Służba Zdrowia

/ 5 odpowiedzi
Witam. 8 ego sierpnia byłam z córką na pogotowiu bo przewróciła się na rolkach. Uraz ręki. Lekarz młody, nie zdecydowany....ręka w gips. Poczekałam kilkanaście minut i przyszedł Pan Paweł :), Odwalił co do niego należy i do widzenia. Dziś po wizycie u Pani doktor Czernic okazało się, że gips do wywalenia, palec siny niedokrwiony. Kolejna porażka. A jakby Pani doktor przyjmowała np w piątki???? Palec do amputacji???? Kolejny punkt karny dla nasze służby zdrowia. 

Witam. Po przeczytaniu powyższego posta, mam kilka wątpliwości.. Mianowicie, co do lekarza, jeśli był młody i niezdecydowany to może dlatego założył gips bo miał pewne wątpliwości co do zdjęcia i nie był pewny w 100% czy rzeczywiście złamanie jest czy go nie ma - bo tak też się zdarza. W takiej sytuacji moim zdaniem lepiej zabezpieczyć uszkodzoną rękę niż odesłać do domu bez opatrunku. Kolejna rzecz to sam gips, dziwi mnie że dopiero po wizycie u Pani Czernic ma Pani pretensje (bo chyba tak mogę to nazwać?) że gips był niepotrzebny, domyślam się że chodzi Pani dosłownie o to że był źle założony, nie owijajmy w bawełnę :) Dziwi mnie też to, że dopiero we wtorek 12.08 czyli w czwartej dobie po założeniu gipsu zauważyła Pani że palec jest siny i niedokrwiony... Nie wierzę że zrobił się siny i niedokrwiony we wtorek w dniu wizyty u Pani Czernic :)

Córka nie skarżyła się na ból, drętwienie czy oziębienie tego palca w ciągu weekendu? Bo domyślam się, że kiedy palec jest siny i zaczyna być niedokrwiony to daje również dolegliwości bólowe. Jeśli tak to dlaczego zwlekała Pani z reklamacją i nie pojechała do szpitala, kiedy zaczynała mieć pani obawy o palec córki? Nikt Pani nie mówił, że gdyby pojawiły sie problemy takiego typu jak opisuje Pani powyżej to trzeba się zgłosić?

Piszę o swoich wątpliwościach co do zaistniałej sytuacji, ponieważ też miałem założony gips  kiedy skręciłem staw skokowy, wtedy zostałem poinformowany o wszystkim dokładnie co należy zrobić jeśli stopa zaczełaby puchnąć, siniec albo robić się zimna.

Swoim postem nie mam zamiaru nikogo krytykować, pouczać, obrażać bo nie od tego jestem. Wyrażam poprostu swoje zdanie, a że jest takie a nie inne - przepraszam :)

(2014/08/13 20:41)
Nie mam pretensji do lekarza. A o rzeczach które Pan (i) pisze nikt mnie nie informował. Nawet nie powiedziano, że jakakolwiek chusta na szyi podtrzymująca rękę powoduje ulgę.  Po prostu dano mi skierowanie do Chirurga dziecięcego z datą najbliższą możliwą. (lekarz przyjmuje tylko we wtorki)  Córka od wtorku ma założony nowy gips. A o palec owszem martwiłam się ale myślałam że jest siniak z racji stłuczenia, ponieważ na uraz kości łączącej kciuk z nadgarstkiem. A ból był duży i tabletki córka też brała. Również pozdrawiam

(2014/08/14 15:29)
oj oj tadeuszu.. nie odpowiadasz? jaka szkoda...

(2014/08/18 12:46)

paranormal... no tak znow winny pacjent ze zachorowal a nie konował co nie zna sie na wlasnej robocie i przytula dobra kaskę... dziecko mialo powiedziec czy palec mu k** obumiera... zastanow sie troche.. cos masz zlamane to myslisz czy ci cos dretwieje i jestes w stanie ocenic czy akurat to odczucie nie jest spowodowane urazem i czy tak ma wlasnie byc... bo k** nie wiesz tego bo nie miales wczesniej nic zlamane... jak mnie rozbrajaja takie wypowiedzi.... jakbys pisal do ludzi z innej planety, ktorzy nie byli nigdy u lekarza i nie wiedza jak to sie wszstko odbywa... brak kasy badan nie daja, podstawowych chorob nie moze rozpoznac na wszysto i tak andybiotyk od pani ktora dala wycieczke na teneryfe lub telewizor 50 cali... zwykly zabieg powoduje komplikacje a potem i tak nikt nie ponosi za to konsekwencji,, ludzie umieraja przy byle zabiegu.... albo po wyjsciu ze szpitala bo stwierdzono ze sa zdrowi..

faktem jest ze poziom opieki medycznej w calym kraju nie wspominajac juz o sochaczewie jest na podłym poziomie..

i teraz sie zastanowcie czy chcecie za to walczyc? czy za te latrerki szczekajace w strone rosjan chcecie umierac? to nie oni pojda na front.... nie tusk, nie kaczor, nie minister spraw wewnetrznych, kulczyk i inni biznesmeni i prominenci oraz ich dzieci, nie!.. pojdzie:
- marek student III roku bez perspektyw na zatrudnienie w tym kraju
- krzysiek bezrobotny
- kamil z kredytem na 35 lat i oplem z 99 roku
- damian ktoremu umarla corka bo nie zrobili jakis badan w szpitalu
- robert ktorego dziewczyna popelnila samobojstwo bo byla nekana przez bylego a policja nie mogla nic z tym zrobic.... sprawdza dostal rok w zawiasach

za to chcecie ginac?

rwa sie k** madralinscy na majdan jezdza, negocjowac chca z rosja bo latlerek spi w budzie u rodwajlera? jesli ten rodwajler przeliczy ze mu sie nie oplaca bronic takiego panstewka jak polska to tych 50 zolnierzy USA bedzie spieprzac herkulesem szybciej niz przlecieli... a co to za problem miec znow granice z rosja przy niemczech? myslicie ze nato to taki trwaly twór? ekonomia i kasa tylko to sie liczy i szybko nato mozna rozwiazac jak zajdzie taka potrzeba... a przyklad jak mocarstwa sie dogaduja za plecami polski - mam juz nie jeden i niczego sie nie uczymy.

troche poplynalem :) i odbieglem od tematu ale po czesci obydwa sie lacza :)

(2014/08/18 13:04)
oooooooooooo, mocno napisane. Fakt

(2014/08/18 17:18)