Straż Miejska w Socho

/ 12 odpowiedzi
Dzisiaj dorwałem tygodnik "Puls Sochaczewa"
Odrazu na pierwszej stronie rzucił sie w oczy artykuł o Sochaczewskiej Policji. M.in. w tym oto artykule była wzimianka o Strazy Miejskiej - było napisane, że kiedys była straz miejska, ale "skasowano ją", nawet w gazecie nie dali konkretnego powodu, w tekscie wyczytałem równiez, że roczny koszt utzrymania strazy miejskiej wyniusł by 135 tyś. zł. <--- ?
Nie należy zapominać, że część tych kosztów idzie na utrzymanie bióra, administracje i inne sprawy.

I wydaje mi się, że już lepszym pomysłem jest dofinansowanie policji. Oni już mają swoje zaplecze w postaci komendy i już mają pracowników biórowych.
W zasadzie cała kasa poszłaby bardziej na realne i widoczne działania służb.

Straży Miejskiej mówię NIE.

Była i się wcale nie sprawdzała. Chyba że przy wypisywaniu mandatów za złe parkowanie.

(2005/04/27 00:12)
Zgadzam się z GRZECHEM.
Straż miejska już była. I co robiła? Wystawiała mandaty za złe parkowanie i użerała się z babciami handlującymi pietruszką koło rynku. A wtedy kiedy byłaby najbardziej potrzebna czyli wieczorem i w nocy to juz nie pracowała. Szkoda pieniędzy na taką działalność!

(2005/04/27 08:41)
fakt. straz miejska to poroniony pomysl - ustawy nie wyposazyly jej w odpowiednie uprawnienia...w tak malym miescie raczej sie nie sprawdzi imo
ale nie bylbym takim optymista twierdzac ze policja wie jak miala by zagospodarowac te " nadwyzki " - ouhahahahahaha . dobre

(2005/04/27 12:34)
W Pulsie Sochaczewa już wspomniano o tym że po zwiększeniu dofinansowania policji pojawiła się większa ilość pieszych patroli policyjnych w mieście.

(2005/04/27 17:46)
Owszem patrole patrolami , ale dlaczego mam wrazenie ze wiekszosc( ? ) z nadwyzki pojdzie na
- benzyne
- zalegle pensje
- ogolnie dlugi
???????
nasza policja ma jakies dlugi ???? dziurki ktore trzeba jakos zalatac ???

(2005/04/28 07:52)
Czyli co? Uważasz że policjantom nie należy się płaca oraz że długów się nie spłaca?
A na czy mają jeździć?

Żeby nie było wątpliwości też podoba mi się więcej patroli, zamiast straży miejskiej z biurokratyczną czapą.

(2005/04/28 16:09)
A do tego mam wrażenie, że nadal auta policyjne nie mają ubezpieczeń AC, co nie pomaga w pracy policji. Sama miałabym opory do jazdy autem, za które musiałabym zapłacić, jeśli uszkodziłabym je w trakcie akcji...

(2005/04/28 17:51)
wlasnie wrecz przeciwnie : odnosze wrazenie ze dodatkowe pieniadze pojda na zalegle pensje , rachunki administracyjne , benzyne do radiowozow i jak swietnie zauwazyl(a) trycja na ubezpieczenie

a jak faktycznie byloby tych pieniedzy wiecej to mozna by nasza policje zopatrezyc predze wszystkim w jakies dobre skomputeryzowane centrum , albo poprawic jakos pracy biurowej nowymi komputerami.... gdyby bylo ich duuuzo wiecej , wtedy jakis monitoring newralgicznych miejsc itd .... albo np zakupic dajmy na to testy do wykrywania zabronionych substancji ... ciekawe czy nasi chuligani byli by tacy odwazni gdyby mieli swaidomosc ze np patrol naulicy moze ich nie tylko wylegitymowac ale np postawic przed wyborem : albo leczenie albo wyrok ?
zreszta trudno mi sie wypowiadac na temat sochaczewskiej policji . powyzsze to tylko moje gdybanie ...

(2005/04/28 22:10)
Takie gdybanie bez znajomości faktów jest trochę pozbawione sensu

(2005/04/28 22:32)
a bardzo sie pomylilem ?

(2005/04/29 07:41)
mialem nic nie pisać ale spodobał mi sie fragment o kupowaniu policjantom nowych komputerów... i odnośnie tego tematu: wiecie może czy komenda działa na legalnym oprogramowaniu? tzn. na orginalnym... -- bo swojego czasu slyszalem że nie... a tak innych za to ścigali...

pozdrawiam

(2005/04/29 12:31)
cos mi sie obilo o uszy ze gdzies w polsce znalezli w komendzie piracki soft na ktorym policja pracowala

wlasnie a jak to u nas wyglada ??? certyfikacik jest ?? hologramik ??????

(2005/04/29 13:21)