Sekundniki na Światłach

/ 8 odpowiedzi
Witam od wielu lat przejeżdżając przez Płock nie mogę wyjść z podziwu jak łatwo można ułatwić życie kierowcom i nie tylko, montując sekundniki na skrzyżowaniach. W ostatnim nr tygodnika Motor 20/2015 jest test tego rozwiązania i tylko jeden morał.
Może da się zmobilizować i zrobić coś dla mieszkańców pożytecznego w naszym mieście?
Pomysł jest świetny i praktyczny. Popieram. Tylko u nas w mieście ulice, a co za tym idzie skrzyżowania w cały świat: miejskie, powiatowe, wojewódzkie. Drobna sprawa, a pewnie zachodu co nie miara.

(2015/05/14 23:51)
Tylko zastanawiam się czy w naszym mieście są aż takie korki, by wydawać pieniądze na wspomniane sekundniki, które miałyby te korki rozładować?

(2015/05/15 00:13)
Korki to mamy :P Szczególnie w godzinach szczytu i dni targowe. Ale rzeczywiście warto się zastanowić czy opłaca się wydawać na to pieniądze. Komfort kierowców i przepustowość skrzyżowań, patrząc na doświadczenia innych miast, na pewno by się poprawiły - liczniki wysyłają kierowcom jasny komunikat o tym, ile zostało do końca światła zielonego, dzięki czemu łatwiej im podjąć decyzję o tym, czy hamować, czy spokojnie jechać dalej.
Myślę, że to świetna kwestia do poddania pod głosowanie w budżecie obywatelskim. Wtedy się okaże czego mieszkańcy chcą i jakie są ich priorytety - w końcu w budżecie sami decydujemy :)

(2015/05/15 00:57)
W młodych nadzieja :)

A trochę i uporu, a jestem pewna, że współpraca nawet z przedstawicielami województwa w przypadku ich ulic by się udała w sprawie sekundników (bo to przecież taka "pierdoła" po prostu ułatwiająca komfort życia i nie nakładająca na inną jednostkę kosztów, gdyby projekt wygrał w ramach SBO). Bo udaną współpracę z powiatem uważam za oczywistą i nie może być inaczej - pierwszy zielony sygnał już mamy - dogadanie w sprawie ul. Staszica.

(2015/05/15 23:27)
W wydatkach na zadania inwestycyjne na 2015 rok nieobjętych wykazem przedsięwzięć do wieloletniej prognozy finansowej wpisano zadanie "system sekundników na sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach dróg w mieście" :)

(2015/06/20 19:25)
czyli kolejne pieniądze niepotrzebnie wydane
Sochaczew

(2015/06/21 00:59)