SPŁYWY KAJAKOWE SOCHACZEW

/ 29 odpowiedzi / 2 zdjęć

Jak widzicie zorganizowanie w Sochaczewie mobilnej wypożyczalni kajaków? Czy byliby chętni na taką formę rekreacji?

Spływy zarówno rodzinne ( do dyspozycji ratownik WOPR) jak i samodzielnie wypożyczenie kajaków.

Dowóz sprzętu i osób na miejsce spływu w cenie.

Na razie weekendowo w sezonie letnim.

z góry dziękuję za merytoryczną dyskusję.

ogólnie z tego co się orientuję to już chyba jest kilka takich w naszym rejonie

(2014/03/13 12:19)
Kilka już jest i to dobrze wyposażonych z bazą żywieniową, transportową itp.

(2014/03/13 12:44)
MOJA PROPOZYCJA TO "MOBILNY KAJAK" (MOŻE NAZWA FIRMY?), SOCHACZEW I OKOLICE, EWENTUALNIE SKĄD CHCESZ POPŁYWAĆ, TAM CIĘ DOWIEZIEMY I.....( JAKIE MASZ MOŻLIWOŚCI ORGANIZOWANIA RÓŻNEGO RODZAJU IMPREZ ITP. ).
POMYŚL O TAKIEJ OFERCIE, BO OCZYWIŚCIE W NASZYM REJONIE SĄ JUŻ FIRMY KTÓRE ORGANIZUJĄ TEGO TYPU IMPREZY I MAJĄ BARDZO DOBRE OPINIE.
 MUSISZ CZYMŚ ZASKOCZYĆ KLIENTA. OSOBIŚCIE JESTEM ZA PONIEWAŻ NIE KAŻDY MA SAMOCHÓD I DOJEDZIE ...GDZIEŚ TAM, WIĘC JAK W OFERCIE BĘDZIESZ MIAŁ ODBIÓR KLIJENTA PRZED IMPREZĄ I ODWIEZIENIE PO, TO MOŻE COŚ SIĘ UDA.
CENAMI RACZEJ NIE DA SIĘ BYĆ KONKURENCJĄ,TRZEBA COŚ WIĘCEJ, ALE POWODZENIA W TYCH CIĘŻKICH CZASACH.

(2014/03/13 17:33)
"Mobilny kajak"?, "Masło maślane", "Kluski z makaronem". Po co komu nie-mobilny kajak?

(2014/03/13 19:03)
"Mobilny kajak"?, "Masło maślane", "Kluski z makaronem". Po co komu nie-mobilny kajak?

SQ.. przeczytaj ze zrozumieniem, bo widzę, że można by zaproponować "mobilny mózg" dla takich jak ty.

(2014/03/13 19:31)
Tak wiem, że nie można bazować tylko na samej wypożyczalni... chodzi mi bardziej o całe eventy i spływy zorganizowane... w naszym mieście nic takiego nie ma... są w okolicy to prawda - tylko trzeba dojechać.

ja to widz na miejscu. dowóz osób i kajaków, przy spływach zorganizowanych gry i zabawy dla dzieci, ubezpieczenie, asekuracja WOPR itd.

niewątpliwą atrakcją powinna być podróż kultowym samochodem NYSA 522 :)
to tą maszyną chce zawozić sprzęt i uczestników na miejsce spływu lub ich odbierać

(2014/03/14 12:10)
no i jeszcze zdjęcie wozu ;)

(2014/03/14 12:14)
Ja osobiście korzystałem z usług firmy z Kozłowa Biskupiego.

Strona im w tej chwili niestety nie działa.

www.stodolanadbzura.pl

Ale ogólnie mają opcje dowozu i odbioru z wybranych miejsc.
- katering
- organizacja imprez
- atrakcje dla dzieci (dmuchańce czy jak to się nazywa ;)  )
Z transportem na miejsce też myślę że nie byłoby problemu.
Ogólnie właściciel to bardzo elastyczny człowiek i otwarty na propozycje.

A okolica jest świetna. Dobrze utrzymany las nad rzeką. Meandrująca bzura.
Kiedyś jak Bzura była czysta to cały Sochaczew tam się kąpać przyjeżdżał.

https://www.google.it/maps/@52.2086581,20.2005575,480m/data=!3m1!1e3

(2014/03/14 14:16)
Ja korzystałem z takowego spływu w Plecewicach i byłem bardzo zadowolony :)

(2014/03/14 17:37)
fakt - tylko zarówno do Kozłowa jak i Plecewic trzeba dojechać - tutaj myślę że zbiera się grupa i spływamy z Sochaczewa w dół rzeki lub jedziemy w górę i kończymy w Sochaczewie....

oczywiście inne warianty też są możliwe

(2014/03/15 21:00)
Nie chcę cię martwić, ale myślę że obie firmy to robią.

(2014/03/15 21:49)
Gdyby jeszcze pojawił się jakiś pomost, nawet malutki, najlepiej na beczkach. Tylko nie na wygwizdowie, ale gdzieś w okolicach mostu...

(2014/03/16 16:42)
Firma z Plecewic na pewno zawozi do puntku startu :) po czym wraca do siebie i czeka na aż kajakowicze dopłyną. Ogólnie to tam jest bardzo dobre miejsce na imprezki po kajaczkach... i muzyka jest, jedzonko (grill), pole do siatkówki, na upartego można też w piłke nożną pograć ;)

(2014/03/16 19:36)
Wiem bardzo dobrze jak funkcjonuje to w Plecewicach - chciałbym żeby coś takiego było u nas w Sochaczwie...

Małymi kroczkami do przodu :)

tez myślałem żeby taka "baze startową" mieć gdzieś w centrum, - idealnie w okolicy ulicy Farnej...

pomysł z tymczasowym pomostem jest bardzo dobry - właśnie o takie komentarze mi chodzi ;)

zróbmy coś co będzie pożyteczne i funkcjonalne dla wszystkich :)

(2014/03/18 15:19)
Fajnie, że myślicie o takiej formie rekreacji proponuję jeszcze grilla, lody taka mała gastronomia jakieś ławki i stoliki drewniane to cała machina ruszy. Czy to ma być na zasadzie własnej działalności czy przy współpracy z Miastem? Kajaki są super napisz jeszcze jakie masz dalsze plany kto tym będzie zarządzał i co jeszcze planujesz to może coś podpowiemy, doradzimy.

Karol

(2014/03/18 16:10)
Karol,

na razie sami chcemy promować aktywny rodzinny wypoczynek... co do rozstawienia grilla, ławeczek czy zadaszenia - trzeba działki która graniczy z linią brzegową.... jeśli wiecie kto coś takiego ma w Sochaczewie - będę wdzięczny za kontakty....

Tak jak piszesz Karol - będziemy dążyć do zrobienia takiego centrum wodnego w Sochaczewie - gdzie po spływie można by było zjeść, dzieci mogłyby się pobawić a rodzice usiąść spokojnie...

Nasze miasta ma ku temu świetną lokalizację, coraz bardziej czystą rzekę, moim zdaniem można to wykorzystać i zrobić coś dla ludzi tu mieszkających...

Coraz więcej osób pyta na forach gdzie można spędzić wolny czas z dziećmi - to byłaby dobra alternatywa na tego typu zapotrzebowanie....

Generalnie spływy rodzinne, bezpieczne, ( z Ratownikami WOPR) na brzegu gry i zabawy - robiliśmy już tego typu spływy i uczestnicy byli zadowoleni... uważam jednak ze każda podpowiedź z Waszej strony jest mile widziana.

pozdr,
Przemek

(2014/03/19 08:49)
Uważam , że to bardzo dobry pomysł by spopularyzować spływy kajakowe wśród Sochaczewian. Mamy świetną rzekę, której potencjał nie jest wykorzystywany. Od lat mówi się o stworzeniu nad Bzurą jakiegoś rekreacyjnego zagospodarowania a może takie "centrum wodne" wpłynęło by na rozwój tych terenów. I być może na czystość nadrzecznych terenów, bo z tym to różnie bywa.. :)

(2014/03/20 14:15)
Grille, ławeczki i zadaszenia są w Moto Przystani w Plecewicach. Jest to świetne miejsce na spędzenie aktywnie wolnego czasu. A w tym sezonie właściciele podobno mają jeszcze uatrakcyjnić ofertę. J 

(2014/03/20 14:28)
Tak zgadza się w Plecewicach jest to ładnie rozwiązane. Nie raz korzystałem z tej Przystani...  i nie chcę wcale konkurować z jej właścicielem a jedynie uzupełniać zagospodarowanie nadbrzeża Bzury....

no ale to Plecewice.... ja myślę o Sochaczewie - tak żeby rodzina mogła sobie po obiedzie wyjść na kajakach  popływać... 

albo nawet grupa znajomych przyjść wypożyczyć sprzęt popływać sobie... spontanicznie albo też zaplanować sobie trasę...  chętnie doradzimy, a nawet popłyniemy jeśli i będzie trzeba...

Można powiedzieć że już coś takiego jest w Plecewicach czy w każdym innym miejscu, ale uważam że Sochaczew wcale nie jest gorszy... mamy na prawdę supeł położenie - szkoda tylko ze tego nie wykorzystujemy....

Jakiś fajny deptak, oświetlony, monitorowany, z placem zabaw, gastronomią, boiskiem do siatkówki, koszykówki, parkinkiem itp... w taki kompleks fajnie wkomponowałaby się wypożyczlalnia kajaków czy sprzętu wodnego...

Może daleko wybiegam - ale tak to powinno wyglądać... z dzierżawy terenu miasto miałoby pieniądze, powstałby fajny kompleks, nowe miejsca pracy... i przede wszystkim super rodzinne miejsce... coś czego każdy u nas szuka.

(2014/03/21 14:21)

Dziękuję Wszystkim za wypowiedzi...

Posatnowiłem jednak coś w tym mieście zrobić pod kątem kajaków...

www.pm-sport.pl

wszystkich chcetnych zapraszam - do aktywnego wypoczynku a także do Waszych konstruktywnych uwag

dziękuję i pozdrawiam

(2014/05/05 15:14)
Strona nie istnieje :)

(2014/05/06 22:11)

Nie trzeba już wyjeżdżać za Sochaczew, żeby popływac wygodnymi kajakami.

www.pm-sport.pl

(2014/05/08 11:53)

istnieje :)

może coś źle wpisałeś

www.pm-sport.pl

(2014/05/08 12:04)
Ale spamujesz. Redakcja poprawiła działanie linków.
Kilka postów pod rząd z tym samym linkiem?

(2014/05/08 14:31)