specjalnie dla tych panów?

Czy etaty: ochroniarz/administrator bezpieczeństwa informacji i kierowca/zaopatrzeniowiec będą zlikwidowane bo są zbędne? I nie jest niepokojący fakt, że obiekt nie będzie dostatecznie chroniony, a nad procedurą ochrony danych nikt nie będzie czuwał, nie będzie tez stałego kierowcy mogącego przewieść pensjonariusza lub dostarczyć cokolwiek w nagłym przypadku?

Czy pokrycie kosztów w/w stanowisk było bezpośrednim powodem podwyżki opłat?

I jeszcze jedno:Dlaczego śledzenie patologii i układów samorządowych ograniczasz tylko do powiatu (ubiegłej kadencji), a nie wyszukujesz ich w mieście.

(2015/02/27 12:41)
@Zirgu2 - odpowiedz na pytaniaCzy etaty: ochroniarz/administrator bezpieczeństwa informacji i kierowca/zaopatrzeniowiec zostały utworzone specjalnie dla tych panów?

Czy etaty: ochroniarz/administrator bezpieczeństwa informacji i kierowca/zaopatrzeniowiec będą zlikwidowane bo są zbędne? I nie jest niepokojący fakt, że obiekt nie będzie dostatecznie chroniony, a nad procedurą ochrony danych nikt nie będzie czuwał, nie będzie tez stałego kierowcy mogącego przewieść pensjonariusza lub dostarczyć cokolwiek w nagłym przypadku?

Czy pokrycie kosztów w/w stanowisk było bezpośrednim powodem podwyżki opłat?

I jeszcze jedno:Dlaczego śledzenie patologii i układów samorządowych ograniczasz tylko do powiatu (ubiegłej kadencji), a nie wyszukujesz ich w mieście.


wbienko

Jesteś myślącym człowiekiem, więc przeczytaj sobie co na ten temat pisano blisko 2 lata temu.
Wielka podwyżka w DPS Młodzieszyn
Jak skonfrontujesz to z obecną wiedzą nt. DPS to masz odpowiedź na wszystkie pytania oprócz ostatniego ;)

A na ostatnie odpowiadam: jak znajdziesz przykład patologii/układów w mieście to daj znać! Chętni podrążę temat.

(2015/02/27 13:36)
@Zirgu2
Również jesteś osobą myślącą, otwórz szerzej oczy, poszukaj w poprzedniej kadencji :).
Jeśliś jest umysł dociekliwy myślę, że dostrzeżesz coś na pewno, chyba że punkt siedzenia Ci utrudnia punkt widzenia :)

(2015/02/27 14:56)
wbienko

Pewnie, że w każdej kadencji "dzieją się ciekawe rzeczy" i media głośno o tym trąbią. Ale tu chodzi o skalę zjawisk! W powiecie póki co 9 (czyt. dziewięć) osób ma postawione zarzuty prokuratorskie! Liczba robi wrażenie nawet jeżeli rozpiętość zarzutów jest spora (od byłej dyrektor DPS czy byłego radnego/niedoszłego burmistrza aż po poświadczenie nieprawdy w dokumentach u innych).

Magiczne słowo - S K A L A!


(2015/02/27 17:00)
Zigru pytanie co ci z tej skali zostanie w finale.Oby nie odszkodowania z naszej kieszeni.Sukces polityczny twoi szefowie zaliczyli obyśmy nie ponieśli wszyscy tego konsekwencji.Twoje staranie na forum nie wystarczy.

(2015/02/27 17:35)

Jak by nie patrzeć, Radni młodziescy zachowali się jak należy. Mandat radnego powinien coś znaczyć. Ochronę też. Zawirowania polityczne, gra w podchody, to jedno. Sumienna praca na chleb, to co innego.

Uważam, że jeśli jakiś radny miałby poważne zarzuty, udokumentowane, to Rada nie chroniłaby kogoś za wszelką cenę. Wtedy wszyscy straciliby twarz.

(2015/02/27 19:19)
wbienko a znasz powiedzenie:"kiedy wejdziesz między wrony wtedy kraczesz jak i ony" po prostu takie środowisko tego pana

(2015/02/28 23:40)

do zirgu 2 czy też do małolepszy vel bidon

Nie ma to jak reorganizacja urzędu miasta co cztery lata, pod pozorem której przyjmuje się swoich za wcale nie małe pieniądze np. pana (co do zasady z małej litery) panie bidon, pana koleżankę od fikołków, czy globtroterkę obskakującą w sposób zdalny etat - ten od cegielni.  

(2015/03/04 19:17)