Sochaczew PO przejściach...

/ 128 odpowiedzi / 7 zdjęć

W historii naszego miasta pierwszy raz spotkaliśmy się z rządami zorganizowanej medialnie grupy która w imię dobra społecznego do granic absurdu wynosi wypicie filiżanki kawy jako epokowe wydarzenie... natomiast znamiona tego czynu rzeczywiście zasługują na omówienie i uwagę... idąc tokiem myślenia rzecznika prasowego naszego magistratu można rozdmuchać medialnie kolor koszuli w jaką ubrał się dzisiaj nasz burmistrz i powiązać go swobodnie z pomocą humanitarną udzieloną Ukrainie przez Rosjan jako najważniejszy temat dnia...

Jest to wyjątkowo groźne działanie wbrew wszelkim pozorom, gdyż odwraca uwagę mieszkańców od poważnych incydentów które w swoich następstwach niosą ogromne szkody przekładające się na funkcjonowanie naszego domu jakim jest Sochaczew... Zacznijmy zatem od listopada ubiegłego roku - 14.11.2013 r. grupka bez-radnych uzależnionych Novoosiecką polityką ratując bezmyślne rządy wsparła kredytową kampanię wydawania naszych miejskich pieniędzy przez burmistrza...
Podjęciem uchwały w sprawie emisji obligacji za które odpowiedzialni są :
1 Cichocki Marcin – był za
2 Czubacki Bogumił - nieobecny
3 Dorywalski Sławomir - był za
4 Dybiec Krystyna - była za
5 Gonta Jolanta - była za
6 Kaczmarek Sylwester - był za
7 Karaś Arkadiusz - był za
9 Kowaluk Waldemar - był za
10 Rutkowska Bożena - była za
11 Stasiak Edward - był za
12 Wojewoda Jakub - był za
13 Zdzieszynski Sylwester - był za

Tej stosunkowo niewielkiej garstce bez-RADNYCH zawdzięczamy wiele innych kontrowersyjnych decyzji choćby ceny wody i ścieków które rujnują nasze portfele... 17go listopada pamiętajmy komu zawdzięczamy czyszczenie naszej kieszeni... Odnoszę wrażenie że Ci ludzie zapomnieli jaką misję powierzyli im mieszkańcy... 

(2014/08/19 06:36)
Tadeusz, rozumiem że robisz krypto reklamę radnych na których powinniśmy głosować, aczkolwiek jeszcze się samodzielnie  zastanowię przed wyborami kogo wybrać?
 To może załóż oddzielny watek pt. Znamienici Radni którzy dobrze służą miastu!!!

(2014/08/19 11:59)

"Sochaczew PO przejściach..."
Pozwolę sobie zacytować artykuł z dnia 12-03-2014 zamieszczony na stronie http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=29052

Funkcjonowanie radnych opisane przez Pana Jerzego Szostaka dobitnie opisują cele i działania radnych miejskich koalicji burmistrza Osieckiego...  po przeczytaniu tego artykułu nasunęło mi się pytanie....  Czy takich radnych potrzebujemy ?


Wiadomości » Samorząd
Etat dla kolejnego radnego
12-03-2014 07:58

Powiększ zdjęcieCzęść pieniędzy, które powinny stanowić dopłaty do cen wody i ścieków, zostanie wydana na pensję dla kolejnego radnego z koalicji popierającej burmistrza. Trafią one do kieszeni radnego Marcina Cichockiego. 

Jak wynika za naszych informacji, kolejny radny - popierający burmistrza - znalazł zatrudnienie w jednej z miejskich spółek. Tym razem jest to Marcin Cichocki, pełniący funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej. Został on zatrudniony w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Czym konkretnie ma się tam zajmować, tego nie udało nam się ustalić. Jednak z tego co nam wiadomo, w pracy w miejskiej spółce pojawił się po raz pierwszy w ubiegły czwartek. 
Zatrudnienie kolejnej osoby - w borykającym się z kłopotami finansowymi Zakładzie, tym bardziej, gdy jest to radny miejskiego samorządu - musi dziwić. Ta decyzja zaskakuje, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że koszty zatrudnienia wliczane są w ceny wody i ścieków, jakie muszą płacić mieszkańcy Sochaczewa. A te są najwyższe wśród okolicznych miast. Potwierdził to nawet w lokalnym radiu Robert Małolepszy, rzecznik prasowy burmistrza. 

Dołożymy do pensji 

Dlatego zatrudnienie radnego w spółce, która ledwo wiąże koniec z końcem, jest skandalem. 
Na ironię zakrawa także fakt, że Cichocki głosował za tegorocznym budżetem Sochaczewa, w którym na ratowanie ZWiK przed kłopotami finansowymi zapisano dotację z budżetu miasta w wysokości 2 640 000 złotych. Dodajmy również, że podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz przekonywał, że pieniądze te to ma być dopłata miejskiego samorządu do cen wody i ścieków, dzięki czemu pozostaną one na ubiegłorocznym, niezmienionym poziomie. Co jego zdaniem należy uznać za sukces, ponieważ mieszkańcy będą płacili mniej. 
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji zrealizował inwestycję za kilkadziesiąt milionów. Ta inwestycja nie była sfinansowana tylko ze środków własnych, ale ZWiK musiał zaciągnąć zobowiązania, które teraz należy spłacać – dodał burmistrz. 
Wygląda jednak na to, że część pieniędzy - które powinny pójść na spłatę zadłużenia oraz na dopłaty do cen wody i ścieków - zostanie przeznaczona na opłacenie radnego, aby ten głosował tak, jak zażyczy sobie burmistrz? 

Doborowe grono 

Dodajmy, że Marcin Cichocki wchodzi w skład koalicji w Radzie Miejskiej popierającej burmistrza. Do rady dostał się z list wyborczych Platformy Obywatelskiej, którą opuścił w ubiegłym roku. 
Przypomnijmy, że oprócz Cichockiego także inni radni popierający burmistrza, lub ich krewni, znaleźli zatrudnienie w miejskim samorządzie. Są to: Bożena Rutkowska (Prawo i Sprawiedliwość) - zatrudniona w Miejskim Zespole Ekonomicznym na stanowisku samodzielnego referenta. Waldemar Kowaluk (Sochaczewskie Forum Samorządowe) - zatrudniony w miejskiej spółce Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Konkretnie w biurze oczyszczalni ścieków. Jakub Wojewoda (Komitet Wyborczy Nasze Miasto) - w momencie, kiedy zdecydował się popierać obecne władze miasta, jego żona została zatrudniona w Wydziale Promocji i Aktywizacji Urzędu Miejskiego. Krystyna Dybiec (Sochaczewskie Forum Samorządowe) - po wygranych wyborach samorządowych jej córka została zatrudniona w Urzędzie Miejskim. Sylwester Zdzieszyński (Sochaczewskie Forum Samorządowe) - jego żona znalazła pracę w jednym z podległych burmistrzowi przedszkoli. 
Przypomnijmy, że koalicję w radzie miejskiej, która popiera burmistrza, tworzą radni Sochaczewskiego Forum Samorządowego, którego szefem jest burmistrz Piotr Osiecki oraz Prawo i Sprawiedliwość i Marcin Cichocki, były radny PO. 
Jerzy Szostak 

fot. Niestety radny Cichocki nie będzie w ZWiK kopał dołów, co może byłoby i użyteczne 

PS. Powyższy artykuł jest krytyką prasową w rozumieniu Prawa Prasowego

(2014/08/19 17:31)
Z radnymi to często jest niestety tak, ze w kampanii i ciut przed nią, jako kandydaci, bardzo pięknie gadają, pokazuję się tu i ówdzie. Podtykają kiełbasę wyborczą pod nos ludziom, którzy ciągle dają się mamić obietnicami, które na ogól nie mają szans spełnienia. W Sochaczewie, zarówno w mieście, jak i powiecie, jest kilkoro radnych, którzy wraz ze zmiana władzy zmieniają swe poglądy. Trochę to smutne, ale podobno polityka to najgorsza z... Jest takie powiedzonko, że prostytutka to zawód, a k*** charakter. I niestety można to w pewien sposób odnieść do wielu osób, które za wszelką cenę chcą być na politycznym świeczniku, nawet za cenę sprzedawania się dotychczasowym adwersarzom. Pewnie to brzmi brutalnie i niesmacznie, ale tak jest w rzeczywistości i to nie tylko w naszym grajdołku politycznym.Wracając jednak do radnych, to na palcach jednej ręki można policzyć takich, którzy nie sprzeniewierzają się swoim zasadom i poglądom. Reszta skacze, jak im zagra ten, kto więcej da.Bardzo proszę, byśmy wszyscy dobrze przyjrzeli się przed najbliższymi wyborami, kto próbuje mościć sobie ciepłe gniazdko, manipulując nami, a kto zawsze jest merytoryczny i rzetelny. Oddzielmy ziarno od plew, bo gwiazdkę z nieba może obiecać każdy głupi.

(2014/08/19 19:38)

Ta wymieniona Grupa Roszczeni-owców z imienia i nazwiska która jak mniemam nie nadawała się ze względów swej pazerności do działania w normalnych uczciwych strukturach czy też organizacji... została przygarnięta przez Novoosiecką władzę aby tą nieuczciwość wykorzystać do celów politycznych (najwyższe ceny dla mieszkańców za wodę i ścieki, Obligacje zadłużające miasto na 27mln zł itd...)... czyli jak pan który daje jeść zagra... tak ci zatańczą i z całą pewnością ich kandydatury stały się z punktu przydatności społecznej zbędne i błędem było by roszczeni-owcom powierzać jakąkolwiek funkcję... Nikt uczciwy nigdy by się nie zgodził na uchwalenie tak niekorzystnych ustaw dla mieszkańców!!!

(2014/08/20 00:06)

Wykopałem kolejny niezwykle ciekawy artykuł z sochaczewianin.pl autorstwa Pana Jerzego Szostaka będący moim skromnym zdaniem kwintesencją Novoosieckich rządów... Czy o to chodziło nam kiedy powierzaliśmy klucze do władzy w naszym mieście 4ry lata temu temu obecnemu włodarzowi... ???!!!


Wiadomości » Samorząd
Nie ma mandatu, ale jest posadka
04-03-2014 13:04

Powiększ zdjęcieNie tylko radni z koalicji Sochaczewskiego Forum Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości mogą liczyć na etaty w Urzędzie Miejskim. Obecne władze miasta nie zapomniały także o tych kandydatach, którzy startowali z list SFS i PiS a nie zostali radnymi. 

W ostatnim numerze Expressu przedstawiliśmy radnych Sochaczewskiego Forum Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości, zarówno Rady Miejskiej, jak i Rady Powiatu, którzy za udzielenie poparcia obecnym władzom miasta mogą liczyć na profity. Okazuje się, że koalicja SFS - PiS nie zapomniała także o tych, którzy startowali z ich list, ale nie dostali się do rady. Część z nich znalazła zatrudnienie w Urzędzie Miejskim, jednostkach mu podległych lub w spółkach. 
Dziś przedstawiamy niektórych członków, kandydatów do rad z list Sochaczewskiego Forum Samorządowego - jego szefem jest Piotr Osiecki - a którzy po klęsce w wyborach zostali zatrudnieni w miejskim samorządzie. Na znalezienie pracy mogli także liczyć ich krewni. 
Zacznijmy jednak od zastępców burmistrza. Pierwszy z nich, Stanisław Wachowski, co prawda został radnym, ale po rezygnacji Dariusza Zawidzkiego ze stanowiska wiceburmistrza, którego rekomendował PiS, zajął jego miejsce. 
Inaczej ma się sprawa z Markiem Fergińskim. Ten kandydował z list Sochaczewskiego Forum Samorządowego do Rady Powiatu. Nie uzyskał jednak wymagającej liczby głosów. Nie został jednak zapomniany przez Osieckiego, który powołał go na stanowisko swojego zastępcy. 

Etat za zasługi? 

Co prawda pozostali kandydaci nie mogli liczyć na takie apanaże, jak zastępcy burmistrza, to i tak nie mogą narzekać, że Forum o nich zapomniało. Takich pretensji nie powinien mieć Robert Małolepszy, który najpierw został super naczelnikiem, któremu podlegało kilka referatów. Owo rządzenie Małolepszego, musiało się jednak nie spodobać burmistrzowi, bo pozbawił go tych funkcji. Na otarcie łez mianował go swoim rzecznikiem. Dodajmy, że Małolepszy w ostatnich wyborach kandydował z list SFS do Rady Powiatu. 
Z kolei Monika Radwańska-Komosa, kandydatka SFS do Rady Powiatu, po wygranych wyborach przez Osieckiego, została dyrektorem Przedszkola nr 4. Warto dodać, że wcześniej Osiecki, będąc wicestarostą, powołał ją w 2007 r. na funkcję kierownika Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. 
Nie zapomniano także o Andrzeju Kierzkowskim, jednym z jedynek Forum do samorządu powiatowego. Ten znalazł zatrudnienie w należącym do miasta Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Tym zaś kieruje obecnie inny niedoszły radny SFS – Stanisław Grażka. Dodajmy, że zatrudnienie w miejskim samorządzie znalazł również syn Andrzeja Kierzkowskiego. 

Lojalność popłaca 

Osiecki może liczyć także na lojalność ze strony Agaty Kalińskiej, która kandydowała z list SFS do Rady Miejskiej. Obecnie to ona jest tzw. super naczelnikiem, w miejsce Roberta Małolepszego, i kieruje Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych. Natomiast jej mąż, do niedawna ochroniarz na jednym z podwarszawskich basenów, został zatrudniony w ZWiK. 
Wdzięczny burmistrzowi powinien być również Grzegorz Charaziński, kolejny kandydat Forum do Rady Powiatu, który został kierownikiem placu targowego przy ul. Pokoju. 
Osobną kwestią jest sprawa Tadeusza Wachowskiego, który jest bratem zastępcy burmistrza. Po wygranych przez Osieckiego wyborach został kierownikiem Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miejskiego. Co prawda nie podlega bezpośrednio swojemu bratu, bo tego zakazują przepisy, ale i tak niesmak pozostaje. 

Coś za coś 

Także i inni kandydaci, ich krewni lub znajomi, mogli liczyć na przychylność burmistrza. Taką osobą jest bez wątpienia Joanna Kamińska - Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, a za czasów - gdy burmistrz był wicestarostą - pełniła funkcję dyrektor ośrodka wychowawczego w Załuskowie. 
Z kolei Anna Sobkiewicz, córka kandydatki Forum do Rady Miasta, została kierownikiem filii Miejskiego Ośrodka kultury w Chodakowie. 
Inaczej ma się sprawa z Danutą Radzanowską, kandydatką SFS do Rady Miejskiej. Nie otrzymała żadnej posady, bo pracuje w Sanepidzie. Ale stowarzyszenie, którego jest członkiem, wygrało przetarg na zarządzanie miejskim schroniskiem dla zwierząt. Dodajmy, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Stowarzyszenie zaproponowało najniższą cenę i wygrało. Co prawda można byłoby się tej ceny czepić, bo trudno sobie wyobrazić, aby można było wykarmić psa za złotówkę dziennie. Ale nie o to chodzi. Schronisko, mimo zmiany przepisów, mogło być nadal zarządzane przez miasto, chociażby przez jeden z wydziałów. Ale, zamiast tego, postanowiono ogłosić przetarg. 
Podana przez nas lista nie jest pełna. Będzie ona uzupełniana w kolejnych wydaniach Expressu, gdzie oprócz członków Forum zamieścimy także kandydatów PiS, którzy znaleźli zatrudnienie w miejskim samorządzie. 
Jerzy Szostak

(2014/08/20 01:25)
Ciekawy jestem jakiego rodzaju uczciwości można będzie się spodziewać po kandydaturach które zapewne Novoosieccy przygotowują na najbliższe wybory??? 
I kto wreszcie będzie na tyle ''odważny'' aby na wątpliwej szali uczciwości postawić swoje nazwisko??? 

(2014/08/20 01:30)
tadeusz prosze zmien z Novoo.. na Nova ... Prawica i przestan krytykowac :)

(2014/08/20 07:54)
popieram kacperskyy

(2014/08/20 07:57)
Ja również przyłączam się do kacperskyy i dragon36 ...

(2014/08/20 08:39)
powiem więcej ,SKOŃCZ WAŚĆ .....

(2014/08/20 10:40)
Ciekawy jestem jakiego rodzaju uczciwości można będzie się spodziewać po kandydaturach które zapewne Novoosieccy przygotowują na najbliższe wybory??? 
I kto wreszcie będzie na tyle ''odważny'' aby na wątpliwej szali uczciwości postawić swoje nazwisko??? 


Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości to poniżej następny artykuł Pana Jerzego Szostaka jasno opowiadający o złym stylu braku uczciwości i niegodziwej polityce władz miejskich...
Wiadomości » Samorząd
Posada za poparcie burmistrza?
26-02-2014 14:49

Powiększ zdjęcieZ danych Powiatowego Urzędu Pracy w Sochaczewie wynika, że na terenie miasta bez pracy pozostaje prawie dwa tysiące mieszkańców. O pracę nie muszą martwić się niektórzy radni - szczególnie ci popierający burmistrza - oraz ich rodziny. 

Radni popierający burmistrza - w przypadku braku pracy - mogą być pewni, że znajdą ją w Urzędzie Miejskim, spółkach czy jednostkach mu podległych. Dotyczy to także ich rodzin. Choć nie jest to niezgodne z prawem, ale jest dwuznaczne moralnie. 
Takie działania – w naszej ocenie – mogą skłaniać także do podejrzeń o korupcję polityczną. Przypomnijmy, że koalicję w radzie miejskiej - popierającą burmistrza - tworzą radni Sochaczewskiego Forum Samorządowego, którego szefem jest burmistrz Piotr Osiecki oraz Prawo i Sprawiedliwość. Burmistrz może także liczyć na poparcie radnych z komitetu Nasze Miasto. 

Bożena Rutkowska - radna Rady Miejskiej, Prawo i Sprawiedliwość (partia w koalicji z Piotrem Osieckim). Do 1 grudnia 2012 roku była zatrudniona na posadzie kasjera w Banku Spółdzielczym Sochaczewie. Teraz w Miejskim Zespole Ekonomicznym na stanowisku samodzielnego referenta. Co prawda MZE ogłosił nabór na to stanowisko, ale ogłoszenie zostało umieszczone jedynie na stronie internetowej MZE. Także wymagania stawiane kandydatom, którzy mają zajmować się finansami miejskich placówek oświatowych były co najmniej dziwne, gdyż wystarczyło zaledwie wykształcenie średnie. 

Waldemar Kowaluk - radny Rady Miejskiej Sochaczewskie Forum Samorządowe (ugrupowanie Piotra Osieckiego). Po tym, jak dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego nie przedłużyła mu umowy o pracę, został zatrudniony w miejskiej spółce Zakłada Wodociągów i Kanalizacji. Konkretnie w biurze oczyszczalni ścieków. 

Jakub Wojewoda - radny Rady Miejskiej, Komitet Wyborczy Nasze Miasto, obecnie popiera burmistrza. Jest pracownikiem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, które podlega Urzędowi Miasta. Jego przełożonym jest ojciec Maciej Wojewoda, co także może budzić wątpliwości moralne i prawne. Dziwnym zbiegiem okoliczności - w momencie, kiedy krystalizował się podział na koalicję popierającą burmistrza i opozycję - zatrudnienie w Wydziale Promocji i Aktywizacji Urzędu Miejskiego znalazła jego żona. 

Krystyna Dybiec - radna Rady Miejskiej, Sochaczewskie Forum Samorządowe. Zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowego w Sochaczewie. Po wygranych przez Osieckiego wyborach samorządowych, jej córka została zatrudniona w Urzędzie Miejskim. 

Sylwester Zdzieszyński - radny Rady Miejskiej, Sochaczewskie Forum Samorządowe. Sam nie jest zatrudniony w miejskim samorządzie, ale jego żona znalazła pracę w podległym miastu Przedszkolu nr 4. 

Anna Ulicka - radna Rady Powiatu, Prawo i Sprawiedliwość. Po utworzeniu się w radzie miejskiej koalicji popierającej burmistrza Piotra Osieckiego, składającej się z radnych PiS i SFS i pojedynczych radnych, została zatrudniona w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na stanowisku zastępcy dyrektora. Ponadto pracuje jako pedagog szkolny w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. 

Beata Fastyn - radna Rady Powiatu, Prawo i Sprawiedliwość. Po utworzeniu w samorządzie miejskim Urzędzie Miejskim koalicji PiS – SFS została zatrudniona w Urzędzie Miejskim na stanowisku kierownika Referatu Obsługi Inwestora i Działalności Gospodarczej. Tym jednym z najważniejszych wydziałów, którego zadaniem jest m.in. tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców Sochaczewa, kieruje mieszkając we Wrocławiu. 

Zbigniew Pakuła - radny Rady Powiatu, Sochaczewskie Forum Samorządowe. Poprzednio Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej. Po wystąpieniu z PZS i wstąpieniu do kierowanego przez burmistrza Forum Samorządowego, wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Chodakowie. Zostaje także zatwierdzony przez Piotra Osieckiego na członka Rady Nadzorczej należącego do miasta Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. 

O innych osobach powiązanych z Sochaczewskim Forum Samorządowym oraz Prawem i Sprawiedliwością, który po ostatnich wyborach samorządowych znalazły pracę w Urzędzie Miejskim i podległych mu jednostkach, napiszemy w kolejnych wydaniach Expressu Sochaczewskiego. 
Jerzy Szostak

(2014/08/20 11:55)
dobrze tadeusz jak już taka uczciwość to podaj nazwiska tych uczciwych,i kto w starostwie dostał i ile osób posady po znajomości.Przestań bajek pisanie to jest realny świat i tak wszędzie jest, znajomi znajomych rodzina itd...i każdy będzie tak robił kto by nie dostał się do żłobu.

(2014/08/20 12:08)
Router jesteś z Rybna... bronisz burmistrza Sochaczewa jak by Ci miało zabraknąć z 6 tysi miesięcznie ?! 
A poniżej następny delikwent skazany przez sąd... mimo to Osiecki go nagradza za poparcie polityczne... 
Wiadomości » Chodaków
Dyrektor szkoły nasłał policję na telewizję
16-10-2013 11:36

Powiększ zdjęcieW czwartek, 17 października, telewizja TTV o godzinie 17.10 w programie „Blisko Ludzi” wyemituje reportaż dotyczący wybory Zbigniewa Pakuły na dyrektora Zespołu Szkół w Chodakowie. Reporterzy TTV zrealizowali go na prośbę nauczycieli szkoły oraz rodziców uczniów, którzy są zbulwersowani tym, że dyrektorem została osoba, która molestowała swoją podwładną. 
Jak poinformowali nas dziennikarze stacji, podczas nagrywania reportażu, na prośbę dyrektora szkoły, doszło do interwencji policji. Pakuła zażądał do policjantów, aby ci usunęli dziennikarzy z terenu szkoły. Jak to się skończyło zobaczymy w TTV 

(2014/08/20 12:29)
Wiadomości » Edukacja
NIECHCIANY DYREKTOR
28-06-2013 14:59

Powiększ zdjęcieZnany jest już nowy dyrektor Zespołu Szkół w Chodakowie, który zastąpi od 1 września na tym stanowisko dotychczasową dyrektor Teresę Lutyńską. Ogłoszony przez Urząd Miejski konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu wygrał Zbigniew Pakuła. Obecnie pełni on funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Wyczółkach, gmina Sochaczew. Pakuła jest również radnym Rady Powiatu. Wybór ten spotkała się z protestem Rady Pedagogicznej oraz pracowników administracji Zespołu Szkół, którzy w liście otwartym do burmistrza (przesłanym także do Kuratorium) podważają m.in. „nieskazitelną i nieposzlakowaną postawę wśród społeczeństwa lokalnego” Pakuły. 
Poniżej publikujemy list. 


LIST OTWARTY DO BURMISTRZA 

Pan Piotr Osiecki 
Burmistrz Miasta Sochaczew 

My, jako Rada Pedagogiczna, Pracownicy Administracji i Obsługi Zespołu Szkół w Sochaczewie, Rodzice i Członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Solidarności wyrażamy swój protest w związku z wyborem nowego Dyrektora naszej szkoły. 
W dniu 26 czerwca 2013 r. w Urzędzie Miasta Sochaczew odbył się konkurs na Dyrektora Zespołu Szkół w Sochaczewie (dzielnica Chodaków), w wyniku którego na powyższe stanowisko powołano Pana Zbigniewa Pakułę, obecnego Dyrektora Zespołu Szkół w Wyczółkach. 
Wybór ten jest niezgodny z wolą Rady Pedagogicznej, Pracowników Administracji i Obsługi, Rodziców oraz Członków związków zawodowych, których intencje zostały przedstawione w liście popierającym kandydata o nieskazitelnej postawie moralnej i nieposzlakowanej opinii wśród społeczeństwa lokalnego, pracującego z oddaniem przez trzynaście lat na stanowisku wicedyrektora Pani Beaty Wilczek. Praca z dziećmi i młodzieżą jest jej pasją i powołaniem. 
Wyrażamy swoje niezadowolenie i oburzenie zlekceważeniem naszego zdania przez Członków Komisji Konkursowej i interesuje nas, czy nowo wybrany Dyrektor Pan Zbigniew Pakuła cieszy się nieskazitelną i nieposzlakowaną postawą wśród społeczeństwa lokalnego, tak jak nasz kandydat. 


Zaniepokojeni członkowie Rady Pedagogicznej, Pracownicy Administracji i Obsługi 
Zespołu Szkół w Sochaczewie

(2014/08/20 12:33)
Wiadomości » Samorząd
Pakuła w Geotermii
03-09-2013 08:11

Jak wynika za naszych informacji, władze miasta dokonały zmiany przedstawiciela miejskiego samorządu w spółce Geotermia Mazowiecka. Przypomnijmy, że miasto ma niej 6,34 procent udziałów. Jej udziałowcem jest również sochaczewski PEC - 2,99 procent udziałów. 
Dotychczasowego reprezentanta miasta Tomasza Ćwieka, zastąpił w Radzie Nadzorczej spółki Zbigniew Pakuła - radny powiatowy. Według danych zamieszczonych w Krajowym Rejestrze Sądowym, zmiana miała miejsce w czerwcu. Dodajmy, że kilka dni później Pakuła wygrał konkurs na dyrektora zespół szkół w Chodakowie. 

(2014/08/20 12:36)
tadeusz ,to że nie jestem z Sochaczewa nie znaczy że bronię tylko pisze ogólnie jak jest bo nagonkę zrobiłeś, a kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.Raz jeszcze napisze kto nie wejdzie to swoich znów pościąga i tak wkoło .

(2014/08/20 12:39)

(2014/08/20 13:09)

"Cała nasza armia dysponuje mniej niż 2,5 mln sztuk broni, rachując wszystko, co strzela, w tym antyki z ostatniej wojny światowej. W razie zagrożenia w karabiny i pistolety można byłoby więc wyposażyć – z grubsza biorąc – zaledwie jednego na 10 Polaków zdolnych do ich używania. Zaiste, jesteśmy uzbrojeni po zęby."

Pistolet w każdym polskim domu

PIOTR GABRYEL

Nie mają Państwo  pojęcia, jak bardzo tym razem chciałbym się mylić. Jak bardzo chciałbym, aby czytając ten tekst za rok, za dwa lata, za pięć,  a jeszcze lepiej za 10, 20 i 50 lat mieli Państwo używanie, przypominając, jak niepotrzebnie, na wyrost przestrzegałem przed najgorszym i wzywałem do przeciwdziałania mu. Bo to będzie oznaczało, że Polska jest bezpieczna, „nasi chłopcy” siedzą w koszarach albo ćwiczą na poligonach, a reszta Polaków oddaje się na przemian pracy i wypoczynkowi.

Wszelako dziś w sprawie ziszczenia się takiego pozytywnego scenariusza pewności mieć nie możemy, mamy ją natomiast w kwestiach żałosnej kondycji naszej armii i do cna rozbrojonego narodu. 

Polacy zostali nie tylko rozbrojeni – najpierw przez zaborców, a potem komunistycznych władców PRL, którzy z oczywistych powodów, zwłaszcza ze strachu o własną skórę, bali się jakiejkolwiek broni w polskich rękach. (A III RP jest pod tym względem wierną kontynuatorką PRL).

Polacy w ciągu ostatnich ponad 200 lat zostali więc nie tylko rozbrojeni – stało się dużo gorzej. W tym samym czasie większość z nas pozwoliła sobie bowiem wbić do głów wierutną bzdurę, że posiadanie broni jest czymś nagannym, niebezpiecznym i z gruntu szkodliwym.

W rezultacie pod względem liczby sztuk broni znajdującej się w prywatnych rękach, w przeliczeniu na liczbę obywateli, Polska plącze się na szarym końcu wszystkich rankingów. Na 100 Polaków przypada - dokładnie rzecz ujmując - 1,3 sztuki broni. W przybliżeniu zatem zaledwie jeden na 100 z nas ma broń w domu.

O tym, jak bardzo jesteśmy pod tym względem upośledzeni, niech świadczy to, że własną broń ma ponad 30 na 100 Niemców, Francuzów, Austriaków, Norwegów, Szwedów, Kanadyjczyków i na przykład 16 na 100 Czechów oraz prawie dziewięciu na 100 Rosjan. O Amerykanach nie ma nawet w tym kontekście co wspominać – 88 na 100 z nich ma swoją broń, dzięki czemu stanowią oni najpotężniejszą armię pod słońcem. Przeszkodę nie do pokonania dla każdego potencjalnego agresora.

Jednak zostawmy na boku broń znajdującą się w Polsce w rękach prywatnych. Cała nasza armia dysponuje mniej niż 2,5 mln sztuk broni, rachując wszystko, co strzela, w tym antyki z ostatniej wojny światowej. W razie zagrożenia w karabiny i pistolety można byłoby więc wyposażyć – z grubsza biorąc – zaledwie jednego na 10 Polaków zdolnych do ich używania. Zaiste, jesteśmy uzbrojeni po zęby.

Dlatego apeluję: niech władze III RP wreszcie ułatwią dostęp do broni tym z nas, którzy tego chcą. Teraz, bo później może być za późno. Rzecz jasna w przypadku najgorszego nie zastąpi to konieczności dozbrojenia i rozbudowania naszej mizernej armii, ale bezsprzecznie wzmocni – niechby tylko odrobinę! – a nie osłabi naszą zdolność obronną. 

Albowiem przezorny zawsze uzbrojony.

zacytowane z: http://tygodnik.dorzeczy.pl/wydanie/numer,34/rok,2014/Tygodnik-Do-Rzeczy.html


(2014/08/20 18:19)
''Kacperskyy'' artykuł świetny zgadzam się dostęp do broni powinien być szerszy....mimo wszystko to spam!!Po spamuj na innym wątku!!! Czy czuwa administrator nad spamerami ??? Proszę o interwencję i kulturalne przywołanie do porządku forumowicza ''Kacperskyy''ten temat jest na tyle poważny w swojej treści iż proszę o jego niezaśmiecanie... trzymajmy się tematu lub nie wypowiadajmy się wcale...
   

(2014/08/20 18:50)
tadeusz ja piszę o realnym świecie polityków i tych co do władzy wchodzą czy to w miastach czy wsiach i to jest własnie patologia jak napisałeś.

(2014/08/20 21:15)
- do Tadeusza:Temat poważny, ale Ty jesteś niepoważny. Człowiek w Twoim wieku powinien się trochę szanować.A' propos spamu, to właśnie Twoje wpisy są spamowaniem. Wszystkie kopiowane artykuły znamy przecież już od dawna. Dojdzie w końcu do tego, że żaden wątek z "dyskutantem" Tadeuszem nie będzie czytany. Przez te wypociny (stanowczo za długie) nawet przewijać się nie chce żeby znaleźć czyjś sensowny wpis.

(2014/08/20 21:17)
Szanowny ''bandar'' zacząłem się udzielać na tym forum ze względu na szacunek do siebie i wszystkich mi bliskich...  od kilku lat odnoszę wrażenie że ludzie werbowani i zwerbowani przez burmistrza zapomnieli że zostali wybrani przez mieszkańców... zapomnieli po co zostali wybrani... Niszczą nasze miasto... wycinają i wykorzystują je z każdej strony do celów prywatnych, do zarabiania kasy... w ich głowach nie ma miejsca na dobro społeczne... 

z szacunku do samego siebie staram się dorównać młodym na tym forum... większość z nich mogła nie zdawać sobie sprawy z niegodziwych moralnie działań magistratu,  przynajmniej ich wypowiedzi sugerowały to jak by nigdy nie czytali tych ważnych artykułów odsłaniających niegodziwość wręcz bezczelne wykorzystywanie władzy... i miejskich, naszych pieniędzy, aby ustawić swoich kupionych podczas kadencji ludzi... Sam nie wiedziałem że aż tylu ludzi można kupić... jak się ma Władzę... dziwie się że aż tylu ludzi jest bez honoru bez uczciwości...  
Czarno na białym mamy odsłonięte osoby bez poczucia przyzwoitości nienadające się aby sprawować jakąkolwiek funkcję społeczną!!! 

Ps:
Szanowny ''Router'' powtórzę swoją wypowiedź... Router to o czym piszesz jest patologią polityczną!!! Staram się zwrócić uwagę na ten fakt wszystkich tych dla których uczciwość jest cnotą i ideą życia... 

Radni Roszczeniowcy tak jak ich właściciel powinni odejść w niesławie... ludzie bez własnego poczucia godności, i uczciwości.... pasożytnicze związki wyłącznie szkodzą naszemu miastu !!!  

Sochaczew potrzebuje ludzi uczciwych którzy usuną ROSZCZENIOWCÓW którzy od środka niszczą magistrat i trwonią majątek jakim jest zaufanie Wyborców...


(2014/08/20 23:47)
tadeusz piszesz o uczciwości a ja raz jeszcze napiszę podaj mi tych uczciwych zarówno urząd jak starostwo i kto by został a kto odszedł,bo wiem że i tu i tu by nie została za duża grupa pracowników.I nie pisz ,bo wiesz ze każde grabie grabią do siebie i kto by nie został burmistrzem to znajomych etc.. sciągał będzie do siebie ,tak było jest i będzie czy to Sochaczew, Bydgoszcz,czy inne miasto.

(2014/08/21 08:10)

Widzę, że użytkownik Tadeusz jest nowym orężem, wunderwaffe, umoczonych urzędników naszego wspaniałego Starostwa Powiatowego.Skoro tak celnie punktujesz Urząd Miasta i urzędników związanych z Burmistrzem to tak ze zwykłej przyzwoitości powinieneś wspomnieć o kumoterstwie w Starostwie Powiatowym.Krótka pamięć czy zwykłe wyrafinowanie Tobą kieruje?Myślisz, że ludzie są tacy głupi i zapomnieli o aferze np. DPS?Była pani dyrektor tej placówki ma podobno zacząć od września pracę w Erminowie.Jej mąż pracuję w Starostwie w wydziale architektury.Oboje dobrzy (jedno nawet bardziej) znajomi wicestarosty.Obecna dyrektorka DPS to była pracownica Starostwa, a jej córka jest zatrudniona w szkole w Erminowie.Zbieg okoliczności?Zrządzenie boskie?Podejrzewam, że takich kwiatków jest dużo dużo więcej.Pracownikom Starostwa teraz nie wypada po ujawnieniu afery DPS i kompletnej kompromitacji, udzielać się aktywnie na forum, zwłaszcza przed wyborami.Przecież ich cała "kampania wybiórczo-wyborcza" to obrzucanie błotem oponentów politycznych.Nie oni nie muszą się tu udzielać,mają od tego swojego człowieka........Pana Tadeusza.....mentora.....człowieka prawego....szczerego i nad wyraz obiektywnego.Oby więcej takich obywateli miała nasza mała i duża Ojczyzna.Amen.

(2014/08/21 11:27)