Sochaczewskie parkowanie

/ 27 odpowiedzi / 4 zdjęć

Po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania kierowcy parkują samochody gdzie popadnie na osiedlu 1-go Maja przy bloku 9B niszczejąc trawnik i blokują chodnik dla pieszych. Dzieje się tak bo policjant dzielnicowy udaje, że tego nie widzi. Zjawisko to występuje również ulicy 1 Maja obok banku spółdzielczego. Obserwując wartość samochodów parkujących kierowców na pewno stać by było zapłacić opłatę za parkowanie nawet wielokrotnie wyższą niż jest ustalona. Z powodu problemu z dadaniem zdjecia poblikuje jeszcze raz

Po programie rewitalizacji płatne parkowanie będzie w całym centrum. ;)
Będzie lepiej. :)

(2016/03/10 10:06)

Zapłacimy i za parkowanie i za nowe długi miasta.

(2016/03/10 10:07)

Sochaczew będzie mastem dla bogatych, a biedni na Korczaka

(2016/03/10 10:14)

i bardzo dobrze.Jeszcze poinni się wziąć za parkowanie w niedozwolonych miejscach i na trawnikach.Przypominam,że pierwsze pół godziny jest DARMOWE!!! wystarczy zabrać bilecik.Ja z tym nie mam problemu.I po co bić pianę???

(2016/03/10 11:51)

a wszystko dlatego że nie ma straży miejskiej i drobne przestepstwa umykają za to pózniej wszyscy placą za remont zniszczonego chodnika przez parkujace samochody

(2016/03/10 12:33)

Mieszkańcy w centrum ci mieszkający w blokach nie mają pod swoimi blokami miejsca na zaparkowanie własnego samochodu bo burmistrz ze swoimi radnymi zafundowali na nasz koszt parkomaty... jeśli za nasze pieniądze postawi burmistrz więcej parkomatów żebyśmy z naszych pieniędzy płacili do kasy miejskiej więcej pieniędzy to czy można nazwać takie działanie rewitalizacją...jeśli tak to czego rewitalizacją... raczej kolejną destabilizacją zawartości portfeli mieszkańców i brakiem szacunku do godnej przestrzeni życia...

Idąc wzorem gospodarza sochaczewskiego... ja u siebie w domu w przedpokoju postawię od jutra specjalną półkę na buty... domownicy zapłacą abonament miesięczny... koleżanki i koledzy moich dzieci zapłacą ryczałtem z karty mieszkańca... a zwykli i niezwykli goście zapłacą normalną stawkę... pobyt do 30min będzie darmowy... będę takim samym gospodarzem jak nasz burmistrz... a ... no i wyprowadzę się na działkę... do domu będę wpadał tylko podliczyć gości i domowników...

(2016/03/10 12:39)

Jestem przeciwny straży miejskiej, policja wystarczy.

A co do płatnych miej parkingowych to parkowanie dla osób płaczących podatki w Sochaczewie powinno być darmowe. Ile razy miasto będzie nas opodatkowywać. Karta mieszkańca, skoro już jest, powinna nam to gwarantować.

Przypominam, że podatki w tym roku wzrosły o ok. 15 %!

(2016/03/10 12:44)

ale policja nie działa, a jezeli dzialaniem można nazwać przejazd glowna ulicą miasta, aby pokazać jaki mają samochód

(2016/03/10 13:07)

Problem parkowania w Sochaczewie da sie rozwiazac tylko  SKUTECZNA KOMUNIKACJA PUBLICZNA.  

W powiecie sochaczewskim w 2012 r było 581 samochodów na 1000 mieszkańców to wiecej niz  M.ST WARSZAWA !!!!

W 2014 pojazdów samochodowych i ciagników w  powiecie było 76772szt w tym 52123 samochodów osobowych  na 85tys mieszkańców powiatu,

Co daje 612 SAMOCHODÓW OSOBOWYCH na 1000 mieszkańców.

(2016/03/10 13:09)

nasze miasto ma tak skomplikowany kształt, że nie da sie uruchomić 2, 3 lini z częstotliwoscią kursowanie co 30 minut

(2016/03/10 13:19)

A co skomplikowanego jest w miescie które ma kształt kiszki.   Zasadniczo w kierunku płn/pld jest JEDNA droga Chodaków/Chopina/600lecia/Piłsudskiego    plus druga Szpital/Płocka/Traugutta    Do tego zadbanie o obsłuzenie Trojanowa i Staszica i po sprawie.

Plany pokazywałem.  Teraz jak gmina Sochaczew zrobiła swoja komunikacje mamy elegacki bajzel nad którym oczywiscie nikt nie panuje.  Bo sedzia w sprawie potrzeby istnienia ZKM  jest sam ZKM. Na szczescie  już niedługo relizacja ustawy wymusi posłanie  30 letniego złomu  ZKM na złom.

(2016/03/10 13:31)

Czy w tych planch jest budowa wzorem Warszawy parkingów parkuj i jedż tak aby kierowcy mogli sie zostawić swoje pojazdy i przesiedli się do autobusów miejskich w miejscach węzłowych.-

(2016/03/10 16:59)

Robbo, od początku się z Tobą zgadzam.

Komunikacja gmin (te wszystkie S-ki)jeżdżą prawie puste z miasta. Na przystankach informacja jest mało przejrzysta. Wiadomo, o jakiej godzinie autobus odjeżdża. Jednak, co do trasy, trudno coś pewnego wywnioskować. Pytanie: które np. S2 jadą dalej niż do Korczaka/ A jadą, nawet do Śladowa. PKS grodzisk nie widzi problemu. Każe patrzeć na tablice autobusowe. Ale skąd ja mam wiedzieć, o kórej mój autobus będzie, żebym mógł sporzeć na tą tablicę? I czy mnie gdzieś nie wywiezie, bo nie wiadomo, czy jedzie np przez Szapital, lub jakąś okrężną trasą, o której nie ma informacji.

Przy takim stanie organizacji ZKM i PKS, tylko samochód.

(2016/03/10 21:28)

Robbo, od początku się z Tobą zgadzam.

Komunikacja gmin (te wszystkie S-ki)jeżdżą prawie puste z miasta. Na przystankach informacja jest mało przejrzysta. Wiadomo, o jakiej godzinie autobus odjeżdża. Jednak, co do trasy, trudno coś pewnego wywnioskować. Pytanie: które np. S2 jadą dalej niż do Korczaka/ A jadą, nawet do Śladowa. PKS grodzisk nie widzi problemu. Każe patrzeć na tablice autobusowe. Ale skąd ja mam wiedzieć, o kórej mój autobus będzie, żebym mógł sporzeć na tą tablicę? I czy mnie gdzieś nie wywiezie, bo nie wiadomo, czy jedzie np przez Szapital, lub jakąś okrężną trasą, o której nie ma informacji.

Przy takim stanie organizacji ZKM i PKS, tylko samochód.

problem z komunikacją jest taki że firma przewozowa czyt ZKM czy PKS jest rozliczny na podstawie ilosci wozokilometrów, a więc czy są pasażerowie czy nie stawka jest taka sama, a więc jest jak dawniej czy sie stoi czy lęży wozokilometr sie nalezy, a więc nie liczy sie rozkład jazdy prawidlowy aby zwiększyć ilość pasażerów może jechać autobus nawet pusty

(2016/03/10 22:21)

Tadeusz ty się opamiętaj.To że władza w mieście jest do kitu to wiadomo ale ty masz jakaś fobię.Co mnie obchodzi że mieszkańcy bloków nie mają gdzie parkować?Ja w bloku nie mieszkam a parkuję na własnym gruncie.Spółdzielnie też mają grunty więc niech zrobią tam parkingi dla mieszkańców, a miejskie parkingi są dla wszystkich i nie koniecznie z Sochaczewa.

(2016/03/10 22:27)

Akurat Gmina Sochaczew płaci dotacje  za woz/kom TYLKO na terenie gminy wiejskiej Sochaczew. Kursy po terenie miasta "sa komercyjne".  Patologią jest iż organizator przewozów i operator kursujący na zlecenie  to jest TA SAMA firma ZKM.   W trybie natychmiastowym  Organizator i wlasciciel infrastruktury powinien byc wydzielony od roli operatora jezdzacego na zlecenie organizatora.  Inaczej patalogia najdrozszej komunikacji miejskiej na Mazowszu posiadajaca najstarsze autobusy  zostanie.     

Warto tez powiedziec iz Jelcze ZKM zabijaja ludzi....   zeby wyobrazic sobie skale  to TYLKO SOCHACZEWSKIE JELCZE emitują tyle tlenków azotu czy pylów PM10   co WSZYSTKIE 12 metrowe  autobusy  "MZA WARSZAWA" RAZEM WZIETE. 

Niewiarygodne!!!!!

(2016/03/11 09:34)

Czy w tych planach jest budowa wzorem Warszawy parkingów parkuj i jedż tak aby kierowcy mogli sie zostawić swoje pojazdy i przesiedli się do autobusów miejskich w miejscach węzłowych. Mozna zbudować duzy parking na polach czerwonkowskich niskim kosztem wystarczy ogrodzić i ulozyć kostkę

(2016/03/11 10:31)

P+R w Sochaczewie z przesiadka na komunikacje miejską to jest pomury żart.  W Sochaczewie NIE MA KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ jest jakaś PRLowska zabawka w jeżdzenie zabytkami po miescie.

(2016/03/11 13:09)

jak juz o ZKM to ktos wie jak sie kupuje bilety znizkowe na karte mieszkanca? w kioskach czarna magia nikt nie wie ,

(2016/03/11 13:54)

Najśmieśniejszy jest parking przy wieży cisnień wybudowany za ciężkie pieniądze. Po zaparkowaniu na nim samochodu nie mozliwości dojścia do peronu peronu, bo ulica jest zablokowana przez parkujace samochody poza parkingiem

(2016/03/11 14:00)

Szanowny ''mefisto''napisał: Tadeusz ty się opamiętaj.To że władza w mieście jest do kitu to wiadomo ale ty masz jakaś fobię.Co mnie obchodzi że mieszkańcy bloków nie mają gdzie parkować?Ja w bloku nie mieszkam a parkuję na własnym gruncie.Spółdzielnie też mają grunty więc niech zrobią tam parkingi dla mieszkańców, a miejskie parkingi są dla wszystkich i nie koniecznie z Sochaczewa.

Szanowny ''mefisto'' proszę Cię tylko o odrobinę empatii... w centrum i w przyległych osiedlach mieszka kilkanaście tysięcy ludzi którzy przez błędne decyzje burmistrza Piotra Osieckiego cierpią na brak wolnych miejsc parkingowych... czy ty chciałbyś zostawiać swój własny samochód 400metró od swojego domu bo nie miałeś gdzie zaparkować gdyż na tzw. chwilkę pod twoim domem zaparkował ktoś z innej dzielnicy...

Ten sam efekt polityki burmistrza Piotra Osieckiego przynoszą parkomaty... czyli płatne miejsca parkingowe... czyli całkowite zapchanie wszystkich osiedlowych parkingów i uliczek wszędzie tam gdzie nie ma parkomatów...

...jeśli tych że urządzeń do wyrywania pieniędzy od mieszkańców Sochaczewa Piotr Osiecki wspólnie ze swoją Radą Miejską postawi więcej to zrobi to wyłącznie po to aby uprzykrzyć życie mieszkańcom pobliskich osiedli...

...po za tym zaraz burmistrz wymyśli dla tych miejscowych obywateli abonament za parkowanie pod własnym blokiem ''qźwa'' który gdyby nie ta obecna władza nadal był by bezpłatny a tak... to proszę... zapłacą Ci co głosowali na Osieckiego tak samo jak Ci co nie poszli na wybory aby zagłosować na kogoś innego razem z tymi co nie chcieli aby Osiecki był burmistrzem Sochaczewa. BRAWOOO!!!

(2016/03/11 15:26)

tadeusz weż mi wytłumacz ciemnemu czlowiekowi jak tu wina Osieckiego że ludzie nie maja gdzie parkowac,czekam na sensowne wytłumaczenie

(2016/03/11 16:31)

Kierowcy zawsze będą szukać miejsca do zaparkowania które jest bezpłatne... im więcej parkomatów tym samym miej miejsca między blokami... ustawienie parkomatów nawet między blokami będzie krzywdzące dla mieszkańców tych bloków gdyż zostanie nałożony na nich abonament...

Zadaniem burmistrza i Rady Miasta w tak małym miasteczku jak nasz Sochaczew jest naturalnie tworzenie nowych miejsc parkingowych... upiększanie naszego miasta w taki sposób aby było jeszcze bardzie funkcjonalne i przyjazne dla jego mieszkańców... bo to robią z naszych pieniędzy... bo robią to z pieniędzy które sami im powierzamy w formie podatków... zamiast tworzyć przyjazne miejsce do życia dla wszystkich mieszkańców burmistrz razem z swoją radą.... co robi co chce zrobić??? tworzyć strefy płatne... bo niby co.... za mało płacimy podatków???? zabraknie na pensje dla urzędasów gdyby i tak za nasze pieniądze bez parkomatów powstawały nowe parkingi???? Urzędasy idą na łatwiznę są nieporadni.... ba nawet swobodnie można ich nazwać analfabetami w kwestii pozyskiwania funduszy unijnych... tak właśnie dzieje się i tak właśnie jest jak napcha się pokoje urzędowe urzędniczą esencją braku kompetencji... a kryteria doboru pracowników działu administracji zamiast kompetencji zastąpiło poparcie wyborcze... i umiejętność nawijania wyborczego makaronu na uszy...

(2016/03/12 08:29)

iznow o dupie Maryny a odpowiedzi sensownej nie ma ...............

(2016/03/12 08:38)

Naprawdę nie zrozumiałeś czy tylko udajesz???

Dogi ''dragon36'' bardziej obrazowo wygląda to tak:-) z płatnymi miejscami parkingowymi tak jak i z parkomatami jest jak z zasraną ławeczką... nie siadasz na zasranej tylko szukasz czystej... im więcej zasranych ławeczek tym mniejsza szansa na znalezienie wolnej czystej ławeczki... a płacenie abonamentu za zasraną ławeczkę pod własnym domem to wyraz anty podłego działania na niekorzyść mieszkańców... 

(2016/03/12 10:02)