sochaczew bedzie tu san francisko

/ 17 odpowiedzi / 2 zdjęć

• konto usunięte

Bo narazie jest sciernisko alu bedzie san franciskoTo nie elegancja francja tylko sochaczew Nie mamy tu nic ale jestesmy dumni bo to sochoJuz nie dlugo nasze ulice beda tak tak dziurawe ze w koncu bedziemy mogli testowac nasze auta ktore wytrzyma najdluzej Nasze dzieci beda z tad wyjezdzac bo zero perspektyw w naszym socho nuuuuudy i tyle stop mlodziezy zostana sami seniorzy dopiero bedzie spokoj beda gadac w tvn w tvp bedziemy znani bo to pierwsze miasteczko bez mlodych ludzi .   Jeeeee ciechocinek gora.   Zamiast dyskotek noca densingi jeeeeee.
Słuszne spostrzeżenia. W naszym mieście najlepiej mają się seniorzy. Mają dwa, a może  i więcej stowarzyszeń. Każde stowarzyszenie baluje regularnie raz na miesiąc /nawet te potworne upały nie miały wpływu na ich częstotliwość/, mają ulgi na basen, na przejazdy itp. bez względu na wysokość emerytur,które często kilkakrotnie przewyższają zarobki młodych, mających na utrzymaniu dzieci, młodych ludzi. Najwyższe władze miasta zaszczycają swoją obecnością te bale seniorów, otwierają altany na działkach. Wiedzą co robią. To jest najbardziej zdyscyplinowany elektorat, a niewiele trzeba żeby go "przekupić".Może to być tort na bal seniorów, albo jakiś ekspres do kawy itp.Czas więc się obudzić kochani młodzi ludzie. Iść na wybory i zacząć myśleć o przyszłości  młodych mieszkańców. 

(2015/09/17 22:03)
i to mówią ludzie, którzy siedzą w domach jak coś ciekawego się dzieje w mieście bo szkoda im 10zł na bilet

(2015/09/17 22:39)
To nie chodzi o imprezki ale o rozwój miasta, o miejsca pracy.Tańcami ludzie dzieci nie wykarmią. A tu marazm w mieście.

(2015/09/17 23:39)
matasekwoja to wyjedź z miasta ponarzekać gdzie indziej

(2015/09/19 09:56)
Mogłabym skakać z radości  na balach seniorów hali sportowej, ale jakoś mi się nie chce. Ja nie narzekam, ale widzę,  że w mieście nie ma perspektyw dla ludzi młodych i zachęcam  ich do działania.Młodzi ludzie przegrywają nawet  w walce o piaskownicę dla dzieci przy bloku.Zobaczcie kto was reprezentuje w samorządzie?.Siedemdziesięcioletni radni nie będą walczyć o miejsca pracy. Oni spokojnie dorabiają do emerytury.

(2015/09/19 19:58)
 A ty wiesz chociaż jacy i w jakim wieku są radni, bo ja znam tych młodszych. Piaskownice przy bloku to  kwestia spółdzielni, wspólnoty itp.  a zresztą  niech ludzie zrobią sobie sami. Sprawa pracy to sprawa indywidualna  każdego człowieka, jeśli ktoś nie potrafi to niestety  ma problem. Wybacz ale wszyscy moi znajomi pracują, nie znam bezrobotnych, z tym że oczywiście wielu dojeżdża do Warszawy i innych miast  bo "w tym mieście niema pracy dla ludzi z ich wykształceniem"- czyli taki Polski standard. Tylko dlaczego nie widzisz tego co się robi?

(2015/09/19 23:51)

Max - ton a co się robi dla Sochaczewa ? Podwórko Nivea super ale to nie zasługa miasta, boisko przy 7 też nie , pokaż mi co zrobiło miasto z własnej inicjatywy. Zgadzam się z Metasekwoją, żeby miasto rozwijało się i piękniało potrzeba zakładów pracy, żeby młodzi nie wyjeżdżali, żeby tu pracowali i tu zostawiali podatki. Sam napisałeś, że Twoi znajomi pracują w innych miastach, muszą dojeżdżać tracąc kupę czasu w pociągach i autobusach, kiedy mają mieć czas dla rodziny w sobotę nadrabiają zaległości z całego tygodnia / gotowanie sprzątanie pranie itp./ a gdzie czas na przyjemności, na normalne życie? Podam Ci prosty przykład kobieta pracująca w Warszawie od 8.oo z domu musi wyjść ok 6 na pociąg, wraca po 18 czyli nie ma jej w domu nie 8 a 12 godzin. Myślę, że chętnie znalazłaby pracę w miejscu zamieszkania ale niestety jej nie ma. Pokaż mi inwestorów jakich dla Sochaczewa pozyskały przez 5 lat rządzenia obecne władze!

(2015/09/20 09:22)
klosu 1,nasze miasto od kilku lat popada w ruinę,obecne władze mało co robią ale i poprzednicy nic nie robili,wiadomo nie ma ideału w całej Polsce ale nikt nie jest głupi ślepy i widzi co się dzieje wkoło,zatrudnianie po znajomości ,klepanie po plecach przypinanie orderów cała szopka ,a jak napisałeś ludzie o 4 rano wstają by do pracy do Warszawy dojechać na siódmą,jeszcze czasem autobusu nie ma , a do UM za pięć ósma wpada i kawa i już zmęczona tadeusz tu często krytykuje ale ma świętą rację.Sochaczew-san francisko chyba prędzej Pekin.

(2015/09/20 09:45)
Tymczasem tak oto wygląda ścieżka spacerowa między tzw.: osiedlem milionerów a miejskimi polami czerwonkowskimi. Chodzą tam tędy dzieci, spacerowicze, młodzież i pana nie ma, syf. butelki, a władza zajęta jest kąpielami w rzecze i pijarem. Brawo, docenimy przy urnie.

(2015/09/21 11:31)
akurat tu bym władzy nie łajał,nie musza wiedzieć o butelkach bo nie chodzą tamtędy ,ewidentna wina cymbała że nie wie o segregacji i wyrzucił szkło w krzaki.Jest coś takiego jak telefon interwencyjny do UM,i można zgłosić problem.

(2015/09/21 11:48)
Chciałem Państwu przypomnieć jak przed drugą turą wyborów pomiędzy obecnie zasiadającym a tym byłym z radia Fama , już nieobecny rzecznik (znalazł coś po linii ), zarzekał się ,że inwestycja na terenie cegielni w Boryszewie ruszy na początku 2015 roku i nowe miejsca pracy są na wyciągnięcie ręki . I co kolejne oszustwo , jak wygląda teren , można sobie zobaczyć , ale ludzie kupili . I gwarantuje Wam , że Ci emeryci kupią następną nierealną obietnice. A młodzi się nie garną , bo albo nie uświadomieni , albo im się nie chce.I dopóki ten twardy elektorat , będzie decydował o tym co dzieje i ma  się dziać w mieście , to raczej żadnych zmian nie należy oczekiwać. I jeszcze jedno , siedząc i licząc na internet ,jesteśmy skazani na kilkunasty czytających te wpisy , a to trochę za mało aby cokolwiek zmienić . Wnioski nasuwają się same .

(2015/09/21 17:11)
klosu, nieprawda, wolą pracować w Warszawie mimo pewnych wyrzeczeń bo w Sochaczewie co najwyżej grosze dostaną, minimalna albo coś takiego. No i jeszcze można dodać że budowa kanalizacji, remont Staszica  to też nic bo jest tylko kontynuacją. Jakie zakłady  pracy,  o czym wy bredzicie, zakłady pracy są a  jeśli ktoś nie umie znaleźć pracy to znaczy że albo słabo szukał  był za słaby i widocznie pracodawca znalazł sobie kogoś lepszego na to stanowisko.

Sorry ale ja naprawdę nie rozumiem czego wy oczekujecie od władz miasta, ja oczekuję żeby dobrze funkcjonowało, rozwijało się w normalnym tempie i widzę że właśnie dokładnie tak jest, niczego nie przechwalam i nie  narzekam bez potrzeby. Niestety obecna władza ma  do nadrobienia bardzo dużo co jest wynikiem wieloletniego nieróbstwa i opieszałości  poprzednich włodarzy, więc nie wymagajcie aby teraz było zrobione wszystko  jednocześnie.. Co do boiska koło szkoły to mam na ten temat inne zdanie, czy jest sens aby przy każdej jednej szkole budować boisko, macie piękne pełnowymiarowe na stadionie Bzura. Z niecierpliwością oczekuję na  realizację  zagospodarowania terenu  wzdłuż rzeki  Bzury projekt" Miejska Plaża" oraz na budowę siłowni napowietrznej. No co  pojawiły się strefy płatnego parkowania? pojawiły się! Znakiem tego idzie do przodu!!!

(2015/09/22 00:26)
PisiolonyMelepetyzm i lenistwo władzy, słowem dupa ch..........dupa, ludzie narzekają"piniendze" nasze z podatków zbierają, a nawet lenie posprzątać nie umieją, tylko syf w tym mieście na każdym kroku i urzędnicze nieróbstwo. Wstyd, tylko patrzeć jak śmieci nas zaleją jak w Libanie.

(2015/09/22 12:07)
może napisz gdzie to jest bo nikt nie wróżka nie wie ,chamstwo śmieci nie wiń tu władzy.

(2015/09/22 12:58)
max-ton
 Sorry ale ja naprawdę nie rozumiem czego wy oczekujecie od władz miasta
Niczego więcej tylko tyle ile obiecali przed wyborami , i to wszystko

(2015/09/22 23:04)
kto by w tym mieście nie rządził to był bród ,i bedzie ,bo sami ludzie to robią ,sprzątanie lasu a za dwa dni już worek ze śmiećmi leży i tak wszędzie ,byle od siebie czy to las łąka ,nawet i cmentarz.Brudasa nie oduczysz ,osobiście widziałem jak kobita zamiatała i z łopatki pod płot sąsiada wysypała zmiotki.

(2015/09/23 09:17)
Sorry tylko zapytam czy bród w mieście świadczy tylko i wyłącznie o władzy, czy może raczej o   niezbyt trafnie wybranej dla miasta firmy sprzątającej oraz o mieszkańcach że tak brudzą. Wiadomo że brakuje w tym mieście wielu rzeczy, nie mniej nie zapominajcie że to małe miasto z niewielkimi możliwościami. Dla zwolenników miłego spędzania wolnego czasu polecam Warszawską Starówkę. Ot co: Sochaczew typowe miasto- sypialnia dla pracujących w Stolicy, ale w sumie nie przesadzajcie bo jak jeżdżę po Polsce to jest dużo miast gdzie jest znacznie gorzej.  A też  i nie widać przedsiębiorczości wśród mieszkańców, zamiast brać sprawy w swoje ręce  i otwierać różne biznesy potraficie tylko narzekać.Z drugiej strony trochę się też dziwię władzom dlaczego nie szukają inwestorów zewnętrznych, być może to ich pisowski strach że przyjdą obcy i będą kasiorę trzepać na naszym terenie,jednocześnie migać się od płacenia  podatków.

(2015/09/23 11:54)