Sochaczew staje się sławny

/ 36 odpowiedzi
Sochaczew robi się sławny na całą Polskę. Dobrze, że w pozytywnym świetle :)

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1926304,1,koniec-lekcji-religii.read

Brawo młodzież, przyjamniej tu jest dobrze.

(2019/10/03 10:35)
ludzie zaczynaja powoli uwalniać się z kajdan średniowiecza i ciemnogrodu serwującego nam przez kościół.

(2019/10/03 10:36)
Tja jasne... Lepiej oglądać Panów kochający h Panów ,fuj.

(2019/10/03 10:52)
To jakaś wiodąca szkoła w Sochaczewie chyba... Ciekawe ilu uczniów liczyła...

(2019/10/03 10:54)
@pola-halek, nie, lepiej słuchać panów w czarnych kieckach kochających dzieci opowiadających bajki o gadającym wężu i niepokalanym poczęciu.

(2019/10/03 10:56)
nie lepiej udawac że w chmurach jest gość z broda który, jak masz problem, to ci pomoże ... lol I pewniej lepiej pdofilów sutannach oglądac, jak się chowają po domach starości, niz dwóch kochających panów... Twój wybór :-) Masz typo pisowska retorykę...

(2019/10/03 10:57)
nie lepiej udawac ze pojdziesz do nieba jak bedziesz zyl w biedzie i wszystko oddasz na kosciol :D albo jeszcze lepiej... udawać ze wszystko co cie dobre spotkało to zasługa boga a jak cos zlego to bóg tak chciał ma dla ciebie jakis plan :D

(2019/10/03 12:16)
jak byś nie kombinował, to bóg zrobił, nie ty :-) bo on tak chciał...

(2019/10/03 12:34)
a ponad 4 mln żydów spalonych i zagazowanych w obozach modliło sie nie dość żarliwie...

ale za to zdzisek spod monopolowego wymodlił sie i wyszedl z nalogu, bo bog mu pomogł - jak to ksiadz na kazaniu powiedzial

(2019/10/03 12:41)
przedruk z konkurencyjnego portalu:
Skontaktowaliśmy się z dyrektorem technikum Łukaszem Wójcikowskim, który twierdzi, że w internetowej publikacji doszło do istotnego przekłamania. Jak powiedział nam dyrektor, w zeszłym roku, owszem, w szkole nie było religii z powodu bardzo niskiego zainteresowania, ale też kłopotów ze znalezieniem katechety. W tym roku sytuacja się zmieniła.
- Rozmawiałem z dziennikarką „Polityki” w okresie, kiedy nie miałem wiedzy na temat nowego rocznika, który właśnie rozpoczynał naukę w technikum, trwały wtedy zebrania i nie wiadomo było jeszcze, jakie będzie zainteresowanie lekcjami religii. Informowałem o tym dziennikarkę, szkoda, że bez konsultacji ze mną zamieszczono taki materiał. Bo w tej chwili mam 30 chętnych do uczestniczenia w katechezie uczniów. To faktycznie niskie zainteresowanie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że technikum liczy 210 uczniów, ale jednak jest.
Dyrektor Wójcikowski potwierdza natomiast swoje słowa, cytowane przez portal, że „nie ma sensu walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół, bo ta wkrótce wyprowadzi się sama”. Jak argumentuje:
- Dzieci same rezygnują, zamiast być o dwie godziny dłużej w szkole, wolą mieć ten czas dla siebie.

(2019/10/03 12:46)
a ponad 4 mln żydów spalonych i zagazowanych w obozach modliło sie nie dość żarliwie...

ale za to zdzisek spod monopolowego wymodlił sie i wyszedl z nalogu, bo bog mu pomogł - jak to ksiadz na kazaniu powiedzial

bo wg boga katolickeigo bog zydowski nie istnieje :-)
zastanawiam się natomiast nad myaryja królowa polski, przecież ona nie była z polski nie ? :D

(2019/10/03 12:53)
jest jeszcze jedna ogromna niekonsekwencja, której kosciol nie unika a na kazdym kroku ją popełnia. mianowicie:

w przypadku kiedy ci się cos uda - wymodliłeś się bóg ci pomógł ale jesli nie nie uda to bóg nie ingeruje w zycie czlowieka my sami niesiemy ten krzyz.

zakladajac ze jednak pomaga - to dlaczego nie pomaga wszystkim? czyzby bog byl tak malostkowy ze czeka na nasze modlitwy i ten kto sie nie modli to temu nie pomaga? komu pomaga w takim razie?

z tym sobie kosciol poradzic nie moze i ma jedno wytlumaczenie wspomniane wczesniej - nie zbadane sa wyroki boskie.... i tu kolejna sprawa.. jak mozemy byc sadzeni za zycia? i do tego karani? np zbiles laptopa albo ktos zachorowal to mowisz to kara boska.

a jak juz jest kara za zycia to czemu niektorzy nie sa karani i mimo ze robia zle to zyje im sie bardzo dobrze a czlowiek o tzw dobrym sercu cierpi... znow tekst nie zbadane sa wyroki boskie

podsumowujac to wszystko to myslicie ze bóg, swiatlosc nad swiatlosciami, wszechmocna istota, pan wszystkiego, calego wrzechswiata bedzie sie chcial jkiegos kazika ukarac rakiem za to ze jest zlym czlowiekiem i bije zone?

no i na koniec niebo i pieklo... jesli bóg moglbym pokonac zlo to by juz dawno je pokonal, dlaczego ma dopiero zrobic.. dlaczego ludziom od wiekow wmawia sie ze to dopiero nastapi? jesli ktos jest wrzechmocny to pstryk i pozamiatane.

a no dlatego, ze to jest manipulacja tak stara jak swiat... zasianie ziarenka nadziei, ze spotka cie cos dobrego w koncu, to tak jak w filmach.. podoba nam sie bo na koncu przewaznie dobro zwycieza... tu dziala taki sam mechanizm... sluchajmy ksiedza spotka nas nagroda.. a jak silna moze byc nadzieja i jaki wplyw na czlowieka moze miec to wiemy.

bazowanie na czyms ze cos ma nadejsc... to jak czekanie na gwiazdke i prezenty, badz grzeczny a mikolaj przyjdzie... to ta sama manipulacja, badz grzeczny pojdziesz do nieba,chodz na religie pojdziesz do nieba, daj na tace zostaniesz rozgrzeszony pojdziesz do nieba... i z tą róznica ze gwiazdkę mamy co roku a tego nieba od kilkutysiecy lat nie :)

(2019/10/03 13:21)
Ja tylko tak króciótko :)

Wyjdź proszę na plac przed Wawrzyńcem, przebierz sie w strój chrystusowy, zacznij czytać bibilię i mówić, że Bóg wyznaczył dla ciebie zadanie, zesłał na ciebie światłość. Jak myślicie co się stanie i gdzie wylądujesz? :)

A teraz to samo w wykonaniu księży, co dzień w niedziele, namszy :D

(2019/10/03 13:31)
Nie chcą się uczyć nie będą mieć wiedzy,a brakiem wiedzy nie ma się co chwalić.Większość z biorących udział w tej dyskusji też na lekcję religii chyba nie chodziła albo marnowała tam swój czas, bo wiedza o Bogu,Kościele,Mszy Św. łagodnie mówiąc żenująca.
Nie rozumiem skąd taka chęć wypowiadania się na temat, którego się nie zna i popisywania się swoją ignorancją.

(2019/10/03 19:16)
Gdy tak czytam powyższe wypowiedzi, to nachodzi mnie jedna myśl:
Ciekawe czy Ci wszyscy którzy tak plują i szczują na kościół i religię, pozostaną wierni swoim przekonaniom do samego końca swojego żywota?

Znam (a może raczej znałem, bo już nie żyją) kilka osób które za życia złorzeczyły na kościół, ksieży, religię itd. Ale gdy przyszła ich ostatnia godzina i leżeli na łożu śmierci - to prosili o księdza żeby się wyspowiadać, przyjąć komunię świętą i ostatnie namaszczenie.

Nawet gen. Jaruzelski przed śmiercią wyspowiadał sie i przyjął komunię.
Więc ciekawy jestem jak to będzie z Wami?

(2019/10/03 23:01)

Nawet gen. Jaruzelski przed śmiercią wyspowiadał sie i przyjął komunię.
Więc ciekawy jestem jak to będzie z Wami?
Bardzo dobry przykład, zbrodniarz i bandyta , za kilka srebrników i przekaz Wałesy, dostaje namaszczenie. WSTYD I HAŃBA DLA KOSCIOŁA !! (i nie pisz mi tu że koscół to taka wspamiała instytucja, która wszystkim wybacza :d)

(2019/10/04 06:56)
Nie chcą się uczyć nie będą mieć wiedzy,a brakiem wiedzy nie ma się co chwalić.Większość z biorących udział w tej dyskusji też na lekcję religii chyba nie chodziła albo marnowała tam swój czas, bo wiedza o Bogu,Kościele,Mszy Św. łagodnie mówiąc żenująca.
Nie rozumiem skąd taka chęć wypowiadania się na temat, którego się nie zna i popisywania się swoją ignorancją.
A kto tobie powiedział, ze nie znam tych nauk? Byłem wszak ministrantem kiedyś u Wawrzyńca, teraz jestem zagorzałym przeciwnikiem instytucji kościoła, która jest zła, skorupowana i zakłamana do szpiku kosci. A wiara w Boga, to ..LEGANDA LUDOWA.

(2019/10/04 06:58)
@linu,
Zawsze mi się wydawało, że źli, skorumpowani i zakłamani to mogą być księża, a nie kościół jako instytucja.
Ale ja moge się przecież  mylić.

Więc może podałbys jakiś przykład skorumpowania i zakłamania kościoła?
Tylko kościoła, nie księdza.
Bo jak wiadomo ludzie są różni i w każdym środowisku są czarne owce. 

(2019/10/04 07:22)
Ani zbigsoch ani marcpro godnych kontrargumentów do tego co powiedzieli wg was "ci niedouczeni głupcy" nie przedstawił. Dyskutujecie jak w TVN gdy redaktor zadaje pytanie: dlaczego są tak długie kolejki w ZOZ a pytający odpowiada: mój tata też miał na imię Marek.

Może należałoby rozdzielić dwie sprawy: wiarę oraz to co mówi kościół bo to dwie sprzeczne rzeczy i dlatego łącząc to nigdy nie dojdziemy do konsensusu.

Na koniec. Nie podoba mi się to w jakim świetle przedstawiasz tu nawracających się na łożu śmierci, jesteś wierzący rozumiem? A piszesz jakby to był wstyd dla tej osoby.

Najdonioślejszym nawróceniem do Chrystusa, dokonanym w ostatnich chwilach życia, o jakich czytamy w Biblii, jest sytuacja przestępcy ukrzyżowanego obok Jezusa (Ew. Łukasza 24.39-43). Tuż przed swoją śmiercią, przestępca był niewierzącym i drwił z Chrystusa (Ew. Mateusza 27.44). Jednak w ostatnich chwilach upamiętał się i wyznał Jezusa, określając go niebiańskim Królem. Pan dał mu wspaniałą obietnicę, „Zaprawdę powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju” (Ew. Łukasza 24.43)

Pytanie: Ciekawe czy ci wszyscy ludzie prosilby o księdza jeśli wiadomo by było, że nic tam nie ma. Drugie pytanie: Czy jeśli wierze w święte krowy i proszę krowe na łożu śmierci to jestem złym człowiekem? Jeślni nie, to tym tokiem myślenia nie ważne w co wierzysz i kogo poprosisz na lożu śmierci. Pamiętaj, że wiara katolicka nie jest jedyną na świecie i czy to oznacza że tamte są nieprawdziwe?

(2019/10/04 07:36)
marcpro
zeby sie nie rozwlekac bo temat rzeka. przedyskutujmy jeden argument.

czy ponad 4 mln żydów nie modliło się dość zagorzale ze bóg na nich nie spojrzał? II wojna światowa? I wojna światowa jeszcze gorsza

teraz argument: A) czy były to kary boskie? jesli byly i bóg karze od razu to czemu nie nagradza od razu i na przyklad 4 mln dzieci w afryce za swoje dobro nagle nie zostalo nagrodzonych?

B) jesli stwierdzisz ze to ludzie sami sobie robia a bóg wg tego co mowi bibilia nie ingeruje i mamy wlasna wole to nie ma sensu sie modlic bo i tak jego ingerencji nie bedzie

C) a jesli jednak jest ingerencja to biblia mowi ze bog jest niesamowicie sprawiedliwy i uwazasze ze ta sprawiedliwosc polega na tym ze pomoze dobremu czlowiekowi ktory sie modli a nie pomoze czlowiekowi dobremu, ktory pomaga innym ale jest niewierzący?

(2019/10/04 08:18)
Brawo, precz z apostołami śmierci.

(2019/10/04 08:36)
Jakiej wiedzy? Religia to nie nauka tylko wiara w bajki. Gdyby to był przedmiot "religioznawstwo" to OK.
Różnica pomiędzy ateistami i wierzącymi jest taka, że większość ateistów czytała Biblię i nie uwierzyła w to co tam napisano, a większość wierzących nie czytała jej a uwierzyła.

(2019/10/04 10:14)
Aż trudno uwierzyć, że to ksiądz powiedział. Jak można było przywoływać komory gazowe i zagazowane w ich dzieci? W głowie się nie mieści.

(2019/10/04 18:47)
Ale jak chodzą w sukienkach to chyba można?

(2019/10/04 18:48)
Będę się jednak upierał, że to nie znajomość tematu wpływa na głupoty, jakie są tu wypisywane. Co jest głównym celem ludzi wierzących? ZBAWIENIE
Taka roszczeniowa postawa, że idę do kościoła, modlę się o coś i oczekuję, że to dostanę, (liczenie na cud) to jest nieporozumienie i wstyd czytać takie wypowiedzi ludzi, którzy uważają, że znają nauki Kościoła. Taki żart odnośnie do takiej postawy.
Pewien religijny Żyd modlił się codziennie do Boga (to ten sam Bóg co chrześcijan) o wygraną na loterii. Boże jestem religijny, tak długo się modlę, nie grzeszę, daj mi wygrać. Po kilku tygodniach zmęczony prośbami Bóg mówi: Icek Ty daj mi szansę, Ty kup los :)
O tym, czy chcemy być zbawieni, decydujemy sami nie Bóg, dostaliśmy od Niego drogowskaz jak tego dokonać, to Dekalog, ale my decydujemy.
Jak postępować, aby dostąpić życia wiecznego można dowiedzieć się między innymi na lekcjach religii i szkoda, że to właśnie młodzież, czyli osoby już w pełni świadome rezygnują z poszerzenia swojej wiedzy. Wiedzy na temat chrześcijaństwa, z którym my Polacy jesteśmy tak bardzo związani : początki naszej państwowości, przetrwanie 123 lat zaborów, nasza kultura, wiara naszych przodków, za którą często oddawali życie. Mając na myśli ten kontekst wiary chrześcijańskiej w naszym życiu, zwracam się do ludzi niewierzących o odrobinę powściągliwości w swoich wypowiedziach.

(2019/10/04 22:31)