Taka drobna dygresja

/ 5 odpowiedzi
Kilka miesięcy temu poruszony został temat odpłatnego postoju przy Szpitalu, który spotkał się z olbrzymią krytyką Burmistrza.
Od niedawna mamy parkometry i odpłatny postój w mieście.
Ciekawi mnie jakie jest obecne stanowisko Urzędu Miasta oraz dlaczego strefa płatnego parkowania dotyczy wyłącznie terenu wokół byłego placu Armii Ludowej, a nie obejmuje okolic samego urzędu oraz najbardziej obleganych miejsc w mieście jak chociażby ulica Pokoju czy "nowej" Staszica?

Po prawie dwóch tygodniach odkąd napisałem post nikt nie odważył się skomentować.
W sumie szkoda, bo moglibyśmy potoczyć burzliwą dyskusję, a tak pozostał mi jedynie monolog.
Pomimo wielu wątpliwości okazuje się, że strefa płatnego parkowania w mieście ma swoje plusy, jak chociażby fakt, że jest gdzie parkować.
Wiele osób przypomniała sobie, że ma miejsca parkingowe na podwórzach lub przy bloku.
Zauważyć się dało, że nasilił sięruch pieszy co korzystnie wpływa na zdrowie.
Tak czy inaczej wprowadzenie odplatnego parkowania jest korzystne dla nas jako mieszkańców, jak również na tych co odwiedzają miasto.

Szkoda, że nie pomyślano o zwiększeniu strefy przy okazji remontu kolejnej ulicy.

(2015/09/01 18:12)
a proszę bardzo aptekarz chcesz to już ci pisze,osobiście jestem za tym by płatne strefy były koło urzędu skarbowego,ul.Pokoju,czy Żeromskiego,im więcej tym większa szansa na spokojne zaparkowanie.Co do Staszica to mam nadzieje ze tam wkrótce staną parkomaty.

(2015/09/01 18:26)
najlepiej niech cały Sochaczew będzie płatny wtedy wszyscy będą mieli miejsca parkingowe. Dlaczego rozszerzać tylko o Staszica? Jeszcze na Polnej, na Pokoju i jeszcze przy Biedronce koło Victorii i przy Kauflandzie postawić parkometry.

A tak przy okazji przypomnę, że obecna Strefa Płatnego Parkowania płatną w rzeczywistości nie jest ze względu na niekompletne, niezgodne z prawem oznakowanie miejsc parkingowych.

(2015/09/02 09:37)
@APTEKARZ
Zainstalowanie strefy płatnego parkowania wokół pl.Obrońców Sochaczewa było konsekwencją przyjętej umowy na dofinansowanie inwestycji a nie osobnym pomysłem władz Miasta. Co do pozostałych rejonów: o, tu władze Miasta mogą wykazać inicjatywę - jakieś konsultacje społeczne, wizualizacje itd. :) Ale, co jednym miłe drugim może być niemiłe i a nóż wykażą swoje niezadowolenie w kolejnych wyborach, więc po co ryzykować ;)

(2015/09/02 12:14)
Ja tam nie narzekam, łatwiej tam teraz zaparkować.

(2015/09/30 15:05)