Sochaczew postrzegany jako miasto weselników

/ 14 odpowiedzi
Sochaczew postrzegany jako miasto weselników?Jeśli wpiszesz  w  np.Y.T- zespół muzyczny Sochaczew - wyskakują mało artystyczne weselne komercyjne  oferty kapel. Jak wpiszesz artyści czy jakiś synonim gdzie powinno wyskakiwać   na pierwszych stronach YT   kilku oczywistych to znów mamy powtórkę?Troche mi przykro  z tego powodu  bo tak oblazły miasto weselne  zespoły że zdominowały większość treści w necie .
 Pomimo porządnej na dobrym poziomie Szkoły Muzycznej w naszym mieście gdybyś chciał założyć jakiś zespół , obojętnie jaki nie znajdziesz muzyków którzy chcą i potrafią grać. Zgłoszą się natomiast amatorzy łatwego zarobku np.  duet- jeden puszcza muzykę z telefonu  komórkowego, mp3 czy minidysku a drugi śpiewa i zakładają zespół.
 W tym momencie i segmencie jestem przeciwnikiem  tej całej wolnej amerykanki i proponowałbym o jakąś weryfikację poziomu i umiejętności zespołów weselnych, podobno rynek sam to weryfikuje ale chyba nie o to chodzi. A w sumie przydało by się trochę zespołów rodzimych twórców komponujących i grających własną  muzę.

I w tym wypadku disco polowcy górą bo znajdziecie  co najmniej siedem znanych zespołów w tym gatunku muzycznym

(2013/09/06 08:39)
Niech sobie będą kapele weselne muszą być tylko poziom muzyczny jest strasznie niski.Niestety kultura muzyczna w naszym regionie jest straszna.Jestem miłośniczką muzyki granej na żywo a jeśli chodzi o zespoły weselne to znam tylko jeden zespół weselny z Sochaczewa który ma pełny skład i gra całkowicie na żywo.Na szczęście w Sochaczewie i okolicach powstaje coraz więcej kapel rockowych i innych grających fajną muzykę mam nadzieję że w ciągu kilku najbliższych lat coś się zmieni i ludzie zaczną doceniać wysiłek i ciężką pracę jaką wkładają muzycy w to co robią.Co do kapel weselnych to dziwię się ludziom,że płacą tak ciężkie pieniądze jakimś pajacom,którzy robią z ludzi wariatów udając,że coś tam grają a i tak wszystko mają ponagrywane.

(2013/09/12 12:47)
niestety muszę potwierdzić, z uwagi na to, że jestem fotografem i bywam na weselach w okolicy, że często czasem wytrzymać przy oferowanym przez okoliczne zespoły rzępoleniu ... ;)

(2013/09/12 17:09)
ciężko czasem * ma sie rozumieć

(2013/09/12 17:10)
Co wy pier.. za przeproszeniem, jaki zespół grający na żywo. Do tego potrzeba co najmniej 7 osobowego składu ludzi świetnie grających, czasu , prób i chęci, trzeba jeszcze tym ludziom pracę zapewnić aby ten skład utrzymać. Minimum z 10 wesel na początek zgodzonych   minimum po 3500 zł, ale kto zgodzi wesele z zespołem który dopiero ma powstać?Tymczasem klienci oferuja zespołom  gratyfikację znacznie niżśżą co skutkuje taką jakością jaka jest, czyli minimum skład i muzyka z podkładów, do tego lepiej lub gorzej śpiewają.
 Jak jesteś fotografką to nie do zespołów miej pretensje że tak żympolą tylko do pana młodego który chciał zaoszczędzić na kosztach. Prawda jest taka ,Jak kogoś nie stać to niech nie robi wesela zamiast brać byle co aby było. Z tym że to inna sprawa, klient  zamawia to na co go aktualnie stać. Ludzie kasaści szukają dobrych zespołów grających na żywo ale też za to sowicie płacą. 

A w ogóle to nie o weselnych zespołach tu powinniśmy rozmawiać tylko o lokalnej kulturze w postaci zespołów, muzyków , prezentujących własna twórczość.

(2013/09/12 17:26)
Olaf, ja też kiedyś zaczynałam i wierz mi sporo nauki i wyrzeczeń kosztowały mnie początki. W tej chwili znam wartość swojej pracy i jak ktoś nie chce mi zapłacić tyle ile warta jest (wg mnie) moja praca to nie podpisuję umowy. Artyści, którzy znają wartość swojej twórczości powinni się odpowiednio cenić - znajdą klientów. Wiem, że będzie ciężko a jednak da się. A dla klientów, którzy nie mają świadomości ile kosztują podobne usługi pozostają wielbiciele szybkiego zarobku, czytaj partacze.

(2013/09/14 10:02)
 No ja ci chce wytłumaczyć , bo kiedyś były takie zespoły ale w dobie wszechobecnych minidysków, mp3jek itp. tańsze zespoły biorą wszystko a taki dobry zespół grający się nie utrzyma w swoim dobrym składzie bo jest zbyt mało takich klientów którzy są gotowi dużo zapłacić za dobre ,porządne granie.

Wracając do zespołów artystycznych a nie chałturników to chyba zbyt mała aktywność miasta od wielu już lat w organizowaniu występów, warsztatów, przeglądów muzycznych lokalnych zespołów itd.

Od tego trzeba zacząć ludzie dla których muzyka jest pasją nie grają po weselach tylko tworzą własną muzykę, i  ja kiedyś próbowałem  utworzyć taki zespół ale właśnie wszyscy którzy się zgłaszali to albo dopiero początkujący albo  chałturnicy i to słabi, w końcu zrezygnowałem.

W latach 80 tych kiedy zaczynałem grać , granie imprez to był jedyny sposób aby dorobić się, zdobyć profesjonalny,instrument,sprzęt , nagłośnienie itd. Dzisiaj to robią z powodu braku pracy lub niskich dochodów, niestety jak już pisaliśmy poziom muzyczny tych zespołów znacznie się obniżył i dalece odbiega od zadawalającego. Czasami będąc gdzieś na weselu to słyszę.Po prostu żenada.

(2013/09/14 20:31)
Piszesz,że nie ma zespołów grających na żywo a ja znam jeden.Będę świadkowała na tym weselu to zespół "SIÓDME NIEBO".Byłam z młodymi u nich na próbie na mnie wywarło duże wrażenie duży skład bo 7 osobowy większość to młodzi ludzie.Najbardziej zaskoczona byłam,że dziewczyna gra na perkusji.Słuchaliśmy ich również na targach ślubnych które odbyły się w Sochaczewie grają naprawdę dobrze i na żywo. 

(2013/09/25 21:57)
 Sorry , no może powstał jakiś nowy którego jeszcze nie znam. inne poprzednie które się zarzekały że graja na żywo a ich przyjaciele to potwierdzali na forum , potem okazywało się że ci niby muzycy tylko markują do podkładów. Nie lubię tego, niech zespół gra albo tak albo tak i niech określa jasno i uczciwie jak grają. Przecież z podkładów też im wolno grać. Nikt nie mówi że nie,ale po primo uczciwość!

(2013/09/25 23:59)
na żywo czy z mp3 co to za rożnica tluczecie czyjeś kawałki inkasujecie za to kase(i to nie małą) troche wysiłku  my czyli ja KACZOR OLI MILA zaczynaliśmy grać pod koniec lat 80 nie było gdzie na czym ale to co robilismy to byl sposob na życie to byla nasza PASJA  rodzaj buntu przeciw komunie szarej rzeczywistosci i nudzie ale zawsze graliśmy swoje kawałki jakie były takie były ale NASZE . WIĘCEJ TWORCZOŚCI

(2014/03/15 21:24)
To co tu pitolicie raczej ma niewiele wspólnego z tematem.
  Poruszając kwestię zespołów weselnych czy nie weselnych, znam dwa grające własną muzykę: Tropic i Speed , a że w tym kraju wszystko jest postawione na głowie to zespoły nie żyja z tantiem za odtwarzanie ich muzyki w mediach, sprzedaży płyt i występów na koncertach więc musza dorabiać na weselach. Były kiedyś w Sochaczewie kiedyś zespoły Rockowe ale to przeszłość, obecnie nikt do zespołu weselnego porządnego gitarzysty nie znajdzie. Podsumowując jest kiepsko i tak jak autor pisze w temacie, nie mamy żadnych rodzimych artystów poza weselnikami.

(2014/03/18 21:25)