Uber

/ 5 odpowiedzi

Czy ktoś z Sochaczewa korzysta z usług Ubera? Jeśli tak, to jakie są wasze opinie.

Wiem, że Sochaczewa Uber nie obejmuje, ale już w Paprotni można zamówić przejazd.

A może ktoś z Sochaczewa chciałby zostać kierowcą Ubera?

Ciekawi mnie ten temat i wasze opinie.

a tymczasem na Węgrzech...

Uber jest firmą dostarczającą aplikację umożliwiającą łączenie pasażerów z kierowcami, którzy świadczą usługi przewozu osób. Obecnie platforma Ubera dostępna jest w 483 miastach, według komunikatu węgierskiego oddziału tego podmiotu od 24 lipca z listy tej zostanie usunięty Budapeszt.

W czerwcu węgierski parlament przegłosował ustawę w znacznym stopniu utrudniającą, a nawet uniemożliwiającą prowadzenie normalnej działalności niektórym podmiotą świadczącym usługi transportowe, poprzez groźbę czasowego zawieszenie ich działalności.

Przyczyny wprowadzenia tak restrykcyjnych przepisów można upatrywać w innowacyjnej metodzie świadczenia usług przez Ubera, która często łamie liczne przepisy poszczególnych państw. Najczęstsze zastrzeżenia dotyczą prowadzenia działalności przewozu osób bez odpowiedniego zezwolenia oraz niepłaceniu podatków.

Szczególnie silnie przeciwko kierowcom Ubera protestują kierowcy korporacji taksówkarskich. Tradycyjni przewoźnicy skarżą się na nieuczciwą konkurencję, zmuszeni są oni uzyskać odpowiednią licencję, płacić podatki oraz wyższe składki ubezpieczeniowe (np. OC pojazdu) oraz przestrzegać norm czasu pracy. Wszystkie to czynniki powodują, że proponowane przez legalnych taksówkarzy stawki są znacznie wyższe niż te kierowców Ubera.

Właśnie cena, poza prostotą aplikacji jest głównym czynnikiem szybkiego i agresywnego rozwoju amerykańskiej firmy z San Francisco. Niedostosowanie do krajowych przepisów powoduje jednak znaczne problemy zarówno dla pasażerów jak i kierowców w nietypowych sytuacjach (np. podczas wypadku).

 

(2016/07/15 04:04)

W Sochaczewie mamy tak sympatycznych ''Txsiarzy'' że trudno było by się przebić Uberowi :-)

(2016/07/15 11:11)
Szkoda ze nie ma Ubera moze by były dobre ceny na Taxi a nie ta jak teraz.

(2019/03/29 15:25)
Rozbrajają mnie ci taksówkarze. Skoro tak dobże jest w Uberze a tak źle u was to czemu nie zostawicie tych korporacji które was okradają i nie przeniesiecie się do Ubera?

To samo tyczy się wszystkich osób, które myślą, że nauczyciele mają tak dobrze.

(2019/04/15 07:51)

(2019/04/15 08:01)