STOP447 - protest 11.05.2019 r. w Warszawie

/ 10 odpowiedzi / 3 zdjęć
11 maja 2019 r. (sobota), w Warszawie, przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów przy Al. Ujazdowskich 1/3, o godz: 14:00, rozocznie się protest przeciwko amerykańskiej ustawie S447, tzw. "Just  ACT".  (Just od: Justice for Uncompensated Survivors Today).
 

Czym jest S447:
Posłużę się tutaj fragmentem z: http://www.nasza-gazetka.com/2018/07/17/mienie-bezspadkowe/
"Jest to dokument  który na początku maja 2018 r. podpisał prezydent Donald Trump. W oparciu o ten dokument rząd Stanów Zjednoczonych posiada pod­stawę prawną do wywierania nacisków na inne kraje, gdyby nie chciały realizować pewnych roszczeń majątkowych żydów amerykańskich. Chodzi o tzw. „mienie bez­spadkowe”, określane przez amerykański projekt ustawy „mieniem bezdziedzicznym” („heirless property”). A więc takim, których właściciele zmarli i nie pozostawili ani testa­mentu, ani prawowitych spadkobierców."
 
 
Co to jest mienie bezspadkowe:
Jest to takie mienie, które nie ma spadkobierców. Np. posiadam na własność mieszkanie i niema nikogo, kto po mojej śmieci mógłby je po mnie odziedziczyć (jestem sam i nie mam współmałżonka, dzieci, rodzeństwa, a moi rodzice już nie żyją).
Nadchodzi taki dzień, że umieram, wiec zgodnie z obecnie obowiązującym w Polsce prawem, (i nie tylko w Polsce, bo w całym tzw. zachodnim cywilizowanym świecie (w tym też USA)) - moje mieszkanie przechodzi na własność skarbu państwa (bo nie ma spadkobierców).
Na dzień dzisiejszy, jakikolwiek zwrot mienia bezspadkowego jest całkowicie BEZPRAWNY.
 
 
Ile obecnie wynoszą żydowskie roszczenia:
Na dzień dzisiejszy jest to 300 miliardów USD (niektórzy mówią że już: 330 mld USD). A jaka będzie ich ostateczna wartość - to tego nikt nie wie.
Jeszcze niedawno mówiono o kwocie: 65 mld USD, dzisiaj jest to 300 mld USD, a ile będzie jutro - tego nikt nie wie.
Grunt że te 300 mld USD odpowiada mniej więcej 3 krotnemu rocznemu budżetowi Polski.  A to oznacza że żeby spłacić te roszczenia, to przez 3 lata nie może być żadnych nakładów na: wojsko, policję, straż pożarną, służbę zdrowia, edukację itd.
 
 
Czy ta ustawa jest dla Polski groźna:
NIE, jeśli nie zostaną dokonane żadne zmiany w obecnie obowiązującym prawie.
Ale jeśli nasz Rząd ulegnie naciskom środowisk żydowskich oraz administracji USA i zmieni obecnie obowiązujące przepisy prawne - to TAK!!
 
 
Czy Rząd Polski jest w stanie oprzeć się naciskom środowisk żydowskich i USA?
Tu już każdy niech odpowie sobie na to pytanie sam.
 
Ale też niech każdy ma w pamięci to, co mówiła w styczniu 2018 r. wicemarszałek Sejmu z PIS, Pani Beata Mazurek kiedy dokonywano zmian w ustawie o IPN:
"Nie będzie zmiany stanowiska Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zapisów ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej"
i co zrobiono 28.06.2018 r. kiedy to w jeden dzień (włącznie z akceptacją Senatu i podpisem Prezydenta) cofnięto wszystkie styczniowe zmiany.

niech sąd w Pułtusku wyda ustawę 555 o zwrocie przez USA majątków bezspadkowych zostawionych prze Polaków w USA. W latach 60 przekazano do USA miliony dolarów w ramach rekompensaty, zawarto jasno sprecyzowane warunki ugody,teraz żydzi oczekują zmian w polskim prawie,trzeba zmienić aby się zgadzało z oczekiwaniami USA i Izraela wtedy można było dochodzić roszczeń,i obawiamy się że takie zmiany następują. Na niedawnej konferencji Pana Michałkiewicza w sejmie ,nagrania zostały zagłuszone w stylu-PRL- radio Wolna Europa

(2019/05/05 15:00)
podczas próby wysłuchania proszę o ściszenie głośników,komentarze jeszcze mozna przeczytać
https://youtu.be/nvVgzRNPCU4

(2019/05/05 15:03)
polecam książkę "Przedsiębiorstwo Holokaust" Normana Filkensteina,żyda zresztą,malutki fragmencik zamieszczę,jak pisałem w pierwszym poście ,i prośba do redakcji,pokażcie jak albo umozliwcie zrobienie dopisku,poprawienie do wpisu,abym nie musiał generować kilku postów.

Gdy jednak Konferencja została przez oszukanych Żydów zaatakowana za to i inne nadużycia,
rabin Arthur Hertzberg obrzucił klątwą obie strony, szydząc, że „tu nie chodzi o zadośćuczynienie,
to jest walka o pieniądze"." Gdy Niemcy albo Szwajcarzy odmawiają płacenia odszkodowań,
niebiosa nie pomieszczą słusznego oburzenia amerykańskich organizacji żydowskich. Ale gdy
żydowskie elity okradają żydowskie ofiary, problemów etycznych nikt nie podnosi: chodzi przecież
tylko o pieniądze. Chociaż moja matka otrzymała rekompensatę w wysokości tylko 3,5 tyś. dol.,
inni zaangażowani w proces odszkodowawczy zyskali całkiem sporo.
Jak wynika

(2019/05/05 16:26)
Polonia też będzie protestować 11 maja w Waszyngtonie i Chicago.

(2019/05/07 16:08)
Dzisiaj (wtorek, 07.05.2019 r.) Kukiz15 złożył w Sejmie projekt ustawy "anty-447".

Zobaczymy w najbliższym czasie co warte są ostatnie zapewnienia PJK i PMM że Polska nie zapłaci ani grosza odszkodowania


(2019/05/07 19:53)
Artykuł w Przeglądzie:https://www.tygodnikprzeglad.pl/polska-juz-zaplacila/

Minister Sikorski przypomniał niedawno umowę odszkodowawczą (indemnizacyjną) zawartą w1960r. przezPolskę iUSA. Najej mocy Polska przekazała 40 mln dol. na„całkowite uregulowanie izaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak prawnych, doRządu Polskiego” ztytułu wszelkich decyzji oprzejęciu mienia. Ta suma miała zostać rozdzielona „wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych”. Dalej umowa stwierdza: „Po wejściu wżycie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych niebędzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani niebędzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych doRządu Polskiego”. Warto tu zauważyć, żestrona amerykańska cały czas bardzo dokładnie przestrzega litery tego układu, bo Stuart Eisenstat jest tylkodoradcą, anie członkiem rządu, awyrażane przezniego „rozczarowanie” zpowodu wstrzymania prac nadpolską ustawą reprywatyzacyjną niestanowi przecież popierania jakichkolwiek roszczeń. Wumowie czytamy też: „Gdyby roszczenia takie zostały bezpośrednio przedłożone przezObywateli Stanów Zjednoczonych Rządowi Polskiemu, Rząd Polski przekaże je Rządowi Stanów Zjednoczonych”.

(2019/05/08 17:45)
W poniedziałek (13.05.2019) do Polski ma przybyć specjalna delagacja z Izraela która ma rozmawiać o amerykańskiej ustawie 447:
https://wiadomosci.wp.pl/delegacja-z-izraela-w-drodze-do-polski-chca-rozmawiac-o-ustawie-447-6380235675424897a

https://wpolityce.pl/polityka/446268-delegacja-rzadu-izraela-przyjezdza-do-warszawy

https://nczas.com/2019/05/12/czy-kaczynski-i-morawiecki-znow-padna-na-kolana-przed-zydami-specjalna-delegacja-z-izraela-przyjezdza-do-polski-w-sprawie-roszczen/


Czyżby ta wizyta była efektem:
- sobotniego protestu przeciwko ustawie 447,
- złożenia przez Kukiz15 projektu ustawy poselskiej (patrz post wyżej),
- czy może ostatnim zapowiedziom Rządu że zamierza wprowadzić zmiany zabezpieczające Polskę przed wypłatą roszczeń bezspadkowych:
https://piotrowska.dorzeczy.pl/obserwator-mediow/101981/Zydowskie-roszczenia-wobec-Polski-Rzad-szykuje-zmiany-w-prawie.html


A jak ktoś nie był w sobotę na marszu, to pełna relacja jest tutaj:
cz. 1:
https://www.youtube.com/watch?v=e1OWmkW3lfY

cz.2:
https://www.youtube.com/watch?v=m1ZNmLThbBM


(2019/05/12 23:38)
Po wyborach temat powróci ...

(2019/05/20 09:06)