Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji KUKIZ'15

/ 71 odpowiedzi / 12 zdjęć
Serdecznie zapraszamy na luźne spotkanie dyskusyjne dotyczące zawiązania koła "Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji KUKIZ'15".
Sympatycy Pawła Kukiza i Ruchu KUKIZ'15 spotykamy się w pizzerii "Rzym" na skrzyżowaniu ul. 600-lecia i Pokoju w Sochaczewie w najbliższy czwartek (10 grudnia) o godz. 18:00.

Do zobaczenia.
mam nadzieje ze oprocz krzykaczy i narzekaczy na wszystko i wszystkich znajdzie sie kilka osob z inicjatywa i do was dołączy.

(2015/12/08 14:52)
Może być problem.
Kto nie z PiS ten z PO, teraz nowoczesną, a kto nie z PO czy nowoczesnej ten z PiS.
Takie czasy Panie. ;)

(2015/12/08 15:04)
Lepiej z mądrym stracić niż z głupim  znaleźć.
Po co wam Konstytucja, Morawiecki wie co dla was najlepsze.

(2015/12/08 17:35)
@matasekwoja

Jak to "wam"?
A co Wam nie jest już potrzeba?
To po co Wam cały Trybunał Konstytucyjny?
Podzielcie się trochę. ;)

A co do posła Kornela Morawieckiego...kilka blockquoteówz ostatnich dni...
"Prawo jest ważną rzeczą, ale prawo to nie świętość. Nad prawem jest dobro narodu. Jeżeli prawo to dobro zaburza, to nie wolno nam uważać to za coś, czego nie możemy naruszyć, czego nie możemy zmienić". "Prawo ma służyć nam. Prawo, które nie służy narodowi, jest bezprawiem".
Zgadzasz się? :)

...blockquoteów - c y t a t ó w ... - coś chyba ze słownikiem nie hallo! ;)

(2015/12/09 11:00)

(2015/12/09 11:27)
Komuniści tez mówili "Nad prawem jest dobro narodu" skończyło się jak się skończyło. I tak dla przypomnienia na świecie są tylko 2 systemy gospodarcze komunistyczny lub jakaś krzyżówka komuny z pseudo kapitalizmem (sterowany centralnie) i kapitalistyczny(sterowany przez pieniądze). Teraz można porównać sobie średnią pensję  W USA(kapitalistyczny) i Rosji(hybryda).W Polsce zaczyna się coraz śmielej mówić że liberalizm gospodarczy jest czymś złym, Mówiąc krótko niektórym marzy się powrót komuny.Może post trochę nie na temat, ale tak mi się napisało.

(2015/12/09 11:34)
widze tępy naród nie wyciaga wnioskow, nawet z tak duzej przegranej jakim bylo olanie referendum w sprawie JOW.. nie chcialo sie wam isc?? kazdy kto nie byl czyli ponad 80% polakow powinno zamknac mordy i slowa zlego na obecny rzad nie mowic. macie to co chcieliscie. naiwni myslicie ze nie macie wplywu na nic?? ze to co sie zmienia was nie dotknie? dobrze jest jak jest? no to macie. radykalna czesc spoleczenstwa powie wam co nie gra w tym kraju. nadal myslicie ze was to nie dotknie? to zobaczycie. mowilem juz ze macki kumoterstwa, nepotyzm i skala korupcji sa juz tak ogromne ze nie da sie pokojowo tego zalatwic.. byl na to czas.. to kur.. nie chcialo wam sie chodzic na wybory bo mysleliscie ze was to nie dotyczy. no to patrzcie :)

(2015/12/09 12:29)
Oczywiście, że się  nie zgadzam.  Prawo to prawo i basta. Kukiz chce dyskutować o czymś o czym nie ma pojęcia. Nawet nie zdaje sobie sprawy co mówi. Można w każdej gminie ustalić jakiegoś  komisarza i będzie wyrokował, czy dać rozwód sąsiadce, czy mąż albo żona powinien pobić współmałżonka, bo na to zasłużył. Oni będą wiedzieli co dobre dla gminy. Sprowadzam do absurdu? Obawiam się ,że nie.

(2015/12/09 12:33)
Można by jeszcze dla dobra narodu od razu wykonywać karę śmierci. Sędzią i katem może być np. Z.Ziobro.

(2015/12/09 12:36)
@Daniel5
"Nad prawem dobro narodu" - hasło komunistyczne? Ciekawe :)
Ja z rozrzewnieniem wspominam inne ... ;)
"PZPR – ZSL – SD – sojusz, partnerstwo, współpraca!"

@matasekwoja
"Prawo to prawo i basta" :)))
A kto to prawo stanowi? Widzę tu znaczące niezrozumienie sprawy.

A w sprawie Pan Ziobry do proszę do PiS się kierować.

KUKIZ'15 nie jest "przystawką" ani PiS ani PO.
Jest ich solą w oku. :)

@kacpersky
Tak właśnie wygląda świadomość społeczna. Klapki na oczy, coś tam w dłoń i na wojnę...przeciw sobie, a partiokracja siedzi i buntuje.

(2015/12/09 12:59)
Kukiza się boją jak mróz........
PiS stare cwaniaki dadzą sobie z nim radę.Po prostu się z niego śmieją.

(2015/12/09 14:17)
A możecie powiedzieć co byście chcieli w Konstytucji zmieniać? Konkrety mnie interesują. Co wykasować co dopisać itp. Przepraszam, ale nie chce mi się słuchać już Pana Pawła. Po tym co ostatnio robi i mówi w sejmie straciłem szacunek do niego i chęć słuchania go. No i jeszcze jako purysta po tym jak powiedział do Petru, że jego nazwisko się nie odmienia :) Taki polski patriota jak on powinien znać zasady jezyka ojczystego. Otóż odmienia się jak niemalże każde nazwisko męskie. No ale mniejsza z tym. Dajcie konkrety.

kacperskyy przestań już proszę w kółko o tym samym, znaczy o tym referendum. Skumaj wreszcie, że nieuczestniczenie w referendum też jest oddaniem w nim głosu. Na nie. Ja byłem na NIE i dlatego to referendum olałem. Na wyborach parlamentarnych byłem i nie głosowałem na PiS i uważam, że mam pełne prawo moralne wypowiadać się na temat rządu.

(2015/12/09 15:02)
@Szczawiu
Przede wszystkim nie zmienić, a napisać od nowa.
Na początek zachęcam mino wszystko do obejrzenia wywiadu do którego link załączyłem wyżej.

Wątek ten został założony w celu poinformowania osób które identyfikują się z poglądami Pawła Kukiza i chcą zmieniać Polskę, o spotkaniu.
Więc wybacz, nie będę tu wchodził z Tobą w politykierstwo, natomiast zapraszam do dyskusji na fanpage KUKIZ'15 Sochaczew
https://www.facebook.com/Kukiz15-Sochaczew-1696646813883821/

(2015/12/09 15:18)
napisać od nowa aha
całą konstytucję :)

czyli wszystko co jest teraz w Konstytucji jest złe i napiszecie nową całkiem inną?
Tak myślałem, że nic konkretnego nie dostanę.
Tylko hasło Zmieniamy Polskę.
Jak chcecie zmieniać po swojemu z takimi ludźmi jak Jakubiak czy Winnicki to mam nadzieję, że Wam się to nigdy nie uda.

(2015/12/09 15:29)
Szczawiu
może się udać. Rozwala się szybko.To co się dzieje teraz też nie mieściło się w głowie.

(2015/12/09 16:17)
szczawiu uswiadom sobie prosze, ze nic nie wyrazasz nie biorac udzialu w referendum. jesli jestes na NIE powinienes pojsc i zaglosowac na NIE, wtedy byla by przynajmniej frekwencja i referendum bylo by wiążące i to co by wybrali obywatele tak by bylo. nie idac na referendum nie dales zadnej szansy na to zeby bylo wiarzace czyli po prostu nie szanowales tych co ruszyli dupy zeby wziac w nim udzial i wyrazic swoje poparcie albo dezaprobate.

(2015/12/10 08:04)
@Szczawiu

Zakładam, że nie byłeś jedną z osób uczestniczących w spotkaniu z posłem Markiem Jakubiakiem, ponieważ Twoje wypowiedzi nijak się mają do rzeczywistości.
Wiesz, jestem/jesteśmy w stanie zrozumieć merytoryczne uwagi, głos rzeczowej krytyki, twarde stanowisko, ale niestety tu tego brakuje.
Dziwi Cię fakt, że Konstytucję chcemy napisać od nowa?
A powiedz, co w tym trudnego?
Domyślam się, że problem polega na tym, że w dużej mierze będą ją pisały środowiska prawicowe i narodowe.
Fakt, dla wielu to może być problem. Tylko pamiętajmy o tym, że Konstytucji nie zatwierdza się zwykłą większością głosów i w zasadzie w obecnym układzie sił politycznych nikt jej nie uchwali jeśli dwa największe ugrupowania nie poprą nowych zapisów, wiec czego się boisz?
Zakładam również, że "Strategię zmiany KUKIZ'15" również nie czytałeś, a szkoda. Te 33 trony łatwego do zrozumienia tekstu na pewno wiele by Ci wyjaśnił.
Zachęcam. :)

www.ruchkukiza.pl

@matasekwoja

Zgadzam się z Tobą trochę. :) To co ta pseudo komuna zbudowała przez 45 lat, pseudo demokracja rozwalilła w 20 lat i to niemal do zera.
Pytanie czy wyciągniemy z tego mądre wnioski, które przyczynią się do obudowy Polski.
Konstytucja kwacha, łamana najpierw przez PO, później przez PiS absolutnie jest zła i naprawdę nie trzeba być jakimś filozofem, żeby to zrozumieć. Nie mniej jednak trzeba na początek zdać sobie sprawę, że obłędem jest Twoje twierdzenie, że prawo jest nad dobrem człowieka.
Z takim argumentem niestety nie da się dyskutować.

Jak to mówi jedna mądra książka...
"Mają oczy, a nie widzą,
mają uszy, a nie słyszą"

(2015/12/10 08:56)
Żeby zmieniać Konstytucję trzeba ja znać, a nie sądzę by Kukizowcy zadali sobie trud czytania tego dokumentu ze zrozumieniem. Całe to towarzystwo chce zadymy i rozpierduchy i tylko tego. Przypominają wczesnych Bolszewików rewolucyjnych w Rosji, palili młyny i magazyny zboża bo były burżuazyjne i kułackie w imię rewolucji ludowej. A następnie głodowali zimą bo nie było zboża i młynów do jego mielenia. A nawet jak gdzieś dalej ukradli, to nie było gdzie zmielić i nie miał kto go upiec,bo piekarzy wysłali do gułagów. Kukiz chce demolki i rozróby bo myśli że państwo i ludzkie życie to historia z piosenki lub koncert rockowy. Razem z PISem podpalą Polskę, a potem będą jak dzicy piec przy tym ogniu swoje polityczne kąski, bo ludzi mają zwyczajnie za nic. Kukiz to takie nowe wydanie egomana i lansera jak Palikot, tylko marnej jakości i o wątpliwej inteligencji. Słowem PSIUKIZ 15 I TYLKO TYLE.

(2015/12/10 10:35)

A co ta  arka Nowego, czyli Kukiz 15,chce zmienić w obecnej konstytucji? 

(2015/12/10 12:00)
@Rotor

Widzę frustracja bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.
Przecież to Petry krzyczy, że trzeba wyprowadzić ludzi na ulicę i zrobić rozróbę.
Dlaczego kłamiesz i nie mówisz jak jest?

@matasekwoja

Podstawowa zmiana to ordynacja wyborcza i wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW-y), to ma doprowadzić do wprowadzenia systemu prezydenckiego, takiego jak w USA na przykład. Przypomnijmy, że system ten obowiązuje w najlepiej rozwiniętych gospodarkach świata np. USA, Kanada czy Wielka Brytania. System zbliżony do JOW-oskiego tzw. mieszany obowiązuje w Australii, Francji czy Japonii.
To podstawowy postulat dotyczący zmiany ustrojowej w Polsce.
Drugim równie ważnym elementem jest zniesienie progu referendalnego.
W obecnej sytuacji, co udowodniło ostatnie referendum, partikraci absolutnie nie są zainteresowani tym, żeby społeczeństwo samo stanowiło w najważniejszych dla niego kwestiach.

Jeśli takie argumenty do Was nie przemawiają, to przykro mi, nic więcej dla Was zrobić nie mogę.

(2015/12/10 12:00)

Rotor

Pełna zgoda. Nie będę się powtarzać, bo dobrze to opisałeś.

(2015/12/10 12:03)

reage nie ma co przekonwyac. czy rzadzilo PO, czy PIS, czy PSL,czy SLD zawsze był jakis "ROTOR" ktoremu sie nie podobalo, tego nie da sie wyeliminowac a ja to sie nawet ciesze bo nuda by byla jakby kazdy myslal tak samo.

(2015/12/10 12:29)

O o o o jak już nie wiemy jak bronić swojego to zarzucimy frustrację :) albo brak merytorycznych argumentów i wypowiedzi odbiegające od rzeczywistości :) W którym miejscu widzicie tu frustracje czy cos odbiegającego od rzeczywistości w mojej wypowiedzi? Co, że mam nadzieje że nie uda się Wam zmienić konstytucji pisanej między innymi przez takich ludzi jak wyżej przeze mnie wymienieni? To, że nie byłem na spotkaniu z Jakubiakiem świadczy o tym, że nie znam tego człowieka a zwłaszcza jego poglądów? Mam iść na Marsz Niepodległości by wiedzieć co do powiedzenia ma Winnicki? Nie żartujcie. Wy chcecie ode mnie argumenty? Jakie argumenty? Co mam argumentować? To Wy chcecie zmieniać Konstytucję a nie ja. Ja zapytałem o konkrety i ich oczywiście nie dostałem a jedynie odsyłacie mnie do słuchania tego co ma do powiedzenia Paweł Kukiz. On od ponad pół roku mówi to samo, że trzeba skończyć z tym czy z tamtym i podnieść Polskę z kolan. Takie tam pierdolenie za przeproszeniem, ale mniejsza z tym co mówi pan Kukiz. Ja mam po prostu już dość go słuchania i czytania jego „mądrości”. Ja chcę wiedzieć co chcecie zmienić w Konstytucji. Albo może zapytam tak. Co ma być w nowej Konstytucji która napiszecie czego nie ma w obecnej i czego nie będzie co jest w obecnej. Może teraz dacie rade odpowiedzieć.

Argument z Petru trafiony :D Widzę, żę w pelni łyknęliście ze zrozumieniem co napisał Rotor.

kacperskyy nie idąc na referendum oddałem głos na NIE. Gdyby nie było progu frekwencji na pewno bym poszedł, ale taki próg jest i dlatego są takie małe frekwencje w referendach.

(2015/12/10 12:44)

@Szczawiu

"Albo może zapytam tak. Co ma być w nowej Konstytucji która napiszecie czego nie ma w obecnej i czego nie będzie co jest w obecnej."

Brak wiedzy to jedno, lenistwo to drugie. 

Znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania wyżej.

Nie bądź LEŃ! Czytaj co piszę...proszę!

Bez urazy... :)

..i nie przeklinaj, bo ktoś może to faktycznie uznać za wyraz Twojej frustracji. ;)

(2015/12/10 12:57)