Skandaliczne zachowanie burmistrza

/ 24 odpowiedzi

Miałem wątpliwą przyjemność uczestniczenia we wczorajszym Walnym Zjeździe Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego. Dlaczego wątpliwą? Już tłumaczę.

Miało być o działalności organizacji pozarządowych, ale Piotr Osiecki ze swoją świtą i próbował urządzić pyskówkę. Przybył z połową swojego ugrupowania i z pracownikami Urzędu Miasta. Sytuacja przypominała czasy PRL-u. Zamiast mówić o współpracy z organizacjami, jako gość naskoczył na Organizatora za artykuł, o którym połowa zebranych nawet nie miała pojęcia. Zawładnął mikrofonem nie dopuszczając do głosu nikogo z prowadzących spotkanie. Potem zaczęła się kuriozalna kłótnia o siedzibę, której POPPS nie może się doprosić nigdzie również w centrum ngo w Kramnicach. Według Osieckiego nie ma problemu, między innymi dlatego że zrzeszone w POPPS organizacje nie robią nic dla Sochaczewa. Klakierzy z Sali przytakiwali i podkręcali dyskusję zadając w kółko te same pytania i atakując organizatorów. Jeden z niedoszłych radnych swoją gestykulacją prawie znokautował Pana obsługującego komputer, niestety tak skupił się na gestykulacji, że chyba zapomniał co chciał powiedzieć.

Jeszcze większą kompromitacją była „debata”, podczas której burmistrz chyba nie rozumiał zadanych pytań. Na pytanie o oddzielną od urzędu jednostkę wyznaczoną do współpracy z organizacjami pozarządowymi, stwierdził, że znowu „wracamy do siedziby”, ale do sedna się nie odniósł. Budżet obywatelski, który okazał się wielką porażką, jest świetny według burmistrza. Nie dziwi go, że mieszkańcy są niezadowoleni, no ale przecież „zwycięzca może być tylko jeden”. A ON (choć rzekomo nie jest w komisji) jak zobaczył projekt na remont SP w Chodakowie, to bardzo się ucieszył, bo 31 lat temu uczył tam przez rok i od tego czasu przecież szkoła nic się nie zmieniła, więc NIE MÓGŁ odrzucić TAKIEGO projektu. Okazało się też, że kulturę w Sochaczewie rozumie jako kulturę fizyczną (SIC!). Na spotkaniu głównym gościem był Henryk Wujec, doradca prezydenta i przy nim taki popis dały nasze władze samorządowe. Pan Wujec tylko podsumował to dyplomatycznie „Przynajmniej się nie nudziłem”.

Wielki wstyd i żenada. 

Tak pracuje chłop na szacunek.Goście wyniosą obraz Sochaczewa jako lęgowiska zawiści i prostactwa.Grupa słuchaczy chyba była zbyt mała na akcję promocyjną a koszty wizerunkowe nie do przecenienia ,w sensie negatywnym.

(2014/11/28 15:33)
Czy jacyś lokalni dziennikarze byli na tym spotkaniu? Może było nagrywane? Chętnie bym się zapoznał z przebiegiem zdarzenia, bo zakrawa mi to na czysty absurd - czysta putinada.

(2014/11/28 16:15)
Może ktoś to wrzuci na Youtuuba i pośmiejemy się z całą Polską, jaki nam to Lyder, urósł ci on.

(2014/11/28 16:20)
Czy jacyś lokalni dziennikarze byli na tym spotkaniu? Może było nagrywane? Chętnie bym się zapoznał z przebiegiem zdarzenia, bo zakrawa mi to na czysty absurd - czysta putinada.

Bardzo żałuję, że nikt nie nagrał przebiegu tego spotkania, bo kiedy czytam takie insynuacje jak w temacie tego wątku, to robi mi się po prostu przykro.

Podsumowując pan Wujec powiedział: "Z pewnością się nie nudziłem, ale jestem zachwycony jak bardzo aktywne jest społeczeństwo w Sochaczewie", z nieukrywaną emfazą.

Wszystkie inne fakty z tego spotkania zostały podane przez janowa równie rzetelnie.

(2014/11/28 18:18)
@deth17
Właśnie przeczytałem Pana sprawozdanie ze spotkania zorganizowanego przez organizacje pozarządowe. Jeśli się Pan nie pozbędzie własnych ocen, interpretacji (nadinterpretacji?), insynuacji i tendencyjności, to nie rokuje Pan na nadziei na sukces w dziennikarstwie. No może jako dostarczyciel materiału do sztabów wyborczych. Przypominam Panu, dobre dziennikarstwo jest obiektywne, rzetelne i niezaangażowane politycznie po jakiejkolwiek stronie. Nie zauważyłem w tym artykule ani jednej z tych cech.

(2014/11/28 19:00)
Obiektywne w naturze są jedynie liczby. Można starać się nie sprzyjać żadnej z opcji.

Proszę mi przytoczyć fragmenty co do których ma Pan wątpliwości. Chętnie to obgadam.

(2014/11/28 19:18)
Wbienko twoje słowa można skierować do braci Szostak i tego portalu.

(2014/11/28 19:25)
Trzy osoby relacjonowały mi to żenujące spotkanie. Ja sama jestem zażenowana.

(2014/11/28 20:39)
Tak, dziękuję użytkownikowi, który odsłonił prawdę o tym spotkaniu. Jeśli nie chcemy żyć w świecie, gdzie prawda jest ukryta, gdzie ludziom opowiada się głupstwa (jak dzisiejsza relacja burmistrza z tego spotkania z organizacjami pozarządowymi na FB), powiedzmy nie Piotrowi Osieckiemu w niedzielę 30 listopada. Jego styl rządzenia i medialnej komunikacji jest nie do przyjęcia. 

(2014/11/28 20:43)
I do  wbienko, nie wiem, kim pan jest, ale Pana wpisy przynoszą mi ulgę, gdy czytam to forum w ostatnich tygodniach. Dziękuję, że Pan walczy z loginami rzecznika, jak sądzę, i jego popleczników. Prezentuje Pan wysoki poziom kultury osobistej i intelektualnej. To ze względu na Pana zdecydowałam się na zabranie głosu. Mam nadzieję, że ludzie myślący, świadomi, jaśniejsi, wezmą górę 30 listopada. Szanuję każdego wyborcę, ale zwyczajnie kocham to miasto i dziś mówię Piotrowi Osieckiemu "nie".

(2014/11/28 20:49)
Przyłączam się do grona osób.
Panu Osieckiemu NIE.
 Dla Pana Czubackiego TAK.Oby nas było 30 listopada jak najwięcej. 

(2014/11/28 21:08)
Wybór Bogumiła Czubackiego to ostatnia szansa na odświeżenie atmosfery w Sochaczewie.Szczególnie Chodaków powinien Go poprzeć, bo wybrane tutaj radne nie będą miały żadnej siły przedbicia.

(2014/11/28 21:40)

Panie deth17

Ja tez byłam na V Walnym Zjeździe Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego, odbywającego się w Hotelu Chopin na które otrzymałam zaproszenie. Byłam zainteresowana, co ma do powiedzenia Henryk Wujec. Przekazał bardzo ciekawe informacje dot. stowarzyszeń. Niestety, ale to spotkanie przeobraziło się w farsę, grupa osób nie była zainteresowana celem spotkania, ale czyhała tylko na moment rozpoczęcia bazarowej pyskówki. Młode Panie z zaciętą twarzą i wytrzeszczonymi oczyma. Byłam niezmiernie zaskoczona, to jest chore. Miedzy innymi była Pani, która będzie w Radzie reprezentowała mieszkańców i nie przystoi jej takie zachowanie. Nie będę tu już wspominała o zachowaniu Pana Janiaka.

Mi osobiście był wstyd przed zaproszonym gościem.

I jeszcze jedno, padło pytanie w temacie Budżetu Obywatelskiego, dotyczyło porównania. Burmistrz odpowiedział, że Pan Czubacki mógł stworzyć za swojej kadencji bo w  wielu miastach takowy był.

Oczywiście był, ale w Brazylii. W Polsce pierwszy budżet Obywatelski powstał w roku 2011 w Sopocie.

Chciałabym jeszcze wspomnieć o Panu Brymorze. Człowieka osobiscie nie znam, ale w tym miejscu bardzo dziękuję za spokojną, wywarzoną wypowiedź która uspokoiła troche emocje.

A Pan Henryk Wujec wybrnął z tej sytuacji z klasą ale tylko na poczatku potem  i kiwał głową (siedziałam tuz za nim), po jakimś czasie podczas "przemowy" Pana Burmistrza wyszedł z sali i nikt z przedstawicieli Miasta go nie pożegnał .

To była porażka. To jest przykre.

(2014/11/28 21:44)
Chodaków powinien zagłosować za Osieckim bo Czubackiemu może jedynie podziękować za śmieci za płotem..co do radnych to pani radna która zasiądzie już 4 kadencje i tak nic nie zrobiła i nie zrobi ktokolwiek by nie był burmistrzem.

(2014/11/28 21:55)
Pani Małgosiu współczuję Pani ,że musiała być świadkiem tej farsy. To się w głowie nie mieści że zachowujący się  w ten sposób ludzie piastują niezasłużone dla nich stanowiska w mieście. Jestem oburzona tym jacy ludzie reprezentują moje rodzinne miasto. Jaki mają cel? Czy chcą wszystko zniszczyć? Zamiast dążyć do rozwoju wprowadzają chaos w mieście. 
Stanowczo NIE dla takiej agresywnej władzy.Pozdrawiam i apeluję o rozsadek w wybieraniu nowej władzy. 

(2014/11/28 22:08)
a na koniec kramnicowa zaczęła krzyczeć niech żyje Osiecki . Farsa, farsa i ,,żenada nie mówiąc już ,że to prostactwo.

(2014/11/28 22:23)
W tym temacie tez zginęło trochę wpisów:)Pan każe., sługa musi. Fejk konta kontruja zaraz po zniknięcie wpisów :)

(2014/11/29 01:44)
Potwierdzam, zniknęły i już...

(2014/11/29 02:02)