Tłumienie agresji wśród ludzi??

/ 31 odpowiedzi / 4 zdjęć
W internecie każdy rodzaj agresji na uchodźców jest tłumiony, usuwany a powstają artykuły i wywiady że ktoś ugości ich w domu albo że parafia zbiera na nich pieniądze.... Co to ma być?? Ręce władzy i manipulacji sięgają już wszędzie?? Przed chwilą i tutaj został post usunięty szerzący nienawiść do muzułmanów ale przecież to wolny kraj i wolność słowa.
juz napisalem nowy :) pewnie pod predekstem rasizmu usuneli albo bo ktos im kazal i tyle :)

(2015/09/09 13:57)
Nikt nie kazał, mieliśmy zgłoszenia naruszenia regulaminu. Prosimy o wpisy nie zawierające treści rasistowskich i nie nawołujące do przemocy. 
pozdrawiam w imieniu całej redakcjiMonika

(2015/09/09 14:08)

Tu nie chodzi o "ugoszczenie" Syryjczyków, bo "ugościć" ich to każdy może. Zaproszę na grilla i ugoszczę... i do widzenia. Ta "gościna" ma być DOŻYWOTNIA ze wszystkimi tego konsekwencjami kulturalnymi, społecznymi, religijnymi, finansowymi i szeregiem innych. 

(2015/09/09 14:20)
Nikt nie kazał, mieliśmy zgłoszenia naruszenia regulaminu. Prosimy o wpisy nie zawierające treści rasistowskich i nie nawołujące do przemocy. 
pozdrawiam w imieniu całej redakcjiMonika

Nie rozumiem usuwania całego temat, bo ktoś naruszył regulamin wypowiadając się w idiotyczny sposób. Nie można usunąć konkretnych postów lub je edytować? Dlaczego odpowiedzialność jest zbiorowa? To na tej samej zasadzie co z uchodźcami. Gdzieś tam ktoś komuś obciął głowę to jedziemy i winimy wszystkich muzułmanów.
Bez sensu.

(2015/09/09 14:42)
No właśnie, Moniko, wytłumacz się. Czyżby wszystko co by nie napisać w sprawie uchodźców jest rasistowskie ? Nie wydaje mi się.

(2015/09/09 14:48)
ruszyłem temat na topie -emigranci,został usunięty regulamin to regulamin,pozdrawiam.

(2015/09/09 16:49)
@figa-no to usuwaj !

(2015/09/09 17:11)
@figa-na co czekasz?

(2015/09/09 17:12)
Biała matka zabiła swoją córeczkę Madzię,biały katolicki biskup gwałcił na Dominikanie ciemnoskórych chłopców i został za to pochowany z honorami w Polsce, szenastoletni biały chłopak za bił babcię i bardzo ciężko poranił 10-letnią jej wnuczkę.Zakochany biały chłopak ze swoją białą dziewczyną w bestialski sposób zamordował swoich rodziców. Oto przykłady na wyższość rasy i wyznania.

(2015/09/10 07:40)
@metasekwoja w krajach Skandynawskich  z epoką multikulti przestępczość wzrosła setki razy,95 % gwałtów to sprawcy z Afryki,to samo z kradzieżami,rozbojami,u nas pobić,gwałtów też jest od cholery, nie chciałbym aby przestępstwa naszych białych skumulowały się z popełnianymi przez imigrantów. Niektórzy myślą że osiedlisz jedną rodzinę tu,drugą tam trzecią gdzieś indziej-błąd-oni chcą być razem w jednym miejscu,stworzą getta,wylęgarnie patologii,jest teggo w inernecie do obejrzenia i poczytania DOPISEK-powiedz mi dlaczego nasi Polscy muzułmanie odmówili integracji z imigrantami?otoczenia ich opieką i osiedlenia w ich diasporach?

(2015/09/10 08:33)
Imigranci to temat zastępczy, lepiej rozejrzyjcie się po własnym podwórku. Ile nieruchomości w Sochaczewie jest już w rękach żydów-ale o tym cicho-sza.

(2015/09/10 08:34)
ten wypalil :) ci tylko kradną.. tamci zabijaja za byle co.

(2015/09/10 08:41)
@4pancerni,to już jest inny aspekt zniewalania Narodu Polskiego,temat żydów to jak rozmowa o nieboszczyku-albo dobrze albo wcale,są paragrafy

(2015/09/10 08:44)
Nie wiem, czym się w życiu kierujecie, ilu z z Was uważa się za chrześcijan. Czytam te niektóre Wasze "madrości" i myślę, że tytuł wątku, choć sensowny to te dwa znaki zapytania mają wyraz pretensji. @Kamisiu  - zanim zaczniesz oceniać poziom wolności słowa, przeczytaj regulamin forum. Wolność słowa nie ma nic wspólnego z publicznym szerzeniem opinii agresywnych i nienawistnych na tle społecznym, rasowym i religijnym. 
Tak, agresja wśród ludzi powinna być tłumiona, bez względu na rasę, wyznanie i przekonania polityczne. Złem jest też potęgowanie uczucia strachu przez fałszywą eskalację poczucia zagrożenia, budowanie obrazu "wroga" w każdym, kto inny, inaczej myśli lub inaczej wyznaje Boga. Agresja, przemoc, chęć dominacji, chciwość, zawiść, ksenofobia i rasizm to główne przyczyny zła na świecie, a nie żydzi, muzułmanie, buddyści, hinduiści, ateiści, czarni, biali, kolorowi.
Żadna wojna nie została wywołana przez miłość bliźniego, miłosierdzie, współczucie, egalitaryzm, altruizm i solidarność międzyludzką. A jednak wojny zdarzały się również wśród społeczeństw o tzw. korzeniach chrześcijańskich. Wniosek? To nie etykieta czyni człowieka, ale to co robi, to "co z niego wychodzi". 
Tytuł obrazka @robroya daje etykietę i wskazuje wroga - "Islamscy imigranci". Niedawno sąd w Wielkiej Brytanii skazał Polaka za gwałt i morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. @robroy zrób obrazek pt. "Katolicki imigrant z Polski ......" itp. itd i "że od wewnątrz już jesteśmy zalani falą gwałcicieli i morderców, bo większość Polaków to katolicy". Przecież to to samo - nie widzisz, nie czujesz?
"Chwała temu, co bez gniewu idzie .."

(2015/09/10 09:41)
@robroy
"Polscy muzułmanie odmówili integracji z imigrantami?otoczenia ich opieką i osiedlenia w ich diasporach?"

To nie prawda. Po agresji rosyjskiej na Ukrainę, polscy muzułmanie przyjęli wielu tatarów krymski. Ponieważ są niewielką, wspólnotą i żyją w rejonie, nazwijmy to, niezbyt bogatym - ich możliwości nie są wielkie. Ale zrobili to, bez trąbienia w mediach, bez licytacji, bez obnoszenia się ze swoją wielkodusznością. Niby muzułmanie a idea chrześcijańska "rób tak, aby nie wiedziała prawica, co czyni lewica".

U nas prawica wie wszystko o lewicy i odwrotnie, i obie prześcigają się w nic-nie-robieniu, za to "gęby" pełne frazesów i fałszu.

(2015/09/10 10:02)
wbienko;ujęte idealnie sedno sprawy.Mądre słowa i wyważone.

(2015/09/10 10:11)
@wbienko ,nie było agresji Rosjan na Ukrainę,,czytaj "prawdę" albo "trybunę" a nie Newsweeka czy wyborczą,nasi islamiści przyjęli wielu tatarów krymskich? ,tatarzy Krymscy nigdzie nie emigrowali ani nie uciekali ! bo liczyli że w tym zamieszaniu wywalczą własną krainę,tam walka o suwerenność jest jak u nas-nowy Prezydent,nowy Premier,,nowi wyselekcjonowani członkowie parlamentu,jak kuźwa na ukrainie-obalić i mianować się na stanowiska ,a dlaczego nie chcą zaprosić do siebie imigrantów?,nie ma już "Wolnej Europy " to ludziska nie wiedzą co się dzieje

(2015/09/10 13:39)
@robroyu drogi, nie zrozumiemy sie, bo Ty patrzysz na tych ludzi w zupelnie innych kategoriach niz ja. :) 

(2015/09/10 14:27)
@wbienko kochany,mamy dwa różne oczy,inaczej lukamy( "anglista jestem?"),poza tym jak byśmy pywo wychlali w jednym pubie to byśmy doszli do porozumienie (tak mi się wydaje po wielokrotnej wymianie zdań na forum!) wypijemy? propozycje na priv,https://www.youtube.com/watch?v=eacuqS8Nnd4
propozycja całkiem poważnie poważna,nie śmiecham

(2015/09/10 17:31)
Uuuuu człowieku, trudno będzie!!! Żona mnie trzyma krótko, a ortodontka mówi, ze od piwa rdzewieje mi aparat i zamki od zębów się odklejają - to jedno. A druga sprawa - jeszcze bym od alkoholu rozum stracił i od Twoich poglądów doznał skrzywienia kręgosłupa moralnego ;). 
W każdym razie, dzięki. 

(2015/09/10 20:47)
Już to pisałem że powinniśmy dać możliwość aby naród tych uchodźców mógł walczyć o swój kraj... zaopiekujmy się kobietami i ich dziećmi... a z mężczyzn Unia Europejska powinna stworzyć armię i ją wysłać z powrotem aby Ci ludzie mogli walczyć o swoją wolność... samo osiedlanie ich w naszym kraju i innych unijnych krajach jest błędem... byłem wcześniej ogromnym zwolennikiem przyjmowania uchodźców lecz z wielu powodów ten który umożliwi tym ludziom powrót do swojej ojczyzny uważam za najbardziej racjonalny... naród któremu pomożemy w odzyskaniu niepodległości będzie nam wdzięczny przynajmniej teoretycznie... Żaden uchodźca który nie zamierza walczyć o swoją ojczyznę nie powinien zostać wpuszczony nawet czasowo do naszego kraju... ze względu na ogromną skalę problemu my Polacy jako jedyni europejczycy powinniśmy zrozumieć stratę związaną z utratą ojczyzny... zatem wszystko w rękach polityków... Zgadzam się że media robią wszystko aby opinia publiczna nie wyszła na ulicę...Korwin od wielu wielu lat głośno mówił o postępującej islamizacji Niemiec... facet w wielu sprawach jak się okazuje ma rację... trochę radykalizują się moje poglądy więc tak sobie myślę że może pora w puścić KORWINA do sejmu??? od tak dla równowagi głupoty z każdej strony politycznej...

(2015/09/10 22:54)
Jak można zmuszać kogoś do udziału w wojnie zwłaszcza, że tam jest mnóstwo tych, którzy przez ostatnie 4 lata walczyli właśnie o wolność Syrii. Jak w ogóle można dzielić ludzi w ten sposób Kobiety i dzieci tak mężczyźni nie. I jak w ogóle ci którzy sikają ze strachu przez kilkoma tysiącami muzułmanów śmieją pouczać innych czy powinni czy nie walczyć za swój kraj i wysyłać ich na wojnę.
Niepojęte.

(2015/09/10 23:01)
Czytałem że faceci uciekają zostawiając swoje kobiety (Jazydki) na pastwę losu... a to ponoć Jazydki które są głównie brane do niewoli i sprzedawane najczęściej biorą karabin do ręki i walczą... Życie jest brutalne i wymagające... tak... uważam że należy wspierać całe rodziny a tych którzy nie będą chcieli walczyć należy odesłać do swoich... widać im tak bardzo nie przeszkadzają... skala napływu emigrantów jest tak wielka że śmiało można porównać do potopu tyle że Muzułmańskiego... Jeśli mnie Niemiec czy Rusek zmusił by do ucieczki z ojczyzny pragnął bym zostawić rodzinę w bezpiecznym miejscu a sam starał się wrócić i bić się z wrogiem za mój kraj!!! Tu nie ma miejsca na beztroskie życie... z myślami ukrytymi w głowie że na miejscu w moim domu chodzą wrogowie... gwałcą... i mordują... Jak myślisz ''Szczawiu'' z jak bardzo zrytymi przez wojnę i umęczonymi mózgami będziemy mieli do czynienia... Ci ludzie nie zaznają spokoju... to będzie chaos mentalny w najczarniejszym z możliwych udręczonych sposobów na wegetację w obcym kraju bez szansy na aklimatyzację... 

(2015/09/10 23:38)
ja myślę, że część nie zostawia żon w Syrii tylko krajach do których uciekli przed wojną czyli Turcja, Liban, Egipt, Jordania czy Irak. Ja sobie nie wyobrażam zostawić rodziny, ale oni to całkiem inne myślenie.
Nie wyobrażam sobie zmuszania kogoś do udziału w wojnie tym bardziej jeśli 4 lata walczył i miał dość i uciekł. To barbarzyństwo.

(2015/09/11 00:07)
@wbienko widzę że mamy te same problemy,patrz pan,góra z górą .....,kiedyś się spotkamy,po protezie zębowej Cię poznam,hey !

(2015/09/11 05:22)