SEGREGACJA ŚMIECI-czy to prawda?

/ 5 odpowiedzi

Czy to prawda że segregcja śmieci w Sochaczewie jest fikcją? Dowiedziałam się ostatnio że śmieci które segregujemy w swoich domach firma odbierająca śmieci i tak wszystko później wrzuca "do jednego worka" . Chodzi podobno tylko o pozyskiwanie jakiś dotacji z Unii itd.. a żeby z tą segregacją dalej coś robić nie ma możliwości....Beznadziejnie to wygląda jeśli to prawda. Ktoś coś wie na ten temat? Będę wdzięczna za informacje.

gdyby samochód miał trzy-cztery komory,np. na szkło, na organiczne, na papier,to by była segregacja,oni wszystko zbierają(mówię o kontenerach przed domami wielorodzinnymi) na jedną krypę,a potem nie wiem gdzie-segregują(podwójna robota) czy do dołu

(2016/11/13 08:35)

.

(2016/11/13 08:39)

Jeżeli chodzi o odpady segregowane na osiedlach domów wielorodzinnych to są segregowane na pace. 

tj są wrzucane na pakę z grodziami odzielającymi (widziałem z okna).

A co do odpadów segregowanych w domach jednorodzinnych, wydaje mi się że po to są oznaczone worki kolarami i opisem aby podczas rozładunku dokonać segregacji. Takie odpady są odbierane małymi busami, więc musiałyby jeździć 3 jeden za drugim co generowałoby koszty związane z zatrudnieniem, przeglądami, serwisami i polisami OC . 

(2016/11/14 19:04)

Tak, ale podobno tej segregacji podobno nie ma. To że podjeżdza samochód z grodziami to wiem bo też widziałam ale słyszałam że później i tak firma nic z tym nie robi tylko wszysto razem jest łączone.

(2016/11/14 22:21)

Pewnie są nieuczciwe firmy, które w podobny sposób chcą zaoszczędzić pieniądze. 

Jeżeli istnieje uzasadnieone podejrzenie o możliwości popełnienia przestępstwa to należy złożyć zawiadominie do prokuratury . 

Firma zostanie spraedzona i wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. 

Niestey w Poslce jest wielu cwaniaków biznesowych którzy szukają oszczędności w każdej sytuacji. 

(2016/11/15 20:24)