STARE FUTRYNY w bloku - a wymiana drzwi

/ 2 odpowiedzi
Chcę wymienić drzwi łazienkowe w bloku, oczywiście futryny są metalowe, stare, krzywo obsadzone, niewymiarowe itp. Standardowe drzwi nie będą po prostu pasowały... Czy macie jakieś doświadczenia, porady w takim problemie? Czytałam też o tym że istnieje możliwość założenia nowych ościeżnic, takich specjalnych, na te stare futryny i do tego montuje się drzwi. Czy ktoś przeprowadzał taką "operację" :) ? Będę wdzięczna za opinie i porady w tym temacie, koszty, ewentualnie namiary na firmę z okolicy, która zajmuje się takimi sprawami... Pozdrawiam, Iwona

Miałam jakiś czas temu podobny problem - trzeba było pilnie wymienić drzwi łazienkowe, ale bez wykuwania ramy, bo to zniszczyłoby kafelki. Nowe drzwi oczywiście nie pasowały do starej ramy.

Prowizowryczne rozwiązanie - czyli do czasu generalnego remontu łazienki - polega na tym, że zostały ścięte stare zawiasy (zaczepy), na których wisiały stare drzwi i założone nowe - przykręcane. Przy wyborze drzwi trzeba zwrócić uwagę na to, że te fabryczne, oryginalne są wyższe od starych blokowych. Trzeba wybrać takie drzwi, żeby miejsce skracania drzwi nie wypadło przez otwory wentylacyjne na dole drzwi.

Robiła to u mnie firma zza wiaduktu (okolice sklepu meblowego).

(2015/01/05 09:54)

oczywiście są dostępne futryny  "regulowane"  - nakładane ,   ale do ich założenia   należy zdemontować starą futrynę żeby zachować szerokość przejścia

(2015/01/05 15:35)