Spawanie stalowej ramy rowerowej

/ 4 odpowiedzi
Witam, poszukuję warsztatu gdzie pospawaliby mi ramę stalową rowerową. W serwisie rowerowym polecono mi blacharza samochodowego- każdego. ja jednak wolałbym aby ten ktoś może spawał już wcześniej ramę rowerową. mam ramę ze stali 4130 chromowo-molibdenowej, uszkodzony element jest bardzo cienki, nie można tego przegrzać- bo pęknie zaraz tuż obok. podobno do tego służy migomat. czy ktoś miał już taki problem? proszę o podpowiedz w tym temacie. będę wdzięczny za pomoc
Może do Pana Makierewicza ? Ma warsztat samochodowy, spawają, malują i mechanika, ogólnie bardzo dobrze robią i ceny również są bardzo dobre :)

(2013/08/06 09:14)
Pospawa to każdy blacharz lub spawacz, z tym przegrzaniem to rozumiem jakiś żart, aby pospawać stal , i nie ma znaczenia czy to cromo czy hiten- trzeba uzyskać temperaturę łuku elektrycznego , około 5000 stopni Celsjusza, a czy bedzie to migomat czy inwerter nie ma znaczenia.
Większy kłopot byłby z aluminium i jego rowerowymi stopami tu potrzebny jest prawdziwy artysta, bo blaszka grubości puszki od piwa.
Pozdrawiam

(2013/08/10 19:01)
Piotrek Domański

on ma wielkie doświadczenie w tym temacie. serwisuje rowery w CCC Polsat Polkowice

724-389-616 lub 609-053-057

(2013/08/16 23:03)
Nie spawaj ramy, ona nie będzie już tak bezpieczna jak do tej pory ... 

(2015/07/01 09:43)