Sztuki walki

/ 36 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam. Szukałem troche w internecie, ale nie udalo mi sie nic znalezc niestety. Moje pytanko brzmi: czy i jakie sztuki walki mozna trenowac w Sochaczewie? Znalazlem klub judo, ale to troche malo jak na tak spore miasto...
A gdzie znalazłeś tak z ciekawości ten klub judo?:)

(2006/06/24 15:02)
UKS "Orkan" Sochaczew http://orkansochaczew.republika.pl/jh.htm

Wiem ze w sochaczewie działa niejaki klub Dragon. Ktoś coś o nim wie? Słyszałem też coś o aiki-jujutsu ale nie znam zadnych szczegółów...

(2006/06/24 18:33)
siema. w dragonie jest samoobrona treningi mają w 80 tce

(2006/07/02 14:52)
A na czym dokladnie polega owa "samoobrona"? Samo slowo kiepsko mi sie kojazy. Wolalbym okreslenie w stylu jujitsu, karate, sumo albo krav maga, innymi slowy - konkretniej

(2006/07/02 18:38)
Szkoła nie preferuje jednego konkretnego stylu, raczej łączy ze sobą różne sztuki walki, (krav maga, kick boxing, judo, karate, Muaj Taj). Jeżeli słyszałeś o valetudo i widziałeś gale MMA czy K1 będziesz wiedział, o co chodzi. Jeżeli nie, podaję link z imprezy w Sochaczewie, gdzie występuje szkoła Dragon + link do polskiej strony MMA

http://video.google.com/videoplay?docid=7444944560674981783&q=sochaczewa

http://www.valetudo.pl/

(2006/07/11 14:50)
Darmowy kurs samoobrony dla kobiet w Sochaczewie
Termin: 29.03.2011r.
Miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina ul. 15 go Sierpnia 4
Godzina: 18:30

......ZAPISY: 508 155 159............

(2011/03/21 12:25)
Darmowy kurs samoobrony dla kobiet w Sochaczewie

(2011/03/21 12:25)
Darmowy kurs samoobrony Krav Maga dla kobiet w Sochaczewie

(2011/03/21 12:33)
Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego kobieta ma taki kurs gratis a ja już musiałbym zapłacić?

(2011/03/21 13:33)
Jakbyś nie wiedział to się nazywa równouprawnienie.

A twoja uwaga to przykład męskiego szowinizmu. ;P

(2011/03/21 13:59)
To dlatego że Kopernik była kobietą:-), i jedni faceci wiedzą co to męska solidarność a inni(?) mówią o szowiniżmie.

(2011/03/21 17:35)
panthera przez pomyłkę w innym wątku napisała:

Bezpłatny ponieważ jak widać faceci stanowią zagrożenie ;-P hehe..

Widzieliście kiedyś jako napastnika kobietę? Albo podchmieloną kobietę która idzie chodnikiem i szuka zaczepki? Lub kobietę, która wyrywa/kradnie torebki?

Ja widziałem nie raz i nie dwa, ale nie widzę związku :)
Nie każdy facet jest napastnikiem i nie każda kobieta tylko ofiarą.
Ja bym chciał rzeczowej odpowiedzi najlepiej od organizatora kursu :)

(2011/03/22 11:50)

A słyszłeś..."kobieto ty puchu marny" to chyba wyjaśnia wszystko.

Trzeba zrozumieć samo przesłanie, a nie dodatkowo analizować temat.

Co tu jest niejasnego? Nad czym się zastanawiać? Zapisywać się kobitki i walić chłopów od świtu po noc...;)

Pozdrawiam Karol

(2011/03/22 13:04)
Taki marny marniutki a jednak średnio żyją kobiety dłużej od mężczyzn.
I kto tu jest kruchy? ;)

Ciekawe kiedy ktoś wyskoczy z darmowym kursem makijażu dla mężczyzn :D

(2011/03/22 13:52)

heh straciłem wiarę w silnych facetów ;) boją się kobiet po kursach sztuk walki...;)

Grzech, żyją dłużej bo dbają lepiej o siebie niż my...;) Średnia nie oddaje dokladnie rzeczywistości... czy zarabiasz średnią krajową? ..i co to jest ta średnia...;)

Szczawiu gdzie ty bywasz, że spotykasz pijane, bijące kobietki?...to chyba w środowiskach patologicznych...;).

Pozdrawiam walczące kobietki...;) Karol

(2011/03/22 15:41)
Czyli mamy podwojony efekt.
Kobiety dbają o siebie. Faceci dbają o swoje kobiety.

I nikt nie mówi że się boimy. Po prostu też chcielibyśmy taki kurs za darmo. Zwłaszcza jeżeli osoby dbające o nasze bezpieczeństwo są zajęte suszeniem lub ganianiem po nocy ludzi przechodzących przez ulicę ;)

(2011/03/22 15:59)
karol997 napisał:
Szczawiu gdzie ty bywasz, że spotykasz pijane, bijące kobietki?...to chyba w środowiskach patologicznych...;).

nie widuję tylko widziałem :) a ze mam nie 15 lat to trochę już widziałem i nadal się zastanawiam w czymże ja gorszy od jakiejś kobiety, że muszę płacić za ewentualny kurs?

(2011/03/23 13:17)
Szczawiu,

Może powinniśmy to potraktować jako swego rodzaju nobilitacje naszej płci.
My jako osobniki lepiej obdarzone przez naturę i lepiej przystosowane do życia raz że fizycznie jesteśmy w stanie sobie sami lepiej poradzić a dwa że finansowo w większości nas stać abyśmy sami sobie finansowali takie kursy.
Od razu czuję się dowartościowany ;)

PS. Feministki walczcie z objawem męskiego szowinizmu jaki prezentuje organizator darmowego szkolenia dla płci żeńskiej ;)

PS2. Najpierw idźcie na kurs a potem walczcie z organizatorem. będą większe szanse ;)

(2011/03/23 15:06)

Czepiasz się Szczawiu słówek, ja też wiele w życiu widziałem i dawno skończyłem 15 lat...;)

Współczuję takich "widoków" które utrwaliły się w Twojej w pamięci a widok pijanego faceta to norma...co?

Temat jest o darmowym kursie samoobrony dla kobiet, czy to takie dziwne?

Jak będzie darmowy kurs dla panów kulinarny chętnie się zgłoszę. Robicie problem z takiego duperelu i wstyd mi za was panowie...;) Dajcie kobitkom szanse na poprawienie kondycji fizycznej i nie tylko...:) Wszystko musi urastać do jakiegoś wydumanego problemu?

Pozdrawiam Karol

Ps. dzięki, że cytujesz mnie na czerwonym tle...;)

(2011/03/23 21:36)
Jeśli słówka znaczą coś innego i zmieniają sens zdania to jak najbardziej będę się czepiał :)

Może dla Ciebie to jest wydumany problem dla mnie to jest właśnie dziwne i niesprawiedliwe i oczekuje odpowiedzi na proste pytanie. W czym jestem gorszy, że ja bym musiał płacić a np. moja żona nie. Jak będzie darmowy kulinarny kurs dla facetów to się zapytam dlaczego moja żona musiałaby za niego zapłacić a ja nie. W czymże jestem od niej lepszy, że miałbym za darmo?
Niejedna kobieta lepiej się obroni niż facet i niejeden facet lepiej gotuje niż kobieta. Nie lubie takich podziałów po prostu.

(2011/03/24 09:15)

Jak widzę nadal biadolisz zamiast wysłać żonkę na kurs...;) a od kiedy to faceci walczą o równouprawnienie...;) czasy socjalizmu już mamy za sobą, chyba..."wtedy mieli wszyscy równo" jedni wszystko inni g...no...;) Na to banalne pytanie odpowiedz sobie sam...zadałeś je tylko retorycznie...;) prawda?

Pozdrawiam Karol

(2011/03/24 13:48)
karol997 napisał:
zadałeś je tylko retorycznie...;) prawda?

no właśnie nieprawda
zadałem je i oczekuje odpowiedzi  a jak Ty ja karol997 znasz to słucham

(2011/03/24 14:48)

Dobrze, że słuchacz a nie czytasz..;) Rafał...;)

Ja Karol sądzę, iż ktoś miał pomysł na taki program dla Pań a ktoś inny to finansuje. Ktoś zarobi, ktoś zdobędzie certyfikat i komuś może on się przyda do pracy np. w ochronie, czy tak zupełnie zwyczajnie w codziennym życiu... I co tu dumać, rozprawiać, biadolić jak i tak nic nie wskórasz...:) I tak jak sam za siebie zapłacisz a żonka ma za free to masz rabat 50% a jakie korzyści...:)

Widzę i czytam...:) i sądzę, że temat wybitnie Cię podekscytował...;)

Pozdrawiam Karol

(2011/03/24 15:44)
Ja też chciałbym usłyszeć czemu mężczyźni są w tym temacie dyskryminowani.
Co do równouprawnienia to chciałem przypomnieć że jakiś czas temu to właśnie kobiety walczyły o równouprawnienie. W takim razie zachowanie organizatora kursu może być dla nich obraźliwe. Nie po to walczyły o równouprawnienie aby teraz jedna płeć była faworyzowana.
Zresztą przypominanie tutaj socjalizmu kiepsko pasuje. Był to mechanizm państwowy, a tu mamy do czynienia z firmą prywatną. Czy dostała na ten cel pieniądze w ramach Kapitał Ludzki czy coś innego to nie wnikam.

(2011/03/24 15:56)
karol997 ale ja nie chce nic wskórać, bo ani ja a już na pewno nie moja żona nie zapiszemy się na ten kurs. Nawet gdyby żona chciał to bym jej teraz nie puścił :) ja chce tylko wiedzieć dlaczego jestem gorszy i to wszystko.
Z drugiej strony nie jak to nazwałeś biadoląc, nie dumając, nie rozprawiając nic się nigdy nie wywalczy. gdyby wspominane feministki nie biadoliły i rozprawiały nic by nie osiągnęły, gdyby górnicy nie biadolili i opon nie palili nie osiągnęliby tego czego chcą, gdyby ludzie nie rozmawiali o legalizacji marihuany czy choćby zmianie prawa dotyczącej kar za posiadanie nic by nie zmienili a zapewne zmienia i to kwestia tylko czasu. Tak to już jest jak siedzisz cicho to masz tak jak Ci ktoś dyktuje.

(2011/03/24 16:16)