Smog w Sochaczewie - prognozy

/ 9 odpowiedzi

Witam

Tak może wyglądać Sochaczew za kilka lat jeśli dalej pseudo samorządowcy i jeszcze bardziej głupsi zarządcy osiedlowi będą rąbać drzewa!,

Kliknij tutaj:

Pozd.

Daniel

A no rąbią, rąbią. Wszystkie gałęzie które wydaja liście sa dokładnie wycinane, żeby co nie daj Bóg ptaszek nie uwił gniazdka. A tak pieknie spiewały tam wilgi.Przecież tak sie nie ogałaca drzew. Ale cóż zrobić, UM miasta milczy. Cyba przecież czyta sochaczewska portal?

(2014/01/17 19:00)
DANIEL, NIE WIEM GDZIE MIESZKASZ, ALE SOCHACZEW ZAWSZE, ZIMĄ JEST OGARNIĘTY SMOGIEM. LUDZIE PALĄ WSZYSTKO!!!!
NIKT NIE JEST W STANIE TEGO "OGARNĄĆ" !!

(2014/01/17 20:40)
No tak to wygląda niestety.UE przechodzi na gaz, olej jest  w mniejszości, a u nas  zamykają kopalnie bo eco terroryści są pod ochroną, a durnie rządzący nie  potrafią znaleźć alternatywy gdzie sprzedawać węgiel albo jak zrekompensować górnikom  ograniczony urobek oraz dla tych co już niema pracy w tym kraju dla ludzi z górniczym wykształceniem.  A tu nawet jeden kretyn tak się rozbujał że widzi winę władz samorządowych, a  może oczadział od tego smogu.  Na mazurach są tanie działki  i w pięknym zielonym Lubawskim można się przeprowadzić jak komuś duszno, tam piękna bujna zieleń i czyste powietrze.

(2014/01/17 21:55)

nie no nie jest tak zle. tragedia byla jak na kazdym osiedlu stala kotlownia. snieg czarny a przy bezwietrznej pogodzie siwy dym i smrod wszedzie.

(2014/01/20 08:13)
Czasami ludzie palą w piecach czymś tam ci bardzo kopci, węglem itd., ale nie można ludzi do niczego zmuszać, jedynie  mogło by państwo wprowadzić odpowiednią politykę cenową i podatkową na korzyść źródeł energii mniej uciążliwych dla środowiska.  Wg.  mnie cała UE jest postawiona na głowie bo ta Unia która rzekomo tak dba o środowisko, wprowadza limity emisji co2, jednocześnie  podwyższa akcyzę na gaz, widzi tu ktoś jaki sens?

(2014/01/20 18:35)
Rozwiązanie jest proste. Wystarczy, że nasz rząd da pracę ludziom którzy teraz ledwo wiążą koniec z końcem, tak aby było ich stać na nowe wysokosprawne piece, wysokokaloryczny węgiel lub gaz. Każdy orze jak może. Jestem pewien na 100%, że gdyby Tusk i jeszcze kilku innych tak dbali o naszą gospodarkę i obywateli jak Merkel czy Cameron to smogu by nie było. W bogatych krajach smogu nie ma.

Niestety w chwili obecnej już stajemy się importerami energii netto. Źródła odnawialne to fikcja którą karmi się "głupie" społeczeństwo, a ostatnio PSL postanowiło podjąć uchwałę o rezygnacji ze wspieranie budowy polskich elektrowni atomowych.
Ustawa o łupkach nie powstanie w najbliższym roku, dotowanie wiatrówek już się praktycznie skończyło, fotowoltaika ledwo weszła już się również kończy, ustawa o OZE gdzieś się produkuje.

Moim zdaniem problem smogu niestety będzie się powiększał i tylko miejscowe plany i różnego rodzaju uchwały samorządowe będą ograniczały to zjawisko.
Jak się to przełoży na życie ludzi w małych miastach strach pomyśleć. Zainteresowanym polecam portal cire.pl i komentarze do niektórych artykułów.

 

(2014/01/21 08:55)

Witam

Reage77 wszystko się zgadza po za jednym:

Bieda nie jest usprawiedliwieniem do palenia np smieci w piecach.

To nie tylko o pieniądze w tym wszystkim chodzi, ale przedewszystkim o postawe ludzi, tych zwykłych jak i urzędników czy polityków.

Pozd

Daniel

(2014/01/21 11:02)
niestety źródła odnawialne słabo się sprawdzają u nas. Nie wieje za specjalnie, słońca też mamy mało w porównaniu do krajów południowych - więc i fotowoltanika się nie opłaca. A ciepło i prąd trzeba produkować.

(2014/01/21 14:40)
Tan pomysł prosty a zarazem genialny jest  jednocześnie paraceum na większość a prawie 100 % naszych problemów: tj. polepszenia finansowania służby zdrowia,  finansowaniu emerytur, problem niżu demograficznego,  finansowaniu wojska i Policji, tudzież zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom kraju,koniunktury gospodarczej, i w końcu wysokości płac itd, itd.

 Tylko pomyśl sobie że gdyby nie było bezrobocia to jak  ci durnie by  wygrywali potem wybory, bo przecież żaden z nich nic w życiu specjalnego nie zrobił?.
      Oni nie potrafią prowadzić Kampanii Wyborczej w ten sposób aby pokazać swoje dokonania życiowe bo prawie żaden niczego w życiu nie dokonał, poza polityką, tylko krytyka nawzajem.

 I tak bezrobocie jest celowo utrzymywane na stale umiarkowanie wysokim poziomie i służy raz tym raz tamtym, będą rządzić i dzielić się łupami na zmianę, a ty zwykły szary człowieku czy przedsiębiorco radź sobie sam. Politycy nas widza kiedy zbliżąją się wybory, wtedy są do rany przyłóż, problem jeszcze w tym że wielu ludzi nie potrafi rozpoznać powszechnego cynizmu w ich obietnicach pomocy ludziom z pieniędzy publicznych,  oraz przewrócenia, przestawienia systemu wartości i systemu anty wartości, (dobro, zło) co jest czym? tak żeby wszystko wszystkim się pomieszało gdy oni poprzepisują się z jednej partii do drugiej i odwrotnie. Do emerytury na prezydialnych stołkach, a na emeryturze wypasionej nie to co my będą czyścić i polerować Ordery Budowniczych III RP tzw.( za zasługi dla kraju)

(2014/01/21 15:18)