Sochaczewscy rowerzyści

/ 8 odpowiedzi
Wczoraj wieczorem wyruszyłem samochodem w drogę. Ciemno już było, siąpił deszcz, ale cóż trzeba, to trzeba. Wyjeżdżam z parkingu, rzut oka w prawo - widzę ciemność, rzut w lewo - czarna otchłań. Robię ruch do przodu i po hamulcu. Przede mną w światłach pojawił się nagle .... Rowerowy Ninja. Rower bez oświetlenia, ubiór bez odblasków - wiadomo ninja działa w skryciu, to inni muszą mieć się na baczności. Sam jestem kierowcą-rowerzystą i apeluję - Rowerzyści!!! Nie róbcie tak!!! Jeśli już musicie jeździć po ciemku, w deszczu, to BĄDŹCIE WIDOCZNI. Niech oświetlenie przednie i tylne oraz odblaski będą dla Was niezbędnym wyposażeniem. Zróbcie to dla siebie, swoich rodzin i pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Polecam kamizelki odblaskowe. Mieszczą się nawet na najgrubsze kurtki. A ciemności dzięki Bogu niedługo się skończą. Jak mawiała moja babcia, święta Łuca (czyli Łucja, 13 grudnia, wczoraj) dnia przyrzuca. Dnia przybywa. Słońce coraz wyżej. Będzie nas wszystkich bardziej widać i w ogóle będzie jaśniej. ;-) 

(2014/12/14 22:47)

mks
Przesilenie zimowe przypada  zawsze na 21-22 grudnia, wiec jak może od 13 grudnia dnia przybywać?
A wracając do tematu - nowelizacja przepisów Prawa o ruchu drogowym, nałożyła obowiązek odblasków na pieszych poruszających się po zmroku, dlaczego nikt nie pomyślał o rowerzystach? Oczywiście musi jeszcze dużo wody w rzecze upłynąć... Najważniejsze jest, abyśmy sami w sobie zmienili podejście i włączyli myślenie. 

(2014/12/15 07:58)

miejsce na ktore kierowcy powinni zwrocic szczegolna uwage to ul. warszawska mniej wiecej od orlena do ronda.

1) centra handlowe powstaly a nikt nie pomyslal o zapewnieniu komunikacja i na tym odcinku jest po prostu wysyp rowerzystow i dosc czesto bez zadnego oswietlenia. w najlepszym przypadku latareczka z przodu trzymana w reku.
2) brak chodnika i mnostwo pieszych na poboczu
3) do tego odcinek drogi jest nie oswietlony
4) wiadomo miasto i 50km/h musi byc ale kazdy wie ze kierowcy tutaj potrafia pojechac szybciej

kwestia czasu...

(2014/12/15 08:29)
Rowerzyści! Nie jeździjcie środkiem chodnika! Zwłaszcza, kiedy obok macie pusta jezdnię lub ścieżkę rowerowa!
Piesi też ludzie i niekoniecznie chcą, żeby ich znienacka rozjechać!

(2014/12/15 10:11)
Wbienko to ja mam prośbę do ciebie jak widzisz takiego Kamikadze to dzwoń na Policję, przyzwyczailiśmy się do walki z nią a nie widzimy że czasy się zmieniły, uwierz mi że apel na forum do niego nie dotrze, pozdrawiam.

(2014/12/15 12:46)
Zaczął się sezon kałuż ciekawe ilu z tych mądrali pamięta o zwolnieniu przed kałużą na widok pieszego lub rowerzysty?

(2014/12/15 15:18)
mks - przesilenie zimowe już jest, od 26 grudnia zacznie przybywać dnia w tempie 1 minuty na dobę.

(2014/12/15 16:00)
@Grabiec
Myślisz, że po przesileniu z tymi rowerzystami-ninja będzie lepiej?Zostaną oświeceni przez pierwszą gwiazdkę? :)))
Może faktycznie, czego sobie i wszystkim życzę.

(2014/12/15 23:33)