Sochaczewski Budżet Obywatelski !!!

/ 12 odpowiedzi
Pamiętajmy aby oddać głos!! Czas mamy do dnia 19 października.

1. Budowa Tężni solankowej
3. Modernizacja i doposażenie placu zabaw na osiedlu Polna I
4. Wielofunkcyjne boisko sportowe na osiedlu „Victoria”
5. Modernizacja placu zabaw na osiedlu Malesin
6. Rewitalizacja zieleni i montaż małej architektury, skwer przy ulicy Żeromskiego i Senatorskiej
7. Doposażenie ogródka jordanowskiego, znajdującego się przy ul. 1 Maja w Sochaczewie, w elementy do zabawy
8. Koncerty plenerowe dzieci i młodzieży
10. Inkubator kultury i dziedzictwa lokalnego
11. Poetyckie rewolucje
12. Kolorowy Sochaczew (dwa murale)
13. Park linowy
14. Ławeczka Chopina
15. Potańcówki na dechach z zespołem na żywo
16. Nowe trybuny na stadionie Bzury Chodaków
18. Sport w Chodakowie na mistrzowskim poziomie – projekt mały – 90-lecie KS Bzura Chodaków
2,3,9,17?

(2018/10/03 09:53)
wstydu nie mieli ci co je zgłosili ale ja wstydze się je wymieniać. tymi projektami niech zajmą się odpowiednie jednostki administracji państwowej: GDDKiA, MEN, UM, powiat

(2018/10/03 10:10)
Link do głosowania:
​​​​​​â€
https://budzet.sochaczew.pl/budzet24/desktop

(2018/10/05 09:56)
Mam pytanie do kacperskyyego. Ty się wstydzisz za zgłoszone projekty a nie wstyd ci, że nie stać ciebie było na zgłoszenie projektów wg ciebie madrych? Negujesz wszystko co się dzieje w mieście, walisz we władze - moge zrozumieć, Ale żeby walić w naszych mieszkańców to już nie tylko wstyd ale myślę HAŃBA. Środek transporu dla ciebie - chyba taczki.

(2018/10/05 10:30)
nie stac mnie to nie zglaszalem... co w tym dziwnego? gorzej jakby było mnie nie stac a bym zglaszal nie? :)

jak się wystawiaja to wale... to tez chyba nie jest dziwne... jakby nie dawali powodu to bym nie walił... niezaklinam rzeczywistosci.. widze co sie dzieje..

co to wogole za wpis, chciales mi doje*** ? to sie chyba nie udało.. wymysl cos innego :)

(2018/10/05 12:05)
Przecież to głosowanie to jawna kpina. Podać imię i nazwisko z adresem zameldowania kogoś innego może zrobić każdy na każdego. O ile się nie myle we wcześniejszych głosowaniach trzeba było podać więcej danych.
Nawet nie ma możliwości sprawdzenia czy ktoś czasem nie oddał głosu za mnie.

(2018/10/05 13:10)
O co chodzi z propozycją numer 3 tj. doposażenie placu zabaw. Polna 1. Przecież ulica polna 1 to przy skrzyżowaniu na wysokości ogródla jordanowskiego. Każdy myśli, że to właśnie ogródek jordanowski, a tymczaem wczytując się w projekt chodzi o mały plac zabaw między blokami Żeromskiego 24 a 26 - no jak tak można? Czemu nie nazwano tego jak należy - Doposażenie osiedlowego placu zabaw miedzy... itd. Czyżby pomysłodawcy celowo wprowadzają głosujących w błąd licząc na głosy? Uważam, że to nie fair. Czytajcie opisy wsześniej, bo przy głosowaniu są tylko tytuły.

(2018/10/05 22:18)
Prawie wszystkie propozycje to jakieś gówno boiska i place dla dzieciaków. Gratuluję rozwoju miasta. Z takimi pomysłami to najlepiej zaorać Sochaczew i walnać tu wielkie boisko. Dzieciaki będą miały gdzie biegać od rana do nocy, a rodzicie nie będą musieli zajmować się dzieciakami.

(2018/10/06 16:06)
Bez przesady,raptem 2 place i boisko.Jak dla mnie to może być.Proszę za rok wysunąć jakiś pomysł nie plac zabaw i nie boisko.Jak będzie ciekwy,to może zostanie zrealizowany.Pozdrawiam.
P.S. wolę kolejny plac z SBO niż wyremontowaną drogę

(2018/10/06 23:00)
@first-one
Boiska i place dla dzieciaków są bardzo ważne. Wygląda na to, że nie masz dzieci. Na moim osiedlu dzieciaków jest dużo. Grają gdzie się da, najczęściej w miejscach nie nadających się do grania - dopóki ich nie przegonią dorośli. Jedni mają za dużo energii i muszą ją zużyć, drudzy chcą mieć spokój i zieleń w pobliżu domu. Sytuacja, wygląda na to, nie do pogodzenia. Sam wkurzałem się na dzieciaki, bo z wierzby robiły chuśtawki i smieciły - bo wiadomo patyki najlepiej sie obiera z kory pod cudzą klatką na schodach dodatkowo szlifując je na czym się da (ściana, gazon itp - wszystko się nadaje). Taki ładnie wyczyszczony patyk to powód do dumy, że ho ho :).
Może gdyby miały jakieś boisko, lub "swój" plac sytuacja by się oprawiła dla obydwu grup społecznych ;). Moim zdaniem zrobione "z głową" ma to sens. I może więcej czasu dzieciaki spędzą w ruchu, a nie przed telewizorem lub komputerem

(2018/10/07 16:50)
"Boiska i place dla dzieciaków są bardzo ważne."

Kiedyś, kiedy ja byłem dzieciakiem to na naszym boisku był tylko piach a bramki zrobiliśmy sami ścinając jakieś drzewa w pobliskim lasku.... Że to sie nigdy nie zawaliło to cud :)
Nie mówię, że teraz dzieciaki powinny tak robić, bo i też nikt by im na to nie pozwolił. Są teraz jednak inne możliwości, dlatego ja oddałem głos na projekt nr 4 :D
"Wielofunkcyjne boisko sportowe na osiedlu VICTORIA w Sochaczewie"
żeby mój syn miał gdzie grać w piłę z kolegami z osiedla.

(2018/10/15 16:26)
No i słusznie @Szczawiu. Nasze boisko nazywalo się "polanka" :) 40 lat temu chodziło się haratać w gałę "na polankę" bo spod bloków gonili. A tam, dołki, kretowiska, psie kupy i bramki z patyków. Takie było nasze Wembley. Dlatego każde osiedlowe boisko, choćby najmniejsze, to dobry pomysł.

(2018/10/15 16:59)