Totalny paraliż na 1 Maja

/ 19 odpowiedzi
Mam dosyć !

Chcę ustalić KTO odpowiada za totalny paraliż komunikacyjny Miasta .

1. ul. Warszawska zamknięta - nie wiadomo kiedy koniec
2. ul. 600 lecia skrzyżowanie z Warszawską - ograniczona przejezdność
3. ul. Staszica - jeszcze niedawno jedyna drożna trasa, od niedawna pojawiły się jakieś brygady majstrujące z rurami które chyba chcą ułożyć w ziemi 
4. ul. Pokoju / 600 lecia  - w remoncie

za chwilę rusza największa inwestycja kanalizacyjna w mieście , za chyba ok 80 milionów do 2013r ma być wykonana pełna kanalizacja miasta  , CIEKAWE CO BĘDA ROZKOPYWALI ???

Konkluzja :

Kto koordynuje w mieście inwestycje infrastrukturalne , których realizacja ma bezpośredni wpływ na życie w mieście ?

Dlaczego w warunkach przetargowych Miasto nie zaznaczyło ,że praca przy remoncie dróg ma odbywać się conajmniej na dwie zmiany łacznie z sobotami i niedzielami ? Niech wykonawca i jego pracownicy zarobią nawet więcej ale i tak będzie to z pożytkiem dla miasta bo prace będa wykonane szybciej. Kto jeżdzi do Warszawy widział jak pracują w Warszawie - skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich i Połczyńskiej , remont wykonano w weekend!!!. 

Dlaczego nikt nie pofatygował się aby w mieście ustawić DUŻE , WIDOCZNE TABLICE  , kolportować ulotki dla kierowców itp. z informacjami o UTRUDNIENIACH , MOŻLIWOŚCIACH  PRZEJAZDU I INNYCH OGRANICZENIACH ? Mam nadzieje , że przy remoncie kanalizacji ktoś o to zadba .

Chciałbym poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

Jacek

Drogi kolego masz racje!

teraz co sie dzieje to masakra jest 

od szkoly "80" na kaufland jechalem 20 minu!!

na ulicy dlugej byla wieksza kolejka niz ta ulica chyba jest..

hmm niewiem czy dobrze slyszalem ale cos ubilo mi sie o uszy ze maja zamykac nowo otwarty most na trojanowie??

(2011/09/12 19:28)

to prawda jest źle nigdy nie pomyślałem o tym że zablokują dwa skrzyżowania i rozpoczną prace na Staszica wniosek jeden brak koordynacji w planowaniu i wykonywaniu inwestycji  !!

(2011/09/12 20:04)
Kochani....nie panikujmy...
dla pocieszenia....szczęście w nieszczęściu że nie jest to zima, że temperatura nie spadła poniżej zera i nie sypie śnieg, bo gdy do tego całego chaosu w naszym mieście dojdą jak zwykle nieodśnieżone drogi, błoto pośniegowe itp. to spokojnie będzie można powiedzieć że KONIEC ŚWIATA zaczął się od Sochaczewa!!!!
pozdrawiam

(2011/09/12 20:30)
W dodatku jakiś pajac tak przestawił sygnalizację w Trojanowie że od Staszica przejeżdżają 3-4 samochody i korki sięgają w piątek starego szpitala. No ale teraz jest jeden temat-wybory...ja nie idę.

(2011/09/12 22:00)

To prawda, da się zauważyć, że sochaczew nie ma szczęścia do inwestycji.

A osoba która odbiera inwestycje ze strony miasta, to totalny dyletant, który na dodatek nie ma poczucia estetyki. Mam tu na myśli choćby, ostatnie prace na traugutta, po których po chodniku nie da się chodzić, każda płytka "chodzi" w swoją strone.

A po wyborach miało się tyle zmienić ???

(2011/09/12 22:33)

No to i ja sobie ponarzekam.

Ciekawe dlaczego na skrzyżowaniu 600-lecia i Pokoju od dwóch tygodni NIC się nie dzieje? Robotnicy rozkopali ulice, pustawiali szlabany i się zwinęli. Ktoś to wogóle nadzoruje?

Drugie nurtujące pytanie: co za debil konfigurował sygnalizację świetlną na trojanowie? Zielone dla ulicy Staszica świeci się poniżej 10s. Wczoraj po południu korek na tej ulicy miał ponad 1km

A może pójść na całość i rozkopać jeszcze ze dwa skrzyżowania? :)))

(2011/09/13 15:20)
A ja się pytam - GDZIE o godzinie 13stej byli pracownicy, pracujący przy skrzyżowaniu Pokoju - 600-lecia ?? Ani żywego ducha! Tylko proszę nie mówić, że pracowali przy skrzyżowaniu 600-lecia - Warszawska, bo to będzie już żenujące.

(2011/09/13 15:28)

ja to stawiam ze te wszystkie remonty wygrala jedna firma i ze nie maja ludzi ktorzy by to robili na czas to troche pokopia na 600 lecia i pokoju  i pojda w piz** na kilka dni na warszawska 

bo im ciezko jest zrobic glupie skrzyzowanie a pozniej wziac sie za nastepne

wiecie moze czy kolo policji ten kawalek warszawskiej jest otwarty?

bo ostatnio stal jakis cieciu i wpuszczal tylko radiowozy..

(2011/09/13 19:29)

od szkoly "80" na kaufland jechalem 20 minu!!

No i po co jechałeś! ten dystans to 15 min piechotką, a rowerem jeszcze szybciej.Polecam ten środek lokomocji, do pracy mam ok 6 km i zwykle jeździłam samochodem, w tym roku wiedząc że będą remonty przesiadłam się na rower i naprawdę są same plusy. Zdrowotne -mniej stresu i ruch! "Za" przemawiają też względy ekologiczne i ekonomiczne. A jeśli chodzi o czas to jak widać też jest korzystnie, jadę ok 20 min, a samochodem ok 15 min przy dość dobrej drodze.

(2011/09/13 22:28)

jechalem do sklepu ktory sie znajduje w kauflandzie

ale nastepnym razem zostawie samochod kolo szkoly i pojde do kauflandu po czym wroce po samochod i pojade do domu w calkiem innym kierunku bo tak jest ekologicznie

dzieki za rade!

(2011/09/14 19:08)
Rozumiem, że jak jeżdżę tamtędy do pracy samochodem, to mam go zostawiać w drugim końcu miasta i nieść ze sobą zakupy do domu. Potem rano pieszo do samochodu 15 minut piechotą, żeby ominąć felerne prace?
Proszę Cię, ale Twoje tłumaczenie jest dziecinne.
Pozdrawiam

(2011/09/15 07:58)

Rozumiem, że jak jeżdżę tamtędy do pracy samochodem, to mam go zostawiać w drugim końcu miasta i nieść ze sobą zakupy do domu. Potem rano pieszo do samochodu 15 minut piechotą, żeby ominąć felerne prace?
Proszę Cię, ale Twoje tłumaczenie jest dziecinne.
Pozdrawiam

P.S.

Rozumiem też Halinko, że ludzie dojeżdżający do pracy samochodem powinni przesiąść się na rowery? Chyba łatwiej (albo i nie) rozsądnie planować prace remontowe.

(2011/09/15 08:05)
skrzyżowanie Pokoju i 600-lecia-miało być poszerzone a tu nawet centymetra nie dodali,przecież chodnik przy aptece można było zawęzić o 1,5 metra i to samo po drugiej stronie,chyba chodziło o udrożnienie skrzyżowania a nie o nowe krawężniki ,może pracownicy pizzerni,apteki i okolicznych sklepików nie mogliby parkować na zbyt wąskim chodniku? idę o zakład że następnym ruchem za 2-3 lata będzie w tym miejscu rondo,"show must go on",

(2011/09/15 09:01)
Może za późno się za to zabrali, że wszystko naraz teraz robią ;/ Masakrycznie się jeździ po tym naszym Sochaczewie, nie zmienia się natomiast nic na drogach gdzie ulice są straszne, doły na dołkach,a robią ulice co ja odnosze wrazenie robione były czyt.Warszawska ;/Dobrze,że są jeszcze u Nas skróty, którymi można gdziekolwiek dojechać.

(2011/09/15 10:42)

oko
2172 - jaki polecasz skrót ze stacji pkp do chodakowa. Sochaczew to miasto wąskie a długie i z jednym mostem (prawie), tak że wystarczy remont w centrum i miasto leży. A tak wogóle czego tak się gorączkujecie za miesiąc zapomnicie o tym - nic nie robią źle, coś robią źle, a to nie tak. Inne miasta mają już za sobą remonty drogi chodniki oświetlenie etc. a sochaczew jak małe dziecko dopiero zaczyna rozumieć o co chodzi. Chcecie upłynnić ruch - jak jest miejsce i skręcacie w lewo nie blokujcie całego pasa, jak zaświeci się zielone to but, parkujcie tak aby inni mogli stanąć - można by książkę napisać... Pozdrawiam  

(2011/09/15 14:17)
2172 - jaki polecasz skrót ze stacji pkp do chodakowa. Sochaczew to miasto wąskie a długie i z jednym mostem (prawie), tak że wystarczy remont w centrum i miasto leży. A tak wogóle czego tak się gorączkujecie za miesiąc zapomnicie o tym - nic nie robią źle, coś robią źle, a to nie tak. Inne miasta mają już za sobą remonty drogi chodniki oświetlenie etc. a sochaczew jak małe dziecko dopiero zaczyna rozumieć o co chodzi. Chcecie upłynnić ruch - jak jest miejsce i skręcacie w lewo nie blokujcie całego pasa, jak zaświeci się zielone to but, parkujcie tak aby inni mogli stanąć - można by książkę napisać... Pozdrawiam  

O co Ci chodzi?Ja wyraziłam jedynie sposób jakim ja poruszam się po Naszym mieście. Sama z ledwością docieram tam gdzie bym chciała.Nie było mnie tydzień w mieście a wszystko jak zawalone było tak jest dalej zawalone, taki więc mi Wielki pośpiech.A jeśli chodzi o jazdę to zawsze jak jadę w lewo czy prosto to staję przy pasie a, że niektórzy powinni mieć jakiś czas temu mieć zabrane prawko to już inna sprawa.

(2011/09/26 08:41)
Mam dosyć !

Chcę ustalić KTO odpowiada za totalny paraliż komunikacyjny Miasta .

1. ul. Warszawska zamknięta - nie wiadomo kiedy koniec
2. ul. 600 lecia skrzyżowanie z Warszawską - ograniczona przejezdność
3. ul. Staszica - jeszcze niedawno jedyna drożna trasa, od niedawna pojawiły się jakieś brygady majstrujące z rurami które chyba chcą ułożyć w ziemi 
4. ul. Pokoju / 600 lecia  - w remoncie

za chwilę rusza największa inwestycja kanalizacyjna w mieście , za chyba ok 80 milionów do 2013r ma być wykonana pełna kanalizacja miasta  , CIEKAWE CO BĘDA ROZKOPYWALI ???

Konkluzja :

Kto koordynuje w mieście inwestycje infrastrukturalne , których realizacja ma bezpośredni wpływ na życie w mieście ?

Dlaczego w warunkach przetargowych Miasto nie zaznaczyło ,że praca przy remoncie dróg ma odbywać się conajmniej na dwie zmiany łacznie z sobotami i niedzielami ? Niech wykonawca i jego pracownicy zarobią nawet więcej ale i tak będzie to z pożytkiem dla miasta bo prace będa wykonane szybciej. Kto jeżdzi do Warszawy widział jak pracują w Warszawie - skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich i Połczyńskiej , remont wykonano w weekend!!!. 

Dlaczego nikt nie pofatygował się aby w mieście ustawić DUŻE , WIDOCZNE TABLICE  , kolportować ulotki dla kierowców itp. z informacjami o UTRUDNIENIACH , MOŻLIWOŚCIACH  PRZEJAZDU I INNYCH OGRANICZENIACH ? Mam nadzieje , że przy remoncie kanalizacji ktoś o to zadba .

Chciałbym poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

Jacek

No ... no .... to zawijaj rękawy i do dzieła pomagać chłopakom - szybciej skończą !
Uważam, że naprawdę powinni zrobić ten deptak w centrum miasta bo nikomu się nie chce dupy ruszyć i iść na zakupy tylko samochodzikiem pod samą bramę na ryneczku podjeżdża ....

(2011/09/29 21:53)

oko

O co Ci chodzi?Ja wyraziłam jedynie sposób jakim ja poruszam się po Naszym mieście. Sama z ledwością docieram tam gdzie bym chciała.Nie było mnie tydzień w mieście a wszystko jak zawalone było tak jest dalej zawalone, taki więc mi Wielki pośpiech.A jeśli chodzi o jazdę to zawsze jak jadę w lewo czy prosto to staję przy pasie a, że niektórzy powinni mieć jakiś czas temu mieć zabrane prawko to już inna sprawa.

O co mi chodzi... już Ci mówię: sochaczew - centrum jest takie małe, że np ze skarbowego na targ idę pieszo ok 5min. czyli nie trzeba wozić "dupy" od sklepu do sklepu 500m dalej(można dużo załatwić z buta). Prawie nic do kobiet za kółkiem nie mam (oprócz tego jak parkują i obcierają samochody i potem palą głupa) w ogóle moja żona też jest kierowcą, ale jak nie możesz dotrzeć tam gdzie chcesz ( czyli np może stanąć pod bramą ryneczku i kupić dwa pomidory i kilo ziemniaków) to mi bardzo przykro! Z całym szacunkiem nie bierz tego do Siebie     LUDZIE JAK JEST JAKIŚ REMONT TRZEBA RADZIĆ SOBIE JAKOŚ, A NIE TYLKO NARZEKAĆ - jedź do wawy i przejedz 200m w pół godziny!!!! i co powiecie, a może się powiesicie na klamce swojego samochodu...             Trochę życzliwości i uśmiechu na twarzy życzę.............................

(2011/09/29 22:45)
No sorry ale nikt nie może nikogo zmusić do pracy w niedzielę. Kanalizacja to  inwestycja rozłożona etapami na wiele lat. Jest utrudniony przejazd przez miasto ale  po wykonaniu inwestycji będzie tak jak należy

(2011/10/01 16:18)