Tematy dla burmistrza

/ 14 odpowiedzi
Burmistrz planuje spotkania z mieszkańcami i liczy, że pomogą one w tworzeniu dokumentów strategicznych miasta. 
Strategia Rozwoju Miasta, czy Program Rewitalizacji są ważnymi dokumentami. Pytanie jak je realizować przy takim wysokim zadłużeniu miasta w końcu 2014 roku - 39,45% dochodów budżetowych (85 miejsce wśród 267 miast powiatowych) oraz niskiej zdolności kredytowej miasta - 6,28% dochodów budżetowych 2015 roku, jakiego nie mogą przekroczyć planowane spłaty rat kredytów i pożyczek wraz z odsetkami (224 miejsce wśród 267 miast powiatowych).

Ważniejszą kwestią dla mieszkańców na dziś będzie informacja burmistrza jaką propozycję podwyżek cen za śmieci przedstawi wkrótce do zatwierdzenia Radzie Miejskiej. Nowe ceny powinny obowiązywać od 1 listopada 2015 roku. Gospodarka odpadami na dłuższą metę nie toleruje populizmu, a ten niestety dominuje w poczynaniach obecnej władzy miejskiej. Mrzonki o regionie łódzkim są tego dowodem. 
Gdyby istniał ZUK i  dział oczyszczania miasta podległy urzędowi miasta i śmieci by były wywożone nie przez zewnętrzne firmy to można by było mniej płacić za wywóz?.Jak by wtedy obecny burmistrz ustalał ceny .Gdyby ktoś kiedyś nie skasował działu oczyszczania i śmieciarek miejskich to można by teraz uniknąć problemów i podwyżek.

(2015/10/17 22:14)
Szanowny ''dragon36'' możesz zapomnieć o takiej działalności obecnego włodarza która stworzyła by dochodową spółkę oczyszczania miasta i komunikacji miejskiej... pisałem o tym wielokrotnie... to nie ten burmistrz... zaradność nie tylko obecnych urzędników miejskich głównie przejawia się w pobieraniu ryczałtów i bardzo wysokich pensji urzędniczych i na tym się kończy rządzenie Sochaczewem... jak ktoś dąży do pozytywnych i gruntownych zmian to w Sochaczewie ''urzędnicze harpie'' niszczą takie osoby pod płaszczem prawa i sprawiedliwości...  

(2015/10/18 00:20)
szanowny tadeuszu ,wszystko oki tylko miasto miało firmę która wywoziła ileś lat śmieci ,wszedł na rynek rethmann,i zaczęło się ,za chwile obecni wtedy burmistrzowie skasowali dział oczyszczania miasta,i stąd me pytanie co by było gdyby do dziś wszystko normalnie istniało.A co do obecnych rządów to masz rację.

(2015/10/18 08:51)
A co z obietnicami?
1) Świetlane plany zagospodarowania cegielni na Boryszewie,
2) Miejsca pracy w strefie przemysłowej na polach czerwonkowskich,
3) Sale gimnastyczne przy szkołach podstawowych na Boryszewie i w Chodakowie,
4) Pierzeja Pl. Kościuszki,
5) Galeria "Nowa Mleczarnia",
6) Ulica Licealna,
7) Budowa nowego stadionu przy Warszawskiej,
8) Remont mostu na Bzurze,
9) Zagospodarowanie brzegów Bzury i Utraty.

i inne mniejszej rangi.

A pojawiają się wciąż nowe obietnice!

(2015/10/18 10:36)
Panie jerzyk2205,trzeba sobie powiedzieć że wszystkie miasta borykają się z problemami,to nie znaczy że my musimy ,ale czy u nas był kiedy dobry gospodarz?,czy był ktoś taki aby nie musiał się bać o wybory następną kadencję czy go wybiorą ,a no nie było ,ot i to cała tajemnica że wciąż siedzimy i piszemy o niespełnionych obietnicach ,i wielu innych sprawach,jak widzę nie zależy tu od paru lat nikomu na tym by w mieście działo się dobrze,niby się coś robi ale wszystko lipa,niejednokrotna marnacja pieniędzy ,pochopne decyzje ,to wszystko prowadzi do tego że mieszkańcy czują niedosyt gospodarowania w tym jak małym mieście.

(2015/10/18 10:58)

Panie dragon36, proszę pozostać przy swoim zdaniu. Dla mnie, który dobrze zna kuchnię samorzadową, Pańskie porównania są zbyt powierzchowne. Zamiast subiektywnych odczuć przekonują mnie wskaźniki ekonomiczne oraz ogląd faktów. Takiej dynamiki rozwojowej jak w latach 2003-2010 nie było, ani wcześniej, ani później. Oczywiście, nie znaczy to, że wszystkie problemy udało się rozwiązać. Poprzednia strategia rozwoju miasta była skutecznie wdrażana. Inwestycje realizowane w kadencji 2011-2014 były jej efektem, a pieniądze na nie obecny burmistrz dostał w prezencie od poprzednika, o czym świadomie milczy. Obecna kadencja pokaże, że "król jest nagi".

(2015/10/18 12:43)
Panie jerzyk2205 oczywiście każdy ma swoje zdanie ,Pan wie lepiej ,ważne by teraz zaczęło iść lepszemu .Zostawmy w tej chwili pole manewru obecnej władzy.

(2015/10/18 13:22)
Chciałbym, aby szło ku lepszemu. Irytuje mnie jak się miesza politykę z samorządem. Politycy zazwyczaj wiele obiecują, natomiast samorządowcy mają rozwiązywać skutecznie lokalne problemy, a nie rzucać obietnic bez pokrycia.Dzisiaj zaniepokojony deszczową pogodą pojechałem zobaczyć jaki jest postęp prac na tej ulicy. Szczerze mówiąc obawiam się o terminową realizację tej inwestycji. Co burmistrz powie mieszkańcom ulicy Staszica? Że to problem starostwa?

(2015/10/18 22:58)
Dzisiaj burmistrz ogłosił, że chce m.in. konsultować z mieszkańcami wysokość opłaty za śmieci. Ale dopiero od 29 października, kiedy odbędzie się ostatnie zaplanowane spotkanie z mieszkańcami w poszczególnych częściach miasta. Dlaczego nie wykorzystać tego tematu do konsultacji podczas odbywających się właśnie spotkań dzielnicowych?

(2015/10/21 20:19)
Panie burmistrzu, niech Pan powie prawdę ludziom na spotkaniach, że przyjęte przez Was na początku funkcjonowania nowego systemu 6 zł od osoby za odpady segregowane, to była fikcja z sufitu. Firma, która wygrała przetarg na obsługę miasta zmusiła Was do korekty stawki o prawie 50% - 8,80 zł od osoby. Ile teraz Pan zaproponuje? Kolejne 50% czy więcej?

(2015/10/23 21:15)
Panie były wiceburmistrzu, miał pan swoje 5 minut i już nikt pana słuchać nie chce. Wy waszych obietnic nie zrealizowaliście, odebraliście podczas swoich rządów najgorszą obwodnicę w kraju a mieście nie zmieniło się nic, urząd nie umiał załatwić podstawowych spraw obywatela. Dla mnie Wasz czas rządów to czas stracony, niech Pan spojrzy najpierw na wskaźniki waszych rządów i na zadłużenie, którego Wy dokonaliście. 

(2015/10/26 09:42)
Panie SzczeryFacecie, dlaczego "miałem"? W samorządzie nadal jestem, pełnię inną funkcję, a moja wiedza i doświadczenie rosną. Pańskie opinie oparte są na fałszywych przesłankach. Obwodnicę budowała i odbierała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wskaźniki od roku 2006 są w BIP Urzędu Miejskiego. Proszę więc zamiast uogólnień posługiwać się konkretami. Nie podzielam Pańskiego pesymizmu.

(2015/10/27 21:31)
I jest już w BIP Urzędu Miejskiego odpowiedź na moje pytanie o propozycję nowej opłaty za śmieci. Burmistrz konsultuje z mieszkańcamni propozycję projektu uchwały Rady Miejskiej w tej kwestii.12,80 zł od osoby za odpady segregowane i 22,00 zł od osoby za odpady zmieszane.
Po uwzględnieniu tych propozycji i informacji z Ziemi Sochaczewskiej o ofercie firmy (ok. 500 tys. zł miesięcznie) oraz informacji z BIP o zamieszczonych w SIWZ ilości odpadów i % ilości mieszkańców segregujących, system się nie bilansuje finansowo. Chyba burmistrz zamierza zaproponować radnym jeszcze jakieś dopłaty z budżetu. Czy te również będą konsultowane? Wkrótce się okaże.
http://www.sochaczew.pl/AppData/Files/Projekt%20uchwa%C5%82y%20RM%20w%20sprawie%20wyboru%20metody%20ustalenia%20op%C5%82aty%20za%20gospodarowanie%20odpadami%20komunalnymi%20oraz%20ustalenia%20stawki%20takiej%20op%C5%82aty.pdf

(2015/10/28 19:35)