Szkodliwy dla zdrowia napój z Biedronki.

/ 30 odpowiedzi
Witam.          W ubiegłym tygodniu robiąc zakupy w Biedronce na ulicy Pokoju skusiłam się na zakup dwóch butelek napoju RIVIVA 1,5L,polecanego jako pyszny nektar pomarańczowy.Bardzo dobry smak potwierdzony przez całą rodzinę ale już w sobotę zaczęły się problemy u wszystkich domowników potwierdzone biegunką oraz bólami w okolicach brzucha.Po wizycie u lekarza zaczęliśmy się zastanawiać nad przyczyną tych dolegliwości i wszyscy wskazywali że cały czas czują smak odbijającego się właśnie tego nektaru.Postanowiliśmy oddać ten napój do analizy do znajomych z laboratorium z Warszawy.Dziś już wiemy że nigdy nikt z nas już nie zakupi żadnych produktów w Biedronce bo tam sprzedają rzeczy szkodliwe dla zdrowia a wspomniany napój jest na bazie bardzo złych konserwantów i nie daj Boże aby malutkie dziecko się go napiło to mogło by to bardzo popsuć jego zdrowie....Brawo Biedronka.!!!!!!!!!-WSTYD.
Mam pytanie.
Czy zamierzają Państwo oddać te próbki do inspekcji sanitarnej?
Może by się przydało zrobić trochę porządku?

(2014/04/01 17:01)
SAASmedia-Tak mamy taki zamiar,bo to jest coś okropnego tak jak w naszym przypadku aby przez zwykły napój tak się rozchorować.I trzeba zapobiegać bo starszy może jakoś da radę ale małe dziecko?-nie wiadomo.

(2014/04/01 18:12)
To dobrze że wyniki zostały oddane. Jesteśmy ciekawi odpowiedzi biedronki. Bardzo dużo osób mówi że coś jest nie tak z danym produktem w danym sklepie, nie tylko z Biedronki, ale nic z tym nie robi, dlatego nie traktujemy już takich postów poważnie, chyba że ktoś poważnie podejdzie do rzeczy. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy wydarzeń.

(2014/04/01 18:38)
jak wypiliscie 3 litry to sie dziwisz? wypij trzy litry innej taniochy albo nawet coca coli czy redbulla bedziesz mial takie same.. ameryki nie odkryles.

(2014/04/02 08:32)
kacperskyy,tak jak napisałam przy okazji innych zakupów kupiłam dwie butelki,każda po 1,5 L i zgadza się znasz się na matematyce to jest trzy litry.Tylko my nie dosiedliśmy do stołu gdzie stały te dwie butelki napoju i raczyliśmy się nim aż do dna.Dla ścisłości panie/pani kacperskyy jesteśmy czteroosobową rodziną i nie wypiliśmy nawet jednej butelki tego szatańskiego napoju.kacperskyy największe głupoty to pisze rano,ciekawe dlaczego-samotne noce czy to już niemoc.

(2014/04/02 09:16)

podsumuje to tak.... chcesz tanio to masz skutki... co ty bys chciala tanio i dobrze? .. nie wierze ze ludzie jeszcze tak mysla.. kupie parowke za 0,10 gr i mysle ze jem marcepany najwyzszej jakosci.. przeraza mnie to. czy po wypiciu 0,2 coca coli ale nie za 1,80 tylko za 5,50 mialas problemy...?

miej kobieto swiadomosc co kupujesz, co spozywasz i ze tanio nie oznacza zawsze dobrze. twoj wybor - twoje zdrowie

(2014/04/03 12:40)
Wszystko wyprodukowane dla biedronki jest szkodliwe dla zdrowia tak gwoli ścisłości..

(2014/04/03 15:07)
Bzdury. Idąc do sklepu spożywczego zakładamy że kupimy coś zjadliwego, a nie trutkę na szczury. Nie każdy musi się znać na cenach.

(2014/04/03 15:09)
Piszesz bzdury kacperskyy-napój nie kosztuje 1.80 taki to pewnie ty kupujesz,tylko prawie 3 złote ale nie o to chodzi.Czy to kosztuje mniej czy więcej to wpływ na to powinna mieć ilość na pewno smak,opakowanie itp.itd.-ale to nie znaczy że coś tańsze ma truć ludzi.Towar dopuszczony do sprzedaży nie powinien być szkodliwy dla zdrowia.kacperskyy ty piszesz takie głupoty że ty chyba sam z siebie się śmiejesz.

(2014/04/03 17:48)

iks
Kupując najtańszy sok na rynku czego się spodziewałaś?

(2014/04/03 21:40)

z naukowego pkt widzenia twoj przypadek nie ma znaczenia. jesli kupila bys ten napoj jeszcze z 10 razy i w 8 przypadkach wystapily by takie same obiawy ok. na razie to nie dosc ze zezarlas pewnie jakis syf z rynku to jeszcze zaserwowalas go calej swojej rodzinie do tego popilas to wysmienitym napojem z biedronki i na ten ostatni zwalasz cala wine :)

a moze to jakis kolejny klon jednego z moich ulubiencow.. styl podobny :) tylko płec zmienil :)

(2014/04/04 08:00)
A uważasz że za trzy złote kupujesz coś poza wodą barwnikiem,i substancjami smakowymi z odrobiną cukru trzcinowego bo z buraków jes zadrogi.I to wszysto co zastępuje naturalne wyciągi z owoców zwane sokami to chemia syntetyczna.Póżniej boli brzuszek.LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ!! Wyciśnij sobie w domu sok z owoców i policz koszt zobacz ile uzyskałeś objętości.A tam też są pozostałości oprysków i nawozów obróbki syntetycznej.W pogoni za ceną ,którą sami kreujemy dostajemy to na co zasługujemy!

(2014/04/04 08:02)
Jeżeli ktoś chce prawdziwe soki to polecam tęczowy ogród.Widziałem jak przebiega proces produkcji.Są to prawdziwe tłoczone soki bez dodatku wody,  polepszaczy i konserwantów.Może nie kosztują 3 zł za litr ale smak mają nie powtarzalny. 
I jeżeli kupujecie co cokolwiek to sprawdzające sobie skład produktu.Najwięcej chemii jest w najtańszych produktach.

(2014/04/04 08:32)
http://m.youtube.com/watch?v=VWjPbbXx-OM

Zobaczcie jak robi się prawdziwe soki.Wszystkie soki znanych marek wypełniające je po 3 zł i piszace na opakowaniu prosto z sadu to nic innego jak chemia z wodą.

(2014/04/04 08:51)

iks
Wszystko wyprodukowane dla biedronki jest szkodliwe dla zdrowia tak gwoli ścisłości..

O czym mówisz? W Biedronce możesz kupić również produkty wielu czołowych producentów. 

(2014/04/04 10:49)
kacperskyy nie jestem żadnym klonem,jestem najzwyklejszą pracującą osobą a to ty ciągle czegoś szukasz,porównujesz,obrażasz.Powiem tyle,samo to że ja tobie odpisuje to już jest nie mądre ale lubię jasne sytuacje.Pisz dalej swoje bzdury mnie one już nie interesują,jakiekolwiek odpowiedzi na twoje zaczepki to zniżanie się do twojego poziomu,a taki poziom jest dla mnie za niski więc zostanę przy swoim.

(2014/04/04 16:56)
hmm..
zakupiła Pani nektar pomarańczowy riviva, nektar z założenia jest faszerowany, słodzikami, konserwantami i kwasami spożywczymi nic dziwnego że pojawiły sie problemy zdrowotne.
Widocznie Pani rodzina ma już problemy z wątrobą, dlatego wystąpiły takie objawy
(wątroba nie nadąża już z zwalczaniem toksyn, które dostarcza Pani wpozywieniu, prosze sie przyjrzeć uwaznie  z jakich Pani artykułów spożywczych korzysta)
brak elementarnej wiedzy prowadzi do takich błędów, nektaru nie można nazwać sokiem, poniewaz sok otrzymywany jest z surowych soków owocowych,warzywynych, owocowo-warzywnych lub soków zagęszczonych rozcieńczonych wodą( SOK RIVIVW 2L w biedronce, prosze przeczytać skład i porównać do składu zakupionego przez Panią nektaru o tej samej nazwie)
również sokiem nie można nazwać "soku" min. caprio, costa czy garden, jest to napój o smaku pomarańczy czy tez innym. Wyraźnie na odwrocie napisane jest NAPÓJ, który nie widzial pomarańczy na oczy :)

Wystarczy czytać skład, i możemy uniknąć trucizn, producenici wykorzystują ludzką niewiedzę, i nic z tymi nie zrobimy. Skład produktu mówi wszystko, wystarczy orientować się co to jest :)
Na pewno jest tam ogrom chemi, tak samo jak w kubusiu który nie zamarza przy -30 :)

A co do wypowiedzi "wszystko wyprodukowane dla biedronki to trucizna" wydaje mi się że większość tych produktów jest jednak zdrowsza :)

Pozdrawiam

(2014/04/04 21:49)

"Towar dopuszczony do sprzedaży nie powinien być szkodliwy dla zdrowia."
 prosze sobie przeczytać jak wpływa na organizm glutaminian sodu (każda zupka błyskawiczna, kostka rosołowa) kwas cytrynowy(rakotówrczy) wszystkie e102(Występowanie: napoje w proszku, sztuczne miody, esencje owocowe, musztardy, napoje bezalkoholowe, zupy w proszku, galaretki, dżemy;
Działanie: u astmatyków może powodować reakcje alergiczne, bezsenność, depresję, nadpobudliwość i dekoncentrację.  W połączeniu z benzoesanami jest podejrzewany o wywoływanie ADHD u dzieci.)

E 150a – E150d karmel

Występowanie: słodycze, alkohole, herbaty rozpuszczalne;
Działanie: problemy żołądkowo-jelitowe, może prowadzić do nadpobudliwości.

E400 kwas alginowy

Występowanie: dodawany do produktów dla niemowląt, dżemów, galaretek, marmolad, budyniów;
Działanie: obniżenie poziomu składników mineralnych w organizmie, niebezpieczny dla kobiet w ciąży.

E407 karagen

Występowanie: śmietanki pasteryzowane, dżemy, galaretki, marmolady, mleka w proszku, mleka zagęszczone;
Działanie: owrzodzenia układu pokarmowego, zmniejszenie wchłaniania składników mineralnych (np. potasu), działa przeczyszczająco. Nie powinien być spożywany przez dzieci.

w KAŻDEJ  śmietanie jest karagen tej z biedronki czy Piątnicy

E 951 aspartam

Występowanie: napoje bez cukru, dietetyczne produkty mleczne, soki owocowe bez cukru, desery bez cukru, wybory cukiernicze, piwa bezalkoholowe, dżemy, marmolady, musztardy, galaretki, sosy, konserwy rybne, pieczywo, płatki zbożowe;
Działanie: może powodować białaczkę, choroby układu nerwowego, raka płuc, raka piersi. Niewskazany dla osób w wrażliwym przewodem pokarmowym.

dalej wymieniac?> to wszystko jest w żywności, i to wszystko nam szkodzi

(2014/04/04 22:04)
Dodajmy że taka chemia jest w każdym artykule spożywczym. Nie ważne gdzie zaopatrujemy się, czy to biedronka czy Tesco, czy tzw. zieleniak.
W ten sposób producenci wydłużają przydatność produktów,  polepszają smak i obniżają koszta produkcji. 
Niestety to szybko się nie zmieni, gdyż ludzie oczekują niskich cen a producenci wysokich zarobków.

(2014/04/05 09:34)
sraki to można dostać z byle czego jak ma się do tego skłonności.

(2014/04/05 12:58)

Bzdury i tanie sensacje.

Jako ciekawostkę powiem, że mi najczęściej przeterminowane produkty zdarzało się kupić w sklepach Społem, które są chyba jednymi z najdroższych sklepów spożywczych ;) także cena nie zawsze idzie w parze z jakością i "szkodliwy" towar możemy kupić wszędzie.

A wszystkim, którzy twierdzą, że produkty w Biedronce są słabej jakości albo szkodliwe dla zdrowia to proponuję popracować w jakiejś fabryce (np. Mars) jako opiekun klienta Biedronki ;) Wtedy wiedzielibyście, że jest ona najbardziej wymagającym co do jakości towarów klientem. A że biorą oni towar w olbrzymich ilościach to każda fabryka musi się z nimi liczyć bo z reguły jest to klient nr jeden.

Tak dla ścisłości: sam nie jestem fanem Biedronki i nie bardzo lubię tam robić zakupy ze względu na wieczne kolejki przy kasach i brak możliwości płacenia kartą (odzwyczaiłem się już od używania gotówki ;) ) ale jak czytam takie "mądrości" na forum to nie mogę wytrzymać ;)

(2014/04/09 08:31)

popieram wypowiedz jacka. biedronka nie oznacza syf... syf wszedzie sie moze trafic niezaleznie od marki sklepu. dla biedrony robia takie same jakosciowo produkty jak do innych sklepow.

mi np 2x trafily sie przeterminowane produkty w sieci.. nie pamietam co to... takie trojktatne ludziki na banerze.. oczywiscie zwrocilem na to uwage i panie szybko zawinely produkt z polki.

co do chemii to jest wszechobecna.. po prostu nalezy zawsze czytac ulotki i zwracac uwage na to co wybieramy a nie bezmyslnie pakowac towar bo ma ladna nazwe albo kolorowa nalepke :)

(2014/04/09 09:32)
Witam moim zdaniem od czasu powstania supermarketów jakość całej żywności niesamowicie spadła. Ja osobiście staram się w Biedronce nie kupować po prostu prawie nic mi tam nie smakuje przykładem jest piwo gdzie wystarczy kupić tanie mniejszego browaru w pobliskim sklepie i porównać smak do czego zachęcam czy makaron ze znikomą/śladową zawartością jaj;-)

(2014/04/09 12:25)

kondziu nie od czasow powstania hipermaketow. paradoksalnie sami jestesmy temu winni.... mamy dwa produkty do wyboru: tani oraz dobry.... co wybierzesz...? no wlasnie... sami skazujemy malych producentow dobrej zywnosci na smierc rynkowa. teraz w czasach globalizacji produkt jaki sie sprzedaje to tania masowka... bo ludzie to biora. i wiesz co? nie wiem czy az tak to zalezy od zarobow... to mentalnosc ludzi a szczegolnie polakow... masz kase i tak bedziesz rzydzil i kupowal tanie siano.

nie dajemy po prostu sie utrzymac firma produkujacym dobra zywnosc... jesli producent widzi ze ma byc tanio to robi to tanio.. kurczaki karmione z automatu jak roboty, zamiast soku chemia, wszystko ma byc masowo i tanio.

(2014/04/09 14:18)
To po co kupujesz i pijesz takie świństwa, nie lepiej sok samemu zrobić z owoców, bez  żadnych konserwantów?

(2014/04/15 11:26)