Staszica...

/ 21 odpowiedzi / 4 zdjęć

Nie jestem "drogowcem" więc może ktoś mi wyjaśni czym pomalowane były pasy na nowo oddanej ulicy Staszica? Dziś mialem okazję jechać wspomnianą ulicą i odniosłem wrażenie że pasy, przejścia, itp. pomalowane były akwarelami lub "plaktówkami" i padający deszcz zmył już tak ważne oznaczenia...

Słuszna uwaga szanowny ''BeHaPe''... W ten sposób jest powód do robót dodatkowych? Czy może jakiś termin gwarancji na trwałość oznaczeń zymusi wykonawcę do poprawki naturalnie jak zmusi się do pracy jakiś urzędnik od nadzoru? Czy za poprawki płacimy dodatkowo?

(2016/06/02 05:03)

ekologiczna farba hihhihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihi

(2016/06/02 09:05)

ja równiez nie jestem drogowcem , ostatnimi czasy zostałem zmuszony do korzystanie z dojazdu na stacje ulica Staszica/Traugutta i powiem szczerze ze nigdzie nie widziałem w  Polsce tak dużej ilości przejść dla pieszych jakie są na tragutta - czy sa na to jakieś wytyczne czy mozna malowac jezdnie do woli i gdzie się chce?

(2016/06/02 10:39)

Remont Staszica i Traugutta to przykłady patalogii drogowej.  Nigdzie tak sie nie buduje.  Obu projektatnów i izyniera ruchu ktory to akceptował nalezy wyslac do kamieniołomu.   Na obu ulicach popełniono dramatyczne bledy z zakresu Bezpieczenstwa ruchu drogowego.   Przejscia dla pieszych zaczynajace sie miedzy parkujacymi samochodami.... Droga rowerowa bez przejazdów rowerowych.   Brak zatok parkingowych powoduje ze piesi od strony parkingu wychodza miedzy samochodami.    Na ulicy Traugutta nalezało wytyczyc Pasy dla rowerów co optycznie zweza jezdnie  dodatkowo powieksza strefe widocznosci pieszych o 1,5metra.  

Ulice Staszica należało wybudować  szersza z wytyczeniem pasa dla rowerów. Obecnie chodnik i DDR  nie spełnia wymagan "czerwonej ksiazeczki".  Chodnik jest anty pieszy i anty rowerowy.  Obecnie poruszanie sie rowerem po jezdni wymagane w kierunku Trojanowa powoduje zablokowanie ulicy z powodu zwezenia jezdni pod patalogiczna sciezke rowerowa.  Nie bylo miejsca, to  trzeba bylo zrobic  PdR

(2016/06/02 14:03)

co do 12 przejśc dla pieszych na Traugutta to się zgodze, że to katastrofa -  za to na ul. Pokoju koło rynku odległośc miedzy przejsciami to ok 400 m - ale za to dzielni policjanci moga wlepiac mandaty a koło rynku przydały by sie dodatkowe przejscia

(2016/06/02 21:52)

Na ulicy:  Pokoju, Zeromskiego, Narutowicza powinna byc conajmniej strefa TEMPO 30 do tego strefa platnego parkowania platna powyzej 30 minut z zakazem parkowania samochodów ciezarowych i dostawczych.  Na czas handlu samochody dostawcze powinny parkowac w innym miejscu.

Zasadniczo za bałagan i niebezpiecznstwo odpowiada tam samowolka z parkowaniem.  Czas wyrzucic samochody zastawiajace chodniki parkuijace na skrzyzowaniach przez co calkowicie zaslaniaja widocznosc i pieszych.  

(2016/06/02 22:26)

Na ulicy Pokoju faktycznie od przejścia do przejścia jest ok 400m więc jeżeli do najbliższego przejścia jest więcej niż 100m można legalnie z zachowaniem ostrożności przechodzić przez ulicę bez narażania się na wlepienie mandatu.

(2016/06/03 17:04)

a krzyżówka Pokoju z Żeromskiego,przy Gram-ie? na jakiego zakręconego palanta są tam TRZY przejścia co 5 metrów,puścisz na jednym,5 metrów dalej stajesz na drugim,albo na trzecim-tym na Żeromskiego,jedna osoba dwa razy kierowcę zatrzyma !

(2016/06/06 06:42)

ul. Pokoju od al. 600-lecia do Żeromskiego to jest ok. 200 metrów a nie 400 :)
Myślę że przepis mówiący o dozwolonym przechodzeniu w miejscu gdzie najbliższe przejscie oddalone jest ponad 100 metrów na tym odcinku można by zastosować gdzieś w jednym miejscu tylko. Tak na srodku sklepu meblowego bym powiedział.
robroy na skrzyżowaniu zazwyczaj są przejścia na kazdej odnodze skrzyżowania :)

(2016/06/06 14:59)

@Szczawiu to nie jest skrzyżowanie DWÓCH DRÓG,główna jest Pokoju a DOLOTOWA - Żeromskiego,dalej Żeromskiego nie idzie

(2016/06/06 20:48)

Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie

To jest skrzyżowanie.   Zapewne robroy mowi o sytuacji na Żeromskiego  gdzie przejscie jest zarówno przy samym skrzyżowaniu jak i 30 metrów dalej. Jednak brak tego przejscia skutkowac bedzie i tak przechodzeniem ludzi.   

(2016/06/07 09:04)

tutaj nie ma żadnych 30 metrów,z której strony byś nie jechał zatrzymujesz się dwa razy,po co są przejścia na ten chodniczek przy "parkingu"?

(2016/06/07 19:47)

robroy czy dobrze rozumiem chcez pieszego z parkingu GRAMa (w wybrane dni) przegonic 20 metrów  najpierw przez Żeromskiego potem Pokoju a potem jeszcze 20 metrów.  Gratuluje szacunku dla pieszego.   To się nie uda.  To jest własnie widzenie puszkarzy siedza w klimatyzacji wioza tyłek a pieszemu dla własnej  wygody nakazują biegać na około 50 metrów w imie Jaśnie Państwa za kółkiem.    Absurd

(2016/06/07 22:04)

@robbo2k,jak myślisz? czy mieszkańcy albo przechodnie idą z bloków widocznych w oddali do tego przejścia przy Gramie? to przejście powinno być przesunięte 100 m. w kierunku Staszica a pasy na Żeromskiego winny być zlikwidowane,wąski "chodniczek" przy płocie powoduje tylko zagrożenie,przemieszczam się tamtędy nogami i samochodem i wiem co mówię

(2016/06/08 04:10)

Ludzie idący czy to z parkingu czy z ulicy Żeromskiego do Grama beda przechodzić własnie tutaj i to niezaleznie czy beda pasy czy nie.  Dodatkowo przy Gramie kończy się chodnik po tej stronie Pokoju idąc od 600lecia a wiec wszyscy idacy  w strone Staszica własnie tam przechodzą na druga stronę. 

W tamtym rejonie to trzeba udroznić Pokoju i parkowanie samochodów wystajacych do połowy jezdni albo na 3/4 chodnika  od strony Rosmana/Grama

(2016/06/08 13:00)

@robbok2 dawno tam nie byłeś.

(2016/06/08 16:29)

tutaj nie ma żadnych 30 metrów,z której strony byś nie jechał zatrzymujesz się dwa razy,po co są przejścia na ten chodniczek przy "parkingu"?

robroy każde przejście dla pieszych jest tu uzasadnione. Nawet gdyby nie było któregoś z tych to wg przepisów pieszy ma prawo przechodzić przez jezdnię. Z tą róznicą, że jeśli jest na przejściu to ma pierwszeństwo przed Tobą kierującym pojazdem natomiast w przypadku braku przejścia może wejść dopiero wtedy kiedy nie utrudni to ruchu pojazdom i nie stworzy przede wszystkim zagrożenia. Co do zatrzymywania się dwa razy to zarówno jadąc od 600-lecia do Staszica jak i od Staszica do 600-lecia czy od Staszica skręcając w Zeromskiego i od 600-lecia skręcając w Żeromskiego nie możesz zatrzymywać się dwa razy, bo nie wolno Ci wjechać na skrzyzowanie jeśli nie masz mozliwości go opuszczenia :) :D
Owszem w dni targowe przejazd czy skręt tam jest dośc uciążliwy, ale wszystko zgodnie z przepisami :) choc powiem Ci, że jesli ja mam tam utrudnienie to raczej przez tych wjeżdzających na skrzyżowanie i na nim się zatrzymujących.

(2016/06/09 13:50)

z niektórymi to się gada jak z nienormalnymi-JEDZIESZ POKOJU (OD STASZICA),ZATRZYMUJESZ SIĘ BO Z GRAMA WYSZŁA BABA Z ZAKUPAMI,IDZIE IDIOTKA NA TEN WĄSKI CHODNICZEK,TY PRZEJEŻDŻASZ PASY,SKRĘCASZ W ŻEROMSKIEGO I STOISZ BO TA BABA MUSI PRZEJŚĆ NA STRONĘ TAXI,normalnie człowiek poszedłby nogami na przejście na wysokości kiosku,przekroczył je i już jestem na chodniku na rynek,nie chce mi się z wami gadać

(2016/06/09 20:39)

taaaaa jak Ci nie pasuje to od razu, że nienormalny :) Takie są przepisy o ruchu drogowym i Ty tego nie zmienisz narzekaniem na zbyt dużą liczbę przejść dla pieszych. Gdyby przejścia na Żeromskiego nie było to i tak by mogła wejść na tę ulicę a Ty i tak byś się musiał zatrzymać.
Poza tym w takiej sytuacji jak piszesz to dana baba może iść do salonu Orange i nie wchodzi na przejście, ale wchodzi ktoś wychodzący akurat z tego salonu kto przypomniał sobie, że musi jeszcze skoczyć po bułki do Oskroby. I tak i tak się musisz zatrzymać :D
Polecam jechać dalej Pokoju do 600-lecia skręcić w prawo a następnie w prawo w Senatorską i za chwile jestes przy Żeromskiego omijając felerne przejście dla pieszych i babę, która lezie przez ulice jak robroy jedzie :D
Mozna tez krrócej. Jedziesz prosto i skrecasz w prawo na parking. Długa przez parking między truskawkami i w prawo dojeżdżasz do Żeromskiego. Choć tu akurat też przejście przy tym wyjeździe więc baba może Cie dopaść własnie na nim ;)
robroy mieszkasz w Sochaczewie nie za wiele wymagasz od ludzi i władz? :) :D
Ja chcąc jechać na działkę na Kuznocin muszę stać najpierw w korku na moście a później jechać na Łowicz i dopiero skręcać na Kuzoncin i wracać sie na działkę robiąc w sumie miast 3 km to okolo 6 km, albo pruć na obwodnicę na Boryszew i obwodnicą na około wracać na Kuznocin robiąc 8 km. Jadąc na stację PKP muszę slalolem na Wojska Polskiego mijać się z samochodami, bo mi szlaban postawili przy Starostwie :) :)
TO SOCHACZEW

(2016/06/10 11:24)

prawda?

(2016/06/11 06:20)

(2016/06/11 06:26)