Sesja RM i KORTY TENISOWE

/ 40 odpowiedzi
w takim razie jest mi podwójnie przyjemnie.... :-)

(2002/09/17 09:13)
Jak nie wiele wystarczy, żeby przeżyć podwójną przyjemność.

(2002/09/18 23:28)
Nie zgadzam sie z Pani opinia, ze nalezy skonczyc dyskusje o kortach, ze temat jest zamkniety, ze rada podjela juz wlasciwa decyzje.
Decyzja dotyczaca tego terenu jest dla nas bardzo niejasna i nasuwa sie mnostwo pytan.

Dlaczego radni chca zlikwidowac publiczny obiekt, ktory spelnia swoja spoleczna funkcje?

Dlaczego rada miejska chce ten teren przeksztalcic, mimo braku konkretnego inwestora?

Dlaczego zapis dotyczacy odtworzenia kortu jest tak ogolny, niesprecyzowany i mozliwy do obejscia na wiele sposobow (z prawnego punktu widzenia)?

Dlaczego przed podjeciem decyzji osoby niezwiazane z sochaczewskim tenisem, zasiadajace w radzie miejskiej podawaly w miejskiej prasie fikcyjny obraz naszych kortow - niezgodny z rzeczywistoscia i bardzo negatywny?

Dlaczego osoby bezposrednio podejmujace decyzje nie skontaktowaly sie z tenisistami, nie chcac poznac sprawy od srodka?

Gdybysmy nic nie zrobili sprawa bardzo szybko by przycichla,teren zostalby przeksztalcony i sprzedany,kortow natomiast by nie bylo gdyz nabywca umiejetnie ominalby kosztowny dla niego zapis dotyczacy odtworzenia kortow.

Rada Miasta musi dbac o interesy mieszkancow-nawet ich stosunkowo malej grupy !!!

Nie mozna likwidowac obiektu,ktory spelnia swoja role i jest wykorzystywany przez grupe zlozona z kilkudziesieciu mieszkancow Sochaczewa !!!

Jezeli faktycznie pojawi sie inwestor,ktory zagwarantuje korzystne warunki finansowe dla miasta, da zatrudnienie sporej grupie mieszkancow Sochaczewa i bedzie chcial koniecznie zrealizowac swoja inwestycje na terenach obecnie wykorzytywanych(kortach), rada miasta musi precyzyjnie okreslic warunki odtworzenia takiego obiektu (termin, rozmiary obiektu , rodzaj nawierzchmi itp)

I na koniec chcialbym zaprosic Pania na nasze korty.
To naprawde bardzo przyjemny, elegancki i towarzyski sport.
5 pazdziernika rozpoczyna sie turniej konczacy tegoroczny sezon.
Na zakonczenie turnieju swoj przyjazd i pokazowa gre zapowiedzieli czolowi tenisisci polscy, ktorzy w ostatni czwartek (27.09) goscili na naszych kortach i wspieraja nasza inicjatywe.
Pozdrawiam
GIG

(2002/09/27 19:52)
Kochani ta rada to jedna wielka miernota. Kilka osób tylko trzeźwo tam myśli. Kto tych ludzi wybrał?
Kogo oni reprezentują, na pewno nie interesy mieszkańców. Przysłu......ąc się dyskusją na e-Sochaczew mam wrażenie jakby grupa radnych Sochaczewa reprezentowała nie mieszkańców, ale potencjalnych inwestorów i była na ich "garnuszku".
Ich zamiary są niebezpieczne dla przyszłości nie tyko tenisistów, ale całego miasta.

(2002/09/28 00:18)
Całkowicie się z Tobą zgadzam. We władzach i u radnych brak jest poczucia odpowiedzialności za sprawy społeczne. Oni mają własne wizje i nie szanują nawet sporej grupy społecznej.
Ludzie - jest szansa żeby to zmienić, zbliżają się wybory. Wiem, że nie wiadomo czy nowi będą na pewno lepsi, ale trzeba podjąć ryzyko i zagłosowac tak, aby prawie nikt ze starej rady nie znalazł się znowu
w SOCHACZEWSKIM KAPITOLU.

(2002/09/28 16:09)
!!! napisał(a):"Całkowicie się z Tobą zgadzam. We władzach i u radnych brak jest poczucia odpowiedzialności za sprawy społeczne. Oni mają własne wizje i nie szanują nawet sporej grupy społecznej.
Ludzie - jest szansa żeby to zmienić, zbliżają się wybory. Wiem, że nie wiadomo czy nowi będą na pewno lepsi, ale trzeba podjąć ryzyko i zagłosowac tak, aby prawie nikt ze starej rady nie znalazł się znowu
w SOCHACZEWSKIM KAPITOLU."

Odpowiedź Sulik:Wykrzyknik, jak się mówi a to trzeba powiedzieć i b oraz,że "prawdziwa cnota krytyk się nie boi" czyli powiedz szczerze kto według ciebie powinien zostać a kto nie w naszej izbie gmin / to be or not to be/

(2002/09/28 16:27)
Nie zauważyłam, żebym użyła gdziekolwiek określenia "właściwa decyzja", pisałam wyłącznie o decyzji. Pozdrawiam.

(2002/09/29 00:12)
Jeżeli czytasz lokalną prasę to zapewne wiesz, kto i dlaczego prowadził polityczną wojnę, która narażała mieszkańców na niepotrzebne koszty, oraz wstrzymywanie decyzji, które były niezbędne dla prawidłowego rozwoju miasta i powiatu. Nazwiskami nie będę operował, ponieważ nie chcę robić na stronie internetowej kampanii i antykampanii, jeżeli ktoś chce to proszę bardzo.

(2002/09/29 16:57)
no to rozgorzała dyskusja..... a prawda jest okrutna: jeżeli nie będziemy pilnie przyglądać się "dłoniom władzy", to może okazać się, że jutro nie tylko przekształcą korty, ale i boisko, bieżnię i parę innych miejsc.... Tych ludzi i ich decyzje (które są zbyt często matackie) naprawdę trzeba bacznie obserwować....

(2002/09/30 09:51)
Prawo w tym kraju jest takie jakie jest, a morale tych ludzi żadne. Nie ma poczucia odpowiedzialności przed społeczeństwem. W imię prawa można robić co się chce i śmiać się społeczeństwu prosto w oczy, a odezwij się i powiedz prawdę to cię oni zaskarżą do sądu. Ludzie w jakim patologicznym kraju my żyjemy!!!

(2002/10/01 22:52)
To fakt, prawo nie jest najdoskonalsze, a do władzy niestety, pcha sie raczej niezbyt doskonały element :-). Są wybory i można co niektóre "prawdziwki" odseparować od rządzenia.... T.

(2002/10/02 09:18)
Bylam. Wreszcie obejrzalam sobie te korty w Sochaczewie. Tyle halasu - chcialoby sie rzec, o nic, ale to nieprawda. Tu sie rzeczywiscie duzo dzieje. LUDZIE GRAJA W TENISA. I to fajnie. Naprawde klimacik niepowtarzalny. Nie sadzilam ze to tak wyglada. Oni sa naprawde zgrana paczka i oprocz gry niezle sie bawia w swoim towarzystwie. Moze i ja sprobuje.

(2002/10/07 21:36)
hehehehe

mam wizje .....
sochaczew nasz kochany tak pieknie na cegielke pomalowany :)
rano wstaje, otwieram oczy, widze dookola korty, a na tych kortach piekna cegielkowa nawierzchnie, po lewej stronie komenda policji miejskiej wlasnie rozbierana, poniewaz nasz burmistrz przegral w ostatnim turnieju w pierwszej rundzie i postanowil wybudowac nowy kort, specjalnie dla siebie.
Po co nam policja, skoro dresiarze nosza teraz nie kije baseballowe ale rakiety tenisowe i ja mimo ochrony dostaje od jednego takiego w pierwszej rundzie NASZEGO TURNIEJU.
To miasto musi byc bezpieczne !!!
Pelne kortow tenisowych !!!
Policjanci to jakas grupa dziwnych fanatykow !!!
ich protest w obronie komendy odrzucam
Ja chce miec kort, bo ja psegralem z tym lobuzem aaaaaaaaaaaaaa !!!!!

(2002/10/07 22:02)
pisanka napisał(a):"Bylam. Wreszcie obejrzalam sobie te korty w Sochaczewie. Tyle halasu - chcialoby sie rzec, o nic, ale to nieprawda. Tu sie rzeczywiscie duzo dzieje. LUDZIE GRAJA W TENISA. I to fajnie. Naprawde klimacik niepowtarzalny. Nie sadzilam ze to tak wyglada. Oni sa naprawde zgrana paczka i oprocz gry niezle sie bawia w swoim towarzystwie. Moze i ja sprobuje."
Odpowiedź do pisanki:Hm, bardzo, bardzo krzepiąca ocena!!! :-) A grać w tenisa spróbować zawsze warto!!! :-) Pozdrawiam S.

(2002/10/08 09:46)
Trawka, Nie wiem jakiego świństwa się napaliłeś, ale dam Ci dobrą radę - nie próbuj już tego więcej - zdecydowanie negatywny wpływ na Twoje szare komórki ma to "coś"! ;-)
Snujesz jakieś dziwne insynuacje jakoby "grupa tenisistów" próbowała wpłynąć na budowę nowych kortów, co jest nieprawdą - wręcz przeciwnie - dążymy do tego by zachować obecne korty, własnymi siłami i środkami dbać o nie, a nie narażać miasto/inwestora (choć wiadomo, że i tak za to zapłaci miasto) na budowę nowego obiektu. Ponadto sugerujesz, że tenisiści są kojarzeni z dresiarzami czy inną pejoratywną grupką - kolejny, niewybaczalny błąd - ci którzy przychodzą na korty są wyjątkowo łagodni (bynajmniej poza kortami tenisowymi). Dlatego powtarzam jeszcze raz dobrą radę - WYRZUĆ TO ŚWIŃSTWO W DIABŁY! Pozdrawiam, S.

(2002/10/08 10:02)