Tak wygląda restrukturyzacja,wygaszanie zakładów-Akcja internautów

/ 24 odpowiedzi

  • konto usunięte

Zakłady Chemiczne Chemitex Sochaczew po działaniach naprawczych cieciej RP

 Zobacz Więcej

będą rewitalizować,włożą parę milionów,pomalują i nowa atrakcja turystyczna

(2015/01/17 07:51)
Ale przy tym paru synusiów włodarzy się uwłaszczy i domy postawią, oj przydał by się na parę dni wujaszek Stalin;-).

(2015/01/17 12:48)
Czemu akurat tow. Wisarionowicz? Wzywanie zbrodniarzy uważam za, co najmniej, nie na miejscu. Komuna w wydaniu obecnej władzy jest o wiele bardziej niebezpieczna, niż komuna jawna. Czytałem gdzieś wczoraj, że narzekanie na niesprawność kolejnych rządów PO jest niesprawiedliwe. Oni są bardzo sprawni. realizują konsekwentnie politykę finansjery o lobbystów europejskich. Czasem przeszkadzają w pracy np. górnicy, rolnicy lub inni. Kto jednak, tak na serio by sie z nimi liczył. Liczy się konsekwentna realizacja celów UE. Ogłupianie wszechobecną, nachalną propagandą powoduje, że łykamy wszystko. Ktokolwiek odważy się przemycić choćby odrobinę prawdy, natychmiast odsądzany jest od czci i wiary. Następnie ogłaszany oszołomem lub idiotą i szkodliwym populistą. Jeśli ma tytuły naukowe, to najlepiej żeby sobie wyjechał. Ludzie myślący samodzielnie, występujący z uzasadnionymi żądaniami są tępieni za pomocą państwowego aparatu "sprawiedliwości", skarbowego i służb kontrolnych. Całe sztaby ludzi pilnują żebyśmy myśleli i działali niesamodzielnie. Żebyśmy byli rezerwuarem taniej siły roboczej. Nie może w Polsce być polskiego przemysłu, kapitału i handlu. Jeśli coś się nadaje do przejęcia, to się sprzedaje. Jeśli można naprawić, to lepiej zlikwidować. Omamić odprawami, technologiami nowych zagranicznych właścicieli i jakoś leci. Polakom zaś dać 300-400 euro (brutto) i niech się cieszą. Tym, którzy duszą i ciałem popierają "przemiany" dać prawdziwe pieniądze. Będą wierni. Duże kontrakty: nie polska np. PESA, ale Pendolino od AlstromuProszę o przykład polskiego banku (z wyjątkiem spółdzielczych). Podobnie proszę o polskie: cementownie, wapienniki, duże sieci handlowe, huty, stocznie.Polskie pozostały kopalnie, zobaczcie jak się je załatwia od 2001 r. Od końca lat '90 nie można już było kupić nawet tony węgla bezpośrednio w kopalni. Zaraz potem powołano Kompanię i Spółki węglowe.Przypomnijcie sobie, co mówiono, a co zrobiono z Ożarowem i paroma innymi fabrykami w okolicy.

(2015/01/17 18:35)
Dokładnie tak, ponadto notorycznie kłamiąca władza że niby nie wolno doinwestować takich zakładów z pieniędzy publicznych a przecież to SP. Skarbu Państwa czyli  własność Państwa, a jakoś Niemcy mogę i dotują  swoje Stocznie i Kopalnie. Moim zdaniem kopalnie też powinny być prywatne , ale obecny rząd nie tylko do tego ale do niczego nie jest zdolny. Gdzie te dziesiątki ustaw w szufladach, gdzie te zakładane reformy, gdzie uproszczenie podatków i równowaga i stabilizacja  finansów państwa itd, itd. wszystko tylko puste obietnice bez pokrycia.

(2015/01/19 22:09)
A ja mam Wasze przepychanki polityczne w nosie, ale nie chciałbym, żeby z moich podatków dotowano czyjekolwiek miejsca pracy. Jak ktoś ma firmę jednoosobową i mu gorzej sprzedaż, czy usługi idą, to US się nie pyta, czy dać mu "wakacje podatkowe", tylko ściąga do ostatniej kropli krwi. I nikt nie może się oflagować, ani nawet w drzwiach ZUSu stanąć, bo przyjedzie policja i jeszcze na dołek weźmie. A górnicy, którzy w kilka tysięcy wyjdą na tory, albo przyjadą z materiałami wybuchowymi i oponami pod URM to proszę bardzo - restrukturyzacja, 24-miesięczna odprawa, gwarancja zatrudnienia w innej firmie. I nikt się nie pyta co zrobili ze swoimi 13-tkami, 14tkami, barbórkami i ołówkowymi. W normalnej firmie, jak gorzej sprawy się mają, to nawet 100 zł premii się nie dostanie. A tu świat się wali, ale górniczy przywilej - rzecz święta. Człowieka, któremu się jednoosobowa firma wali nikt się nie lituje, tylko musi się w chwilę-moment przeprofilować. Ale nad robotnikiem trzeba się użalić, bo on tylko fedrować umie, albo kabel na wtryskarce w masę wciskać, albo wiskozę ciągnąć... I Wy tu piszecie o komunie? Komuna to jest to, o czym Wy piszecie. Tak przynajmniej twierdzi Karol Marks w swoim "Kapitale". No ale Wy najpierw musielibyście się czytać ze zrozumieniem nauczyć...

(2015/01/19 22:35)
alekq ma rację kopalnie powinny być prywatne i wtedy albo będą dochodowe albo splajtują, tylko   raczej nikt nie podejrzewa że PO potrafi przeprowadzić proces prywatyzacji uczciwie i bez złodziejstwa,  jak na razie to chcieli zlikwidować stąd protest górników.
alekq tylko jaka jest prawda  bo wg. danych oficjalnych  te kopalnie przynoszą do budżetu 7.2 mld zł rocznie? To że mafia węglowa tzw. pośrednik ustalił marżę na węgiel 600% i nie może go sprzedać bo Ruski jest tańszy to inny problem i więc niech lepiej ten durny rząd weźmie się za rozwalenie i likwidację mafi a nie kopalń. Ale jak  mają to zrobić skoro ten rząd to mafia?

(2015/01/21 11:54)
Deluxe - zgadzam się z Tobą całkowicie!

(2015/01/22 09:55)
bandar
ku** swieta prawda! kiedy ludzie zdadza sobie z tego sprawe bedzie za pozno... jak juz nie jest..

(2015/01/22 10:27)
 Tak to jest gdy niema porządnego Gospodarza w Kraju, pamiętajcie o tym w maju podczas Wyborów Prezydenckich

(2015/01/22 12:29)
Tak, Olaf wiemy że to nie twój prezydent, ale muszę Cię poinformować, że niema sensownego kontrkandydata, więc przez kolejne lata Komorowski będzie prezydentem.

(2015/01/22 13:40)
bartosz
ja tam glosuje na ogorek! fajna dupa czyli prezencja jest :) wyksztalcona, jezyki zna, ogarnieta na salonach.. co wiecej wymagac od prezydenta? jak jedynie co moze to raz zavetowac ustawe a potem i tak musi podpisac.. powiem wam szczerze ze od czasow kwasa i jego zony to nie bylo drugiej takiej prezydentury.

(2015/01/22 14:48)
Zagłosować na prezydenta na podstawie jej / jego urody szczyt infantylności i głupoty.

PS. wyobraż sobie spotkanie Pani Ogórek z Putinem i rozmowy na temat Ukrainy, eksportu naszych produktów itp.
Przecież nawet Miller nie pozwala jej się wypowiadać.

(2015/01/22 15:25)
Aleś Waść doładował, kwasy to wstyd i hańba .

(2015/01/22 20:23)
 Nie no co on pitoli sa poważni kaNDYDACI ALE PANI MGDALENA, ZĄCHNOŁ  JANUSZ PALIKOT CZYTAŁA Z KARTKI A GDY SPYTANO JĄ ŻE GDYBY  SIEDLI PRZED NIA TAKIE TRZY CZOŁGI JAK B..KOMOROWSKI, JANUSZ PALIKOT I ANDRZEJ DUDA TO CO BY ZROBIŁA,  TO PANI MAGDA PO PROSTU NIE WIE. A jej pomysły daj spokój poza tym że ładna 0 doświadczenia politycznego. No ja jak tu piszą jak  Ona by się odnalazła w wielkiej polityce skoro nawet w małej nie jest. To była jakaś zagrywka taktyczna wewnątrz partii Leszka Millera który chce jakoś to pozbierać bo mu się  sld rozpada, czytałem dzisiaj w WPROST.z tym kwasem to faktycznie dowalił razem z komorem dwa największe nieroby.

 Poczekajmy będą jeszcze  różni kandydaci, a póki co daję Andrzejowi Dudzie 51%

(2015/01/22 22:02)
hehehe... to teraz dam wam zadanie... wyobrazcie sobie prezydenta kaczora i prezydenta ogorek?
w tym wtypadku nadal stawiam na warzywa :) ... co to putina to sie z toba zgodze.. ale z drugiej strony to kto by nie dzierzyl tej funkcji w polsce to i tak putin ma go totalnie w dupie.. dla takich poteg jak rosja, usa, niemcy, francja, jestesmy kawłkiem błota na mapie i zasobami taniej sily roboczej.. mysli ze putin bardziej liczy sie z bronkiem niz liczyl by sie z ogorkiem? 
tym czym jest polska to pieknie ujal to w swoim poscie bandar.

(2015/01/23 08:12)
 He he, Kacpersky ty naprawdę wierzysz  że w Polsce jest Demokracja,że  jest możliwa Demokracja po Socjalizmie bez udziału Służb Specjalnych, i że to ludzie decyduja kto będzie wybrany?. Powiem ci tak Komorowski staje się niewygodny i będzie musiał odej ść, gwiazdą wyborów Prezydenckich nagle stanie się Grzegorz Schetyna.

 KGB to najlepiej zorganizowana mafia świata, przy nich mafia Sycylijska i Corleone to chłopaczki biegający z klamkami po ulicach czyli amatorszczyzna.  To Służby Specjalne sterowane przez Ławrowa decydują czyją karierę rozpocząć a czyją zgasić. I nie TV TRWAM czy inne niezależne gazety decydują o wybuchu afer w Polsce i politycznym trzęsieniu ziemi, o tym decydują Służby.

PIS nadal będzie największą  opozycję bo ludzie mają wierzyć że jest demokracja.

Powinieneś zrozumieć że w interesie Moskwy Premierem najlepszym   dla nich będzie Leszek Miller.

(2015/01/23 10:54)
TV trwam niezależna? hahahhaha
hahahahha
hahhaha
ale teraz dowaliłeś do pieca :D

(2015/01/23 11:40)
 Niezależna od Służb Specjalnych Bartosz, myślałem że zrozumiesz od razu sens mojej  wypowiedzi

(2015/01/23 12:04)
olaf trudno zrozumiec sens twoich wypowiedzi ogolnie... a co dopierow mowiac od razu :) ja juz od dawna pomijam czytanie twoich postow dluzszych niz gora dwa zdania :P

(2015/01/23 14:23)
Ale jest zależna od tego pajaca Rydzyka i innych jemu podobnych popaprańców.

(2015/01/23 14:39)
 No jest, ale jakie to ma znaczenie?

(2015/01/23 14:47)
Takie że niema niezależnych mediów, wszystko co jest w nich pokazywane jest ,,po coś'', żeby komuś zrobić przysługę, albo żeby podstawić nogę, i nieważne czy to SB, ZOMO, Rydzyk, czy ktokolwiek inny.

(2015/01/23 15:09)
Dokładnie Bartosz ale i tak muszę zacząć od początku bo  zobacz:

 Jerzy Buzek- podpisany kontrakt na dostawę gazu z Norwegi przez 7 lat

 UW  błyskawicznie się pogrąża a do władzy dochodzi L. Miller który natychmiast zrywa kontrakt z Norwegią, Kaczmarek podpisuje umowę z ROSJĄ, W MIĘDZYCZASIE TUSK, PŁAŻYŃSKI, OLECHOWSKI TWORZĄ  PO.

  Natychmiast wypływa Afera Rywina, Miller i sld upada po decyzji Millera aby zbroić Armię w F-16

 Zauważ też iż po Katastrofie Smoleńskiej znika nagle temat budowy Tarczy Antyrakietowej w Polsce i Czechach.

 Natowska Szpica forsowana przez  Komorowskiego też nigdy nie stanie się faktem.

 Wg.   tego Polską rządzą Służby Specjalne sterowane przez Ławrowa i to One decydują który polityk zrobi błyskotliwą karierę, kto będzie Prezydentem, kogo zniszczyć itd.

  zachodzi pytanie dlaczego w polityce nie robią kariery ludzie uczciwi, kryształowi? Bo Służby nie miały by na nich haków i nie mogły by nimi sterować!
 Media, wiesz  TVN kontra TRWAM ,to byłby nazbyt luksusu, po prostu zdrowa konkurencja a na to służby nie pozwolą.
 I powiem ci tak jeszcze to że Tuska oddelegowano do Brukseli to też sprawa Służb , bo zobacz do tej pory Schetyna i Komorowski byli pod butem Tuska, teraz Służbom z oddali Tusk już nie przeszkadza i tu muszę uderzyć się w pierś bo Donald to świetny polityk po części swego czasu ograł  Służby.

(2015/01/23 15:34)