Sochaczewski basen - wszystko zarezerwowane??

/ 15 odpowiedzi

witam

czy nie macie odczucia bycia lekko dyskryminowanymi jesli nie nalezycie do klubu "foczek" czyli areobiku wodnego lub sekcji nauki plywania?

w tygodniu szary czlowiek nie ma szansy poplywac w normalnych godzinach nie kopiac kogos po glowie lub nie otrzymujac podobnych ciosow w czache. w godzinach 17-19 wiekszosc torow jest zarezerwowana a ludzie gniota sie po 5-6 osob na jednym torze! to oczywiscie powoduje reakcje lancuchowa i ci co nie mieszcza sie juz na dwoch wolnych torach uderzaja tlumnie do sauny i jacuzzi.

dlaczego zarzadzajacy tym osrodkiem dopuszczaja do takich sytuacji? moze niedlugo basen bedzie czynny tylko 3 razy w tygodniu bo w reszte dni beda kompletne rezerwacje! czy ten osrodek to jest jaka prywatna spolka ktora wybiera sobie klientow czy obiekt ma byc dostepny dla mieszkancow i... okolic ktorych zasieg dumnie jest wyswietlany na parterze na mapce.

tak wiem.. jest oferta wynajecia basenu od 22 do 1,30 w nocy za jedyne dziewiecset-kilka zlotych. to moze tym foczkom to zaproponowac albo nauke plywania przeniesc?

Masz rację, też mnie ta sytuacja na basenie irytuje. Moim zdaniem należałoby udostępnić więcej torów dla osób indywidualnie korzystających z pływalni. Notabene na parterze jest terminarz zajęć dla grup zorganizowanych (rodzaj zajęć, ilość zajetych torów itp.), więc może to ułatwi wybór dogodnego terminu wizyty w pływalni.

(2012/03/15 22:54)

tak, tak.. informacja jest ale problem nie jest w tym ze jestem zaskoczony "czizas wszystko zajete!" tylko ze w godzinach, ze tak powiem w tygodniu wyjsciowych, po robocie :) 17-20 nie mamy zadnego wyboru.. oprocz ogladania tej ladnej kolorowanki z schematami zajetosci torow :P

niektorzy powiedza ze jestem problemowy i 21 tez dobra godzina. jesli tak to niech przesuna aerobik i nauke plywania na 21. nagle okazuje sie jednak ze nie jest to taka super godzina w tygodniu i raczej nie ma chetnych.

(2012/03/16 13:23)

eff

Kacperskyy, nie uważam żebyś był problemowy. Wydaje mi się, że wiele osób tak myśli. Ja nie mam zamiaru chodzić na basen po 21, bo zanim dotrę do łóżka to będzie pewnie ok 23:30, a o 5:40 pobudka ...

(2012/03/16 13:37)
Moim zdaniem poruszyłeś bardzo dobry temat.
Szkoda tylko, że tak niewiele osób się tym zainteresuje, a Ty jedynie wyrzucisz z siebie flustrację, która drzemie w wielu z nas.
Basen nie jest aż tak źle zarządzany mimo, że należy do jednych z droższych w okolicy (jeśli porównać ze stolicą to wszędzie, nawet u nas jest tanio).
Wystarczy sięgnąć do Mszczonowa, gdzie mimo małej sauny i pryszniców za zbliżoną cenę mamy o wiele więcej atrakcji.
Problem, który poruszyłeś jest zapewne bardziej złożony.
Od godziny 8 masz nikłe szanse, by przyjść na basen, bo są rezerwacje dla szkół.
Wiadomo. Szkoły funkcjonują od 8, choć nie widziałem żadnej grupy o tej godzinie albo 2-3 razy bliżej 9.
Od 15 mogłyby być "foczki", lecz większość z nich podobnie jak nas jest jeszcze w pracy, pomaga dzieciom albo zajmuje się domem.
Zatem zostaje godzina 17, gdy wszyscy tłumnie "uderzają" na basen.

Z drugiej znów strony skoro wiesz, że miedzy 17 a 19 jest tłok, poco przychodzisz na basen?
Basen czynny jest od 7 do 22, zatem masz szanse na 4h relaksu choć kiedyś w saunie gasili światło zanim z niej wyszedłeś, a gdy do szatni schodziło się za 5 patrzyli na Ciebie "z byka".

PS.
Aktualnie rzadko chodzę na "Orkę", bo czas mi nie pozwala, lecz porównując do naszego basenu Łódź, masz tam 10-16 pln za bilet normalny, saunę suchą, parową, infunred i 3-10 minut na przebranie free nie mówiąc o standardowych atrakcjach

(2012/03/18 08:42)

z tego wlasnie powodu ktory poruszyles. to jest optymalna godzina i dokladnie tak jak piszesz kazdy by chcial. zgadza sie.

niech tak zrobia zeby kazdy mial szanse a nie w tej chwili dominuja rezerwacje i tlok wlasnie jest przez to.. niech zrobia poniedzialki srody rezerwacje a wierz mi z przyjemnoscia sie dostosuje i bede przychodzil wtorki czwartki

chodzi o zwykle podzielenie czasu. a nie naje... wszystkiego od pon do pt i zero szans dla szarego niezrzeszonego morsa :)

(2012/03/23 13:50)
To prawda, chodzę na basen 2-3 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Naprawdę wielkim szczęściem jest natrafienie na tor, gdzie pływają 3-4 osoby, bo pozostałe są zarezerwowane. Co więcej, na bocznych torach, które niby nie są zarezerwowane, pływają dzieci z instruktorami i tam też ciężko popływać. I dziwi mnie fakt, że nikt z tym do tej pory nic nie zrobił. Czy nie można sekcji pływackich organizować do 16 a tego aerobiku wodnego w godzinach wieczornych? I czemu Panie zajmują 2 tory (do połowy :)), nie mogą ćwiczyć na jednym?

(2013/04/12 13:53)

może drugi basen wybudować?

a dla jeżdżących samochodami w godzinach szczytu osobne drogi?

dwa lata temu ORKA była prawie bankrutem , zrobili co się da  no to znowu nie pasuje.

(2013/04/12 21:57)
to powiedz mi fratter dla kobo w koncu ten  basen jest? dla dzieciakow z podstawowek i otylych? jesli tak to faktycznie trzeba zbudowac drugi basen dla reszty mieszkancow.

(2013/04/13 11:45)

A już myślałem, że tylko mnie to irytuje.

Ostatnio to już mnie mało szlag nie trafił. Zarezerwowane były 4 tory (2 tory aerobic, 2 tory jakaś sekcja pływacka). Zostały tylko 2 wolne (te najbliżej wejścia). Do tego, jeden z ratowników, bez najmniejszych skrupułów "zarezerwował" dodatkowo jeszcze pół toru tego najbliżej wejścia kładąc w poprzek tyczkę z napisem "zarezerwowane". Czyli zostało już tylko półtora toru! Mój syn akurat pływał na tym torze i prawie przed nosem zamknięto mu pół toru! Na moje słowa "Chyba już przesadzacie z tymi rezerwacjami" z szyderczym uśmiechem powiedział, że trzeba się cieszyć, że jest takie zainteresowanie basenem a poza tym jest harmonogram i jak to komuś nie odpowiada to niech nie przychodzi w tych godzinach.

(2013/04/13 15:28)

to powiedz mi fratter dla kobo w koncu ten  basen jest? dla dzieciakow z podstawowek i otylych? jesli tak to faktycznie trzeba zbudowac drugi basen dla reszty mieszkancow.

Nie odpowiem na to pytanie,  ale nie ma co marudzić,  pamiętam czasy z przed 12 lat  jak cały Sochaczew i okolice zapychał  basen w Skierniewicach (bo naszego wtedy nie było )  i dla każdego był mir ... a  teraz 6 osób na torze  i marudzenie.

(2013/04/14 22:03)
A ja pamiętam czasy 20 lat temu jak w Sochaczewie nie było basenu, ale "był" Zalew w Boryszewie. Ach...słyszę ten gwar dzieciaków i czuję żar lejący się z nieba, tłumy ludzi w autobusie, to były czasy!!! Stawek w Chodaxie za bokami też przywołuje miłe wspomnienia. A basen obecnie - zgadzam się z przedmówcami odnośnie zatłoczenia.

(2013/04/15 06:29)

jeszcze zapominacie o epizodzie chodakowskiego basenu. dla mnie to fenomen. remont, malowanie, czyszczenie, nalanie wody na probe,,, dwa dni byla.. ja zdazylem sie w lodowatej przekapac a nastepnie wypompowanie wody, niszczenie, rozkradanie, dewastacja totalna.. to byla dopiero inicjatywa :) dwa dni basen byl czynny :)

nie podlaga dyskusji, rzeznia sie zrobila na tym basenie na maksa.. czegos nie rozumiem? czy to jest prywatny obiekt?? bo moze dyrektor troche mija sie z rola jaka ten obiekt ma pelnic?

zeskanuje moze dzis ten slynny harmonogram bo tak sobie tu rozmawiamy ale jak co poniektorzy zobacza jak to wyglada to przestana mowic ze narzekamy.

(2013/04/15 09:28)

miłe wspomnienia mam też z basenu otwartego , który był za LO Chopin ...  jak zdązyła sie nagrzac to już była do wymiany  ,

fajne były kąpiele nocne i gonitwa z "milicją" nad bzurą :)))

i nikt nie narzekał na tłok, czy zimną wodę , był basen , to już było zajebi....scie :)))

(2013/04/15 10:07)

Ja jeżdżę na Wyspę Kampinos i tam basen jest ok, ciepła woda, zieleń, spokój, cisza, mało chloru, plaża, jacuzzi, sauna, muzyczka po prostu kameralnie i nigdy nie jest za dużo ludzi, polecam....

(2013/04/16 15:08)
A na naszym basenie bez zmian. Oprócz cen, które od godziny 17 do 22 są teraz wyższe. I nadal pływać można w czwartki od 21:00 na przykład. Foczki nadal sobie skaczą, tylko szkoda że nie w basenie rekreacyjnym, nie wiedziałam że aeorik wodny jest w świetle przepisów i regulaminów "pływaniem". Człowiek wyczekuje okienka między 18:00 a 19:00 gdzie są jakieś tory wolnea tam zonk: zmienili grafik, bo dzieci z rekreacyjnego będą się teraz uczyć na pływackim. Liczba wolnych torów: 2. A w rzeczywistości JEDEN, bo na drugim tyczkarze z dziećmi :) Ot taka historia.

(2018/11/16 13:02)