schronisko Sochaczew warunki adopcji

/ 9 odpowiedzi
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat podsochaczewskiego schroniska? Czy do adopcji zwierzęcia dopłacają jakąś kasę?
a co masz na myśli pisząc o dopłacanej kasie,schronisko jest miejscem czasowego przebywania zwierzęcia czekającego na prawdziwy dom,każdy adoptujący wpłaca opłatę adopcyjną dostaje pakiet dokumentów ,nie ma mowy o żadnej dopłacie .

(2013/09/28 07:47)
W tv mówili kiedyś że gdzieś tam dopłacają a właściwie zwracają za przedstawione rachunki za zakup np. budy, smyczy,miski, karmy itp. ale to chyba nienajlepszy pomysł bo wątpliwe żeby ktoś kto liczy na kasę, dobrze zajmował się psem ze schroniska (chociaż pewnie są wyjątki). Przecież tu chodzi o to żeby pomóc zwierzakowi, dać mu dom a nie mieć z tego korzyść finansową. Jeśli kogoś nie stać na utrzymanie psa (karma,leczenie,akcesoria) czy innego zwierza to się go po prostu nie bierze. Schroniska i tak borykają się z problemami finansowymi a budżet gmin też jest mocno okrojony, więc dopłaty to chyba tylko wyjątkowe sytuacje w nielicznych  miastach.

(2013/09/28 11:22)
jeśli ktoś zabiera zwierzaka, to musi jeszcze dopłacić? no właśnie słyszałam coś zupełnie odmiennego, tzn. że właśnie schronisko daje jakąś kwotę za pozbycie się podopiecznego... ciekawe, kto ma rację

(2013/09/28 11:23)
Myślę,że nie tyle trzeba dopłacić biorąc psa ze schroniska ile trochę wspomóc schronisko, zwracając częściowo koszty utrzymania psa, szczepienia, odrobaczenie, sterylizację czy kastrację. A poza tym jeśli już ktoś wyłoży jakieś pieniądze na psa to może bardziej  będzie o niego dbał i widać, że podchodzi do sprawy poważnie, że nie jest to chwilowy impuls tylko przemyślana decyzja.

(2013/09/28 11:29)
w Sochaczewskim schronisku nie ma czegoś takiego jak dopłata do zabieranego zwierzaka,natomiast ktoś kto bierze psa czy kota uiszcza opłatę adopcyjną odpowiednia i tak pies 30 zł,suka 60 zł,szczeniak do roku 50 zł,kot 10 zł,zwierzęta są zaczipowane,wysterylizowane, ,zaszczepione,odrobaczone,odpchlone.Ewentualne dalsze wyjaśnienia to proszę dzwonić do AZORKA i tam wszystko wytłumaczą.

(2013/09/28 11:30)

(2013/09/28 11:41)
no, chociaż jedna osoba wie, o czym mówi. Dzięki za cenne info. Nie zależy mi oczywiście na kasie, jeśli się zdecyduję na zwierzę, ale jeśli to przysługuje potencjalnym właścicielom, dlaczego nie skorzystać...

(2013/09/28 22:13)
Osobiście nie miał bym nic przeciwko by miasto dawało jakieś dopłaty do zabieranego ze schroniska zwierzaka,chociaż i tak jest dobrze ,bo dostaje się psa po wszystkich zabiegach ,kosztami przekraczającymi cenę adopcyjną.Jedynie  to jest możliwe zgłoszenie się do ratusza z prośbą o darmową adopcje ze względu na brak środków na zapłatę,(renciści,emeryci,itp).No i adoptujący jest zwolniony z opłaty podatku za psa.

(2013/09/29 11:30)
Dopłacanie komuś kto chce mieć przyjaciela? Był gdzieś taki proceder, czy jest nadal - nie wiem. Jestem bardzo przeciwko takiemu pozbywaniu sie zwierząt ze schroniska. Kolejny pomysł na zdobycie łatwych pieniędzy - czy z pożytkiem dla zwierzaków? wątpię.Nie wystarczy, że pies jest zdrowy, odrobaczony, odpchlony, wysterylizowany, zaszczepiony i zaczipowany? - to koszt ok 300,- ( fundacja nie pobiera opłat adopcyjnych).

(2013/09/30 13:42)