Tylko dwa miliony na Staszica?

/ 15 odpowiedzi
Dwa lata temu burmistrz i jego rani podnieśli podatki w mieście w celu zgromadzenia 1 mln złotych na remont Staszica właśnie. Remontu nie było, a wysokości podatków nie obniżono, więc teraz, jeśli dobrze kalkuluję, są 2 miliony złotych na Staszica. Proponuję pozbierać jeszcze kilka lat i zamiast asfaltu wyłożyć Staszica marmurem na przykład. A barierki zrobić pozłacane. Jednym zdaniem, jak czytam o zielonym świetle dla Staszica, pękam ze śmiechu. Niesamowite, nie wiem, czy władze nie potrafią zarządzać jak trzeba, czy nie potrafią komunikować się z mieszkańcami (bo ze starostwem to na pewno), czy jedno i drugie, w każdym razie to brzmi jak kpina...
Staszica - najdroższa ulica świata! 

(2014/09/26 11:39)
poza tym remont ulicy staszica to nieudana marketingowa proba wprowadzenia w blad... to bedzie czesc ulicy i to najmniej rozwalona :)

(2014/09/26 12:11)
Żadna łaska! Skoro burmistrz głosami swoich radnych przegłosował podwyżkę podatków, jak to wtedy argumentowano, na remont ul. Staszica, wszyscy mieszkańcy Sochaczewa solidarnie acz pod przymusem złożyli się na jej remont, innej drogi nie było. To co mieszkańcy przekazali na drogę trzeba wydać na drogę. Koniec, kropka.

Ja bym wolał żeby powiat sam wyremontował swoją drogę, ale skoro burmistrz zdecydował inaczej... po co teraz ten płacz?

(2014/09/26 12:18)
A gdyby nie wywalono masy pieniędzy na Pasaż Duplickiego, który zupełnie nie pasuje do otoczenia, na którym jest tak dużo latarni, że nocą igłę można znaleźć, po którym nikt nie jeździ, a wciągu dnia przejdzie  raptem kilkanaście osób,byłoby na remont ul.Staszica, która jest bardzo obciążona przez samochody. A można byłoby jeszcze dołożyć te durne słupki, które oddzielają nie wiedomo co od czego w tym pasażu .

(2014/09/26 17:03)
proponuje w nocy zebrać się do kupy wyłożona kostkę przewieźć na ogródki działkowe tam se zrobić chodniki a tu dalej niech będzie błocisko,a jeszcze chaszczy i krzaków przywieźcie i wsadźcie to będzie wtedy git,i menele będą zadowolone że wypić gdzie będzie .

(2014/09/26 17:45)
A kto to jest "menel", kóry to podobno siedział w krzakach w alejce? Domyślam się, że chodzi o ludzi nadużywających alkoholu. Zauważyłam, że mimo uzależnienia od alkoholu, są to często szlachetni ludzie. Siedzą w parku na ławeczkach, grzecznie mówią dzień dobry, dzielą się z głodnym psiakiem ostatnim kawałkiem jedzenia, nie wycinają drzew, nie płoszą  po nocach petardami ptaków.

(2014/09/26 18:11)
metasekwoja -Twój wpis brzmi jak pochwała głupoty. Chyba za szybko kliknąłeś "publikuj".Czegóż to wy nie wymyślicie, żeby przywalić Osieckiemu. Granica paranoi została przekroczona. Ale czemu ja się dziwię, wszak wybory już za niecałe 2 miesiące.

(2014/09/26 19:35)
Pośród wszystkich kuriozalnych inwestycji Osieckiego, Pasaż Duplickiego to piramida absurdu i chyba nie tylko absurdu. Więcej już niebawem na blogu. Oczywiście będzie nie tylko o pasażu. A swoją drogą rzeczywiście, łatwo mówić o menelach. To ludzie jak my, którym się coś w życiu nie udało. Wolę ich od wielu hipokrytów na stanowiskach. 

(2014/09/26 20:28)
Zgadzam się że menel jest lepszy od polityka-złodzieja, bo mniej kosztuje i mniej szkodzi ale menelstwo stało się dla wielu sposobem na życie. Jest u nas kilka takich "osiedli" gdzie renta żulowska utrzymuje całe rodziny. Rodzi się dziecko, dorasta i widzi że tatuś nic nie robi tylko chla, synuś widzi że jest to sposób na życie, więc też zaczyna chlać bo wie że w Polsce alkoholizm jest chorobą , a jak ktoś jest chory to trzeba mu dać rentę i tak w koło Macieju dla całych pokoleń żuli 450-700zł/miesiąc. A my na to tyramy.

(2014/09/26 22:24)
Ten tata alkoholik też prawdopodobnie miał tatę alkoholika, a być może i dziedek też nim był.Czasem trzeba trochę pochodzić w cudzych butach by to zrozumieć.Nie łatwo dziecku alkoholika wyjść "ludzi".Tak łatwo stracić pracę, a potem zaraz mieszkanie, bo nie płaci się czynszu.A jeszcze jak wisi nad głowa kredyt zaciągniety na to mieszkanie. Tylko się upić.Pokora nie zaszkodzi, nie wiadomo co kogo czeka.To są po prostu ludzie.

(2014/09/26 22:35)
Widzę że piszesz w oderwaniu od życia. Ja mieszkam od 50 lat 400m od nich. Poznaj ich i dopiero pisz!!

(2014/09/26 22:38)
Burmistrz niech się zajmie z łaski swojej horrendalnymi cenami wody, bo niedługo ludzie będą musieli iść na kury tańca przywołania deszczu. 

(2014/09/27 21:31)
Ceny wody były już tak wysokie za Czubackiego i jego prawej ręki Pana Żelichowskiego i nikt nie płakał !
Kto obniży ceny wody : Pani Pawlak, Pan Gaik, Czubacki, Połeć ????Odpowiem : NIKT !!!! Każdy sra żarem przed wyborami i tylko tyle !

(2014/09/28 10:45)
Panie Gizmo podobno Pana szwagier a zarazem poseł wstawił Pana na listy Pisu . Jeżeli to prawda , to w/g mnie jako ewentualnie przyszłego radnego ,( czego wykluczyć nie można), obowiązuje Pana jakiś poziom języka . Jeżeli chodzi o mnie to nie chciałbym aby taki ktoś posługujący się tak rynsztokowym językiem , reprezentował mnie w radzie miasta , czy powiatu.Pozdrawiam i życzę innych przekazów , a przede wszystkim kultury języka.

(2014/09/28 12:50)
No właśnie, nikt nie chce obniżać kosztów życia w mieście, czyli każdy ma w tyłku mieszkańców. Naprawdę, obejdzie się bez pięknych parków czy brukowanych uliczek z fikuśnymi łańcuchami. Oddajcie ludziom ich pieniądze to miasto samo odżyje. Ludzie lepiej rozporządzają swoimi pieniędzmi niż UM, gdzie każdy pcha do siebie. 

(2014/09/28 14:59)