Testament Szarego Człowieka - Ku Pamięci

/ 31 odpowiedzi / 3 zdjęć
Despacito @robroy
@mefisto nie odniósł sie ani słowem do przyczyn protestu Piotra S. (wszystkie są wymienione powyżej) tak jakby nie istniały. Taka sama retoryka cechowała zawsze przedstawicieli władz, przeciwko którym ludzie w ten sposób protestowali. I to mnie poruszyło we wpisie @mefisto. Tylko tyle. Racjonalnie trudno jest nam zrozumieć aż taką ofiarę. Czy mnich buddyjski protestujący samospaleniem przeciwko okupacji Tybetu był chory, nieracjonalny, szalony? Czy Ryszard Siwiec protestujący przeciwko interwencji w Czechosłowacji (de facto tłumieniu powstania antykomunistycznego) był szalony? Nigdy nie jest to "czyste szaleństwo", czy "choroba psychiczna". Raczej nadwrażliwość i mocne utożsamianie z wartościami takimi jak wolność, solidarność, sprawiedliwość i współczucie. Czy ich protesty są zauważane? Tak, ale zwykle po latach.

(2018/10/22 21:29)
Skupmy się na piotrze S.Nie napisałem ze był szalony ani chory psychicznie.Raczej słaby psychicznie i bardzo wrażliwy.Przyczyny protestu celowo pominąłem ponieważ uważam że są mocno przesadzone i nie powinny być pretekstem do takiego czynu.Porównywanie tego wydarzenia do sprawy Siwca czy mnicha buddyjskiego jest bez sensu.Prubujesz nam wmówić że każdy kto się podpala ma słuszne powody i jest bohaterem a wcale nie musi tak być.Jolanta Brzeska według prokuratury za rządu PO też dokonała samospalenia.Jakoś nad tym przypadkiem się nie rozwodzisz,miała przecież powody.

(2018/10/22 21:55)
program 3 PR niszczą? Niedźwieckiego wywalą ? no taka ich mać! wrogi stosunek do imigrantów? sqrwiele,spale sie.A przecież mógł żyć i przyjąć imigrantów pod swój dach

(2018/10/23 04:33)
@mefisto
Mieszając w to morderstwo Jolanty Brzeskiej już po prostu dryfujesz na mieliznę. I na tym zakończmy bo sprawa jest na tyle poważna, że nie ma co jej mieszać z takimi osobistymi i emocjonalnymi sporami. Pamięć tych ludzi na to.nie zasługuje.

@robroy
A sprawa Trójki? No cóż, spadająca słuchalność i odszkodowania za bezpodstawne zwolnienia mówią same za siebie. Nie wspominając o atmosferze panującej wewnątrz, będącej przyczyną indywidualnych decyzji o odejściu wielu świetnych dziennikarzy radiowych. Dawniej Trójka była dla mnie radiem 24h na dobę. Teraz wyszukuję tylko konkretnych audycji. Reszta w mojej ocenie to zwykła "Trujka".

(2018/10/23 09:49)
co do trójki-OK,od początku była nowatorska,miała wielu sympatyków,tam gdzie mozna było słuchać-słuchałem,to było-nie zawacham się użyć-Polskie Radio Luxemburg-kto ma 120 lat wie o co chodzi,hey!

(2018/10/23 15:58)
Trójki słuchają dinozaury z naszego pokolenia,młodzi słuchają eski.

(2018/10/23 20:21)

Sochaczew wiadomości - TOP5