Szkoła bez przemocy

/ 7 odpowiedzi
Jakie jest Wasze zdanie na temat przemocy w szkole. Czy taka przemoc istnieje faktycznie, czy jest to tylko wymysł mediów? Może ten problem w ogóle nie występuje w Sochaczewie i okolicy?
oo na pewno występuję, występował już za moich czasów gdzie nauczyciele byli terroryzowani i nic z tym nie robiono jedynie wybiegali z sali z płaczem i nie było lekcji, ustawki pod szkołą na słabszych uczniów i palenie po kiblach i szatniach, teraz za pewne jest 100 razy gorzej i jak pomyśle o moim dziecku w gimnazjum to aż mnie ciarki przechodzą....

(2011/06/22 14:15)
To tylko sprawiedliwość dziejowa, mogę podać wiele przykładów sadyzmu dyrektora i nauczycieli w "4" w latach 70-tych. Rodzice głównie są odpowiedzialni za wychowanie dzieci żeby się nie zdziwili jak na starość wylądują w przytułku.

(2011/06/22 14:50)
myślę, że głównym problemem nie jest przemoc w szkole a ogólnie przemoc w śród młodych ludzi. I tak jak napisał mój przedmówca - rodzic jest odpowiedzialny za wychowanie dziecka... Skończył się rok szkolny i co? I już wczoraj w nocy grupa młodych ludzi łaziła po osiedlu i darła się w niebogłosy. Dopóki rodzice nie będą zwracać uwagi na to co robi ich dziecko i dawać takie wzorce a nie inne do póty będzie przemoc i chamstwo. Z roku na rok młodzież ma coraz bardziej przerażająco wybujałą wyobraźnię i fantazję oraz pomysły... 

(2011/06/22 17:14)
oczywiście że rodzice powinni wychowywać dziecko tylko że jak oni przychodzą potem do szkoły na wezwanie albo na wywiadówkę i mało oczu nie wydrapią, że jak się śmie ich dzieci o takie rzeczy oskarżać to ręce opadają... no i co z takimi zrobić? A dziecko też swoją drogą przecież, może w domu jest grzeczne i nie pozorne a w szkole jak rodzice nie widzą to się próbuje przypodobać grupie i diabeł z niego wyłazi to wtedy moim zdaniem i nauczyciel powinien zareagować a nie udawać że nie widzi i prowadzi dalej lekcje... słuchajcie u mnie były akcje że krzesła latały po sali a nauczyciel nie reagował w ogóle to nie jest normalne chyba? to jest przyzwolenie dla takiego gnojka na to co robi, albo z płaczem uciekanie z sali bo uczeń zniszczył dekoracje a potem otworzył okno w sali i zaczął palić papierocha, albo wyważenie drzwi razem z woźną i ucieczka ze szkoły no to już są przypadki patologiczne dla mnie i ja bym na takich odpowiednie służby wzywała na miejscu szkoły skoro rodzic nie reaguje też... a szkoła zwykle zero reakcji, i tylko się uczepią tych słabszych cichych co wagarują a za moich czasów ci najgorsi byli ulubieńcami co niektórych...

(2011/06/23 12:47)

nauczyciel nie reaguje bo się boi, a szkoła żadnej służby nie wezwie bo i po co? przecież służby mają ważniejsze rzeczy do zrobienia niż uganianie się za gówniarzami!

za moich czasów było troszkę inaczej - jestem rocznikiem tuż przed wprowadzeniem gimnazjum i śmiało mogę powiedzieć, że kiedyś w szkołach było bezpieczniej, a i szacunek dla nauczyciela również musiał być.

wprowadznie gimnazjum uważam za kiepski pomysł, przez to ta młodzież rozbestwiona strasznie. nie słucha się wcale, nie reaguje na polecenia, nie szanuje ciała pedagogicznego i olewa rodziców - wychodzi bezstresowe wychowanie...

(2011/06/27 01:26)
Weronika zgadzam sie z tobą ja byłam rocznikiem który jako pierwszy poszedł do gimnazjum i to się zaczęło od razu normalnie jakiś szał i dzicz... gimnazjum to porażka... a co do władz to nie wiem czy przemoc fizyczna to nie wystarczający powód do wezwania ich w końcu wywalenie drzwi razem z woźną można podpiąć pod pobicie albo rzucenie w kogoś krzesłem to już się nadaje na policję moim zdaniem...

(2011/06/27 12:45)
Cóż ja akurat jestem z pierwszego rocznika, który poszedł do gimnazjum po reformie, poza tym pracowałam jakiś czas w szkole i potwierdzam, że z roku na rok jest coraz gorzej. Kiedyś nawet jeśli nie lubiło się jakiegoś nauczyciela to czuło się jednak jakiś respekt. Obecnie większość osób dorosłych stosuje metodę "spychania", rodzice spychają odpowiedzialność na szkołę, szkoła na rodziców. Tym sposobem część dzieci i młodzieży "wychowuje" telewizja, internet czy koledzy...

(2011/06/27 19:29)