STOP 447 - zbiórka podpisów

/ 14 odpowiedzi / 5 zdjęć
Gorąco zachęcam do włączenia się do akcji zbiórki podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą: STOP 447.
Zbiórkę organizuje: Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości.
Zebrane podpisy są przechowywane w sejfie, w siedzibie Rot w Warszawie przy ul. Ząbkowskiej 11/4, a następnie zostaną przekazane do Sejmu w celu ich policzenia. Sejm po sprawdzeniu i policzeniu podpisów musi zniszczyć wszystkie podpisane listy.

Więcej informacji tutaj:
https://stop447.info/

Celem akcji jest zebranie 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy która ma na celu zabezpieczyć Polskę oraz nasz narodowy majątek przed oddaniem go w ręce amerykańskich organizacji żydowskich.
Amerykańskie środowiska żydowskie domagają się od Polski 300 miliardów USD za tzw. mienie bezdziedziczne.
Mienie bezdziedziczne to mienie którego właściciele nie zostawili spadkobierców i które zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce i nie tylko - przechodzi na skarb państwa.

W maju 2018 r. prezydent USA podpisał tzw. Just Act 447 która zobowiązuje rząd USA do dyplomatycznych nacisków na kraje w których znajduje się powyższe mienie do zwrotu go amerykańskim organizacjom żydowskim.

Treść amerykańskiej ustawy "Justice for Uncompensated Sur-vivors Today (JUST) Act of 2017" (w skrócie zwanej: S447) można znaleźć tutaj:
https://www.govinfo.gov/content/pkg/BILLS-115s447enr/pdf/BILLS-115s447enr.pdf


Jeśli natomiast ktoś:
- chciałby podpisać się pod tą obywatelską inicjatywą ustawodawczą,
- zebrał podpisy wśród znajomych i rodziny a nie chce mu się wydawać pieniedzy na znaczki, kopertę, iść na pocztę i wysyłać listę
to gorąca prośba o mail na adres: marcpro@interia.pl a podjadę i wezmę podpis, czy też odbiorę listy i wyślę do ROT wraz z moimi listami.

Plakat co prawda już stary, ale jednak nadal aktualny:

(2019/12/17 21:40)
I jeszcze na koniec, słowa które wypowiedział Israel Singer podczas Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires w dniu: 19 kwietnia 1996 r.
W latach 2001-2007 był on sekretarzem generalnym Światowego Kongresu Żydów.(2019/12/17 22:00)
A tutaj trochę wyjaśnienia o co w tym wszystkim chodzi. Tzw. "fakty i mity":
https://natemat.pl/236589,o-co-chodzi-w-ustawie-447-kongres-przeglosowal-polacy-musza-placic

Fragmenty:
"Panie doktorze, czym jest tzw.ustawa 447i jakie są jej założenia?

Przede wszystkim nie jest to ustawa 447 i od tego trzeba zacząć. To numer druku senackiego. W Izbie Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych był już on inny. A ani w Stanach, ani na świecie nikt tych numerów nie używa. One pozostają w zamkniętej rzeczywistości prac parlamentarnych. Jeżeli w Polsce przyjmie się nazywanie tej ustawy tą liczbą, to będzie to dodatkowe źródło nieporozumień ze światem oraz niezrozumienia świata przez polską opinię publiczną i przez polskie instytucje."
[...]
"Czyli w tej ustawie nie jest zawarty de facto przymus późniejszego zwracania mienia, czy wypłaty odszkodowań, przez obywateli tych 46 państw?

Nie ma i nie mogłoby być, bo Stany Zjednoczone nie rządzą światem i Kongres USA nie uchwala prawa uniwersalnego i globalnego. Owszem, czasem Kongres na tzw. zasadzie eksterytorialności próbuje wprowadzać prawa, sięgające poza granice Stanów Zjednoczonych. Żeby te były skuteczne, musi uchwalić także sankcje za ich nieprzestrzeganie wobec państwa, które ma przyjąć te prawa. To są zazwyczaj sankcje gospodarcze. Ale nie ma takiego przypadku jednak jeśli chodzi o omawianą tu ustawę."

(2019/12/18 08:49)
najsampierw chcieli 64 mld $$, Prezes coś obiecał o 20% tej sumy,to podnieśli żadania aby procent się zgadzał,po drugie:
niech Jerzy Owsiak zgłosi do sądu w Koluszkach pozew o mienie bezspadkowe ,zostawione przez Polaków w USA,i zarząda wpłaty na rzecz WOŚP,taka sama moc prawna,taki sam spadkobierca jak te organizacje żydowskie ,powinni olać i nie rozważać tego idiotycznego żądania (póki na konto WOŚP nie wpłynie ze 100 mld $$)

(2019/12/25 09:34)
12 grudnia 2019 r. na stronie The Jerusalem Post ukazał się artykuł o Konfederacji, mieniu bezspadkowym i przyszłych działaniach PIS w sprawie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "STOP 447".

https://www.jpost.com/Diaspora/Antisemitism/Polands-toxic-property-restitution-debate-fueling-antisemitism-analysis-610526/

Jeśli ktoś nie może lub nie chce czytać tego w oryginale, poniżej są linki do polskich streszczeń:

Najwyższy Czas:
https://nczas.com/2019/12/12/the-jerusalem-post-atakuje-konfederacje-i-grzegorza-brauna-obudzili-polski-antysemityzm-nie-pozwalaja-pis-zaplacic-odszkodowan/

Magna Polonia:
https://www.magnapolonia.org/the-jerusalem-post-ostrzega-ze-konfederacja-moze-zablokowac-wyplate-zydowskich-roszczen-majatkowych/

Poniżej zacytuję kilka (ciekawszych wg. mnie) fragmentów tego artykułu oraz ich wolne tłumaczenie (wolny przekład):


"Following the October parliamentary elections in Poland in which a coalition of far-right parties called the Confederation Liberty and Independence one 6.8 percent of the vote, legislation was proposed which would ban and even criminalize the restitution of or compensation for heirless property."
W październikowych wyborach koalicja skrajnie prawicowych partii zwana: "Konfederacja Wolność i Niepodległość" zyskała 6,8% i zaproponowała przepisy zakazujące, a nawet kryminalizujące restytucję lub rekompensatę mienia bezdziedzicznego (bezspadkowego).


"Confederation cannot submit legislation to the parliament because it lacks the requisite sized caucus, so it has instead embarked in a campaign to secure 100,000 signatures for its draft law which would then require parliament to put it on its legislative agenda."
Konfederacja nie może złożyć projektu ustawy gdyż nie jest ona klubem parlamentarnym, więc zamiast tego rozpoczęła kampanię zbiórki 100.000 podpisów pod projektem ustawy który będzie wymagał od Sejmu umieszczenia go w porządku obrad.


"Confederation’s legislation has no chance of passing, PiS doe not support it and nor do the more liberal and left-wing parties in the parliament."
Ustawa Konfederacji nie ma szans na uchwalenie. Ani PiS ani bardziej liberalne czy lewicowe partie w Sejmie nie popierają go.


"Nevertheless, the Confederation petition will almost certainly get its requisite 100,000 signatures, the deadline for which is January 15, which will cause significant embarrassment to PiS when the bill reaches parliament."
Niemniej jednak, Konfederacja prawie na pewno zbierze wymagane 100.000 podpisów do 15 stycznia, co spowoduje znaczne zakłopotanie PIS'u kiedy ustawa dotrze do Sejmu."The legislation will get buried in committee, but this will let Confederation accuse PiS of acting against Polish national interests."
Ustawa zostanie "zamrożona" w komisji, ale pozwoli to Konfederacji oskarżyć PIS o działanie wbrew Polskim interesom narodowym.

(2019/12/26 10:11)
niebieskie to smerfy

(2019/12/27 16:52)
Zachęcam do wysłuchania wywiadu z ambasarodoem izraela (Alexander Ben Zvi) jaki odbył się w dniu: 09.01.2020 r. w RMF FM.

W wywiadzie tym ambasador izraela mówi że Polska musi zapłacić za mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim:

https://www.youtube.com/watch?v=8MajZKLFzhU
mowa jest o tym od: 7:00 minuty.

A jak komuś nie chce się słuchać, to można o tym poczytać tutaj:

https://wprawo.pl/bezczelnosc-ambasador-izraela-ponagla-polske-ws-roszczen-zydowskich-sprawe-mienia-bezspadkowego-trzeba-rozwiazac-wideo/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ambasador-izraela-w-polsce-nalega-na-zaspokojenie-zydowskich-roszczen/

https://dorzeczy.pl/kraj/125743/roszczenia-zydowskie-wobec-polski-ambasador-izraela-odpowiada.html

(2020/01/15 08:25)
Ja rozumiem wszystko ale zbierania podpisów przeciwko nie istniejacej ustawie jest zabawne, ale rozumiem tez iz narodowcy lubią jednoczyc sie wokol nieistniejacego wroga a Zydzi sa fajni do tego. To zwykłe oszustwo... by zachecic ludzi do tej bandy lysoli "bo Zydzi nas bije i kradna". Kompromitacja iz takie organizacje jak STOP 447 moga istniec i robic ludziom wode z mozgu

(2020/01/15 11:21)
@robbo2k
Na jakiej podstawie twierdzisz że tej ustawy nie ma?

Bo z tego co ja wiem, to ona istnieje:
info o S.447 masz tutaj:
https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447

A tutaj masz jej treść:
https://www.congress.gov/115/plaws/publ171/PLAW-115publ171.pdf
Ustawa podpisana przez D. Trumpa 9 maja 2018 r.

Więc nie gadaj głupot że tej ustawy nie ma. Bo istnieje, jest jak najbardziej obowiązująca i stanowi dla nas (Polski) wielkie zagrożenie.


Ciekawe co powiesz, jak któregoś dnia zapukają co Ciebie smutni panowie i powiedzą Ci że masz sie wynosić ze swojego domu/mieszkania bo ziemia na której stoi Twoj dom należał przed wojną do żyda który zginął bezpotomnie.
A teraz na mocy ustawy 447 grunt ten przechodzi na własności amerykańskiej organizacji żydowskiej.

(2020/01/15 12:17)
A te słowa które wypowiedział M. Popmeo w Polsce w lutym 2019 r. też nie istnieją i są wymysłem Narodowców?

(2020/01/15 12:18)
Bzdura. Na razie (i tak dalej pozostanie) żadna ustawa wysmażona w amerykańskim kongresie nie ma w Polsce wpływu na oddawanie czegokolwiek komukolwiek. Amerykanie mogą o to co najwyżej poprosić ale to nie znaczy, że Żydzi cokolwiek dostaną.

(2020/01/15 12:27)
@wkurzony.

Obyś miał rację.
Ale niestety, siła żydów w USA jest ogromna i jak na razie to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nasi rządzący ulegną tym naciskom.
Patrz notatka MSZ ze spotkania Chorodowicz-Yazgerdii z października 2018 r.
https://piotrowska.dorzeczy.pl/kraj/100131/Wyciekla-tajna-notatka-MSZ-ws-negocjacji-wokol-roszczen-zydowskich.html
Na razie jest cicho w tym temacie. Ale po wyborach prezydenckich sprawa na pewno wróci.


A tak przy okacji, to pakt Ribbentrop-Mołotow i konferencja w Jałcie też były "wysmażone" poza granicami Polski i niezgodne z Polskim prawem. A jak to się skończyło to wszyscy doskonale wiemy.

(2020/01/15 12:57)
Jeśli ktoś myśli że amerykańskie organizacje żydowskie nie wyciągną od nas żadnych pieniędzy, to chciałbym przypomnieć przypadek Szwajcarii z połowy lat 90-tych.
Szwajcarzy też byli pewni że nie zapłacom orgranizacjom żydowskim żadnych pieniędzy.Ale bardzo się mylili i ostatecznie zapłacili 1,25 mld USD.

Więc jeśli Szwajcarzy zapłacili, to co dopiero my.

Jeśli kogoś interesuje ten temat, to można o tym poczytać tutaj:
https://bialekolnierzyki.com/szwajcaria-1995-vs-polska-2019-czyli-kilka-slow-na-temat-roszczen-organizacji-zydowskich/


No i na koniec jeszcze mały obrazek:


(2020/01/16 16:16)