Słaby burmistrz

/ 108 odpowiedzi / 11 zdjęć

Powiększ zdjęcieO Piotrze Osieckim można śmiało stwierdzić, że jest burmistrzem niespełnionych obietnic. Nikt nie obiecał tyle, co on w kampanii wyborczej 2010 roku. Zobowiązaniami, jakie podjął wobec mieszkańców Sochaczewa, można by obdzielić co najmniej 10 kandydatów na burmistrza. Co spełnił w czasie swoje kadencji? 

Kiedyś był blisko związany ze stowarzyszeniem Zgoda, skupiającym byłych działaczy SLD i PZPR. Potem został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza i radnego powiatowego. Jego kandydatura poróżniła ówczesnych liderów powiatowych struktur PiS. Burmistrzem wówczas nie został, ale dzięki mandatowi radnego ? i poparciu kilku innych ugrupowań - trafił na stołek wicestarosty. Wtedy szybko opuścił szeregi PiS. Stał się działaczem Prawicy Rzeczpospolitej Marka Jurka. Do wyborów w 2010 roku przystąpił z własnym komitetem Sochaczewskie Forum Samorządowe. 
Piotr Osiecki - przed wyborami samorządowymi w 2010 roku ? uruchomił potężną machinę propagandową. Za pomocą której, starał się omamić mieszkańców wizją bajkowego Sochaczewa. Niestety wiele osób dało się nabrać na te agitacyjne mrzonki. 
Dziś mało kto pamięta wyborczą gazetkę Osieckiego i zawarte w niej deklaracje ówczesnego kandydata na burmistrza. W sieci nie ma już śladu po stronie www.piotrosiecki.pl - zniknęła niebawem po wyborach a wraz z nią zapis obietnic złożonych mieszkańcom Sochaczewa. Od kilku lat pojawia się tam komunikat ?Już wkrótce ...strona w budowie?. Ta strona, to prawdziwa wizytówka Osieckiego. Wygląda tak, jak jego rzeczywiste dokonania. Wszystko jest w sferze marzeń - ?już wkrótce? i od czterech lat ciągle ?w budowie?. 

Gruszki na wierzbie 

?Czyste i równe drogi, porządne szkoły, dobry szpital, niezawodny transport, fajna praca, bezpieczeństwo, rozrywka, sport i kultura na wysokim poziomie? ? to ogólne deklaracje ze wstępniaka w wyborczej gazetce Piotra Osieckiego. Na kolejnych stronach Osiecki popuścił maksymalnie wodze fantazji. 
Przypomnijmy, jego główne obietnice wyborcze: 
? Przyciągnięcie do miasta nowych firm i inwestorów, to będzie jeden z podstawowych priorytetów tej kadencji. 
? Ulica Warszawska (między Staszica i Żeromskiego) i Aleja Duplickiego, sochaczewskimi deptakami. 
? Budowa parkingu w okolicach dworca PKP. 
? Lepsze połączenia kolejowe z Warszawą. 
? Aktywny program rewitalizacji Sochaczewa dotyczący głównych ulic, terenów pofabrycznych (np. Chemitex). 
? Stworzenie wspólnie z gminami i Powiatem Parku Inwestycyjnego. 
? Bezprzewodowy, darmowy, szerokopasmowy Internet w kilku centralnych punktach miasta. 
? Rozpoczęcie budowy trasy północ ? południe. 
? Budowa mieszkań komunalnych i socjalnych. 
? Budowa ścieżek rowerowych. 
? Modernizacja stadionów MKS Orkan i KS Bzura. 
? Budowa mostu na Bzurze. 
Którą z tych obietnic wyborczych udało się Osieckiemu zrealizować, nasi czytelnicy wiedzą najlepiej. Według nas żadnej. Co może wskazywać, że obecny burmistrz zmarnował cztery lata swojej kadencji. 
Jedno, co Piotrowi Osieckiemu na pewno się udało, to zapewnienie ?fajnej pracy? członkom swojego komitetu wyborczego oraz koalicjantom z Prawa i Sprawiedliwości. Niektóre decyzje kadrowe ? o których pisaliśmy wielokrotnie ? szokują nawet zwolenników obecnego burmistrza. 

Obiecał krainę marzeń 

W przedwyborczych materiałach Piotra Osieckiego Sochaczew - za jego przyszłych rządów - miał się jawić, niczym kraina wiecznej szczęśliwości. 
?Dziś nasze miasto ma mniej mieszkańców niż jeszcze kilka lat temu. Rodowici Sochaczewianie wyjeżdżają ?za chlebem? do stolicy. Ba szukają pracy w okolicznych gminach. Tam kupują mieszkania, tam kształcą dzieci, tam płacą podatki. Jeśli mamy być sypialnią Warszawy, bądźmy nią z wyboru, a nie z konieczności. Ale przede wszystkim bądźmy miastem, w którym ludzie chcą mieszkać, chcą do niego wracać, chcą się do niego przeprowadzać!" - snuł Osiecki w 2010 roku. 
Minęły cztery lata i miasto ma coraz mniej mieszkańców. Za to jeszcze więcej sochaczewian jeździ ?za chlebem" do stolicy, a kto może, przeprowadza się do okolicznych gmin. Bowiem życie w mieście - choćby ze względu na astronomiczne ceny wody i ścieków - jest coraz droższe. Zaś Sochaczew stał się mniej przyjazny dla mieszkańców. Dzieje się tak mimo przedwyborczych deklaracji: ?Sochaczew musi być czysty, zadbany i przyjazny swym mieszkańcom. W Sochaczewie najważniejszy musi być mieszkaniec. Ładne drogi, proste chodniki, przystrzyżona trawa. Katastrofalne braki w infrastrukturze komunikacyjnej, brak parkingów, mała liczba atrakcyjnych miejsc pracy. Nasz program wyborczy jest kompleksową ofertą dla Sochaczewa. Wiele z jego punktów mieszkańcy znają od lat. Bo od lat miasto ma same problemy. Brak perspektyw dla młodzieży, edukacja wciąż niedostatecznie doinwestowana. Wszyscy o tym mówią, ale nikt nie potrafi rozwiązać tych problemów". - pisał Piotr Osiecki w 2010 roku. Jednak do dziś nie rozwiązał żadnego z tych problemów. Co najwyżej przysporzył miastu i mieszkańcom dodatkowych kłopotów. Dzieje się tak, mimo iż kilka lat temu Osiecki przedstawiał się sam niczym mąż opatrzności: ?Burmistrz musi mieć charyzmę. Musi chcieć i potrafić być liderem. Musi być gospodarzem. Nie może być tak, że za jego plecami czają się doradcy i szare eminencje. Powtórzę się, ale to ważne ? musi umieć rozmawiać z ludźmi. Nie bać się ich. Nie bać się konsultować swych decyzji z mieszkańcami. Jeśli postawicie Państwo na mnie i kandydatów z Sochaczewskiego Forum Samorządowego, daję Wam słowo, że tak właśnie będzie? ? agitował kilka lat temu człowiek, który dziś boi się kontaktów z mieszkańcami, a dziennikarzy unika niczym dżumy. 

To ostatnia kadencja 

Rozczarowanie wyborców rządami Osieckiego przyszło bardzo szybko. 27 grudnia 2011 roku, na portalu sochaczewianin.pl Stokrotka napisała: ?Panie burmistrzu Piotrze Osiecki, ja i cała moja rodzina w ostatnich wyborach głosowała, aby Pan wygrał te wybory. I tak się stało, z powodu tego zwycięstwa moja rodzina świętowała, a dzieci zobowiązały się przynosić same 5 i tak się też stało. Po roku Pana rządów uważam, że źle zrobiłam, Pan zapomniał o hasłach wyborczych, a ja dzisiaj zapominam o Panu. Nigdy więcej Pana nie poprę, a i nikt z moich znajomych tego nie uczyni, choć wcześniej to zrobił. Jest Pan najgorszym burmistrzem tego miasta od 12 lat. Przykro mi , że Pan mnie tak oszukał?. 
Takich głosów było i jest wiele. Tak, jak wiele osób dało się zwieść pustym przedwyborczym obietnicom, z których praktycznie żadna nie została spełniona. Obecnemu burmistrzowi natomiast lekko przychodzi kopiowanie cudzych pomysłów (Sportowiec Roku, Budżet Obywatelski). Wyraźnie widać, że nie ma wizji rozwoju miasta i skupiony jest na bieżącej polityce i propagandzie. 
W styczniu 2011 roku zapytaliśmy o to Piotra Piotrowskiego - najwybitniejszego polskiego astrologa, specjalizującego się w astrologii wydarzeniowej i horoskopach polityków. Piotrowski stwierdził m.in., że druga kadencja Osieckiemu nie jest pisana. 
I to jest dobra wiadomość dla Sochaczewa i jego mieszkańców. 

Aż rzygać się chce od czytania tych propagandowych bełgotów. Ludzie znajdźcie sobie jakieś twórcze zajęcie. Wszyscy narzekacie, że Sochaczew ma fatalną opinię, ale to dzięki takim malkotentom jak użytkownicy tego portalu.
Nic sami nie robicie, oprócz opluwania naszego miasta. Jesteście zakompleksionymi nieudacznikami, którzy próbują dowartościować się poprzez ubliżanie innym.
Wyjdźcie z domów , odejdźcie od monitorów, a może wtedy zobaczycie i docenicie miasto w którym mieszkacie.

(2014/04/22 14:31)
Wypunktowanie kogoś za jego nie wywiązywanie się z obietnic i pokazanie że jest kłamcą nie jest opluwaniem.
Za swoje "obietnice" burmistrz powinien dostać nowe przezwisko - Pinokio.

"Wyjdźcie z domów, odejdźcie od monitorów, a może wtedy zobaczycie i docenicie miasto w którym mieszkacie." - codziennie to robię i widzę że miasto z roku na rok wygląda coraz gorzej ( jako całość ) a w porównaniu do Łowicza, Skierniewic, Grodziska Maz. nasze miasto wygląda jak dziura.

(2014/04/22 14:55)

mieszkam w tym mieście od 5 lat i nic się niestety w nim na lepsze nie zmienia. Dla porównania, jak jadę do rodzinnego miasta (Lubań) to go nie poznaję - odnowione kamienice i drogi, nowe inwestycje na przedmieściach, ciekawe imprezy. Aż miło tam jechać.

A jak przyjedzie rodzina do mnie to zabieram ich do Warszawy, bo ile razy mogę ich prowadzać po Żelazowej Woli - po prostu nie ma gdzie pójść.

(2014/04/22 15:08)
wszystkieryski razem z kacperskym, dwie niedojdy życiowe które z braku zajęcia wypisują te bzdury na forum. Normalnie ich miejsce było w Parku przy Armii Krajowej( z winem w ręku) teraz nie mają się gdzie podziać z powodu remontu parku

(2014/04/22 15:08)
Aż rzygać się chce od czytania tych propagandowych bełgotów.  Ludzie znajdźcie sobie jakieś twórcze zajęcie.  Wszyscy narzekacie, że Sochaczew ma fatalną opinię, ale to dzięki takim malkotentom jak użytkownicy tego portalu.
Nic sami nie robicie, oprócz opluwania naszego miasta. Jesteście zakompleksionymi nieudacznikami, którzy próbują dowartościować się poprzez ubliżanie innym.
Wyjdźcie z domów , odejdźcie od monitorów, a może wtedy zobaczycie i docenicie miasto w którym mieszkacie.

klasa sama w sobie normalnie. wymien moze za co mam doceniac to miasto bo jak na razie to twoj post to sam belkot. my przynajmniej swoje posty argumentujemy... podejmij chociaz dyskusje ze nie zgadzasz sie z tym i tym bo... to co napisales powyzej.. mozna zdecydowanie przypisac wlasnie twojej wypowiedzi.. nic nie wnoszacy belkot i uzewnetrznienie flustrata.. zero argumentow.. obrazenie kogos i koniec postu.

(2014/04/22 17:10)
Kaspersky z wami nie ma co dyskutować. Czytam te forum od około 4 lat i oprócz stałych troli psioczacych na wszystko jest tu tylko kilka normalnych osób.
Każde podjęcie dyskusji z wami prowadzi do jednego: obrażanie wszystkich i wszystkiego dookoła.
P.s.Nie jestem kuponem olafa, ale uważam że pommimo braku oglady czesto ma rację co do niektórych forumowiczów.

(2014/04/22 17:47)
*klonem, pisze z tel. W autobusie.

(2014/04/22 17:48)
jarl
I tym autobusem ,będziesz jeździł do śmierci jak ta władza będzie decydować o naszej przyszłości . To ludzie bez pomysłu ale niestety z jednym , i tu kładę nie głowę ale dokładam i ręce i nogi , Ci goście każdego (dokładnie nie wiem ) czy to 6 czy 7 dzień miesiąca , sprawdzają swoje konta i zacierają ręce , że o 12000 znów się powiększyło , a dla innych troszkę mniej .I ty śmiesz zabierać tu głos , czy jesteś mieszkańcem , czy masz dzieci , czy jesteś jednym z nich ? 

(2014/04/22 18:55)
Szarma, wstawiłaś-eś tekst z sochaczewianina a może pokusisz się o porównanie z poprzednikami i pokażesz, że potrafisz sam-a przedstawić swoje argumenty za i przeciw...chętnie poczytam.

Karol

(2014/04/22 19:05)
WKLEIŁEM TEKST , ABY DAĆ MOŻLIWOŚĆ CZYTANIA TYM , KTÓRZY NIE ODWIEDZAJĄ SOCHACZEWIANINA. TEKST PANA JANUSZA ODDAJE TO CO PRAWDZIWE . CZYŻBYŚ MIAŁ INNE ZDANIE , ALE TYLKO POPARTE DOWODAMI .

(2014/04/22 20:36)
WKLEIŁEM TEKST , ABY DAĆ MOŻLIWOŚĆ CZYTANIA TYM , KTÓRZY NIE ODWIEDZAJĄ SOCHACZEWIANINA. TEKST PANA JANUSZA ODDAJE TO CO PRAWDZIWE . CZYŻBYŚ MIAŁ INNE ZDANIE , ALE TYLKO POPARTE DOWODAMI .

Sochaczewianin haha. Tak jak te pismo tak i wielu forumowiczów posądzało burmistrza o brak działań wobec drogi powiatowej czyli Staszica. 
Za ul. Staszica odpowiada powiat Ale wielu przeciwników burmistrza pozwalało winę na niego.
A pan Sz. Też kandydował tylko nie miał poparcia.Resztę na ten temat zachowań dla siebie bo jąkała do sądużej pójdzie, a mi Szkoda czasu na takie pomyje.

(2014/04/22 20:49)
Błędy są wynikiem pisania z tel i akceptowaniem propozycji słownika.

(2014/04/22 20:50)
Jak czytam ten tekst to mam wrażenie, że pasuje do każdego burmistrza. Każdy obiecuje i nie dotrzymuje tych obietnic. Zastanów się raczej dlaczego tak się dzieje, może dlatego, że musi dokończyć plany i rozpoczęte prace poprzedników, może liczył na większą kasę w UM, wreszcie może obietnice Osieckiego były rozłożone na dwie kadencje. Z jednym definitywnie się nie zgodzę, że w Mieście jest bardziej brudno niż za kadencji Czubackiego.
Fajne rozdziały:)
- gruszki na wierzbie
- obiecał krainę marzeń
- to ostatnia kadencja

A uczono mnie, że powieści się dobrze kończą i wszyscy się kochali żyli długo i szczęśliwie...:)
i ten ostatni rozdział ubawił mnie najbardziej...:)
Jak redaktor gazety detektywistycznej udaje się do jasnowidza by sprawdzić jakie ma szanse Osiecki na drugą kadencję no czapki z głów panowie.

Życzę powodzenia...:)

Karol

(2014/04/22 22:06)
Nie obrażajcie pijaczka kacperskiego,jak wy wszyscy byście tyle walili to też by wam się zdawało że piszecie z sensem.Jego trzeba zrozumieć bo jak nikt go nie wysłucha i nie poprze to on będzie pił więcej i niedługo przestanie pisać i co wtedy bez niego zrobimy.

(2014/04/22 22:29)

karol bo to racja.. obecny burmistrz gow** zrobil i trzeba sie go czepiac ale to co dzieje sie w socho to efekt nie ostatnich 2 czy 3 lat... to zaniedbania od kilkunastu lub kilkudziesieciu lat. dokladna date mozna wyliczyc od pierwszej kadencji burmistrza grodziska ktory do dzis jest na stanowisu.. dlaczego? bo od tego czasu grodzisk majacy dobrego gospodarza zaczal rozwijac sie w ekspresowym tempie i to byly dobre czasy zeby cos ugrac.. a socho... majac burmistrzow oblepiajacych sie niedorajdami na kazdym stanowisku (bo nie wazna byla wiedza czy umiejetnosci tylko aby rodzinke wkrecic albo ziomala) sochaczew zaczal tonac i jego wzrost jako miasta bylo odwrotnie proporcjonaly do rozwoju grodziska.

to tylko jeden przyklad miasta porownywalnego do sochczewa ktore zostawila to miasto daleko w tyle. a sochaczewianina warto sobie od czasu do czasu poczytac... obnaza bezdenna glupote i nepotyzm panujacy w tym miescie.. uwazam ze w tym momencie to siegnelo apogeum.. gozej nigdy wczesniej nie bylo.. brak profesjonalizmu, wiedzy umiejetnosci i checi co kolwiek zrobic praktycznie w kazdym urzedzie w tym miescie.

(2014/04/23 07:49)
Toć nikt mu nie broni jeździć taksówkami. W końcu mamy kapitalizm i każdy ma prawo wyboru, jeśli nie chcesz się tłuc zatłoczonym autobusem to jeździj komfortowo taksówkami. A to narzekanie to racja bo każdy tylko narzeka a co poszczególny każdy jeden i z osobna zrobił dla tego miasta , nie mówiąc już  o braku przedsiębiorczości, notabene karierę środowiskową , szpan robicie wyjeżdżąjąc za granice aby  gadali o was: Siedzi w stanach, na wyspach albo w Rajchu, żygać  się chce jak słyszę takie teksty. Drobnomieszczaństwo  którego udajecie ze nie widzicie krytykując jednocześnie wiejski zaścianek, jakby się jedno od drugiego czymkolwiek różniło. Może gdyby chociaż każdy popatrzył wokół siebie, bloku, posesji, co można by zrobić wykonując własnymi rękami, ale jak bez kasy  powiecie skoro wasz idol  trwoni kasę ponad 7 milionów  na idiotyczny spot reklamowy upamiętniający wejście do Eurochlewu?

(2014/04/23 09:44)
Błędy są wynikiem pisania z tel i akceptowaniem propozycji słownika.

to wylacz se slownik

(2014/04/23 19:52)
mwjs
Nie obrażajcie pijaczka kacperskiego,jak wy wszyscy byście tyle walili to też by wam się zdawało że piszecie z sensem.Jego trzeba zrozumieć bo jak nikt go nie wysłucha i nie poprze to on będzie pił więcej i niedługo przestanie pisać i co wtedy bez niego zrobimy.
Panie Kacperski dla samej ciekawości kto to jest , niech go Pan pozwie za obraze, namawiam Pana do tego . Skończymy z tymi partyzantami władzy.Nazwanie Pana pijaczkiem to obraza bezpośrednia. Niech Pan to zrobi.

(2014/04/23 22:00)
Jak wskazuje skala nie zrealizowanych obietnic i arogancja w chwaleniu się cudzymi osiągnięciami, to istotnie słaby Burmistrz. A nawet rzekłbym że bardzo słaby. Dlatego z ulgą należy odnotować że już tylko 184 dni do końca tej straconej kadencji, słabego burmiszcza. uf

(2014/05/11 12:36)
 Co jago korytko ci się urwało? Burmistrz zły bo jest Burmistrzem dla ludzi a nie grupki wybranych cwaniaków?

(2014/05/12 13:39)
Słabością obecnego Burmistrza jest to że ogłuchł i nie słucha ludzi, a obiecywał że będzie dla ludzi. Sądzę że odzyska słuch dzięki karcie wyborczej jak gruchnie z piedestału. Pomóżmy Burmiszczowi odzyskać słuch na problemy mieszkańców.

(2014/05/19 10:11)

Mieszkańcy
jasno wyrazili się co do burmistrza w sondzie !!!

Piotr Osiecki stracił poparcie mieszkańców widać to bardzo
wyraźnie!!!!!

(2014/05/21 17:20)
płaci Ci ktoś za pisanie na tym forum? Bo to aż śmieszne że przy kilku wątkach wrzucasz to samo...

(2014/05/21 20:13)
płaci Ci ktoś za pisanie na tym forum? Bo to aż śmieszne że przy kilku wątkach wrzucasz to samo...

Wqr##wia
mnie jak urzędnicy robią z mieszkańców deb##ili, za moje
podatki, za niewypełnione obietnice przedwyborcze, za robienie w
wała Tadeusza jego Ojca babkę dzieci i kochankę, obecną i
przyszłą, mojego sąsiada, i sąsiadkę i ich babkę matkę i ich
dzieci...

Nie
mamy wpływu na politykę kraju.

Mamy
wpływ na politykę w naszym mieście to jakie ono jest i jakie ono
będzie w przyszłości.

Lubie
to miasto

Kocham
Chodaków

Chcę
aby moim dzieciom żyło się tu dobrze i bezpiecznie . Osiecki nie
ma szansy na ten głos ponownie, więcej razy nie dam się nabrać...

(2014/05/21 20:46)
Panie Tadeuszu ma Pan mój szacun i nie chodzi tylko o krytykę , chodzi o to ,że Ja podobnie jak Pan mieszkamy w Chodakowie i widzę jak to nasze miasto , tak to nie przejęzyczenie miasto Chodaków traktuje Osiecki . Byłem cztery lata temu na spotkaniu w Chodakowie mieszkańców z Osieckim . Zabrał głos tam jeden z kierowców z PKS sochaczewskiego . Ostrzegał wszystkich aby nie oddawać głosu na Osieckiego , bo to będzie klęska dla miasta . wtedy , każdy potraktował ten głos jako , głos bez pokrycia . Dzisiaj Panie Kierowco schylam przed Panem czoło , to Pan miał rację , twierdząc , Ze Osiecki to człowiek nie dotrzymujący żadnych umów, to zakłamany człowiek, człowiek bez honoru . My mieszkańcy Chodakowa zrobimy wszystko , aby Osieckiego wykreślić z list wyborczych , a może nawet z historii naszego miasta . Ten człowiek już dla Nas nie istnieje.

(2014/05/21 22:06)