stop imigrantom

/ 142 odpowiedzi / 29 zdjęć

prosze wyrazajmy sie mniej chyba rasistowsko to redakcja nie usunie postow :) bo prawa do wyrazania opinii nie moze nam zabronic. a to ze nie chcemy imigrantow w polsce nie ma zadnych podtekstow rasistowskich. ten kraj nie moze zapewnic bytu wlasnym obywatelom a chce utrzymywac tysiace tych obdartusów?

poza tym jest to jawne zagrozenie dla obywateli naszego kraju

cytuje wypowiedz ich pobratynca:

„Moi mili, ja jestem muzułmaninem i mnie nikt kitu ani ciemnoty nie wciśnie. To co się dzieje to jest regularna inwazja, nazywana w islamie Hijra, czyli zdobycie terenu wroga poprzez zasiedlenie, najczęściej pokojowe, bez walki. Ja się tego boję bardziej niż większość z was, bo wiem jak to się prawdopodobnie skończy.
Nikt mi nie powie że setki tysięcy młodych mężczyzn w wieku poborowym jadą tutaj ze strachu przed wojną. Nikt mi nie powie, że ludzie wychowani na Bliskim Wschodzie i w Azji dostosują się do naszych, tak, naszych europejskich wartości. Jestem europejskim muzułmaninem, religia jest moją prywatną drogą czczenia Boga, a nie stylem życia czy doktryną polityczną. Na pierwszym miejscu jestem Europejczykiem, a wszystkie izmy zostawiam w domu.
Boje się ich, ponieważ oni narzucą nam w przeciągu kilku lat swój średniowieczny, feudalny i antydemokratyczny porządek, a ci którzy się nie dostosują będą prześladowani. Matematyka nie kłamie: każdy z samotnych ma pozostawioną gdzieś rodzinę, która korzystając z prawa UE ściągnie tutaj prędzej czy później, więc liczbę imigrantów należy już teraz pomnożyć razy 3 lub 4, dzietność muzułmańskich rodzin z tamtego obszaru to 3 dzieci w górę, więc jeśli teraz mamy milion muzułmańskich małżeństw w Europie to za 20 lat będzie ich 3 razy więcej, optymistycznie licząc.
Jeszcze jedna rzecz która mi się rzuca w oczy: ci uchodźcy twierdza ze za przejazd o europy muszą płacić po kilka tysięcy dolarów – skąd takie rzesze rzekomo biednych ludzi którzy wszystko stracili, maja takie pieniądze? Ja nie mam złudzeń ze jest to zaplanowana, gigantyczna akcja kolonizacji europy.”

STO IMIGRANTOM czyli rozumiem, że uchodźcom mówisz TAK? ;D

Nie pisz, że nie chcemy imigrantów w Polsce, bo nie jesteś MY. Nie wszyscy Polacy boją się 2 tys. czy nawet 10 tys. ludzi innego wyznania.

Gratuluje udziału w wydarzeniu organizowanym przez ONR.

Ja nie jestem zdecydowanie ZA i udziału nie wezmę, ale dla równowagi podam

(2015/09/09 14:13)
onr czy PSL co za roznica liczy sie idea.. to panstwo wmowilo ci ze przy kazdym wyborze liczy sie partia i to za czym sie opowiada: czy to do sejmu wybory, czy samorzadowe, czy na prezydenta czy referendum. jeszcze sie nie przekonaliscie ze slowo partia i poglady sluza tylko i wylacznie do manipulacji.
mam nadzieje ze przyjmiesz z 20 imigrantow na swoje podworko i bedziesz placil z wlasnych pieniedzy za ich opierunek. a po miesiacu mieszkania twoja zona i corki beda musialy chodzic w chustach, ty bedziesz musial wyzbyc sie wiary w boga, zdjac wszystkie symbole, wyrzucic plyte z "slonecznym patrolem" poza tym bedziesz z rodzina mieszkal w jednym pokoju bo po dwoch miesiacach oni sprowadza na twoja dzialke swoje rodziny wielodzietne. a do tego po roku twoja corka bedzie miala juz 3 dzieci z jednym z "uchodzcow"
powodzenia ale masz prawo do wlasnego zdania.

(2015/09/09 14:20)
zapomniałeś dodać że jeszcze zgwałcą mi żonę i koty a później wysadzą przedszkole mojego syna.

(2015/09/09 14:31)
albo odwrotnie.

(2015/09/09 14:58)
No ta bo przecież każdy muzułmanin to terrorysta jest

kaceprskyy Ty wiesz, że na tę chwile w Polsce jest 15 razy więcej muzułmanów niż rząd Polski deklaruje przyjąć, a trzy razy więcej niż tego co chce narzucić UE?
Naprawdę obawiasz się o swoje życie z ich strony w tej chwili? Przecież to jakiś absurd jest.

(2015/09/09 15:20)
powiedz to francuzom.. chcesz ogladac w wiadomosciach takie obrazki jak z anglii czy francji? pamiec krotka jest. do polski to jeszcze nie dotarlo ale wszystko jest na dobrej drodze
czy sie boje o swoje zycie? nie. poradze sobie w taki czy inny sposob. sa na to metody. czy boje sie ze we wlasnym kraju bede musial zyc pod dyktando ludzi ktorzy nie maja zadnych skrupolow obladowac wlasne dziecko dynamitem i wyslac w tlum ludzi w metrze? tak.

(2015/09/09 15:27)
we Francji jest znacznie więcej muzułmanów niż miałoby być w Polsce to raz. Dwa to czy przypominasz sobie jakieś zamachy może w Niemczech, albo np. Belgii gdzie tez są muzułmanie? Nie masz krótkiej pamięci no bo takowych nie masz prawa sobie przypomnieć, ale może pamiętasz zamach w Norwegii? A właściwie dwa zamachy w Oslo i na wyspie Utoya. A pamiętasz zamach w Łodzi w biurze poselskim gdzie zginęło dwóch pracowników biura PiSu? Słyszałeś może o strzelaninach w amerykańskich szkołach gdzie giną dzieci albo o zamachach w klinikach aborcyjnych? Nie boisz się pociągiem do domu wracać? Sporo tam chrześcijan jedzie.
Stereotypowo wrzucasz wszystkich do jednego wora a to najgłupsze co może być tak generalizować. Widzisz i słyszysz tylko to co chcesz widzieć i pamiętać. Teraz już wiem dlaczego na dni Sochaczewa nie chodzisz. W tamtym roku był koncert polskiego rapera ELDO, który jest muzułmaninem. Byłem i mnie nie wysadził to gapa.

(2015/09/09 15:39)
@kacperskyy
Ty normalnie ksenofob i rasista jesteś :) :) :) 

(2015/09/09 16:27)

Ja też nie jestem zwolennikiem imigracji Islamistów do Polski.

Ale Q...nie mieszajcie to ONR to są tacy sami idioci jak islamscy radykałowi.

(2015/09/09 16:33)
otwórzcie serca,wykażcie miłosierdzxie dla biednych i uciśnionych SQRWIELI  którzy tylko ŻADAJĄ,są rozczeniowi,bo te byczki z afryki nie umieją się przeciwstawić przemocy w swoim kraju a tu walczą z Policją,napadają,opluwają wszystko co nie jest islamskie,kałach i wiadro naboi dla naszych mężczyzn w wieku poborowym
https://www.youtube.com/watch?v=C8X9oay_mo8

(2015/09/09 16:40)

(2015/09/09 16:45)

(2015/09/09 16:45)

(2015/09/09 17:00)
"Szczawiu":
Paryż- styczeń 2015,
samoloty Turkish Airlains w roku 2015 kilkakrotnie zagrożone zamachami bombowymi,
zamach w Burgas-2012,
2012-próba porwania samolotu Tianjin Airlines lot 7554,
2011- lotnisko we Frankfurcie-zamach na amerykańskich żołnierzy,
2011-zamach, lotnisko Domiediewo,
2007-zamach, lotnisko Glasgow.......

Chcesz więcej faktów z zamachami dokonanymi przez terrorystów?
Nie wspomnę o gwałtach, rabunkach, niszczeniu mienia itp..
Piszesz, że "nie każdy muzułmanin to terrorysta", a ja Ci odpowiem, że "każdy terrorysta to muzułmanin".
Od 2000 r pięciokrotnie wzrosła liczba zabitych w zamachach terrorystycznych!!!
Osobiście nie wierzę, że nasze służby, odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo będą w stanie "opanować" wszystkich imigrantów skoro nie dały rady kelnerom ;(.
To budzi strach i lęk w społeczeństwie, większość z nas (tak sądzę) nie chce widoków jakie obecnie mamy na ulicach Paryża czy Londynu.
Przyjmowanie uchodźców to olbrzymie wyzwanie, związane nie tylko z zapewnieniem im, przysłowiowego dachu nad głową. Chociaż raz uczmy się na błędach innych!!!
pozdrawiam

we Francji jest znacznie więcej muzułmanów niż miałoby być w Polsce to raz. Dwa to czy przypominasz sobie jakieś zamachy może w Niemczech, albo np. Belgii gdzie tez są muzułmanie? Nie masz krótkiej pamięci no bo takowych nie masz prawa sobie przypomnieć, ale może pamiętasz zamach w Norwegii? A właściwie dwa zamachy w Oslo i na wyspie Utoya. A pamiętasz zamach w Łodzi w biurze poselskim gdzie zginęło dwóch pracowników biura PiSu? Słyszałeś może o strzelaninach w amerykańskich szkołach gdzie giną dzieci albo o zamachach w klinikach aborcyjnych? Nie boisz się pociągiem do domu wracać? Sporo tam chrześcijan jedzie.
Stereotypowo wrzucasz wszystkich do jednego wora a to najgłupsze co może być tak generalizować. Widzisz i słyszysz tylko to co chcesz widzieć i pamiętać. Teraz już wiem dlaczego na dni Sochaczewa nie chodzisz. W tamtym roku był koncert polskiego rapera ELDO, który jest muzułmaninem. Byłem i mnie nie wysadził to gapa.

(2015/09/09 17:31)

~hy :Były doradca Nicolasa Sarkozy’ego, Maxime Tandonnet, na łamach francuskiego dziennika „Le Figaro”: Osiągnąłem już taki poziom obrzydzenia i odrazy, że najchętniej bym milczał. Ale sumienie mi na to nie pozwala. Ogromna fala imigrantów, głównie młodych mężczyzn, ucieka z Iraku i Syrii do Europy, pozostawiając za sobą garstkę kobiet, jazydek, które w ich miejscu walczą z Państwem Islamskim. Kobiety walczą, a mężczyźni uciekają. Fajnie, co? A Europa rozlewa łzy nad tymi mężczyznami i szeroko otwiera im swoje drzwi. Jazydki i chrześcijanki są więzione przez Państwo Islamskie, publicznie gwałcone i torturowane. Sprzedaje się je w niewolę. I gdzie są feministki? A gdzie obrońcy praw człowieka? Europa sączy obłudę, tchórzostwo, ślepotę, do tego stopnia, że robi się od tego niedobrze. To, że Europa na coś takiego pozwala, na takie barbarzyństwo, to hańba absolutna! Polityka, chęć do działania, do podejmowania decyzji, zdechła w Brukseli już dawno jak stara opona. Zastąpił ją tani moralizm propagowany przez najgorszych klaunów. Dziękujemy droga Komisjo, jesteś aż za dobra dla nas. Dziękujemy. Bruksela domaga się, by nasze (francuskie-red.) gminy przyjęły 36 tys. imigrantów, jakby nie miały ich już wystarczająco. Każdy poucza każdego. Papież Franciszek (i mówię to z największą przykrością) robi dokładnie to samo. Poucza nas, katolików, ilu muzułmanów powinniśmy przyjąć. Jednocześnie nie zająknął się słowem o mordowanych na Bliskim Wschodzie chrześcijanach. Jak to możliwe, że Watykan nie zamienił się jeszcze w obóz dla chrześcijańskich uchodźców? Co tu się dzieje, bo nie rozumiem? — pyta były doradca byłego prezydenta Francji. Jego zdaniem Europa, która „pozwala na mord chrześcijan o dwa kroki od siebie, z tchórzostwa i zaślepienia, jednocześnie chełpiąc się swoją własną dobrocią, rezygnując po drodze ze swoich granic, to Europa, która jest w trakcie poddania się najgorszemu rodzajowi totalitaryzmu i niewolnictwa, którym jest islam. To Europa u końca swojej drogi — dodaje Tandonnet. Najgorszymi hipokrytami, uważa politolog i historyk, są Niemcy."

(2015/09/09 18:01)

(2015/09/09 18:33)

Czytam od wielu tygodni narastające jak policyjna syrena wszelkie doniesienia prasowe o emigrantach nawet jak bym chciał ich nie czytać to się nie da... jest to irytujące i niemoralne z każdej strony tego przymusu ucieczki z dzikiego kraju, do drugiego rządzonego przez polityków którzy nie grzeszą rozumem a wręcz wykazują w każdej dziedzinie chorobliwy jego brak... Wszyscy stawiamy sobie to samo pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Lub nasuwa się jedyna słuszna diagnoza rozwiązania tego problemu... Niemoralnym jest budowanie murów i wyrzucanie tych ludzi choć by nie wiem jak bardzo w tej swojej frustracji byli agresywni, no i wszechobecne słuszne uprzedzenia dotyczące tej ekstremalnej religii uważam za niewątpliwie w pełni uzasadnione, co jednak nie powinno dotyczyć samych ludzi... Jesteśmy narodem który doświadczył wielu upokorzeń wojny. Jesteśmy narodem myślącym i doskonale przystosowujemy się do najbardziej ekstremalnych sytuacji od wielu wieków. Jesteśmy narodem który może być dumny ze swoich przodków. Więc pomóżmy tym ludziom wrócić do normalności. Ale nie starajmy się ich tu zakorzeniać na siłę i uszczęśliwiać. Przyjmujmy matki z dziećmi a ich braci, ojców, i synów ubierzmy w mundury dajmy siekierę i możliwość odzyskania własnego kraju... Stwórzmy armię z tych uchodźców i niech walczą o to aby móc powrócić do swoich domów niech walczą o wolność dla swojego narodu. Ci którzy nie zechcą walczyć o swoją wolność nie powinni mieć wstępu do naszego kraju... ich miejsce jest w tym z którego podobno musieli uciekać. Z wielu wielu powodów uważam że stworzenie europejskiej armii uchodźców i umożliwienie im walki o swój kraj z każdej ze stron jest bardzo słuszny. A najważniejsze to pytanie które powinniśmy sobie zacząć zadawać, czy nasze dzieci i nasze wnuki będą z nas dumne za kilka pokoleń???... tak jak my jesteśmy dumni z postawy POLAKÓW dzięki którym możemy teraz żyć w naszej ojczyźnie popijając drinka swobodnie rozmawiać na forum portalu e-sochaczew.pl...

Pozdrawiam

''tadeusz''  

(2015/09/09 23:23)
już nie ma z kim walczyć i grabić -trzeba do Europy -tu ciamajdy nawet pałką nie przywalą bo się boją (prawa człowieka,he,he),jak coś na nas napiszą to idą pod sąd,trafiliśmy do raju

(2015/09/10 03:58)

Powiem tak: zawsze byłem człowiekiem tolerancyjnym o raczej lewicowych poglądach, daleko mi było do homofobii, ksenofobii, rasizmu czy wszelkich uprzedzeń. Ale jak teraz patrzę na to co się dzieje to szlag mnie trafia. Do tej pory podobały mi się działania Ewy Kopacz ale za swoją postawę wobec "uchodźców" duuuuużo straciła w moich oczach.

Jak można wierzyć, że ci ludzie naprawdę uciekają przed wojną? 75% tych "uchodźców" to zdrowi faceci w wieku poborowym! Dlaczego nie zostaną w sowim kraju i nie walczą o niego? W wiadomościach pokazywali wypowiedź jednego z nich "Ja uciekłem ale moja żona i dzieci tam zostały. Bardzo się o nich martwię...". Moja żona nie wytrzymała i skwitowała "To co ty tu k...a robisz?!!". Jaki normalny facet zostawiłby żonę z dziećmi w kraju ogarniętym wojną a sam dał nogę? Wojna tam trwa od 4 lat, dlaczego raptem teraz zalewa nas taka liczba uchodźców? Możliwości są tylko dwie: widząc naiwność Unii Europejskiej stwierdzili, że to jest dobra okazja do przeprowadzenia się do "lepszego świata" albo to jest celowa, dobrze zorganizowana akcja dywersyjna, co zresztą ISIS otwarcie zapowiadała kilka miesięcy wcześniej.

(2015/09/10 10:06)

Tutaj link to tego jak wygląda żecie z "uchodźcami"

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/starcia-imigrantow-z-policja-na-wyspie-lesbos/s4118b?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_się

Ja tam nie widzę przerażonych kobiet i dzieci uciekających przed wojną tylko zdziczałych i agresywnych facetów z bardzo roszczeniową postawą wobec kraju do którego przybyli.

Następna podejrzana sprawa: dlaczego najbogatsze kraje arabskie nie przyjęły nawet jednego "uchodźca"??? Dlaczego ci "uchodźcy" mają do np. Arabii Saudyjskiej "rzut beretem" wybierają 10 razy dłuższą i bardziej niebezpieczną drogę do Niemiec? Przecież tam nie mieliby problemu różnic kulturowych, etnicznych itd.

(2015/09/10 10:18)

(2015/09/10 10:19)
chłopaki nowoczesne ,ze smartfonami,kilku zdemaskowano jako bojowników bo mieli konta,zdjęcia na Fejsmordzie,zmienili po prostu teren łowów na bogatszy,zasobniejszy,ze zwierzyną spętaną przepisami o dyskryminacji,policjant nie przypiedroli,obywatel też nie,żyć nie umierać

(2015/09/10 10:29)
No smartfonów ci u nich dostatek. Ciekawy jestem kto i m opłaca abonament z roamingiem skoro tacy biedni ;)

(2015/09/10 10:36)
robroy łykasz wszystko jak pelikan. Zobaczysz byle obrazek i już są dowody na to czy na tamto? Czego ma niby ten Twój obrazek dowodzić? Słyszałeś może o FSA czyli wolnej Armii Syrii? Myślisz, że oni tam walczą piórem? Manipulacja za manipulacją, na którą dajesz się i nie tylko Ty łapać.
Pojawiają się w necie różne głupoty, tak absurdalne, że aż boli, że można na tym opierać swój pogląd bez żadnego zastanowienia. Np. zestawienie dwu zdjęć rzekomo jednego człowieka (inne niż to robroya) Na jednym jako wojownik ISIS na drugim jako uchodźca. Primo kompletnie do siebie niepodobni, secundo dziwne, że internauci wyłapali takie cudo a żadne służby nie a tercjo okazuje się to gówno prawda bo koleś ze zdjęcia jako uchodźca to  bojownik FSA (Free Syrian Army).
Pewnie niektórzy widzieli opis pewnego polskiego podróżnika tego horroru, który rzekomo wydarzył się na granicy włosko-austriackiej. Muszę przyznać, że przerażające. Przestraszyłem się grubo, zwłaszcza, że za miesiąc mam tę granice przekraczać samochodem. Kto nie czytał to w skrócie rzekomi uchodźcy idący z Włoch do Niemiec na tejże granicy zatrzymali samochody, jakąś Włoszkę wyciągnęli z samochodu za włosy chcieli jej ten samochód ukraść, Polski autobus skopali zniszczyli obrzucili fekaliami, Francuski autobus obrabowali otwierając luki bagażowe ogólnie horror. Nikt o tym nie napisał tylko Gazeta Polska a dokładniej "niezależna" Jako wiarygodność miał być fakt, że autor jest gejem i na FB ma zdjęcie w barwach tęczowej flagi, wiec na pewno nie narodowiec :) Dziwne, że nikt nie zrobił żadnego zdjęcia, żadnego filmiku w necie nie było, żadne media francuskie, austriackie, włoskie nie napisały o tym. Szukałem chyba wszędzie dla potwierdzenia. Nic. Żeby było ciekawiej profil FB, na którym rzekomy podróżnik to napisał znikł za dwa dni. Nie post tylko cały profil. Notabene na tymże profilu nie było nic prócz jakiegoś zdjęcia i tego właśnie opisu. Postów typowych idiotów piszących o komorach gazowych dla uchodźców czy wyrażających swoją radość ze śmierci uchodźców w ciężarówce w Austrii czy utonięciach nawet nie ma sensu komentować. Trzeba takich za przeproszeniem kutasów, bo inaczej nazwać ich nie można, po prostu zamykać albo kierować do przymusowej pracy w ośrodkach dla uchodźców.
To, że jak tu hansior napisał "każdy terrorysta to muzułmanin" co jest notabene wierutną bzdurą, ale niech będzie, że tak jest to nie znaczy, że mamy wszystkich wrzucać do jednego wora i razem ich uznawać za tych co nas wszystkich wyrżną. Ja nie mówię, że zagrożenie się nie zwiększa. Owszem, ale nie do takiego stopnia, że będziemy się bali wyjść z domu, bo zginąć można wchodząc na przejście dla pieszych, nawet w tym naszym zapyziałym mieście. Tym ludziom trzeba pomóc, ale z rozwagą i pomysłem by ewentualne zagrożenia zniwelować lub drastycznie ograniczyć. Najlepszym rozwiązaniem jest pomoc na miejscu a właściwie nie na miejscu tylko w krajach, do których uciekli Syryjczycy takich jak np. Liban czy Turcja. W Libanie jest ich około 1 miliona. W Turcji prawie 2 mln. Jest jeszcze Jordania, Egipt, Irak. Tylko, że tam nie ma takich warunków dla nich jakie są w Europie np. w Niemczech. Tam czasem całymi rodzinami muszą mieszkać po piwnicach. Pomoc im tam w tych krajach jest znacznie tańsza. Sprawa jest dość skomplikowana, bo kurczę pióro nie powinno być tak, że uchodźcy jak rzeka po prostu przypływają i przechodzą sobie do Niemiec przez inne kraje UE. Na Węgrzech winni być "posegregowani" na uchodźców i migrantów. Nie zrobiono tego. Dlaczego? Nie lubię Orbana, bo to po prostu chujek jest i te jego zagrywki są tylko pod publiczkę. Zakaz pomagania tym ludziom na dworcu Keleti przez organizacje takie jak Węgierski Czerwony Krzyż, zakaz publikowania i pokazywania w mediach zdjęć kobiet i dzieci wśród uchodźców, filmy w stylu "my idziemy ich nakarmić i napoić a oni tego nie chcą" i mnóstwo innych filmów mających zdyskredytować tych ludzi w oczach Węgrów i nie tylko. Czemu było ich stać na odmowę pomocy? Bo byli najedzeni i napici, bo przez cały czas koczowania w Budapeszcie otrzymywali pomoc od prywatnych ludzi więc mieli co jeść i pić.  Czemu uchodźcy z Turcji  nie idą przez Bułgarię? Bo Bułgaria przestrzega Konwencji Genewskiej, w której nakaz podziału i rejestracji jest zawarty. Słabe to, że UE na coś takiego w ogóle pozwoliła by nie wiadomo kto nie wiadomo skąd wszedł na teren UE i sobie poszedł dalej.
Trzeba też dodać, że Syryjczycy to nie tylko muzułmanie. Co prawda tam są nie tylko Syryjczycy, ale zdecydowana większość. Syryjczycy to tez chrześcijanie, więc oni raczej nam islamu narzucić nie będą chcieli czym straszy się wszem i wobec w Internecie. Myślę, że i chrześcijaństwa jeszcze bardziej chcieć narzucać nie będą, bo w naszym kraju narzut jednej słusznej religii jest już odpowiedni.

(2015/09/10 10:48)
Następna podejrzana sprawa: dlaczego najbogatsze kraje arabskie nie przyjęły nawet jednego "uchodźca"??? Dlaczego ci "uchodźcy" mają do np. Arabii Saudyjskiej "rzut beretem" wybierają 10 razy dłuższą i bardziej niebezpieczną drogę do Niemiec? Przecież tam nie mieliby problemu różnic kulturowych, etnicznych itd.

Jacek a jak byś Ty miał wybór uciekać np. przed wojną z Rosją co byś wybrał Portugalię, w której dostałbyś realną pomoc czy np. Czechy, które by Cie nie chciały wpuścić a jak już by Cie wpuściły to zostałbyś tam po prostu niewolnikiem? To samo jest właśnie w takich krajach jak bogata Arabia Saudyjska czy Katar. Tam tyrają niewolnicy. Powiedzmy, że uciekłbyś do Niemiec, które by Cie przyjęły, ale tu musiałbyś mieszkać w piwnicy z rodziną a miałbyś szansę wyjechać do tej Portugalii narażając nawet życie. Wyjechałbyś zostawiając żonę i dzieci by tylko się tam dostać a później mieć możliwość ich już normalnie sprowadzić i żyć razem w Portugalii przynajmniej na czas wojny w Polsce czy zostalibyście razem w niemieckiej piwnicy? Myślę, że z żoną byście razem zdecydowali byś jechał sam. Kraje oczywiście tylko przykładowo dobrałem co do odległości od Polski :)

(2015/09/10 11:00)