Tragiczny stan stawu w parku Garbolewskiego przy Szkole Muzycznej.

/ 9 odpowiedzi
Witam

Sprawa tyczy się w zasadzie jedynego stawu w centrum Sochaczewa,na dodatek znajdującego się nie gdzieś na uboczu a przy jednej z głównych dróg i tuż przy samej Szkole Muzycznej.
Nie mam pojęcia dlaczego sprawa jest nie widoczna dla władz od tylu lat,jak i dla poprzedniej ekipy tak i obecnej....wszyscy widzą nikt nic nie wie i nie widzi standard.
Staw jest regularnie zanieczyszczany na przemian od strony zajezdni [ ten mały strumyk idący w kierunku torów ] jak i z rury wychodzącej z brzegu od strony Ogrodnika.Aktualnie wyciek jest od strony Ogrodnika cały staw przybrał kolor mocno brązowy,jest to szczególnie widoczne w tej dalszej części przy szkole muzycznej.Zrzut tego syfu od strony Ogrodnika trwa już parę ładnych dni,poprzednim razem spuszczali coś od strony zajezdni gdzie wyglądało dało to jakby ktoś spuszczał olej z benzyną........
Po raz kolejny idzie wiosna zrobi się zielono zaczną regularnie przychodzi rodzice z dziećmi,podchodzić do brzegu a tam wszystkiego kolory tęczy w wodzie od szarego po brązowy.
Okraszone pięknym smrodem jak ostatnio powodującym odruchy wymiotne,bo jeśli to ma dalej tak wyglądać niech spuszczą wodę zasypią gruzem ziemią itd zasieją trawę i po problemie [ ale to znów koszta w napiętym budżecie ! ]

Dla chętnych: udajcie się wzdłuż tego strumyczka w stronę torów tam jest dopiero ciekawie :) znajduje się tam jakby mały zbiornik z częściowo betonowymi brzegami,tam właśnie spływa ten syf od strony zajezdni gdzie dalej wszystko wpływa do stawu.

Pytanie do zorientowanych do kogo udać się z tą sprawa ???

i  cały ten ściek spływa ... no właśnie gdzie ? 

na brzegu przy ul. Pułsudskiego jest odpływ da jakiejś kanalizacji  (ogólnospławnej, deszczowej czy sanitarnej) ?

(2015/04/08 11:40)
Nie mam pojęcia gdzie spływa w zeszłym roku gdy spuścili coś ,,kolorowego,, wszystkie ryby pływały do góry brzuchami.Jeśli ktoś ma chwile i jest w okolicy zapraszam na oględziny szczególnie tej części przy Ogrodniku,oraz twego co znajduje się w miejscu gdzie strumyk łączy się ze stawem.

(2015/04/08 12:06)
To spływa do podziemnego kanału wiodącego do Bzury. Starsi pamiętają jak był jeszcze na wierzchu :)

(2015/04/08 12:31)
a może ZWiK cos tu powinien zrobic ,ludzi po posesjach sciga to tu ma chyba podane jak na tacy.

(2015/04/08 13:42)
Mamy  świątnię dumania nad Bzurą. Po co komu park przy szkole muzycznej?

(2015/04/09 14:52)

Mamy  świątnię dumania nad Bzurą. Po co komu park przy szkole muzycznej?

 

dobre pytanie, lecz:

1. po pierwsze park  jest od dawna i jest w fajnym miejscu

2. po drugie , poza parkiem pewnie nic nie można tam wybudować

3. po trzecie , jest szkoła muzyczna , musi być też zielony teren

4. po czwarte , do parku można iść na spacer z dziećmi ,  z psem , można się opalać latem , można   pójść na randkę , dzieciak może pojeździć na rowerze ,

5. po piąte  , przy parku jest stawek  gdzie  czasami ludzie karmią kaczki

6. po szóste , skoro jest park pod nosem to po co chodzić zaraz nad Bzurę

7. po siódme , w  świątyni dumania nie można robić tego wszystkiego co można robić w parku

8. uffffffff  . to chyba tyle

9.  skoro aż tyle  , to park musi zostać

10.  świątynia dumania też(2015/04/09 15:36)
Nie gdybam nad sensem parku czy alternatywnej świątyni dumania,lecz nad problem BEZCZELNEGO spuszczania syfu do tego stawu w centrum jakby nie patrzeć miasta i jedynego tego typu stawu w mieście.
Oraz tego ile lat jest to już praktykowane i olewane przez osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy........tymczasem w poniedziałek odwiedzę Urząd Miasta jak ZWIK w tej sprawie.

(2015/04/09 17:34)

trzeba działać , popieram , bo m.in PKP jest bezkarne.

lecz pamiętaj z urzędem wszystko na piśmie , z przytoczeniem odpowiednich paragrafów i Dz.U. .. a oni mają 14 dni na odpowiedź .  

(2015/04/09 18:04)
Z tą świątynią dumania to sobie robiłm żarty. To przecież kicz nad kicze.Oczywiście, ze marzę o pięknym parku przy szkole muzycznej. 

(2015/04/10 08:21)