Segregacja śmieci - czy to ma sens?

/ 6 odpowiedzi

Miałaby sens, gdyby się wszyscy do niej przyłożyli. Ale są osoby, ktore jeszcze do tego tematu nie dorosły. Mało, że niektórzy konieczność segregacji kompletnie ignorują wrzucając wszystko do jednego wora, to inni niweczą starania tych, którzy segregują - ktoś wrzuca obierki i wszelaki syf do wolno stojących na osiedlach pojemników do segregacji. Mam tu na myśli okolice PKP i podrzuty na osiedle na Żwirki i Wigury. Czy na innych osiedlach też tak jest?

Smutne to, ale w okolicy PKP nie może być żadnego (ulicznego) kosza na śmiecie, bo tam lądowały odpadki z domów. Ktoś jak wysypisko traktuje teren Muzem Kolei Wąskotorowej.

Uważam, że te wolno stojące pojemniki powinny być usunięte i że każda wspólnota czy osiedle powinny mieć pojemniki pod zamnięciem. Może przydałby się jakiś monitoring?

czy widziałaś jak te posegregowane śmieci wrzucają do jednej komory na smieciarce?

(2018/02/11 13:14)

Zadawałem sobie to pytanie jakieś 2 lata temu kiedy to z braku worków odpowiedniego koloru wrzuciłem plastik w zielone czy szare, przepraszając Pana Śmieciarza za zainstaniała sytuację, pytając przy tym: czy to aby nie problem?. Pan zgarniając worki burknął tylko "Niech się Pan nie oszukuje, to i tak idzie wszystko do jednego wora" 

Co prawda, było to za czasów poprzedniej firmy obsługującej wywóz nieczystości stałych, może aktualna traktuje ten temat inaczej. Jeżeli czyta to osoba, która pracowała w poprzedniej bądź aktualnie obsługującej fimie może potwierdzić te rewelacje? Jak to wygląda od zaplecza? 

(2018/02/11 13:41)

Faktycznie, nigdy nie widziałam odbioru kolorowych pojemników z osiedla.

I miałam nadzieję, że wrzucanie wszystkiego do jednego wora to tylko miejska legenda.

Chętnie też dowiedziałabym się, co się dzieje dalej z posortowanymi śmieciami.

Jakkolwiek nie postępowanoby z posortowanymi śmieciami, zgodzicie się, że nieładnie wyrzucać jest domowe śmieci do ulicznego kosza, kosza sąsiada bądź na czyjeś podwórko.

(2018/02/12 11:27)

Najoprościej jest to wytłumaczyć tak, że My segregujemy odpady, żeby Oni mieli łatwiej na sortowni. Jak wywali z tego jednego wora to mniej więcej obok siebie sa odpady tego samego rodzaju.

(2018/02/14 07:58)

śmieci segregowane i tak trzeba segregować od nowa. Nasza segragacji służy pewnie wstępnemu rozdzieleniu śmieci brudnych, zatłuszczonych ip od tych do przeróbki. Wydaje mi się, że odbieranie śegregowanych śmieci każdych oddzielnie jest mało opłacalne.

(2018/02/14 12:52)

Tonsmeier  w Nowej Suchej  i okolicach i  odbiera  szkło, zmieszane i plastiki/papier w 3 rózne dni  wieć zakładam ze segregują

(2018/02/14 14:01)