Śmieci Chodaków

/ 20 odpowiedzi
Wyczytałem dziś na stronie UM informację, że na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego terenu dawnego Chemitexu oraz działki przy ul. Żyrardowskiej. Obie sprawy dotyczą firm śmieciowych.
Czy ktoś wie jakie są proponowane nowe zapisy w MPZP?
Czy realna jest szansa na wyprowadzenie firm śmieciowych z ww. terenów?

K.K.
Przestańcie sie wygłupiać. Przepędzacie dla swoich politycznych rozgrywek firmę, która daje zatrudnienie 20 pracownikom. Ta działalność nikomu nie przeszkadza. Wiem coś o tym, bo mam działkę w ogródkach działkowych, połozonych bardzo blisko tej firmy. Absolutnie nie czuć żadnego brzydkiego zapachu. Większość wiatrów wieje z zachodu, a więc pierwsi poczuliby działkowcy.Radni nie musza martwić się o pracę, wszak maja dobre diety bez względu na to jak rządzą.Mieszkańcy Chodakowa, nie dajcie się rozgrywać, niech Wam nie podsuwają do podpisu żadnych petycji,żeby usuwać firmy z naszego terenu.Przecież nawet nie wiecie jak ta działalność wygląda, radni  Was oszukują.Proszę mi wierzyć, że pisząc to nie mam żadnego interesu obrony firmy, oprócz walki z głupotą.

(2013/10/25 16:17)
ja mieszkam przy Chodakowskiej koło ekonoma i też nic nigdy nie czuć.

(2013/10/25 16:28)
Dzięki za odzew.Nie pozwólmy robić sobie wody z mózgu. Oczywiście, ze nie czuć.

(2013/10/25 16:40)
mnie ta sortownia nie przeszkadza,ale z tym zapachem to bym tu nie przesadzał,czuć niemiły odór ale tylko w rejonie samej firmy.

(2013/10/27 11:23)
kiedyś (ze dwa-trzy miesiące temu) byłem swoim samochodzikiem na terenie tej (tego)składowiska,masakra,jeżeli tak ma wyglądać segregacja i utylizacja odpadów komunalnych,to ja bardzo przepraszam,zwałka spychaczem,ubicie gąsienicami?potem spryskanie bele czym i nie pachnie,a szczurki hasają!

(2013/10/27 11:57)
A to rękami mają zwalać i spraskiwać perfumami z francuskiego flakonika?

(2013/10/27 18:54)
Dzięki za odzew.Nie pozwólmy robić sobie wody z mózgu. Oczywiście, ze nie czuć.

Oczywiście, że od głównej nie czuć, bo to nie tu śmierdzi.
Zapraszam od strony Wspólnej, Krzywoustego czy Kilińskiego.
Tylko współczuć mieszkańcom.

(2013/10/27 19:43)
do metesekwoja-cytuję-A to rękami mają zwalać i spraskiwać perfumami z francuskiego flakonika?-utylizacja odpadów chyba nie polega na zwałowaniu ich w takim miejscu,w mieście?

(2013/10/28 06:28)
A może się zastanowisz czy naprawdę chodzi Ci o ludzi z Chodakowa? Daj im spokój.Wiecej smrodu narobiłeś tym samochodzikiem, którym podjechałes tam podglądać.

(2013/10/28 07:29)

Sądzę, że temat segregacji śmieci na terenie Chemitexu ma dwa zasadnicze nurty.

Pierwszy związany z bliskością zabudowy mieszkaniowej i uciążliwości związanej z nieprzyjemnymi zapachami i obawami o rożnego rodzaju robactwo i gryzonie oraz drugi związany ze złym, a właściwie mało rozwojowym inwestowaniem w tereny dawnego zakładu.

Odnośnie problemu mogę powiedzieć tyle, że często jeżdżę rowerem w stronę Wyszogrodu i niestety nieraz zdarza się, że jednak odczuwalny jest fetor z sortowni. Jadąc ul. Wyszogrodzką lub bardziej przełajowym szlakiem przez ul Topolową i Bolesława Krzywoustego czy Wspólną można nieraz doświadczyć dobroci płynącej z tej działalności. Ja osobiście nie chciał bym mieszkać na tym terenie. W mojej ocenie mieszkańcy owych ulic stracili realne pieniądze ponieważ takie sąsiedztwo chyba przełożyło się na wartość ich działek.

Poza tym trzeba pamiętać że sortownia jest działalnością stosunkowo młodą i nie wiadomo jak będzie sprawa wyglądała za np. pięć lat. Sądzę, że temat będzie coraz to większym problemem. Sądzę, że taka działalność jest poza terenami tak gęstej zabudowy.

Sprawa druga wiąże się z słabym wykorzystaniem terenu Chemitexu w aspekcie tworzenia miej pracy i rozwoju miasta. Bardzo smutne jest to, że tak olbrzymi teren, kiedyś posiadający wszelką infrastrukturę techniczną jak tak nieskutecznie wykorzystywany.

Czy naprawdę nie można tego zmienić?

(2013/10/28 07:57)
A swoją drogą, ciekawe gdzie oni te śmieci wywożą i czy mają na to kwity? Przecież nie wszystko da się wysegregować i poddać ponownej przeróbce.

(2013/10/28 08:30)
A to może należałoby dowiedzieć się gdzie wywożą, co robią a nie gdybać i podpuszczać.Jak już pisałam na ogródkach działkowych spędzam  prawie cały rok. Stwierdzam, że nie ma smrodu. Za to z okolicznych posescji po nocach  oczyszcza się szamba wylewając po prosu na okoliczną ziemię, żeby zaoszcządzić.

(2013/10/28 08:45)
o tak, w moim sąsiedztwie też ktoś wylewa szambo. Czasami późnym wieczorem okna nie można otworzyć.

(2013/10/28 09:01)
W myśl nowej ustawy śmieciowej, za to co ze śmieciami dzieje się na terenie gminy odpowiada Burmistrz. I to na nim, spoczywa obowiązek sprawdzenia czy firmy śmieciowe wywiązują się ze zleconych obowiązków, by przypadkiem śmieci nie zapełniały okolicznych lasów i dołów. 

(2013/10/28 14:07)
Ale tu nie chodzi o śmiecie zalegające lasy, tylko o firmę segregującą śmieci.

(2013/10/28 17:09)
No właśnie, firmę segregującą śmieci i mającą resztę umieszczać na przystosowanych do tego celu składowiskach, a najbliższe mamy w Płońsku i Płocku. A co za tym idzie, skoro wykonują usługę zleconą przez Burmistrza i przez niego nadzorowaną, to czy faktycznie wykonywaną z najwyższą starannością i poszanowaniem dla obowiązującego prawa ? W tym tego dotyczącego zagospodarowania śmieci i ich przeróbki i składowania.

(2013/10/29 14:36)
Niestety nawet na przykładzie chodakowskiego kina można wysnuć wnioski co do przyszłości miasta. Miasto upada jak "Mazowsze" bo mało komu chodzi o to żeby tu cokolwiek działało dobrze. Kto by nie zrobił i co by nie zrobił jest źle i nie dla tego, że coś faktycznie jest źle, a dlatego że ten czy tamten nie jest "od nas".
Szanowni Mieszkańcy, zastanówcie się co Wy naprawdę chcecie?
Wszyscy psioczą, krytykują i plują na nasze miasto, a Wy stoicie z boku i mruczycie coś pod nosem!
Były śmieci w Chodakowie źle, nie będzie śmieci w Chodakowie też źle!
Zamiast podsycać urzędników przeciw sobie trzeba zmusić ich do działania wspólnie, a jak się Panom i Paniom w głowach poprzewracało to są inni na ich miejsce!
Kompetencje są jasno określone, więc w czym problem?
Ano w układach!

Więc jeśli następnym razem ktoś napluje na miasto czy powiat, również na kino z mankamentami, niech się zastanowi kogo opluwa, bo często trafia na swoją matkę, ojca, córkę, syna lub bliskiego, który za chlebem wyjechał do innego miasta, gdzie koledzy z pracy go pytają co się w tym Sochaczewie dzieje?

(2013/10/30 13:18)
Amen !!!

(2013/10/30 16:08)

"Szanowni Mieszkańcy, zastanówcie się co Wy naprawdę chcecie?
Wszyscy psioczą, krytykują i plują na nasze miasto, a Wy stoicie z boku i mruczycie coś pod nosem!
Były śmieci w Chodakowie źle, nie będzie śmieci w Chodakowie też źle!",

Mieszkańcy to już nie raz się wypowiadali, przychodząc setkami, najdalej kilka miesięcy temu na spotkanie z władzami w Chodakowie, wręcz krzycząc że nie chcą śmieci. A tak a pro po, to tam jest pozwolenie jedynie na segregację i zaraz wywóz śmieci, a nie ich składowanie. Tam nie wolno składować śmieci !  

(2013/10/31 11:54)