Straszna prawda o DPS i związkach wicestarosty Jan

/ 72 odpowiedzi
Kolejny program telewizyjny poświęcony aferze w DPS nie pozostawia już chyba złudzeń kto stoi za tą aferą...

Program wyemitowała TVP 1. Nazwa audycji Polska Non Stop. Pod tym adresem znajdziecie program. Mimo że znałem fakty, byłem wstrząśnięty, choćby sytuacją ze staruszką, która stała na mrozie i nie mogła wejść do środka, bo DPS został zamieniony w więzienie. 
Najgorsze, że ze słów pracowników i podopiecznych wynika, że tam nic się nie zmieniło, że ludzie wciąż się boją, bo są zastraszani. Straszne.

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/polska-non-stop/wideo/dzis-w-programie-4-lutego/13881824
Oglądałem i zgadzam się z Tobą. Straszne rzeczy. Nic się nie zmienia, bo Dyrygent jest wciąż ten sam. Kilka pań zastąpiło inne panie, ale orkiestra i repertuar bez zmian: "Nic się nie stało." Człowiek mierny otacza się również ludźmi miernymi, żeby mu nie zagrozili i żeby słuchali i wykonywali rozkazy bez szemrania. Jeśli Dyrygent wyrzuci ich z orkiestry, to kim będą?Wszędzie, gdzie Maestro Ciura ma coś pod opieką, są tacy ludzie. Bezwolni i posłuszni. Przeważnie zrzeszeni w Porozumieniu Ziemi Sochaczewskiej. Dziwię się tylko tym, którzy też są w tym Porozumieniu i jeszcze się nie "odkleili". Choćby PSL. Mogą przez to wiele stracić w wyborach.

(2014/02/04 18:02)
ciekawe rzeczy ,wiele tam można wyciągnąć wniosków.

(2014/02/04 18:33)
Najbardziej szokujące jest to, że dyrektorka PCPR-u została zatrudnione w 2008 roku przez Piotra Osieckiego obecnego burmistrza a poprzedniego wicestarostę. 

Ma facet szczęście do zatrudnianych ludzi a to dyrektor, który molestował sprzątaczkę, to urzędniczka ćwicząca skoku narciarskie w godzinach pracy, radna która dojeżdża do pracy z Wrocławia, druga radna występująca na tym filmie pracująca na kilku etatach, a teraz taka wtopa. (2014/02/04 18:42)
Boże mój, jakie to prymitywne to przyklejanie burmistrza do tej sprawy. Tak jak byłego starostę Gołębiowskiego, bo on ponoć zatrudniał panią dyrektor Justynę S-N. 
Szokujące jest to, że zarówno Pani Barbara B., jak i Justyna S-N, a także niezatrzymana, ale także z zarzutami Elżbieta R. to członkinie Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej. To stowarzyszenie, do którego należą pan Ciura, pan Starosta, pan Podsędek, pani Kossakowska (skazana), pani Kozbuch - wszyscy pracują w starostwie lub jednostkach podległych.
To całe Porozumienie to jakaś straszna organizacja. 
Straszne jest to, że pracownicy mówią, że proceder trwa.
W DPS pan Jerzy Żelichowski teraz sprawuje nadzór, jako przewodniczący komisji w powiecie. Swoją drogą jestem ciekaw, czy nadal ma pełne zaufanie do zarządu powiatu. Ciągle też czekam na wideobloga pana Gaika. Czekam też kiedy pani Pawlak pobiegnie do radia i powie, że bulwersują ją te wydarzenia. Przecież razem z panem Januszem Ciurą i resztą tej ekipy spod ciemnej gwiazdy robi sobie zdjęcia, chodzi do radia. Niezła ekipa. 

Grandą jest, że zatrzymany, ale wypuszczony były policjant Ireneusz Kisiołek wrócił do pracy w DPS. Express (jakoś nie ściga umoczonych w tę sprawę z taką zaciekłością, jak potrafi to czynić, dziwne nie?) jak gdyby nigdy nic drukuje jego wspomnienia, jak to kiedyś przestępców łapał.
A teraz pracował pan Kisiołek w DPS dwa lata i nic nie zauważył. Ohydne. Powinien zapaść się pod ziemię. Nic już na szczęście nie zatrzyma tej machiny. Może i prokuratura powolna, ale skuteczna. Przyklejanie do tego wszystkich, którzy kiedykolwiek rządzili w powiecie niczego nie zmieni. To tak ordynarne, że każdy widzi o co chodzi. Nie da się już odwrócić uwagi od pana Janusza Ciury i jego świty, żeby nie użyć słowa na b.

(2014/02/04 19:00)

KAT
arturgawlowski to w mys twojej wypowiedzi kazdy kierownik zatrudniajacy osobe ktora pozniej okazuje sie ,,zlodziejem,, ( po roku czy trzech latach idt.) powinien byc rowniez pociagniety
 do odpowiedzialnosci?
W DPS byl brak nadzoru i panie to wykorzystały
z biegiem czasu nabyly wiedze kto co i jak kontroluje.

(2014/02/04 19:32)
No to Osiecki ma problem bo jak podaje prasa sprawa zaczeła sie w 2009 roku. A odpowiedzalnym za opiekę społeczną był wtedy wicestarosta Piotr Osiecki. Ziemia Sochaczewska o tym nie napisze bo jest pod jego pełną kontrolą. No ale ta gazeta ma dziś też gorąco bo wyszło na to, że może być finansowana nie do końca zgodnie z prawem.

(2014/02/04 19:33)
KAT nie wiesz co piszesz. Właśnie jakbyście czytali inne gazety niż kontrolowana przez Osieckiego, Ziemia Sochaczewska dowiedzielibyście się, że nieprawidłowości miały się zacząć już w 2009 roku.
 "(...)W okresie od stycznia 2009 do stycznia 2014 roku podejrzane miały w ten sposób ukraść ponad 280 tysięcy złotych, przynajmniej na taką kwotę zabezpieczono materiał dowodowy(...)."
styczeń 2009 - do listopada 2010 wicestarostą odpowiedzialnym za politykę społeczną był obecny burmistrz.
Aresztowane na trzy miesiące

(2014/02/04 19:45)
Boże wszyscy wiedzą o co chodzi. 
Panie należały do Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej. Tak jak Pan Ciura, który jest w zarządzie powiatu od kilknastu lat. To dlatego dostawały pracę. Były z Porozumienia i dlatego dostawały robotę. Tyle w tym temacie. Reszta to banialuki zapewne panów lub pań z Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej. 

(2014/02/04 20:01)

KAT
wiesz co w d... mam kto je zatrudnial
najwazniejsze kto je kontrolowal.
jak byl to p.osiecki to rowniez powinien beknac
a jak byl za to odpowiedzialny i p.wicestarosta to i jego powinno sie pociagnac do odpowiedzialnosci.
Wy nie widzicie problemu ze panie walily w ch... i na tytm tracily osoby przebywajace w DPS ?
was dalej przepychanki polityczne ciesza.
Uwierz ze nas zwyklych obywateli to juz gowno obchodza wasze gierki.
MY CHCEMY STABILIZACJI I ROZWOJU TEGO MIASTA.

(2014/02/04 20:08)
nowySochoTY po prostu chory jesteś., Osiecki to już skończona karta dla Sochaczewa . I nigdy więcej takiego sportowca z Nowej Suchej .

(2014/02/04 20:37)
dobre artychy,mało kasy czepiały się czego mogły,świata za krat długo nie powinny oglądać ,tam się powinien ktoś tym naprawdę zająć bo jak widać to nie jest chyba koniec tych amonali.Rodziny tych staruszków nie powinni pozostawić tego bez echa.

(2014/02/04 20:57)

Jeszcze raz napiszę bo być może nie wszyscy kojarzą daty i informacje prasowe:

 "(...)W okresie od stycznia 2009 do stycznia 2014 roku podejrzane miały w ten sposób ukraść ponad 280 tysięcy złotych, przynajmniej na taką kwotę zabezpieczono materiał dowodowy(...)."


Kto w tych latach był odpowiedzialny za politykę społeczną i komu te panie podlegały?

styczeń 2009 - listopad 2010 - wicestarosta Piotr Osiecki (obecnie burmistrz Sochaczewa)

grudzień 2010 do dziś - obecny wicestarosta Janusz Ciura


Strasznie dużo ostatnio o naszym mieście w telewizji mówi się złych rzeczy. 

O tym dyrektorze zatrudnionym przez Osieckiego:

http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/ponizal-i-molestowal,102688.html


O tych murach:


http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/mury-warte-5-mln-zl-rozsypuja-sie,110531.html
(2014/02/04 21:04)
Już lecę do swojego szefa ale myślę, że to także Twój nowySocho ma dziś czerwoną linię. 
Co do obelg kolegi wyżej nie mam zamiaru ich komentować.

(2014/02/04 21:25)
Osiecki nie mieszka w Sochaczewie tylko we wsi w gminie Nowa Sucha. Życzę mu aby został sołtysem. Trudno aby taki talent do zatrudniania ludzi się marnował.

(2014/02/04 21:42)
KATI jedno i drugie. Przecież to człowiek, za którego myśli pan Jeszczewicestarosta. Jak myśli, widzimy wszyscy.Ludziom się czasem wiele wybacza. Tak należy czynić. Istnieją jednak postępki niewybaczalne. Krzywdzenie ludzi słabszych, osób starszych i chorych jest tak ohydne, że nawet mając wiele dobrej woli, wybaczyć nie sposób.Każdy niech odpowie według swojej winy. Ale niech odpowie naprawdę. Prawnie, moralnie i politycznie. Prawnie niech odpowiedzą przed sądem, moralnie przed Bogiem, a politycznie przed nami - wyborcami.Nie pomoże odwracanie uwagi przez ujadające pieski. Machina poszła w ruch i się toczy. Naszą rolą jest pilnowanie, aby nie zakłamano tego wszystkiego.

(2014/02/04 21:42)

KAT
bandar prawdopodobnie masz racje

a co do aturgawlowskir
 to zobacz jaki jest znak na konicu mojej wypowiedzi.
skoro jest to znak zapytania to chyba cie pytam a nie stwierdzam fakt. :)

Ty tepy jestes czy masz problemy ze zrozumieniem ?

wiec gdzie tu widzisz obelge?
 
bo ja widze pytanie,

 nie odpowiadaj bo ja juz sie domyslilem !!!!

(2014/02/04 21:55)

"(...)W okresie od stycznia 2009 do stycznia 2014 roku podejrzane miały w ten sposób ukraść ponad 280 tysięcy złotych, przynajmniej na taką kwotę zabezpieczono materiał dowodowy(...)."

styczeń 2009 - listopad 2010 - wicestarosta Piotr Osiecki (obecnie burmistrz Sochaczewa)

grudzień 2010 do dziś - obecny wicestarosta Janusz Ciura


Widać, że "bohaterki" korzystały na braku nadzoru od początku 2009 roku. Odpowiedzialność rozkłada się zgodnie z kalendarzem na osoby pełniące funkcje wicestarostów. Pytanie jak wygląda w takim razie nadzór nad Urzędem Miejskim i jednostkami podległymi, skoro jak historia wskazuje wnikanie w szczegóły nie jest chyba mocną stroną burmistrza.

(2014/02/04 22:13)
wielkieorety, vel kuc, nikifor i inne stwory - wasz czas mija. Co byście tu nie pisali, jak nie zamiatali sprawy pod dywan i odwracali kota ogonem. 

Prawda jest tu
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/polska-non-stop/wideo/04022014/13655040
Wasze ujadanie nic szefowie nie pomoże. Możecie zwijać walizki. Tak jak pan Gaik, pani Pawlak, pan Żelichowski, Podsędek, Kisiołek, Kozbuch i cała ekipa osłaniająca pana Janusza Ciurę. Ale nie współczuję Wam. Za takie rzeczy nie ma przedawnienia ani litości

(2014/02/04 22:32)
Powinni wyjaśnić na jakiej podstawie wicestarosta Piotr Osiecki zatrudnił tą panią. 

(2014/02/04 22:39)
Arturze. Daj spokój. Co to ma do rzeczy...

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/polska-non-stop/wideo/04022014/13655040

Na dziś pytania są takie 1. Dlaczego pan Ciura jeszcze nie podał się do dymisji
2. Za co Pan Gaik brał 10 tys. miesięcznie jako zawodowy członek zarządu (w obowiązkach miał kontrolę zarządczą, kogo i jak kontrolował, poza LO, gdy wybuchł tam bunt nauczycieli)3. Co robił przez trzy lata pan Żelichowski jako przewodniczący komisji zdrowia i opieki społecznej w powiecie4. Dlaczego pan Kisiołek wciąż pracuje w DPS

WRESZCIE DLACZEGO DOPUSZCZACIE, ŻE LUDZIE Z DPS MÓWIĄ DO KAMERY, ŻE SĄ WCIĄŻ ZASTRASZANI

(2014/02/04 22:45)

KAT
nowySocho dodaj jeszcze pytanie jak glosowali pensjonariusze DPS w ostatnich wyborach
 rozchodzi sie o pensjonariuszy tzw.nie logicznych

(2014/02/04 22:50)