Sochaczew miasto BEZ perspektyw

/ 29 odpowiedzi / 5 zdjęć
Mam 22 lata, Od ponad roku szukam pracy do której codziennie z satysfakcją bym podążała. Tym czasem mam prace (o ile można nazwać to pracą) za którą mało płacą, muszę harować jak wół. codziennie przeglądam ogłoszenia o pracy rozsyłam swoje cv odzewu 0, bo nie mam doświadczenia. Jak mam zdobywać doświadczenie? w urzędach wszystko zajęte, na staż nie mam co liczyć bo mam za małe znajomości. jedyną możliwością jaka mi zostaje jest pozostanie tam gdzie pracuje i dalej zapie....ać na innych kolacje, firmy tylekomunikacyjne, MOŻE praca w jakimś markecie. Sochaczew jest miastem całkowicie nie dla młodych ludzi. co z tego że mam wykrztałcenie techniczne na dosyć dobrym kierunku ale co z tego jeżeli nie ma miejsc bo wszystko jest zajęte przez wujków i ciocie szefów. ech chyba pozostaje porzucić nadzieje na dobrą prace w naszym mieście i wyruszyć do warszawy. 
przepraszam za moje wypociny ale mam żal do władz naszego miasta, nie potrafią zapewnić startu dla młodego społeczeństwa. Chyba chcą aby młodzi wyjechali z miasta. A miasto przemienić w SKANSEN. 
Zamiast narzekać na brak perspektyw może trzeba je samemu stworzyć?Jak widać kierunek nauczania jednak nie był taki dobry, skoro nie możesz znaleźć zatrudnienia w wyuczonym.zawodzie. Sorry ze nie poklepuje po plecach pisząc "masz rację".Każdy jest kowalem.własnego losu. Wiec albo spinaj poślady, albo użalaj się nad swoim losem obwiniajac innych za swoje niepowodzenia. 
Może postaraj się o środki unijne i załóż firmę świadczącą usługi zgodne.z.twoim profilem zawodowym.  

(2015/02/26 17:55)
Niestety piszesz prawdę.Władze miasta nie mają kompletnie pomysłu na Sochaczew,po za walką o zabytki,których od dawna nie ma.Jak napisałeś skansen, przechowalnia dla emerytów.Co będzie jeśli państwo przestanie wypłacać emerytury a ludzie pracujący w Warszawie zmęczeni dojazdami przeprowadzą się tam i nie będzie wpływów z dekl.PIT do budżetu .Trzeba mieć wizję długo falowego działania,a tu jest zaścianek edukacyjno-kulturowy z ciepłymi posadami.

(2015/02/26 17:57)
@Dema ,i masz wpis typowego mieszkańca naszego bagienka ,błysnął jarl.Poproś tego doradcę o konkretny pomysł,skoro taki bystry to może ci pomoże poza wyświechtanymi sloganami .

(2015/02/26 18:03)
Ta jasne, może jeszcze jej założyć firmę za własne pieniądze i się zatrudnić :)Ludzie z Sochaczewa pracujący w walce nie przeniosą się.ze.względu na ceny:)Dlatego socho jest sypialnia:)

(2015/02/26 18:08)
@Dema
Dojazdy do Warszawy to jeszcze nie koniec świata. Mam 20-letni staż w tej dziedzinie i żyję. Jeśli uda Ci się tam zahaczyć do pracy, to pozostaje wynajęcie lub kupno mieszkanka w pobliżu stacji PKP (wariant tańszy niż w W-wie) i można zacząć jakoś żyć na własną rękę. Nie licz na to, że będą nowe stanowniska pracy w naszym mieście. To od dawna jest sypialnia tych, co pracują gdzie indziej. Musisz zmienic sposób myślenia. Nie oczekuj rozwoju miasta tylko Ty się rozwijaj.
Albo stworzysz je sobie sama zakładając własną firmę ze środków aktywizacyjnych (nie wiem jakimi kwalifikacjami sie wykazujesz i co możesz zaoferować sochaczewskiemu "targetowi") albo szukasz pracodawcy w swojej branży godząc się z tym, że najczęściej nie będzie to "parę metrów" od domu. Samo życie - 25 lat temu życie wyglądało podobnie, tylko szans było jakby mniej. I jeszcze jedno masz 22 lata, więc siłą rzeczy nie możesz liczyć na wiele w pracy najemnej (mam na myśli wynagrodzenie- no chyba, że masz naprawdę mocne atuty w ręku - jakis unikalny talent). To przychodzi z doświadczeniem, zaufaniem pracodawcy i zależy trochę też od szczęścia :).
Cierpliwości. Uda się.

(2015/02/26 18:09)
Życzę powodzenia w poszukiwaniu zatrudnienia, ale jednocześnie  pragnę powiedzieć młodym ludziom,  że oddali rządy w mieście emerytom i to bez kwalifikacji do takiej pracy. Ludzie Ci, z całym szcunkiem do wieku, mają co miesiąc stały dochód. Jedni mają całkiem duże swiadczenie, inni małe ale mają. Jest to jednak już komfort psychiczny. Balują więc co miesiąc na swoich balach, korzystają z przywilejów na basenie itp.chociaż często ich emerytury przekraczją średnią krajową.Ci ludzie mają już najczęsciej mieszkanie, samochód itp. Władze bardzo ich dopieszczają, bo to karny elektorat i mogą na niego liczyć.  Odpuściliście kochani,  a mieliście wielu kandydatów młodszych, przedsiębiorczych, wykształconych.A więc nikt teraz nie upomni się o budownictwo socjalne, o pracę dla Was, abyście mogli w miarę spokojnie wychowywać swoje dzieci.Oni nie skontroluja włądzy, bo się na tym nie znają.Zagłosują jak trzeba , wezmą dietę, a i dodatkowo zatrudnią sią w jakimś DPSie.Dla młodych już posad nie wystarczy.

(2015/02/26 20:04)
meta brawo dobrze napisane ,w socho praca tylko dla znajomych kumpli koleżanek etc... obcym szukac zostaje poza miastem i na psiej umowie jeszcze.

(2015/02/26 20:40)
Niestety, kolejne cztery lata zmarnowane.

(2015/02/26 21:34)
Zamiast narzekać na brak perspektyw może trzeba je samemu stworzyć?Jak widać kierunek nauczania jednak nie był taki dobry, skoro nie możesz znaleźć zatrudnienia w wyuczonym.zawodzie. Sorry ze nie poklepuje po plecach pisząc "masz rację".Każdy jest kowalem.własnego losu. Wiec albo spinaj poślady, albo użalaj się nad swoim losem obwiniajac innych za swoje niepowodzenia. 
Może postaraj się o środki unijne i załóż firmę świadczącą usługi zgodne.z.twoim profilem zawodowym.  

jarl wiesz z chęcią bym otworzyła własną działalność, jednak nie mam głowy do pisania projektów o środki unijne a i nie mam pieniędzy żeby komuś za to zapłacić. pozatym ceny najmu lokali usługowych w sochaczewie też nie jest mała, trzeba myśleć realnie o tym co chce się rozpocząć, sochaczew tego nie ułatwia taka jest prawda. 
a do moich pośladków się nie przyczepiaj spinam je bardzo mocno i szukam dalej ;) 

(2015/02/26 22:16)
Większość swojego stażu w latach pracy spędziłem dojeżdżając i nie żałuję. Sochaczew niestety jest efektem a  bardziej ofiarą transformacji ustrojowej, zlikwidowany Chemitex, Energomontaż, i wiele innych firm, Jednostka w Bielicach, a popatrzcie tylko na osiedla  większość miasta stanowią tzw. Bloki Wojskowe, notabene  to miasto było Garnizonem. Ja mówię o tym od lat co to za państwo w którym młodzi ludzie nie mają pracy a Armia Polska mieści się praktycznie na Stadionie Narodowym. Struktury Wojskowe posiadają a przynajmniej powinny mieć pewną strukturę i jeśli Pułki się rozpiernicza w zaledwie Bataliony, to utworzenie Brygady  Baterii czy Dywizji  było by praktycznie niemożliwe i   nie posiadamy obecnie żadnej zdolności obronnej, a w razie czego to była by zwykła partyzantka na poziomie amatorskim. Jeśli ktoś jest tak głupi i naiwny  że wierzy iż obroniło by nas NATO  to niech się nie obraża że uważam go za idiotę.

Polecam  wyruszenie za praca do Stolicy, kupuj w poniedziałek Wyborcza z dodatkiem praca,  w POCIĄG , szukaj i od razu dzwoń i zawoź CV, zawsze coś znajdziesz, dojazdy nie są straszne idzie się przyzwyczaić. A jak nie to pomyśl i otwórz własna firmę. Dlaczego tak piszesz negatywnie o Sochaczewie, i wcale nie przypomina skansenu, raczej  miasto tzw. sypialnię ale w ostatnich latach  idzie do przodu, po rujnowaniu naszego miasta w latach 90tych odbija się i jest tylko  kwestią czasu kiedy będzie na odpowiednim cieszacym poziomie a to się zanosi dzięki mądrości Sochaczewian i wyborze Kompetentnej Władzy Samorządowej.

(2015/02/26 23:30)
Dobrymi radami piekło wybrukowane.

(2015/02/27 10:16)
Ja uważam że to nie Sochaczew ale Polska nie przedstawia perspektyw jako condominum rusko pruskie pod nadzorem Izraela!

(2015/02/27 11:33)

@Deluxe - znowu zabłyszczał ;) 
A może czas już, abyś opuścił to znienawidzone kondominium. Rozważ to - wszystkim ulży
:))) Będzie więcej miejsca dla młodych.

Historycznie ujmując ruskie i pruskie rozumiem, ale dlaczego austro-węgierskie zamieniłeś na izraelskie i zapomniałeś o amerykańskim? Jasne, kumam, szkoła M.M.Kolonko "boston massachusetts" :))))

Aaa, i jak masz mi nawymyslać, to zrób to mailowo na "priv" nie zamulając wątku i nie obrażając uczuć osób postronnych :)

(2015/02/27 16:59)
Ja jestem Pan na włościach dlaczego miałbym opuszczać, więcej robię dla młodych niż te całe condominum sprawujące władzę.
 Ale co ty chcesz od Kolonko, facet jest nienawidzony  bo mówi jak jest, mówi prawdę, a ty potrafisz myśleć czy tylko powtarzać po kimś?
 Ameryanie to jest temat począwszy od napisania szkicu Hitlerowi Main Kampf- Jefrey |Sachs-Koniec z nędzą, wywołania II wojny św, i wszystkich innych wojen. Wyobraź sobie iż USA od zakończenia II wojny św. były tylko jeden dzień, 24h w stanie pokoju, poza tym zawsze są z kimś w stanie wojny. I chyba nawet dobrze zrozumiałeś to co napisałem Amerykanie o tyle cenią Polskę o ile kosztem Polski mogą załatwić sprawy  Izraela.  Dobrze dla Nas o ile interesy Amerykanów są Nam choć troszkę pomocne w czymś i na rękę. Nie będę ciebie wyzywał wbienko ani na priv ani w 4 oczy ani w ogóle  aczkolwiek jesteś jednym z niewielu z kim można jeszcze ciekawie podyskutować na jakiś temat.

(2015/02/27 17:23)
OLAF

Deluxe
Ja jestem Pan na włościach
Na jakich , czy tą działeczkę nazywasz włościami ? I ten domek na kurzej nóżce , nie ośmieszaj się OLAFIE , już nie raz to uczyniłeś , daj sobie spokój. Jeśli się ze mną nie zgadzasz , to wrzucę zdjęcia tych Twoich włości.

(2015/02/27 20:13)
Dema nie chciałem cie obrażać odnośnie pośladków :) Jesteś młoda i dopiero zdeżasz się z rzeczywistością. Ja swoją pracę rozpoczynałem od zarobków 700-800 pln brutto (obecnie mam 3200 netto)U nas nie znajdziesz dobrze płatnej pracy, szukaj poza Sochaczewem. Dojazdy,  czas.itp są minusami, ale jak chcesz.zarabiać to nie masz innego wyjścia. Pracując zdobywasz doświadczenie, masz wykształcenie wiec z czasem uda ci.się znaleźć pracę twoich marzeń. Ale to potrwa,  nawet kilka lat:)Wytrwałości i powodzenia :)

(2015/02/28 20:06)
OLAF

Deluxe
Ja jestem Pan na włościach
Na jakich , czy tą działeczkę nazywasz włościami ? I ten domek na kurzej nóżce , nie ośmieszaj się OLAFIE , już nie raz to uczyniłeś , daj sobie spokój. Jeśli się ze mną nie zgadzasz , to wrzucę zdjęcia tych Twoich włości.

stawiki weź przestań, a co ty możesz wiedzieć o moich dochodach? Mógłbym cie kupić razem z twoimi śmieciami, domek na kurzej nóżce, ty chyba nienormalny jesteś, ja wiem ile jest wart ale co może o tym wiedzieć ktoś kto nigdy nic na własność nie posiadał?

(2015/02/28 22:53)
 W sumie na 3200 na początek to nawet w Warszawie bym nie liczył

Tu się zgadzam z jarlem, młodzi ludzie chcieliby od razu dużo zarabiać, ale niestety tak niema bo  każdy pracodawca wie  i traktuje was jak nowicjuszy których dopiero trzeba pracy nauczyć. Kiedy nabędziecie stażu, kiedyś dojdziecie do takiej pensji jak jarl a może nawet takiej jak moja, trzeba stale się rozwijać, takie czasy.

I sprawa podstawowa ,jaki Premier, jaki Prezydent, kogo żeście wybrali tak teraz będziecie zarabiać, pretensja, skargi,zażalenia do peło kierować albo do samych siebie najlepiej!!!

(2015/02/28 23:00)
Czy naprawdę mieszkańcy takich miast jak: Żary, Sanok, Malbork, Kwidzyn czy Jasło (zbliżona liczba mieszkańców - przedział 35-40.000) mają lepsze perspektywy w swoich miastach? My możemy ponarzekać na dojazdy do W-wy, a im pozostaje jedynie migracja do dużych miast lub wyjazd za granicę. 

(2015/03/01 10:11)
Ale to niema tak że idzie ktoś jako zwykły pracownik i zarabia kokosy, wszystko zależy od tego co umiesz, jakie masz wykształcenie, uprawnienia itd.

Pracodawcy poza tym wykorzystują niedoprecyzowanie ze strony władz czym jest najniższa płaca i zamiast traktować ją jako płacy minimalnej po niżej której nie można zejść traktują ją jako standard i czasami dobremu fachowcowi też proponują stawki uwłaczające jego godności. Tu nic od miasta nie zależy tylko od pracodawców i ewentualnie chodź niekoniecznie od polityki rządu.
 No ewentualnie konkurencyjność czyli brak odpowiednich fachowców, rąk do pracy mógłby wymusić na pracodawcach lepszą politykę płacową, nie mniej w naszych warunkach jeszcze dużo wody w Bzurze  upłynie zanim dojazdy do Warszawy przestaną się opłacać.

(2015/03/01 12:37)
Może postaraj się o środki unijne i załóż firmę świadczącą usługi zgodne.z.twoim profilem zawodowym. Szanowny ''Jarl'' piszesz jak byś nie był w Sochaczewie od 5 lat... wszystko o czym piszesz można było zrealizować dopóki novosiecki aparat nie zabił samorządu... jeśli chcesz cokolwiek zrobić sam... nie masz szans... masz szansę jak poprzesz novoosieckich to tak... bez tego utną ci skrzydełka swoimi długimi rączkami aż dobiją cię z uśmiechem na ustach niekończącymi się kontrolami w imię przestrzegania prawa które nie dla wszystkich jest równe w naszym mieście... Dla jednych jest dla innych nie ma...   

(2015/03/01 21:28)
Tadeusz o co ci chodzi chłopie, bo w pierwszej części postu masz rację, tylko po co ta próba przypinania łatki obecnej władzy, tak samo jak jest teraz było i wcześniej za Burmistrza Szulczyka i Czubackiego, prawda jest taka że władza lokalna ani ci nie pomaga ani nie przeszkadza prowadzić  działalności, mówię tu oczywiście o zdrowym biznesie prowadzonym na własnym kapitale i własności oraz zasadach konkurencji bez żadnych szemranych układów.  A zaraz tu ktoś wyskoczy że Polski biznes nie istnieje takowy. Nie mniej ja tylko czekam i mam nadzieję że kiedyś w ludziach zaświta historyczne myślenie że Polska nie dzieli się na lemingów(PO) i moherów(PIS) tylko na mądrych i głupich. Tych co maja odwagę zarabiać poprzez  samozatrudnienie i tych  którzy są na etatach,  co im łaskawie pracodawca zapłaci. I kiedy ludzie zrozumieją że jak chcesz coś robić i coś umiesz to po prostu to rób. I teraz zastanawiam się czy autor wątku naprawdę szuka pracy czy tylko to  napisał żeby gryźć i kąsać?

(2015/03/01 22:50)
Szanowny ''Jarl'' piszesz jak byś nie był w Sochaczewie od 5 lat... wszystko o czym piszesz można było zrealizować dopóki novosiecki aparat nie zabił samorządu... jeśli chcesz cokolwiek zrobić sam... nie masz szans... masz szansę jak poprzesz novoosieckich to tak... bez tego utną ci skrzydełka swoimi długimi rączkami aż dobiją cię z uśmiechem na ustach niekończącymi się kontrolami w imię przestrzegania prawa które nie dla wszystkich jest równe w naszym mieście... Dla jednych jest dla innych nie ma...   

(2015/03/01 23:02)
Człowieku zgłoś się do AA, znowu chyba pijany jesteś

(2015/03/01 23:21)
http://fundacja.lexnostra.pl/malego-miasta-czar/  to jak myślę będzie początkiem spektakularnego końca tragifarsy novoosieckich rządów w naszym mieście...

(2015/03/01 23:32)