Szkoła rodzenia - Ginekolog w Sochaczewie

/ 150 odpowiedzi

EVE
Ja chciałam sprostować tylko, że swoją opinie o dr Wroniszu napisałam na podstawie tego, jak zajął się mną w trakcie pobytu na oddziale. Pan dr potrafił przyjść z pytaniem jak się czuję, co z dzieckiem, itd. Natomiast pani ordynator , która z góry stwierdziła, że dziecko będzie martwe nawet się nie zainteresowała, już nie wspomnę o słowie "przepraszam"...

(2011/03/11 10:55)
Odnośnie dr Wronisza:
- chodziłam prywatnie na wizyty od samego początku ciąży, wszystko było w porządku z maleństwem, Pan doktor był miły, odpowiadał cierpliwie na wszystkie moje pytania.
- niestety jak już urodziłam (poród siłami natury), leżałam na oddziale i dr miał dyżur nawet nie zajrzał (pomijam obchód), nie zapytał jak ja i mój synek się czujemy, czy wszystko jest ok.

Nie chcę nikogo oceniać tylko dzielę się swoimi doświadczeniami.
Ani nie polecam, ani nie odradzam.

(2011/03/11 14:41)
Dla wszystkich oczekujących na jakieś pozytywne zmiany informuję że z dniem 7 kwietnia 2011r. wchodzi w życie ustawa: 
"Standardy postępowania oraz procedury medyczne przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem " - szczegóły na stronie http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal_opiek_24092010.pdf
Ten projekt daje nam pewne możliwości których do tej pory nie było m.in. możliwość wyboru miejsca porodu (np.w domu), wyboru położnej, lekarza którzy będą przy porodzie , pozycji porodu (zalecenia unikania leżącej która jest wręcz wbrew logice), odmowy pewnych zabiegów które dzisiaj niestety wykonywane są rutynowo. Tak więc głowy do góry bo Ministerstwo Zdrowia wprowadza ten projekt do KAŻDEGO szpitala w Polsce- mam nadzieję że nie ominie także sochaczewskiego.

(2011/03/14 21:56)
A właśnie ja mam pytanie odnośnie położnej, bo słyszałam że podobno u nas w szpitalu nie zezwalają położnym aby można je było wynająć na okres trwania ciąży i do porodu a szkoda bo to bardziej indywidualne podejście i moim zdaniem większa opieka dla dziecka i spokój dla matki. Chociaż może te rewelacje są nie prawdziwe, nie wiem może ktoś wie i napisze jak to jest.

A jeśli chodzi o sochaczewski szpital do porodu to ja sama jestem w trakcie planowanie potomka i również mam obawy co do naszego szpitala. Jestem zdezorientowana bo nie wiem gdzie rodzić żeby moje przyszłe dziecko było zdrowe i nic mu nie zagrażało. Pomijając fakt pani ordynator o której też znam wiele mrożących krew w żyłach historii, boje się zdecydować na nasz szpital ze względu na brak możliwości znieczulenia (choć chciałabym urodzić naturalnie nie wiem co będzie) i bark oddziału dla wcześniaków. Wiele zanajomych decyduje się na Warszawę choć też słyszę opinie że stolica nie oznacza lepszej jakości z uwagi na duży "przemiał" pacjentek. Jednak coraz częściej myślę że wybrałabym Warszawę i chciałabym się dowiedzieć od osób które się na to zdecydowało jak to wszystko się organizuje tzn. kiedy trzeba zgłosić chęć urodzenia w danym szpitalu, jak to się odbywa, no i  jak to jest z porodem tzn. czy to się jakoś odpowiednio wcześniej jedzie i kładą na oddziale?

I jeszcze odnośnie prowadzenia ciąży, większość poleca dr. Wronisza ale ktoś zwrócił uwagę na to nad czym się zastanawiałam odnośnie tego lekarza, że właśnie wyrobił sobie renomę i nie podchodzi już tak z uwagą do każdego. Ktoś wspomniał dr. Jaloweskiego, czy mogłabym usłyszeć jakieś opinnie o nim jeśli chodzi o prowadzenie ciąży?

(2011/03/20 01:19)

niQ
Właśnie, ja też jestem ciekawa opinii dotyczących dr Jalowskiego.

(2011/03/20 22:06)
ja zdecydowanie polecam Jalowskiego. prowadził moje obie ciaze i jestem bardzo zadowolona. zlecal potrzebne badania, wszystko tłumaczyl fachowo jesli chciałam coś wiedziec, ogółem bardzo przyjemny, pozartowac tez lubi. za wizyte bierze 80zl a jesli jest z usg to 100zl.

(2011/03/21 11:22)
A jaki u niego jest z usg właśnie? Tzn. chodzi mi o jakość. I czy do niego umawia się na wizyty? Jeśli tak to czy ktoś mógłby podać nr telefonu?

(2011/03/21 15:29)
Tak trzeba zadzwonic i dopiero on wyznacza termin. Telefon do niego 512-210-135. Jesli nie odbiera to zazwyczaj oddzwania pozniej jak ma czas badz wieczorem. Ja nie narzekałam na jakosc usg

(2011/03/25 14:31)
Dziękuję ;) A jeszcze spytam czy jego gabinet to jest tam na Narutowicza gdzie przyjmuje dentystka pani Kulisiewicz?

(2011/03/26 08:58)
Tak dokładnie tam

(2011/03/27 17:22)

Proszę nie reklamować tej dentyski! Jest tak nieprzyjemna, niedelikatna i jeszcze wiele NIE,NIE,NIE!!!!

Karol

(2011/03/27 18:08)
a bardzo ja proszę nie zmieniać tematu na dentystkę :))))

Mam pytanie do kobiet i mężczyzn, którzy rodzili lub nie w naszym szpitalu i zdecydowanie są niezadowoleni i wręcz zażenowani zachowaniem, traktowaniem pacjentek, podważaniem decyzji innych lekarzy itp. itd. przez wspominaną panią ordynator czy nie myśleliście by coś spróbować z tym zrobić? Ja słyszałem już tych historii mnóstwo. W sumie żadnej pozytywnej. Wiadomo, że z prawdopodobną kliką ciężko jest walczyć, ale nie robiąc nic nawet tej walki się nie podejmuje. Pomyślałem, że gdyby tak każda z osób napisała skargę opisując swój przypadek to nie wierzę w to, że dyrektor szpitala a jeśli nie to później ktoś wyżej i wyżej i wyżej czegoś by z tym nie zrobił.
Co o tym myślicie?

(2011/03/28 09:06)

Pisać zawsze można, papier jest cierpliwy tylko rodzące nie mają na to czasu...Jednostka nie wiele może zrobić, trzeba wystosować grupowe pismo do dyrekcji i wiadomości innych wyżej a nawet do minister Kopacz! Ciekawe jaki z tego wyjdzie "bobas" czy coś masze sochaczewskie mamy wskórają. Życzę przyszłym i obecnym mamą odwagi oraz siły w wychowywaniu potomków...

Rafałku gabinet dr. Jalowskiego można a nawet trzeba wskazać inaczej!!! I tylko tyle na ten temat...:) czepialski

Pozdrawiam Karol

(2011/03/28 09:51)
karol997 właśnie o tym piszę. Czy osobno czy wspólnie. Zobacz ile jest tutaj negatywów. Jak taki dyrektor dostałby 50 czy nawet 20 skarg na jednego lekarza to nawet, żeby nie wiem jakim kumplem był tegoż to coś musi zrobić a jeśli nie zrobi to ten co jest nad nim albo ten jeszcze wyżej musi coś zrobić.

(2011/03/28 10:26)

To ja doradzam wspólne działanie, które zawsze przynosi większy, lepszy efekt niż jednostkowe. Drogie Panie i mamy bobasków macie do tego prawo aby traktowano Was z szacunkiem i po ludzku. Zamiast pisać na forum ( co mimo wszystko, mam nadzieję, że jest czytane przez kogoś ze szpitala czy nawet starostwa) wystosujcie zbiorowe pismo.

Pozdrawiam Karol

(2011/03/28 10:46)

niQ
Dobry pomysł. Tyle złych opinii na temat jednej pani doktor chyba jeszcze na forum nie było. Kobiety z Sochaczewa i okolic nie powinny być tak traktowane, to właśnie przez tą panią wiele dziewczyn decyduje się na poród chociażby w stolicy.
Pisanie na forach to za mało, trzeba zrobić kolejny krok. Może pismo do dyrekcji nie jest złym pomysłem...

(2011/03/28 19:30)
za tekst do pacjentki "po co robiłaś sobie dziecko jak teraz nie wiesz jak go karmić" powinna zostać wyrzucona jak ktoś chce może dodać "na zbity pysk tudzież ryj"

To co? Są chętne na normalność w sochaczewskim szpitalu?

(2011/03/29 10:57)
ja bym była bardzo chętna tym bardziej że nie musiałabym latać i się trudzić i wydawać pieniądze na jakiś szpital w W-wie a mogłabym normalnie urodzić w swoim mieście (co powinno być czymś normalnym) tyle że ja nie mam za bardzo podstaw do skargi bo sama nie rodziłam jeszcze i te wszystkie historie co znam to tylko z drugiej ręki. Dziewczyny solidaryzujcie się :)

(2011/03/29 14:59)
ODNOŚNIE DR JALOWSKIEGO, NA JEGO DYŻURZE RODZIŁA MOJA ŻONA I BARDZO SOBIE JEGO CHWALI, DOBRZE  (NIE WIEM JAK TO SIE FACHOWO NAZYWA)POZSZYWAŁ JĄ I CODZIENNIE NA OBCHODZIE SPRAWADZAŁ JAK SIE CZUJE ITD, TERAZ ZAPISAŁA SIE DO NIEGO NA WIZYTE I MYŚLE ZE CHYBA JEST OK!!!

(2011/03/29 17:46)
A słyszał ktoś z was może o tym że w tej nowej klinice za biedronką na 600 lecia przyjmują porody? Bo mnie takie słuchy doszły i ciekawa jestem informacji na ten temat.

(2011/04/05 16:04)
Witam. Chodzę do Alfy za Biedronką i nie słyszałam o porodach, ale mają szkołe rodzenia. No i ginekologa mają świetnego - Dr Warzęchowski.

(2011/04/06 23:44)
Witam. Chodzę do Alfy za Biedronką i nie słyszałam o porodach, ale mają szkołe rodzenia. No i ginekologa mają świetnego - Dr Warzęchowski.

Też nie słyszałem o porodach w ALFIE. Szkoła rodzenia jest i to chyba jedyna w Sochaczewie. Właśnie z małżowinką uczęszczamy więc spokojnie mogę polecić. Bardzo fajne i przydatne zajęcia i wiele można się z nich dowiedzieć. To jednak nie to samo co przeczytać w książce. Koszt 450zł za 6 trzygodzinnych spotkań. Za pierwszym razem myślałem, że nie wysiedzę tyle, a po trzech godzinach pomyślałem, że to za krótko :) Jeśli ktoś zainteresowany to wydaje mi się że za dwa tygodnie zaczyna się nowa grupa. Mam namiary jakby co :)
Co do doktora Warzęchowskiego to opinia żony po jednej wizycie jest taka, że przemiły z niego gość, wiele tłumaczy, sprawdza, pyta wszystko jak należy.

(2011/04/13 09:37)
No ta szkoła rodzenia mnie bardzo zainteresowała. Sczawiu a czy u doktora jest usg? I jak wygląda? Kurcze ja już byłam pewna że zdecyduje się na dr. Jalowskiego bo tyle dobrych opinii ale rozmawiałam ostatnio z koleżanką która niedawno rodziła i powiedziała że była na jednej wizycie ale usg do bani jest podobno jakiś stary komp z malutkim i równie starym monitorem nic nie widać a doktor nic nie mówi podczas usg, za to podobno u dr. Niewiadomskiego lcd na ścianie i pryszła mama wszystko widzi. Tylko że jak jakoś nie jestem przekonana do Niewiadomskiego i już mam mętlik w głowie i naprawdę nie wiem do kogo iść. Na tą szkołę rodzenia chyba się skuszę więc fajnie by było i do lekarza od razu tam chodzić więc teraz czekam na opinie na temat dr. Warzęchowskiego :)

(2011/04/13 14:38)
Z czystym sumieniem polecam Dr. Warzęchowskiego. Trafilam do Niego po tym, jak poprzedni ginekolog porządnie mnie nastraszył. Dr. spokojnie mi wszystko wytłumaczył, dokładnie przeprowadził wywiad lekarski i opowiedział na czym polega moja choroba. On ma przede wszystkim czas dla pacjentki, odpowiada wyczerpująco na każde pytanie, a uwierzcie mi że zadawalam ich całkiem sporo. Ogólnie ma miłe usposobienie i jak udało mi się dowiedzieć pracuje w Warszawie w Szpitalu przy ul. Żelaznej , a to jeden z lepszych szpitali w Warszawie. W gabinecie posiada usg (cena wizyty 100 zł wraz z usg). Ciężko mi się wypowiadać na temat jakości tego sprzętu. Nie wiem jak dalej sie u mnie wszystko potoczy,ale mam nadzieję że z pomocą Dr. Warzęchowskiego będzie ok. Doktor przyjmuje we wtorki, a ostatnio jak byłam miał zapisanych sporo pacjentek.

(2011/04/13 17:15)